Pytania początkujacego TK

Tomb Kings

Moderator: Shino

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
SoCiu
Wodzirej
Posty: 735
Lokalizacja: Rebelia - Łomianki

Re: Pytania początkujacego TK

Post autor: SoCiu »

Jak wam się sprawdzają 10tki łuczników lub 5tki lekkiej kawalerii z łukami? Opłaca się to wystawiać? Schodzi to jak bimber w zimę, łatwo po tym overrun zrobić.Plusem jest w miarę dobry podział strzelania.Dopiero jestem na etapie sklejania i nie wiem czy jest sens w ogóle wystawiać w 8ed śmieci w TK.

Awatar użytkownika
Robert.P
Wodzirej
Posty: 761
Lokalizacja: Racibórz"Wataha"

Post autor: Robert.P »

Lipna jest
-mala wartość strzelecka,słaba ochrona nawet jak na tk,nawet do walki się nie nadaję
"Nie pytaj cóż za Istota Krzyczy nocą.Nie pytaj kto czeka na ciebie w cieniu.
To mój krzyk budzi cie nocą.I to ja skrywam sie w cieniu.Jestem Tzeentch a ty jesteś marionetką,tańczącą do mojej melodi..."

REŻIM.DYKTATURA,TOTALITARYZM
Obrazek

Awatar użytkownika
Mysza_on
Mudżahedin
Posty: 336
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mysza_on »

po wiem tak .... ja dzięki 8 konnej jazdy z łukami zlikwidowałem baliste w dark elfach . A z ogrami powstrzymałem małe gnoblary ( zatrzymałem je w miejscu gdyż chciał je puścić jako pierwsze ). Wszystko zależy czy czujesz dana jednostkę czy nie . Często ich nie wystawiam ale mam do zabawy. Jestem z tego gatunku graczy TK którzy uważają , że wszystko jest grywalne . Widziałem jak nawet nasza konnica wygrywa ( po tym już mnie nic nie zaskoczy).

Awatar użytkownika
Domino
Falubaz
Posty: 1490

Post autor: Domino »

Łucznicy to nie są śmieci, tylko obok rydwanów druga podstawowa najczęściej wystawiana jednostka TK. W walce wręcz schodzą, co jest dosyć oczywiste- łucznicy elfów też w combacie schodzą. 10 to trochę mało, gracze najczęściej wystawiają jeden duży kloc (około 20 i więcej) i taka jedna dyszka obok, ja gram na 3 średniej wielkości oddziałach (ok. 14). W walce oczywiście dalej pada, ale nie o to w tym chodzi, musisz się trochę ograć, to to złapiesz ;). Tak czy inaczej, łuczników warto sklejać.
Konni łucznicy natomiast to już faktycznie przeszkadzajka, która może się znaleźć w rozpisce, bo akurat były punkty. Nie zmienia to faktu, że ma swoje zastosowanie, przeciwnik często zapomina o scoucie, co może poskutkować szybką utratą maszyny.

Awatar użytkownika
Tral
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 168
Lokalizacja: Piaseczno koło Wa-wy

Post autor: Tral »

Proste pytania.

1. Jak się tą armią gra?
2. Co na początek trzeba kupić? ( zamierzam ją zbierać po wakacjach bo teraz ani kasy ani czasu nie mam )
3. Co jest grywalne a co jest plewą?

Z góry dziękuje:)

Awatar użytkownika
Fuxiorr
Masakrator
Posty: 2737
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Fuxiorr »

Siemka, mam pare pytan co do TK itp.
1. Mam dylemat nad zbieraniem 2 armii: chodza mi poglowie tombki, ogry, bretka i krasnale. Moze byscie mi "Zmumifikowani" Generalowie w jakis sposob do tk bardziej przekonali?:]
2. Mam do wydania 440zl, i co moglbym za to kupic by armia zblizala sie do 1k-1,5k. Mysle nad batalionem + co jeszcze :].
3. Jak mniejwiecej wygladaja bitwy Tk. Jakie maja wady i minusy w bitwie .
Dziekuje za pomoc i Pozdrawiam. (Przeprasam ze nie ma polskich znakow ale pisze z tele.)
misha pisze:heh gorzej jak przez taką nędzę stół ci spadnie czy cuś i figurki za tysiaki polecą po podłodze w otchłań płaczu i rozpaczy :)

Awatar użytkownika
Robert.P
Wodzirej
Posty: 761
Lokalizacja: Racibórz"Wataha"

Post autor: Robert.P »

Ja gram tk dla fanu nie dla turniejów wiec nie możesz polegać wyłącznie na moich słowach.
moim zdaniem największy minus to brak jakiejś znacznej ochron nawet save na 5+ jest tu burżuazją :) Chyba to że nie mogą maszerować i że na euro maja pod górkę :) Ale to wszystko co mi się w nich nie podoba
"Nie pytaj cóż za Istota Krzyczy nocą.Nie pytaj kto czeka na ciebie w cieniu.
To mój krzyk budzi cie nocą.I to ja skrywam sie w cieniu.Jestem Tzeentch a ty jesteś marionetką,tańczącą do mojej melodi..."

REŻIM.DYKTATURA,TOTALITARYZM
Obrazek

Awatar użytkownika
eliah91
Masakrator
Posty: 2759
Lokalizacja: Warszawa Czarne Wrony

Post autor: eliah91 »

Kedo pisze:moim zdaniem największy minus to brak jakiejś znacznej ochron nawet save na 5+ jest tu burżuazją
Tutaj trochę przesadzasz. NK mają 3+ AS, reszta nie jest ważna.
Mnie najbardziej boli brak marszu.
Obrazek

Awatar użytkownika
Robert.P
Wodzirej
Posty: 761
Lokalizacja: Racibórz"Wataha"

Post autor: Robert.P »

To jeden z minusów i jak na jednej jednostce mamy save na 3+ :roll:
"Nie pytaj cóż za Istota Krzyczy nocą.Nie pytaj kto czeka na ciebie w cieniu.
To mój krzyk budzi cie nocą.I to ja skrywam sie w cieniu.Jestem Tzeentch a ty jesteś marionetką,tańczącą do mojej melodi..."

