Rozpiski

Orcs and Goblins

Moderator: Kołata

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Fluffy
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3434

Re: Rozpiski

Post autor: Fluffy »

Jestem szczęśliwy że moje pomysły jak zawsze zbierają tą samą ilość entuzjaztycznych recenzji :wink:
Co oznacza że należy tym cisnąć :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Pocisk
Masakrator
Posty: 2456
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Pocisk »

Zagrałem wczoraj i dziś dwie bitwy z bretką i z VC taką rozpą:


Unnamed2400 Pts - Orcs & Goblins Army

1 Black Orc Warboss @ 250.0 Pts
General; Choppa; Heavy Armour
Talisman of Preservation [45.0]
Crown of Command [35.0]
Dragonhelm [10.0]

1 Night Goblin Great Shaman @ 205.0 Pts
Magic Level 4; Little Waagh
Dispel Scroll [25.0]
Ironcurse Icon [5.0]

1 Orc Big Boss @ 130.0 Pts
Battle Standard
Armour of Destiny [50.0]

1 Savage Orc Shaman @ 155.0 Pts
Frenzy; Magic Level 2; Big Waagh; Warpaint
Lucky Shrunken Head [50.0]

29 Savage Orc Big 'Uns @ 385.0 Pts
Big Stabbas; Frenzy; 2ndWeapon; Warpaint; Standard; Musician
1 Savage Orc Boss @ [15.0] Pts

25 Night Goblins @ 160.0 Pts
Shortbow; Musician
3 Fanatic @ [75.0] Pts

5 Goblin Wolf Riders @ 50.0 Pts
Light Armour

5 Goblin Wolf Riders @ 50.0 Pts
Light Armour

19 Black Orcs @ 275.0 Pts
Heavy Armour; Standard; Musician
1 Black Orc Boss @ [15.0] Pts

8 Trolls @ 280.0 Pts

1 Mangler Squig @ 65.0 Pts

1 Mangler Squig @ 65.0 Pts

1 Doom Diver @ 80.0 Pts

1 Doom Diver @ 80.0 Pts

1 Goblin Rock Lobber @ 85.0 Pts

1 Goblin Rock Lobber @ 85.0 Pts

Models in Army: 108

Total Army Cost: 2400.0


Z bretką 13:7 z VC 12:8, więc generlanie w miarę ok szczególnie z wampirami. Co do przemyśleń to coraz bardziej się wacham nad stubbornem na lordzie na rzecz majchra +1 S i A / +2 na dwarfy. Squigi walą w dupę bez mydła, jedyna naprawdę przegięta rzecz w tej armii, za 65 pkt 2d6 hitów z S6 AP to masakrka i jeszcze nie można na to szarżować :twisted: Magia kopie dupę szczególnie obnizanie M i Ini a potem księżyc. No i mam spore wątpliwości co do nocników, fanole w pierwszej bitwie wypuściłem w stronę lancy, żaden nie doszedł, w następnej turze dwóch dublet a jeden w domek #-o z vc w sumie zabiły ze 2 fell baty i tyle. No ale tu na nocniki nie mam co nażekać bo dobiły ostatniego wraitha :twisted: . W sumie to nie wiem na co miałbym je zamienić. Generalnie armią gra mi się mega przyjemnie i jest sporo rzeczy, którymi można mocną zmiękczyć wroga zanim dojdzie do combatów.

Awatar użytkownika
Szemkel
Chuck Norris
Posty: 662

Post autor: Szemkel »

Mam pytanie jak Ci działają takie 20 BO? Ja zazwyczaj grałem na co najmniej 25.

Co do NG od jakiegoś czasu przestałem korzystać z fanatyków. Możesz ten oddział trochę zwiększyć jeśli się pozbędziesz fanatyków. Wtedy robi się z tego naprawdę syte bagienko. Generalnie masz bardzo, bardzo zbliżoną wizję do mojej. :mrgreen:

Apropo zmiękczania fajnie działają małe oddziały herdów.
Naród polski jest wspaniały! Tylko ludzie kur...

