Nowa Edycja

Tomb Kings

Moderator: Shino

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Re: Nowa Edycja

Post autor: Naviedzony »

Kalesoner pisze: Że co ma stompa? Cariony?
Carriony nie mają stompa bo są War Beast, a nie Mounstrous Beast. Chyba, że nowa książka do Khemri to zmieni.

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

Dzięki, że mi to wytłumaczyłeś.
Obrazek

Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Dębek »

@ Malal, prosiłeś o rozpę TK w "moim" wydaniu więc piszę co bym obecnie , bez testów wystawił.
Ograniczenia Euro, więc 2400. Dla niezorientowanych, tylko stary kodeks ma 2600.
Jak coś za drogo to dajcie znać będę kobnował jak to ciąć.
Lordowie ok 500 pkt
King
- healing potion
- fencer blades
- glittering scales
HLP
- dispell scroll

Mała Liczka 120 pkt
- chanelling staf
- 2 lev
- lore of light

Herald BsB 90 pkt
- banner of eternal Flame

25 łuków muzyk, champion 170
10 łuków muzyk 70
10 łuków muzyk 70
3 rydwany 165
3 rydwany 165
30 gwardii z halabardami FCG 405
- sztandar +1 do ruchu :lol2:
Klopa 90
Klopa 90
Casket 135
Skorpion 85
Skorpion 85
3 Stalkersów 165

Król do gwardii, reszta do łuków. Proszę bardzo możecie się śmiać.

Armia stoi i strzela. Głowny kloc przeciwnika musi zwalczyć gwardzistów. 10 WSa IMO jest całkiem spoko. Któl powinien sam sadzać co turę 3-4 felków. Ataki w niego troche marnowanie potencjału. Unity z 4 WSa biją go na 6+, mozolne klepanie ran, które sobie chłopak w pewnym momencie przywróci.
Elfie elity z WS 5 powinny dojść mocno przetrzebione. Tuż przed walką z gwardią mogą jeszcze zostać poczęstowane chariotami.
Ostatnio zmieniony 21 kwie 2011, o 13:24 przez Dębek, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Dragan
Chuck Norris
Posty: 460
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Dragan »

Dębek pisze:@ Malal, prosiłeś o rozpę TK w "moim" wydaniu więc piszę co bym obecnie , bez testów wystawił.
Ograniczenia Euro, więc 2400. Dla niezorientowanych, tylko stary kodeks ma 2600.
Jak coś za drogo to dajcie znać będę kobnował jak to ciąć.
Lordowie ok 500 pkt
King
- healing potion
- fencer blades
- glittering scales
HLP
- dispell scroll

Mała Liczka 120 pkt
- chanelling staf
- 2 lev
- lore of light

Herald BsB 90 pkt
- banner of eternal Flame

25 łuków muzyk, champion 170
10 łuków muzyk 70
10 łuków muzyk 70
3 rydwany 165
3 rydwany 165
30 gwardii z halabardami FCG 405
- sztandar +1 do ruchu :lol2:
Klopa 90
Klopa 90
Casket 135
Skorpion 85
Skorpion 85
3 Stalkersów 165

Król do gwardii, reszta do łuków. Proszę bardzo możecie się śmiać.

Armia stoi i strzela. Głowny kloc przeciwnika musi zwalczyć gwardzistów. 10 WSa IMO jest całkiem spoko. Któl powinien sam sadzać co turę 3-4 felków. Ataki w niego troche marnowanie potencjału. Unity z 4 WSa biją go na 6+, mozolne klepanie ran, które sobie chłopak w pewnym momencie przywróci.
Powiem Ci, że pod bardzo podobną rozpiskę bede kupował swoje figsy :)

Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Dębek »

IMO nie ma lekko ale pograć się da na luzaku.
łuki ze strzelaniem zawsze na 5+ są zajebiaszcze.
Problem to obronić magów, ale kto poza bretą w dzisiejszych czasach nie ma takich problemów do rozwiązania.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Kołata
Prawie jak Ziemko
Posty: 9565
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kołata »

Gdzieś tam było w dyskusji że king/prince przekazują ws-a 6/5 i nie można tego podnieść fencersami, itp. Nie wiem czy to aktualne info.