REŻIM.DYKTATURA,TOTALITARYZM
Obrazek

Awatar użytkownika
Tral
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 168
Lokalizacja: Piaseczno koło Wa-wy

Post autor: Tral »

A jakie są zalety TK? Bo coraz bardziej zastanawiam się nad tą armią i powiem szczerze że chce się o niej dużo dowiedzieć żeby nie okazał się to potem błędny wybór.

Awatar użytkownika
Robert.P
Wodzirej
Posty: 761
Lokalizacja: Racibórz"Wataha"

Post autor: Robert.P »

spelowanie 8 kości to jest u mnie minimum :mrgreen: A i bardzo ładne figurki gram na wszystkim więc gra się klimatycznie łatwe malowanie przeważnie zajefajnie łucznicy i wykopki :)
"Nie pytaj cóż za Istota Krzyczy nocą.Nie pytaj kto czeka na ciebie w cieniu.
To mój krzyk budzi cie nocą.I to ja skrywam sie w cieniu.Jestem Tzeentch a ty jesteś marionetką,tańczącą do mojej melodi..."

REŻIM.DYKTATURA,TOTALITARYZM
Obrazek

Awatar użytkownika
Venitel
Pseudoklimaciarz
Posty: 25

Post autor: Venitel »

Ja bym do zalet przede wszystkim wrzucil mozliwosc stworzenia wielu roznych, rozmaitych rozpisek z czego kazda bedzie grywalna. Wiadomo, jest kilka jednostek ktore sie widuje rzadziej lub czesciej, jednak wlasciwie wszystkim da sie grac. Malo armii tak ma.

Awatar użytkownika
Tral
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 168
Lokalizacja: Piaseczno koło Wa-wy

Post autor: Tral »

A co powinienem kupić na początek żeby mieć grywalną rospę na 2k myślałem że kupić batalion+knights+30T.G+Sfinksa co wy na to i co jeszcze można dokupić.

Awatar użytkownika
Mefistofeles
Falubaz
Posty: 1178
Lokalizacja: Feniks - Włocławek/Wrocław

Post autor: Mefistofeles »

klopy i cascet :)
dzięki cascetowi śmiejemy się w twarz rzucając czary ^.^

a klopy to takie coś fajnego za mało punktów (każda rana budzi panike i fajnie jak w 1 turze uciekają przeciwnicy za stół)
“And if you gaze for long into an abyss, the abyss gazes also into you.“
Friedrich Nietzsche
Sfinks to akurat żaden must-have (aczkolwiek ja na nim gram)
_______
Obrazek

Awatar użytkownika
Tral
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 168
Lokalizacja: Piaseczno koło Wa-wy

Post autor: Tral »

Bardzo dziękuje za pomoc tylko ostatnie pytanko.
Jak działa cascet? Nie mam jeszcze AB a jestem ciekawy.

Awatar użytkownika
eliah91
Masakrator
Posty: 2759
Lokalizacja: Warszawa Czarne Wrony

Post autor: eliah91 »

-3/4 liczki
-warriorów (jako bunkier)/łuki
-rydwany
-Necropolis knightów
-dwie katapulty
-casket
-Coś co będzie robiło za tytana
Tral pisze:Bardzo dziękuje za pomoc tylko ostatnie pytanko.
Jak działa cascet? Nie mam jeszcze AB a jestem ciekawy.
Maszyna, daje ci k3 kości powera, Lights of death (bound spell, power level 5, wybierasz cel który jest w twoim f.a., 48'', nie musisz widzieć, cel zdaje LD na trzech kościach, odejmujesz od tego LD przeciwnika wynik równy jest ilości ran jakie zadajesz w cel bez AS, potem na 3+ przeskakujesz na kolejny cel w 6 calach. itd. LoD nie może przeskoczyć na ten sam oddział w tej samej turze. Przeciwnik może brać do tego testu LD generała i przerzut z BsB, jeżeli cel ma Cold blood'a to zdaje na 4 kościach i odrzuca najwyższą kość)
Obrazek

Awatar użytkownika
Tral
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 168
Lokalizacja: Piaseczno koło Wa-wy

Post autor: Tral »

Jeszcze raz dziękuje za pomoc. i rozumiem że to wszystko po batalionie? ile pudełek łuków?

Awatar użytkownika
eliah91
Masakrator
Posty: 2759
Lokalizacja: Warszawa Czarne Wrony

Post autor: eliah91 »

Batalionu bym raczej nie kupował.
Szukaj figsów z drugiej ręki, wyjdzie dużo taniej.
Zalerzy jak będziesz chciał grać tymi szkielami, ja wystawiam klocek 25 warriorów, łuki są dla mnie za drogie i niewiele robią.
Obrazek

Awatar użytkownika
Tral
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 168
Lokalizacja: Piaseczno koło Wa-wy

Post autor: Tral »

a jak z Uszatkami czy jak tam one się zwą warto brać czy raczej zainwestować punkty/złotówki w co innego

Awatar użytkownika
eliah91
Masakrator
Posty: 2759
Lokalizacja: Warszawa Czarne Wrony

Post autor: eliah91 »

Mało grywalne, jeżeli masz sporo kasy to możesz kupić na półeczkę.
Obrazek

ODPOWIEDZ