Awatar użytkownika
Pocisk
Masakrator
Posty: 2456
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Pocisk »

BO do trzymania great shamana i ewentualnie bsb, nie rzucają animozji, w razie czego potrafią całkiem w miarę jebnąć więc gitara. Rzeczywiście niegłupi pomysł ze zwiększeniem nocników, tylko wtedy kolejny oddział, który muszę trzymać blisko generała i bsb a tak to mam takich kamikaze, puszczają fanatyków i swoje zadanie spełnili.

Awatar użytkownika
Yahoo82
Kradziej
Posty: 970
Lokalizacja: XIII Kohorta Bydgoszcz

Post autor: Yahoo82 »

A testował już ktoś arachnaroka? Bo rozpę mam właśnie z nim, ale taki zapieprz w firmie, że nie mam kiedy potestować...
Obrazek

I może następnym razem ktoś łaskawie napisze co jest nieregulaminowe w podpisie zanim go wypierdzieli?

Awatar użytkownika
Fluffy
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3434

Post autor: Fluffy »

Wypatrzyłem fajny event w jakims sklepie w anglii: PRzychodzi sie z legalnym Border Patrolem na 600 pkt i ma sie ubic arachnaroka z szamanem na grzbiecie... Jak zacząłem rozkminiac możliwosci to okazalo się że nie jest to takie proste zadanie. :wink:
BTW, na razie udało mi się go "stestowac" od drugiej strony - po wejsciu w 6 ushabti wyszedł drugą strona zostając na dwóch ranach. Przy statystyce przeciwko "pajonkowi" (dużo trafiałem i raniłem).
Podobnie raczej powinien poradzić sobie z abomką, hydrą, czy większością duzych monsterów. Wbrew popularnej opinii tu na forum wydaje się (IMO) byc grywalny :wink: Do tego są spore możliwosci wspierania go Little Waagh.
W następnym tygodniu siadam juz za sterami arachnaroka i go będę oblatywał, dam znac co i jak :mrgreen:

Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
Pocisk
Masakrator
Posty: 2456
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Pocisk »

Mi się wydaje być zajebisty z tym "drobnym" mankamentem, że te punkty wole wydać na manglery/maszyny

Awatar użytkownika
Fluffy
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3434

Post autor: Fluffy »

Owszem, dużo łatwiej jest pokazać cel palcem i kulnąć kostkami :wink: Tylko co to za frajda...
(no offence, każdy gra jak lubi :wink: )

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Pocisk
Masakrator
Posty: 2456
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Pocisk »

Jasne, że łątwiej ale nie o to chodzi, maszyny są imo mega potrzebne w naszej armii, bo bez nadgryzienia przeciwnika z dystansu to nasze oddziały niestety wiele nie zdziałają :(

Awatar użytkownika
Fluffy
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3434

Post autor: Fluffy »

Może jestem niepoprawnym optymistą, ale w magii (i dużej i małej) widzę takie możliwosci że maszyny są calkowicie (oczywiscie imo) zbędne :) I bynajmniej nie mowię o słoneczkach czy stopach (chociaż się oczywiscie przydadzą ;) Gdyby TK miały takie magiczne możliwosci :mrgreen:
A co do maszyn - po prostu szansa na misfire jest spora, strzelisz niewiele razy (albo cos ci ta maszyne dojedzie albo zastrzeli), lobby sa mocno takie sobie, doomdivery mają oczywiscie rację bytu (chyba najlepsza maszyna w grze), ale mozna sobie radzic bez tego :) Wydaje mi sie ze troszkę w tym nastawieniu na maszyny pokutuje siódmoedycyjny styl gry.
Zreszta od strzelania mam krasnoludy, w orkach (a raczej goblinach) oczekuję goblińskiego knucia i orczego brutalnego mordowania :wink:
I pajonków : :mrgreen:

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Pocisk
Masakrator
Posty: 2456
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Pocisk »

No fakt lobby nie powalają, ale są bardzo akuratne do zdejmowania wrażych machin no i do walenia po klocach piechoty, ale oczywiście co kto woli, gdybym się nastawiał na combat to na bank też bym zrezygnował z maszyn na rzecz pajaka

Awatar użytkownika
Azz
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 195
Lokalizacja: Świdnica

Post autor: Azz »

Ja juz testowalem pajaczka. Coz moge powiedziec, ladny model, dobrze lapie kule armatnie i glazy z katapult ;d (duza podstawka jest krzywdzaca, jakby wszystkie monstery na taka wrzucili to ok, no ale musialo trafic na orki), na pewno odciaga ostrzal, z piechota do s4 na luzie powalczy, ale jak cos ma juz wiecej sily i wiecej ws to szybko go rozczlonkuje w walce. Dobrze dziala jak nie ma patelni na stole, dodatkowo flinger (w takiej konfiguracji uzywam) bywa pomocny jak trafi w jakas elitarna piechote, ktora bije sie szybciej niz nasze orki.
Ogolem za duza podstawka, brak regenki/warda lub chociaz tego save na 3+ oraz bardzo duzy koszt nie czyni go pierwszorzednym wyborem w armii (jest duzo lepszych rzeczy ;]).

Niemniej jednak, jako ze moja narzeczona w pewien sposob wymusila na mnie jego kupno to bede twardo na nim gral ;]. No i przetestuje go niebawem na lokalu.

Awatar użytkownika
Erol
Mudżahedin
Posty: 240

Post autor: Erol »

1 Black Orc Warboss on Boar @ 274.0 Pts
General; Heavy Armour
Talisman of Preservation [45.0]
Enchanted Shield [5.0]
Ogre Blade [40.0]

1 Savage Orc Great Shaman on Boar @ 314.0 Pts
Frenzy; Magic Level 4; Big Waagh; Warpaint
Lucky Shrunken Head [50.0]
Fencer's Blades [35.0]

1 Savage Orc Big Boss @ 100.0 Pts
Frenzy; 2ndWeapon; Warpaint; Battle Standard

1 Night Goblin Shaman @ 85.0 Pts
Magic Level 2; Little Waagh

29 Savage Orcs @ 355.0 Pts [FCG]
Frenzy; 2ndWeapon; Warpaint; Shield;

29 Savage Orcs @ 355.0 Pts [FCG]

29 Night Goblins @ 195.0 Pts [FCG]
Spear; Shield; Standard; Musician
3 Fanatic @ [75.0] Pts

9 Savage Orc Boar Big 'Uns @ 275.0 Pts [FCG]
Frenzy; Spear; Warpaint; Standard; Musician

6 Trolls @ 210.0 Pts

1 Doom Diver @ 80.0 Pts

1 Mangler Squig @ 65.0 Pts

1 Snotling Pump Wagon @ 85.0 Pts
speaky roller, out-rigga, giand explodin'

Total Army Cost: 2393.0

Tą rozpiską mam zamiar jechać na turniej. Co sądzicie?
Solo pisze: Wjeba***** taką maskę że stoły powinny się załamać pod jej ciężarem.

Awatar użytkownika
Król Goblinów
Wodzirej
Posty: 737
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Król Goblinów »

bez fastów z tyloma frenzy unitami to nie pograsz za duzo.
-o co ci N.gob shaman? juz lepiej S.O shaman a przynajmniej cały decka masz. ( nie ma Ds, btw) . Head'a dałbym na małego szamana, duzy DS albo Rod.
-Battle Standar mieciutki strasznie.
- zaczynam mieć wrażenie ze fanatycy stają sie coraz mniej grywalni.
-9 Savage Orc Boar Big 'Uns @ 275.0 Pts -strasznie drogi freefrag- juz lepiej BOrki za tą samą cenę.
-1 Snotling Pump Wagon @ 85.0 Pts - zrobiłeś z 2 pump wagonów jednego :wink:
-MaglerSquig is evolving! 2 Mangler Squigs appeard!

a tak ogólnie fajne są te 2 kloce savagy tylko fasty, serio.

