Beast of CHAOS, pytania poczatkujacego...

Beastmen

Moderator: Dibo

ODPOWIEDZ
Sarkall
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 43

Re: Beast of CHAOS, pytania poczatkujacego...

Post autor: Sarkall »

Cześć, z racji tego, że zastanawiam się nad nową armią i zainteresowałem się kózkami mam pytanie: Jakie i w jakiej ilości jednostki występują w przeciętnej rozpisce? Przejrzałem kilka stron tematu z rozpiskami, ale co rozpiska to zupełnie coś innego. To oznacza, że jest tak dobrze, że każdy kmini inaczej i każdy jest zadowolony, czy jest tak źle, że trzeba szukać każdego sposobu na uszczknięcie punktów? Kto tak mniej więcej jest generałem, czy wystawia się gorgony, cygory i co tam jeszcze wyszło ostatnio? Pytam, bo wybrałem orki i gobliny z racji sprytnych, złośliwych goblinów, a okazało się, że rozpiska z minimalizacją orków nie ma racji bytu.

Klops
Falubaz
Posty: 1062

Post autor: Klops »

ja gram na hordach gorów , bestigorów, 1-2 razorgorach, 1-2 oddziałach harpii, z bohaterów to potrzeba wargora BSB, 3 magów i beastlorda.Reszta punktów w ungorach i rydwanach.
Jest też opcja grania na minotaurach ale to zaczyna być sensowne na 2500 i więcej.
Na małe punkty sprawdzają się rydwany więc jeżeli byś miał jakieś orkowe to wymieniasz im obsługę dokupujesz sobie hordę gorów i box ungorów do tego paru bohaterów i masz armię na 1600.
Wargora i BS można skonwertować sobie z boxa Gorów lub Bestigorów.
Rarowych stworów ie wystawiam aczkolwiek będę testował pewnie niedługo jabbera

Sarkall
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 43

Post autor: Sarkall »

Dzięki, jeżeli jest tak jak mówisz to super, bo to co podoba mi się w tej armii to nie jakieś dziwne, ogromne monstra, tylko właśnie hordy piechoty. Mam jeszcze tylko jedno pytanko. Strasznie podobają mi się centigory, czy są one grywalne?

Awatar użytkownika
MlSlEK
Chuck Norris
Posty: 624
Lokalizacja: Łódź

Post autor: MlSlEK »

Jak większość kawalerii w 8ed nie są szałowe, jednak gdy nie wstawiasz rarów, to w specialach zostaje miejsce na nie. Przy dużych punktach minosy są opcją, do 1500 nie ma co ich wstawiać i centki znajdują swoją przestrzeń w rozpie.
Obrazek

Awatar użytkownika
Malkolm
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 187

Post autor: Malkolm »

Panie Sarkall, jak się Panu podobają, to Pan zbieraj a nie kminisz.

Szukałem prezentu na Mikołajki, a nie miałem dotąd za bardzo styczności z Beastmenami. Trafiłem przelotem do jednego sklepu po blisterek... i wyniosłem torbę bestii. Moją ukochaną i jedyną armią od dawna były ogry, ale jak popatrzyłem na starsze modele beastmenów, jeszcze w folii, to cóż zrobić, Mikołaj przyszedł wcześnie w tym roku :roll:

No ale przyznam, że dla mnie to był zakup kolekcjonerski, więc jak patrzysz by zbierać budżetowo pod rozpiski... a niech tam, to i tak bierz, modele Cenitgorów są świetne :D
Obrazek

Awatar użytkownika
MlSlEK
Chuck Norris
Posty: 624
Lokalizacja: Łódź

Post autor: MlSlEK »

Malkolm pisze:modele Cenitgorów są świetne :D
a także małodostępne (mailorder, na allegro nieczęsto) i w sumie drogie jak cholera.
Obrazek

Sarkall
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 43

Post autor: Sarkall »