Awatar użytkownika
Mac
Kretozord
Posty: 1842
Lokalizacja: Kazad Gnol Grumbaki z klanu Azgamod

Post autor: Mac »

Kołata pisze:Gdzieś tam było w dyskusji że king/prince przekazują ws-a 6/5 i nie można tego podnieść fencersami, itp. Nie wiem czy to aktualne info.
Na warseerze bodajże wspominali, że w zasadzie TP/TK jest zapisane "unmodified WS".
"Remember, a Dwarf's only as big as his beard."

Awatar użytkownika
Domino
Falubaz
Posty: 1490

Post autor: Domino »

Tak, przekazuje niezmodyfikowanego wsa ponoć. To ja też napiszę, o czym ja myślałem:

LHP z Plaques of mighty incantations 255pts
Liche Priest death, scroll 130
Tomb Prince z dragon helmet, tarcza, armor 115 jakieś

12 łuczników champion, muzyk x2 184pts
11 łuczników champion, muzyk 86 pts
2x 3 wózki 330 pts

28 gwardii fcg, flamingi pewnie ok. 380 pts pts
6 Ushabti 300 pts
3 stalkerzy 165 pts
Warsphinx 230 pts

Casket 135 pts
Klopa 90 pts

Wychodzi 2400. Mam strzelanie, do walki mam świnię, gwardię, Ushabti, po poprzednim nawalaniu z klopy, casketu i strzał może uda się coś zabić. Nie, nie wywalę sfinksa, Ushatek ani Stalkerów- zbyt bardzo podobają mi się modele, nie mam zamiaru ich zamieniać. Tak, wiem, że Ushabti są chujowe.
Death na małym dlatego, że na 2 czary z lighta mała szansa na wylosowanie czegoś fajnego.

Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Dębek »

Jak nie będą mieli 10 WSA to trudno. 6tka też jest fajna i musi wystarczyć. Ważne, że Kinga klepią na 5+/6+ i ma leczenie d6 woundów raz na grę.
Magia jest całkiem spoko. Na poziomie 9 kostek+channelingi.
2 czary powinno udać się przepchnąć.
Obrazek
Obrazek

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

Słaba rozpa Dębek.

Klopy nie można wziąć bez czaszek już podobno, jej koszt to 120, bsb kosztuje 85 goły, niebranie czempów na łucznikach to też słaba opcja. Prince całkowicie zbędny, statysytcznie wiecej trafia z WS 3 i hate niż z WS 5 bez hate. W ogóle od kiedy nie można leczyć bohaterów wystawianie princa czy kinga wydaje sie bardzo złym pomysłem.
Stalkerzy < 2x skorp
Rydwany też słabe do defensa za tę samę cenę co 3 masz jakies 40 szkieli.
Obrazek

Awatar użytkownika
Domino
Falubaz
Posty: 1490

Post autor: Domino »

Jak klopa po prostu kosztuje 120, to chyba miejsca na nią nie znajdę. Prince jest o tyle lepszy od gościa od hate'a, że ma 5 T i 3 W, więc mi go nie zabiją, nim w ogóle uderzę i ten cały hate pójdzie się kochać. Co do stalkerów to jestem przekonany, że będą działać lepiej niż skorpiony, ale to wyjdzie w praniu pewnie. Co do rydwanów, to nie możesz robić całkiem defensywnych rozpisek, bo to i tak dupa a nie prawdziwy defens, czymś trzeba przywalić jak dojdzie do cc. Poza tym musiałoby się dokupić od cholery szkieletów, chyba, że ktoś ma 80, ja tam muszę koszta ciąć, więc rydwanów na pewno będę używał :D