Awatar użytkownika
Szemkel
Chuck Norris
Posty: 662

Post autor: Szemkel »

Król Goblinów pisze:bez fastów z tyloma frenzy unitami to nie pograsz za duzo.
Leo why? Przecież jest gienek i BsB. Chyba że to jakiś podstęp i herosi pójdą solo flanką.
Naród polski jest wspaniały! Tylko ludzie kur...

Awatar użytkownika
loko
Masakrator
Posty: 2645
Lokalizacja: wrocław

Post autor: loko »

musi gonic.
kupię bretke,orki, leśne elfy i wampiry. http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=55&t=52293

Awatar użytkownika
gerald_tarrant
Masakrator
Posty: 2630
Lokalizacja: Liverpool/Wrocław

Post autor: gerald_tarrant »

i overrunować tym bardziej...

Awatar użytkownika
Fluffy
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3434

Post autor: Fluffy »

Chyba już ostatecznie moja rozpiska wyewoluowała w coś takiego:

Black Ork Big Boss, Luckstone, Ironcurse Icon, Dragonhelm, (general)

Goblin Big Boss, BSB, Gigantic spider, Armour of Destiny, Spear, Shield,

Goblin Great Shaman, Arachnarok, Shrine, Potion of Toughness, Talisman of Preservation, Power Stone,

Orc Shaman, 2 lev, Dispel Scroll

Orc Shaman, 2 lev, Sceptre of stability,

Night Goblin Shaman, 1 lev, Channeling staff

5x spider riders, bows
6x spider riders, bows
6x spider riders, bows

39 night gobbo, bows, FCG, 3x fanatic

23 orc boyz Big'uns, FCG, Standard of Discipline, shield, spear (może coś zmienię),
24 orc boyz, FCG, shield,

Mangler Squig
Mangler Squig

Orc Boar Chariot
Orc Boar Chariot

2400 pkt, docelowo euro (zdaje sie ze legalnie), 107 modeli w armii.

W zasadzie założenia bez zmian, zamieniłem tylko szamana na black orka generała (chociaż szczątkowo chce niwelować animozje), savagy zamieniłem na zwykle orki (taniej, no i efektywne robi mi to Ld 9 na armii). Sporo strzelam, są ppzeszkadzajki i jest czym przyłożyć (przynajmniej teoretycznie :wink: ). Jest "potfur", są rydwany, jest kawaleria i piechota, zasadniczo ładnie się to powinno prezentowac na stole. Armia zakupiona, wszystkie brakujące ludki juz w drodze, w przyszlym tygodniu testy :mrgreen:
Mam jednak nadzieję że jest to dalej względnie słabe :lol2: (nie lubię wymaksowanych rozpisek)

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Pocisk
Masakrator
Posty: 2456
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Pocisk »

Fluffy pisze: Mam jednak nadzieję że jest to dalej względnie słabe :lol2: (nie lubię wymaksowanych rozpisek)
Chyba Ci się udało :wink: oprócz magii, którą będziesz kosił niemiłosiernie to nie bardzo masz czym zabijać

Awatar użytkownika
bless
Pan Spamu
Posty: 8444
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: bless »

Chyba już ostatecznie moja rozpiska wyewoluowała w coś takiego:
Stawiam dychę, że to nie jest twoja ostateczna rozpa. ;)
Mam jednak nadzieję że jest to dalej względnie słabe :lol2: (nie lubię wymaksowanych rozpisek)
Obrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