HELLCANNON

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
debelial
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3784
Lokalizacja: 8B/Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: debelial »

Wg zasad powinno się móc spokojnie odłączać załogę od Hellcannona (choć utraci ona Unbreakable jak sądzę) - tylko czy czarne krasie odbiegną dostatecznie daleko żeby nie stać się jego następnym posiłkiem? :D

A tak na marginesie - nie bywam za bardzo na turniejach, więc czy ktoś byłby mi w stanie wytłumaczyć na czym polega trik z minerami?

Awatar użytkownika
pacy
Mudżahedin
Posty: 231
Lokalizacja: Serock

Post autor: pacy »

I chyba o to chodzi zeby za daleko nie odbiegli, beda wtedy sluzyc za przedluzaczke, helka wpada w krasie wybija je raczej do nogi potem ovverrun w pozadanym kierunku i jestes w ciagu jednej tury 4d6 cali blizej wroga.

Awatar użytkownika
thurion
Postownik Niepospolity
Posty: 5391
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: thurion »

pacy pisze:I chyba o to chodzi zeby za daleko nie odbiegli, beda wtedy sluzyc za przedluzaczke, helka wpada w krasie wybija je raczej do nogi potem ovverrun w pozadanym kierunku i jestes w ciagu jednej tury 4d6 cali blizej wroga.
1. zaloga odejidze 3 cale, wiec teoretycznie jestes 3+2k6 cali dalej
2. z 4 atakow musisz miec farta zeby wybic zaloge do nogi, nie jest to cos standardowego

Awatar użytkownika
pacy
Mudżahedin
Posty: 231
Lokalizacja: Serock

Post autor: pacy »

Tzn. ze odlaczajac sie od helki nie moga marszowac ??? (nie jestem jakis super biegly jesli chodzi o zasady).
A co w tej grze jest standardowe ?? :wink:

Awatar użytkownika
yarma
Chuck Norris
Posty: 664
Lokalizacja: "Rogaty Szczur" Świebodzin

Post autor: yarma »

thurion pisze:
pacy pisze:I chyba o to chodzi zeby za daleko nie odbiegli, beda wtedy sluzyc za przedluzaczke, helka wpada w krasie wybija je raczej do nogi potem ovverrun w pozadanym kierunku i jestes w ciagu jednej tury 4d6 cali blizej wroga.
1. zaloga odejidze 3 cale, wiec teoretycznie jestes 3+2k6 cali dalej
2. z 4 atakow musisz miec farta zeby wybic zaloge do nogi, nie jest to cos standardowego
ad. 1 chyba jednak 6+2d6
ad. 2 można jeszcze je chyba przysmażyć w turze strzelania. Aczkolwiek tu się pojawia kwestia czy można strzelać do własnych oddziałów. Ale po czyjej stronie wogole jest helka bez obsługi? czy dalej blokuje/zajmuje cwiartki?

Awatar użytkownika
thurion
Postownik Niepospolity
Posty: 5391
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: thurion »

yarma pisze:
thurion pisze:
pacy pisze:I chyba o to chodzi zeby za daleko nie odbiegli, beda wtedy sluzyc za przedluzaczke, helka wpada w krasie wybija je raczej do nogi potem ovverrun w pozadanym kierunku i jestes w ciagu jednej tury 4d6 cali blizej wroga.
1. zaloga odejidze 3 cale, wiec teoretycznie jestes 3+2k6 cali dalej
2. z 4 atakow musisz miec farta zeby wybic zaloge do nogi, nie jest to cos standardowego
ad. 1 chyba jednak 6+2d6
ad. 2 można jeszcze je chyba przysmażyć w turze strzelania. Aczkolwiek tu się pojawia kwestia czy można strzelać do własnych oddziałów. Ale po czyjej stronie wogole jest helka bez obsługi? czy dalej blokuje/zajmuje cwiartki?
caly czas jest twoja, nie testujesz terrorow gdy na ciebie szarzuje, nie mozesz nia strzelac po swoich modelach, dalej blokuje/ zajmuje cwiartki

czemu 6+2k6? wychodzac zaloga z maszyny zdaje mi sie ze nie mozesz marszowac, a przy hellcanonnie nie pisze nic o tym ze zaloga zawsze maszeruje jak przy innych dwarfach wiec wniosek IMO taki ze mozesz wyjsc zaloga tylko na 3 cale... zakladjac ze masz cala zaloge cal od maszynki daje ci to gora 4 cale przedluzenia, IMO

Awatar użytkownika
debelial
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3784
Lokalizacja: 8B/Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: debelial »

Ach no nie pomyślałem o takim zastosowaniu załogi - to dlatego że nie wiedziałem że helka ściga i overrunuje również po jednostkach z własnej armii :D

P.s.
Ale powiedzcie mi proszę: na czy polega trik z minerami?