Cóż, może i racja, ale oprócz tego, że super wyglądają na półce, chciałbym, żeby dało się tym cokolwiek ugrać. Nie mówię tu o jakichkolwiek turniejach(mieszkam na takim zadupiu, że na turniej nie ma co liczyć), ale nie chciałbym od kumpli dostawać maskę, raz za razem i okazałoby się, że żeby wygrać, to muszę wziąć jakąś jednostkę, która jest brzydka jak noc i w ogóle nie w moim klimacie np. Jabberslythe(czy jak to tam się pisze :wink: ) Dlatego chciałem dowiedzieć się czy to co mi się w tej armii wizualnie najbardziej podoba(hordy gorów) jest grywalne.

Awatar użytkownika
Khuman
Ciśnieniowiec
Posty: 7116
Lokalizacja: Wrocławskie pastwiska / The Gamblers ()====[]>>>>>>>>>>>>

Post autor: Khuman »

nie ma takich jednostek w bestiach po za tą latającą ropucha ;)

centigory to ostateczny zakup jak już będziesz miał: gory, ungory riders, bestigory, minotaury, harpie i razorgory, to podstawa w bestiach przy grywalnych rozpiskach, a centigory czy rary można sobie podarować pod choinkę :P

Awatar użytkownika
MlSlEK
Chuck Norris
Posty: 624
Lokalizacja: Łódź

Post autor: MlSlEK »

To jak grasz tylko z kumplami to zdradź czym oni grają 8) bo niektóre jednostki mają przerąbane lub odwrotnie z innymi konkretnymi armiami. Puścić gory na np swordmasterów to klęska, ale już rydwany w dużej liczbie dadzą radę za te same punkty.
Obrazek

Awatar użytkownika
Karlito
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3305
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Karlito »

Właśnie mi się wydaje że Rydwany Bestii są dobre na większość armii. Są tanie i taka piątka może mocno uszczuplić nie jeden klocek, nawet mocny =P~
Welcome to the Tower of Rising Sun.
Moja galeria: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=10&t=28122
Kupię RÓŻNE RÓŻNOŚCI: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=55&t=42454

Awatar użytkownika
MlSlEK
Chuck Norris
Posty: 624
Lokalizacja: Łódź

Post autor: MlSlEK »

Rydwany nie są dobre na np woch slaanesha z piekielnym piskiem dającym panikę w 18" Epickie powroty zwierzoludzi do lasu to robi.
Obrazek

Awatar użytkownika
Karlito
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3305
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Karlito »

Może i tak ale ile osób gra na Slaneshu w obecnych czasach... ja sam nie grałem nim jeszcze nawet raz.
Jedynym wyznawcą tego bóstwa wystawianym przeze mnie jest Sigvald bo jako dowodzący klockiem Warriorów sprawdza się bardzo dobrze i przywalić potrafi :)
Welcome to the Tower of Rising Sun.
Moja galeria: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=10&t=28122
Kupię RÓŻNE RÓŻNOŚCI: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=55&t=42454

Awatar użytkownika
Khuman
Ciśnieniowiec
Posty: 7116
Lokalizacja: Wrocławskie pastwiska / The Gamblers ()====[]>>>>>>>>>>>>

Post autor: Khuman »

slaanesh ssie :wink:

co do rydwanów to się nie zgodzę w 100%, 80pkt. 4T 4+SV co prawda może zajmować cory ale to że nie ma kos to jakaś żenada.. i tu jest duży problem, tej jeden hit który jesteś pewien tak nie wiele a tak wiele, załoga dość zacna w szarży 3A z 4S i 1A z 6S potem nie wiele gorzej, z hatem są fajni bez słabo sobie radzą

Awatar użytkownika
Dibo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Dibo »

Khumanor pisze:slaanesh ssie :wink:
Klimat ! :twisted:

Slaneesh jest mega ... grywalność jest dla słabych !
Czcij Koze !!

