Pytania krótkobrodego - zasady

Dwarfs

Moderatorzy: Arbiter Elegancji, Rakso_The_Slayer

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3080

Re: Pytania krótkobrodego - zasady

Post autor: Morsereg »

jest odpowiedz LS'a na ten temat.
jesli cos w statystykach ma zielonoskorego to mamy hate, np: w pajaku nie mozna rozdzielic statystyk wiec mamy przerzut.
inna sprawa jest oddzial squigow z poganiaczami. jesli stykamy sie tylko z 'pomidorami' to nie mamy przerzutu. jesli czesc sie styka z zieonym to ci maja przerzut.
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Awatar użytkownika
Łukasz_
Chuck Norris
Posty: 544
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Łukasz_ »

Czy w grach turniejowych przechodzą minerzy z GZ? Chodzi mi o egzemplarze, które dopiero "wychodzą" z tunelu. Spotkałem się z kilkoma komentarzami, że nie są dopuszczani. Myślę nad zakupem, a nie chcę mieć potem nieprzyjemności przy stole.

Remo
Falubaz
Posty: 1247

Post autor: Remo »

Figurki które nie są od GW nie są dopuszczane z tego co wiem tylko na turniejach organizowanych przez GW (czyli w Polsce chyba jeden rocznie turniej? Jakiś tam GD był u nas chyba). Nie słyszałem, żeby ktoś się czepiał o figurki GZ czy inne na polskich turniejach z pożal się Boże regulaminami dotyczącymi figurek czy hobbystyki.

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Remo pisze:(czyli w Polsce chyba jeden rocznie turniej? Jakiś tam GD był u nas chyba).
Aktualnie na żadnym.
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
Łukasz_
Chuck Norris
Posty: 544
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Łukasz_ »

Niektórzy się po prostu czepiają tych kopczyków ziemi, które są zamiast całego modelu. Niby nie ma całej figurki na stole ale chyba jednak każdy wie o co chodzi :roll: Może jednak się skuszę.

panterq
Masakrator
Posty: 2461
Lokalizacja: Legion

Post autor: panterq »

W najgorszym wypadku taka figurka może być w/g mnie sklasyfikowana jako filler, ale ogólnie to nikt nie powinien się o to czepiać.

Sam rozważam zakup tych figsów, ale póki co ograniczam się do boxa grenadierów.
Yes they drink blood. Yes, some of them have been known to command armies of the damned. But at least they're not Elves.
- Niles Valera, Agitator

Awatar użytkownika
pingu
Falubaz
Posty: 1046
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pingu »

Można je dostać gdzieś w polskim sklepie?
Obrazek
Idiotów na świecie jest mało, ale są tak sprytnie rozstawieni, że spotyka się ich na każdym kroku...

panterq
Masakrator
Posty: 2461
Lokalizacja: Legion

Post autor: panterq »

Yes they drink blood. Yes, some of them have been known to command armies of the damned. But at least they're not Elves.
- Niles Valera, Agitator

Awatar użytkownika
Hunter
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 157
Lokalizacja: RYK Częstochowa

Post autor: Hunter »

Mam pytanie odnośnie naszego dispella. Czy mogę dać naszemu lordowi na kowadle jednocześnie rune of spellbreaking i rune of selleater(niszczarka) tak żeby nie przekroczyć eurowego ograniczenia dispella? Wiem np: że jak się weźmie r.of spellbreaking i r. of balance to ta druga tylko odbiera kostkę przeciwnikowi ale mnie już nie dodaje, bo to by przekroczyło limit dispella. Zatem zastanawiam się czy naszego runowego dispell scrolla i niszczarkę można dać jako dispell i w pełni wykorzystać możliwości run w nim zawartych?