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

Ale z Was mózgi i nie obczajacie, ze nekrotek daje construktom w 12 calach regene, to jest naprawdę mała cena za możliwosć uratowania dupy hierotytanowi czy warświnksowi.
:PPPPPPPPPP

i w ogóle to że w waszych rozpach nei ma hierotytana tylko np liczka z deathem mnie rozwala :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Arqueek
Chuck Norris
Posty: 380

Post autor: Arqueek »

Widze, ze mamy juz pierwszego prosa, ktory wie wszystko o dzialaniu tej armii bez bodaj jednej pewnej informacji :mrgreen:

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

Wszyscy opieramy się na tych samych źródłach, na tej samej podstawie, na której oni złożyli rozpiski się je krytykuje. To chyba oczywiste?
Obrazek

Awatar użytkownika
Arqueek
Chuck Norris
Posty: 380

Post autor: Arqueek »

Tyle, ze nie oczywistym jest od razu wszystko krytykowac nie grajac ani jednej gry na tym podreczniku :wink:

Awatar użytkownika
Domino
Falubaz
Posty: 1490

Post autor: Domino »

Przecież ta regena na 6+ miała być. Przynajmniej tak pisano w plotach. Możesz sobie wybić z głowy, że Necrotek daje normalna regene i jeszcze hate'a za 60 pkt, lol :P.
A żeby wystawiać tytana musiałbym mieć giganta, nie mam zamiaru go na razie kupować. d3 do casta na razie nie wydaje mi się koniecznością.

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

W takim razie skoro nie jest oczywistym krytyka bez podręcznika, to dlaczego oczywistym jest zamieszczanie rozpisek bez podręcznika?
A co do ogarniania nowego podręcznika, to większość info o nim w tym temacie zawdzięczacie mi i Malalowi, wiec pozwolę sobie jeszcze przez jakiś czas uzurpować prawo do poprawiania błędów w rozpiskach.

@Domino przecież wiem ze daje na 6+, ale nie sądzisz, ze za 60 pkt mozlwiosc uniknięcia ciosu z działa czy trebusza, kiedy nie masz sie gdzie schować, jest niezłą inwestycją? d3 do kasta jest swietne bo rzucanie z 1 kości jest juz mozliwe a z 2 prawie pewne. Do tego szef zna 0 z deatha (ma ld 9 podobno) i 0 z lighta. Gdyby tylko +d3 dotyczyło też kaszkieta i jego własnych boundów byłby boski (ale raczej tak nie jest). Ja giganta mam, więc będę chłopaka wystawiał.

W swojej rozpisce mam warsphynxa ale cholernia go bolą poisony, lekkie strzelanie, pitka, brzytwa itd, dam mu jednak szansę.
Obrazek

Awatar użytkownika
Arqueek
Chuck Norris
Posty: 380

Post autor: Arqueek »

Nie napisalem, ze oczywistym jest zamieszczanie rozpisek. Ale po prostu zal mi dupe sciska gdy widze piecdziesiata strone Twojego i Malala placzu jaka to ta armia bedzie slaba :wink: Sorry, jakkolwiek dobrymi graczami jestescie to i tak nie wierze w jasnowidzenie :wink: Warhammerowe Jezusy nam sie tutaj rodza, czy co...

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

Arqueek pisze:Nie napisalem, ze oczywistym jest zamieszczanie rozpisek. Ale po prostu zal mi dupe sciska gdy widze piecdziesiata strone Twojego i Malala placzu jaka to ta armia bedzie slaba :wink: Sorry, jakkolwiek dobrymi graczami jestescie to i tak nie wierze w jasnowidzenie :wink: Warhammerowe Jezusy nam sie tutaj rodza, czy co...
Chyba nie wiesz co piszesz. Ogarnij się.
Obrazek

Awatar użytkownika
Arqueek
Chuck Norris
Posty: 380

Post autor: Arqueek »

Nie pomyliles czasem quota? ;) Ja sie tam ogarniac nie musze ;) Z reszta, koniec spinki, eot z mojej strony ;)

ODPOWIEDZ