Traitor Kin

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

ODPOWIEDZ
wokrze
Kradziej
Posty: 922

Re: Traitor Kin

Post autor: wokrze »

Grichalk pisze:A czy zdaje wtedy Monster Reaction?
Wiem, że przysługuje to monsterom po utracie jeźdźca, ale czy w tym przypadku też?
Wszak monster jest pozbawiony nagle opiekuna.
Ja bym powiedział, że najpierw to musisz zabić tych "opiekunów" - przecież zawsze można machnąć te 6 czy 7 gał, nie? ;)

Awatar użytkownika
Grichalk
Masakrator
Posty: 2182
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: Grichalk »

To jedyny przypadek (chyba) ,kiedy hydra może stracić poganiaczy. Skoro ona po ich utracie testuje sie, to czy tak samo jest w przypadku Heleny. Jeżeli tak, to jak oblany test Monster Reaction wpływa (o ile wpływa) na zdany/oblany Rampage.
Czy salki też podlegają testowi Monster Reaction po stracie skinków?

wokrze
Kradziej
Posty: 922

Post autor: wokrze »

To ogólna zasada M&H (test na reakcję potwora po stracie "obsługi") więc tak. A jak to jest z Helką i rampagem to nie wiem... Strzelałbym, że zasada specjalna unita jest ważniejsza od zasad ogólnych, więc Helka może stać i się użalać nad zatłuczoną załogą, ale jak się wku... (tj. obleje Ld na początku tury) to leci do szarży.

PS. Obsługę hydry można zdjąć jeszcze np. snajperkami :)

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

Przypomniała mi się sytuacja z mastera:
-Kudłaty, jakbyś rozegrał rampage heleny po tym jak musi stać z moster reaction?
-Niszowa sytuacja, ale pewnie jak wszystko - zakaz ważniejszy od nakazu.
-Też tak myślę, ale pewnie i tak tego nikt nie zrobi
10 sekund później
-Lidder, mam takie pytanie... bo moja helena nie zdała monster reaction...
:mrgreen:
wokrze pisze:PS. Obsługę hydry można zdjąć jeszcze np. snajperkami
Nie, nie można.

wokrze
Kradziej
Posty: 922

Post autor: wokrze »

Lidder pisze:
wokrze pisze:PS. Obsługę hydry można zdjąć jeszcze np. snajperkami
Nie, nie można.
Why? A można np. ze snajperek walić do Skinków od Salamander?

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

wokrze pisze:
Lidder pisze:
wokrze pisze:PS. Obsługę hydry można zdjąć jeszcze np. snajperkami
Nie, nie można.
Why? A można np. ze snajperek walić do Skinków od Salamander?
Poganiacze to delikatna sprawa. Nie ma ich na stole, są gdzieś w jednostce M&H i każdy ma własną interpretację gdzie. Ich statystyki są ignorowane np. na potrzeby ruchu, ale już na potrzeby testu Ld nie. Odpowiadając jednak na pytanie - ze snajperki trafiasz i ranisz monstera, następnie z zasady M&H rozlosowywujesz.

wokrze
Kradziej
Posty: 922

Post autor: wokrze »

To zbaczając jeszcze dalej z tematu: a dlaczego poganiaczy nie ma na stole? Z tego co pamiętam podręcznik DE to tam zasada "Beastmasters" ogranicza się tylko do eliminacji randomizacji hitów przy strzelaniu i nakazu atakowania hydry w CC o ile to możliwe (BtB). W wypadku machin jest napisane, że są to w zasadzie wound-markery (mogą tylko bronić maszyny i użyczać jej swojej Ld), ale M&H chyba nie ma takiego zapisu? Dlaczego np. nie można wygarnąć w to z wzornika i zdjąć obsługi (brak randomizacji tylko przykrycie wzornikiem)? W Salamandry też nie można przygrzać z jakiegoś placka żeby zdjąć skinki i wymusić "moster reaction"?

panterq
Masakrator
Posty: 2461
Lokalizacja: Legion

Post autor: panterq »

W sumie temat jest o tyle ciekawy, że poganiacze do squigów jak najbardziej są wystawiani na stół, można ich przypalić templatką i rozwalić cały oddział.

Edit: Z tym że ten oddział to infrantry, a nie M&H. Oh well.
Ostatnio zmieniony 6 lis 2012, o 15:15 przez panterq, łącznie zmieniany 1 raz.
Yes they drink blood. Yes, some of them have been known to command armies of the damned. But at least they're not Elves.
- Niles Valera, Agitator

wokrze
Kradziej
Posty: 922

Post autor: wokrze »

Mojego pytania to chyba w sumie nie było - na szybko gdzies na sieci odgrzebałem, że (zdanie z RB): "The handlers aren't really a combat unit per se, so we ignore them for most gaming purposes, treating the monster itself as the extent of the unit". Wybitnie durne, ale co zrobić...

ODPOWIEDZ