Awatar użytkownika
thurion
Postownik Niepospolity
Posty: 5391
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: thurion »

debelial pisze:
P.s.
Ale powiedzcie mi proszę: na czy polega trik z minerami?
minerzy wychodza w ten sam sposob jak po wyjsciu za stol, na obecna edycje nie moga maszerowac, w zwiazku z czym takie standardowe zagranie minerami, czyli wychodze 6 cali, popycham z kowadal 6 cali, zaczynam zdejmowac maszyny przestalo miec sens... bowiem wyjdzie sie na 3 cale + 6.. a tyle kazdy myslacy gracz jest w stanie przyblokowac (nawet maszyny ruszac nie trzeba zeby nie bylo technicznej mozliwosci wpadniecia), no i pomyslowi ludzie wpadli na pomysl zeby zaraz po wyjsciu w ramach normalnego ruchu robic reforme np w snake'a.. tak ze np front oddzialu jest 10 cali od krawedzi po tej reformie, a nastepnie popchnac i miec efektywny zasieg szarzy np 16 cali.. IMO jest to bardzo pomyslowe zagranie ktore wcale czesto duzo nie zdziala i nie zmieni, ale LS uznala to za niesportowe itp itd :P

to tak w skrocie ;)

Awatar użytkownika
bigpasiak
Ciśnieniowiec
Posty: 7714
Lokalizacja: Syberia

Post autor: bigpasiak »

odemnie Scimi kazdy kto uzywa kombinacji BSB luk ma WP... racje masz tylko taka ze BoL jest uznawany za "magiczne kamienie" tylko wtedy nie wiem na ile strzela skoro nie jest longbowem... i lepiej ne odpowiadaj... bo to pomysl durny az strach... zabrali mu luk ale zwykly... zeby magiczny bez problemu mogl uzywac...
The wood hold peace for thos who desire it, but those who seek battle will find me...
The forest has as many eyes as leaves...

Far over, the misty mountain Cold, to dungeons deep and caverns old.
The pines were roaring, oooooon the hight...
Abandoned

Awatar użytkownika
Scimitar
Postownik Niepospolity
Posty: 5516
Lokalizacja: Draconis - Wejherowo

Post autor: Scimitar »

bigpasiak pisze:odemnie Scimi kazdy kto uzywa kombinacji BSB luk ma WP... racje masz tylko taka ze BoL jest uznawany za "magiczne kamienie" tylko wtedy nie wiem na ile strzela skoro nie jest longbowem... i lepiej ne odpowiadaj... bo to pomysl durny az strach... zabrali mu luk ale zwykly... zeby magiczny bez problemu mogl uzywac...
Skończ te marudzenie o łuku. Poczytaj sobie LS i parę tematów. Argumenty przeciwników są cieniutkie. Nie mam ochoty na ten temat dyskutować. Na swoich turniejach możesz sobie nie dopuszczać jak ci się nie podoba - ja na moich dopuszczam jako w 100% legalne.
Draconis - FOR EVER !!!

Warhammer Online - Guild Leader of Skowyt Guild

Awatar użytkownika
pingus
Oszukista
Posty: 878
Lokalizacja: W-wski Kult

Post autor: pingus »

I tym sposobem tutaj gra się tak, tam tak, w mieście X jeszcze inaczej, a Y zupełnie na odwrót niż wszędzie indziej. A uściślenia chyba były po to żeby ujednolicać grę na turniejach ligowych. ;)
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Gobos
Falubaz
Posty: 1090
Lokalizacja: Strefa Zero/Poznań

Post autor: Gobos »

odnsnie hellcannona - czy zaloga bez dziala jest nadal unbreakable?

Budda
Chuck Norris
Posty: 375
Lokalizacja: Moria Green Team

Post autor: Budda »

thurion pisze:helka jest unbrk a zaloga nie

Awatar użytkownika
szafa@poznan
Rulzdaemon
Posty: 2099

Post autor: szafa@poznan »

załoga bez maszyny może maszerować! Ziac w nią raczej nie można, ale robić na niej overruna jak najbardziej.

A łuk na bsb...jak z dupą - kazdy ma własną. Scimi nie dopuszcza w 3mieście, wielkeopolska u siebie dopuszcza. I tutaj akurat imho uścislenia wcale nie musza tego wyjaśniac.

Awatar użytkownika
eustis
Wałkarz
Posty: 65
Lokalizacja: wejherowo

Post autor: eustis »

szafa@poznan pisze:załoga bez maszyny może maszerować! Ziac w nią raczej nie można, ale robić na niej overruna jak najbardziej.
to helenka overrunuje ??

Awatar użytkownika
pacy
Mudżahedin
Posty: 231
Lokalizacja: Serock

Post autor: pacy »

W zasadach napisane jest tylko ze nie moze gonic ale o overrunie nic nie ma czyli wychodzi na to ze moze.

Awatar użytkownika
Gogol
Masakrator
Posty: 2305

Post autor: Gogol »

a czy na 7 edycje overrun nie = gonieni (jest puźno moge sie mylić)

Awatar użytkownika
thurion
Postownik Niepospolity
Posty: 5391
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: thurion »

czy LS podjela/przeglosowala jakas decyzja w sprawie odlaczania zalogi od helki?

dyskusja:
http://wfb-pol.org/forum/viewtopic.php?p=115059#115059

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

thurion pisze:czy LS podjela/przeglosowala jakas decyzja w sprawie odlaczania zalogi od helki?

dyskusja:
http://wfb-pol.org/forum/viewtopic.php?p=115059#115059
domysl sie jaka jest odpowiedz na to pytanie 8)

Awatar użytkownika
Gajowy
Masakrator
Posty: 2710
Lokalizacja: Białe Błota
Kontakt:

Post autor: Gajowy »

to na czym wreszcie stanelo??

ja jestem na nie chyba ze gramy na 3k i mam jeszcze jedna maszyne (dow) albo 4k i sa 2 helki.

ODPOWIEDZ