Twoja Stara gra w Age of Sigmar !

Awatar użytkownika
Khuman
Ciśnieniowiec
Posty: 7116
Lokalizacja: Wrocławskie pastwiska / The Gamblers ()====[]>>>>>>>>>>>>

Post autor: Khuman »

Dibo pisze:
Khumanor pisze:slaanesh ssie :wink:
Klimat ! :twisted:

Slaneesh jest mega ...
+ miliard 8)
Dibo pisze:grywalność jest dla słabych !


jest tam kilka fajnych czarów ( to frenzy czy 6 [ z shadowem, pozamiatane ] i 5 ) w demonach też może być mocnym lorem z deathem to już w ogóle, demonrtki i ASF + brzytwa, fiendy też takie nawet 4S AP... grywalny jest :P

Awatar użytkownika
MlSlEK
Chuck Norris
Posty: 624
Lokalizacja: Łódź

Post autor: MlSlEK »

Pisałem rydwany na swordmasterów. Cóż że gorów więcej jak ich ASF przeciwnika rozpieprzy. Wywalą gorom jakieś 40 ataków z przerzutem i potem S5 no i zgon na miejscu, albo flak z oddziału. Rydwany wbijają przed ASF, też często zginą ale sporo pojadą też takich swordów.

Ze Slaaneshem zobaczymy na Mackach czy Tomasz od nas z klubu jest twardy i nie zrezygnuje z tej rozpy na korzyść czegoś bardziej grywalnego.
Obrazek

Awatar użytkownika
Khuman
Ciśnieniowiec
Posty: 7116
Lokalizacja: Wrocławskie pastwiska / The Gamblers ()====[]>>>>>>>>>>>>

Post autor: Khuman »

z rydwanów zabijesz niech będzie że 5 sword masterów potem ginie i się nie spłaca... średni pomysł, na 20 swrord-masterów powinno wjechać przynajmniej 3 rydwany by jako tako potem załoga oddała i się w tedy spłacą :)

Awatar użytkownika
MlSlEK
Chuck Norris
Posty: 624
Lokalizacja: Łódź

Post autor: MlSlEK »

5 mam i tak nimi celuję. Pisałem, że w dużej liczbie, a dwa lub trzy to nie jest duża liczba.
Obrazek

Sarkall
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 43

Post autor: Sarkall »

Widzę, że wywiązała się spora rozmowa, ale pozwolę sobie odpowiedzieć na pytanie :lol2: . Potencjalnie będę grał z: Bretonia, High Elves, Lizardmen, Skaven i Empire(co do Skavenów i Lizardmenów, to nie na 100%).

CAR2N
Chuck Norris
Posty: 562
Lokalizacja: Kraków

Post autor: CAR2N »

Na bretke czy imperium (tam gdzie duzy save kawalerii) masz sporo ciekawych opcji skladania rozpisek . Co do rydwanow to juz kiedys pisalem , gdyby byly jak u gobosow typu 1-3 jako 1 jednostka to bylby full wypas z uwagi na chociazby rzucenie +1S/T na oddzial , czyli na 3 rydwany z obsada :mrgreen:
W nowym bialym krasnalu jest przykladowa bestialska rozpiska na 3000pkt :
beastlord z HA , ogre blade , ramhorn helm , dawnstone , ironcurse icon , gnarled hide - 251p
doombull z gw i trollhide (lol) - 300p
shami 2lvl , ds , lore of beast - 135p
shami 2lvl , chalice , jagged dagger , lore of wild - 160p
24 gors z ahw , fcg - 217p
24 gors z shield , fcg - 217p
40 ungor fcg - 215p
40 ungor fcg , spear- 255p
4 minoski z gw - 252p
20 bestigorow fcg , manbane sztandar - 305p
1 ghorgon - 275p
1 jabber - 275p

Jak myslicie grywalne to ? ;)
WFB playing since 1994

ODPOWIEDZ