Drugie pytanie: któryś tam patch do euro pozwalał BSB dać Great weapon, czy zatem BSB może też wziąć tarczę?

panterq
Masakrator
Posty: 2461
Lokalizacja: Legion

Post autor: panterq »

Co do pytania pierwszego:
Zgodnie z ETC możemy mieć maksymalnie 4 kostki dispela na fazę magii. Każda runa spellbreaking/spelleater liczy się jako jedna kostka. Możesz mieć nawet cztery runy w rozpisce, tyle że nie generujesz wtedy żadnych kości. Jakakolwiek rozpiska z kowadłem generuje 3 kości na turę, więc żeby nic nie tracić bierzesz albo rune of balance, albo spellbreakera/spelleatera.

Co do drugiego:
BSB może brać dowolny ekwipunek dostępny dla Thane'a, czyli również tarczę.
Yes they drink blood. Yes, some of them have been known to command armies of the damned. But at least they're not Elves.
- Niles Valera, Agitator

Awatar użytkownika
Shin Ryu
Mudżahedin
Posty: 275
Lokalizacja: Piła

Post autor: Shin Ryu »

panterq pisze:Co do drugiego:
BSB może brać dowolny ekwipunek dostępny dla Thane'a, czyli również tarczę.
Mam polski AB i na str 51 z prawej u góry jest napisane: "Tan niosący Sztandar Armii nie może wybierać dodatkowych broni i nie może używać tarczy."
GOLD and GLORY - DOGS of WAR
Galeryjka Figurek
Shin Ryu Minis Blog

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

@Shin Ryu, Pytanie odnosilo się do Euro patcha. Na Euro BSB możn brać GW, tarcze itd.
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
Hunter
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 157
Lokalizacja: RYK Częstochowa

Post autor: Hunter »

Ok , dzięki wielkie.

Awatar użytkownika
Morog
Falubaz
Posty: 1318
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Morog »

czy posiadanie w rozpisce krasnoludzkiego króla mogę nie posiadać żadnych warriorów by mieć długobrodych? (dodatkowy oddział długobrodych)
https://www.youtube.com/watch?v=m3pqEA5AXTE#t=33

posłuchaj tego islamofilu.....
http://www.youtube.com/watch?v=CMEwoGGL6dg

"nie dyskutuj z głupcem, sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem"

#Krasnal#
Mudżahedin
Posty: 275
Lokalizacja: Młodzi Gniewni, Poznań

Post autor: #Krasnal# »

Tak

Awatar użytkownika
Morog
Falubaz
Posty: 1318
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Morog »

to czemu AB wywala błąd...?
https://www.youtube.com/watch?v=m3pqEA5AXTE#t=33

posłuchaj tego islamofilu.....
http://www.youtube.com/watch?v=CMEwoGGL6dg

"nie dyskutuj z głupcem, sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem"

Awatar użytkownika
Quaki
Falubaz
Posty: 1006
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Quaki »

ArmyBuilder, jakkolwiek pomocny, to nie wyznacznik zasad!
Ściągnij nowszą wersję pliku z armiami, może jest to poprawione, bo właśnie sprawdziłem i u mnie żaden błąd nie wyskakuje.

Awatar użytkownika
Bean_
Wałkarz
Posty: 76
Lokalizacja: Kraków/Rzeszów

Post autor: Bean_ »

Mam pytanie odnośnie minersow. Mianowicie co to jest wiertlo/drill i jak działa?
"Popatrz, leci ptaszek
Może on w swej wolności,
poznał istotę miłości
Popatrz dalej, obsrał daszek
Widać gdy go coś dręczy,
to się chłopak z tym nie męczy"

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

Wiertło to broń, którą może wykupić dowódca górników.
+3 Siły, zawsze atakuje jako ostatni.
Dodatkowo oddział z wiertłem może przerzucić k6 podczas testu czy wychodzi spod ziemi.
Obrazek

Awatar użytkownika
Ryosuke
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 199
Lokalizacja: Kraków/Wieliczka
Kontakt:

Post autor: Ryosuke »

Nie wiem gdzie to zamieścić więc robię to tutaj.

Czy wasze działa muszą widzieć cel żeby strzelać?
Chcesz zarabiać na prowizji od sprzedanych gier? Zapraszam do programu dla każdego youtubera,streamera oraz dla ludzi mających wśród znajomych graczy.G2A.COM

ODPOWIEDZ