Empire MSU 2400

Poczytaj jak słaby i dziurawy jest dany pomysł na armię, zanim nie przyniesie on wygranej na następnym masterze.

Moderatorzy: Yudokuno, PAWLAK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Bean_
Wałkarz
Posty: 76
Lokalizacja: Kraków/Rzeszów

Empire MSU 2400

Post autor: Bean_ »

Przymierzam się do kupna armii Imperium toteż złożyłem takiego oto rostera coby tę armię przetestować:

Wizard Lord lvl 4 Lore of Heaven 294pkt
General
Warhorse
Obsidian Loadstone
Dispel Scroll

Captain BSB 188pkt
Pegaz,Full Plate Armor, Shield
Sword of Striking
Dragonhelm
Dawnstone

Captain 131pkt
Pegaz, Full Plate Armor
Bitting Blade
Enchanted Sheild
Dragonbane Gem


10 Archers 105pkt
5 Archers Detachment

2x5 Knightky Orders 240pkt
Musician

9 Knights of the Inner Circle 270pkt
FCG, Standard of Discipline


2x Great Cannon 240pkt

3x3 Demigryph Knights 552pkt
Musician


Steam Tank 250pkt

Celestail Hurricanum 130pkt

Total: 2400pkt


To tak.Zmieściło mi się praktycznie wszystko to co chciałem, 2 pegazy,optymalna moim zdaniem artyleria,odginaczki i sporo szybkich odziałów z asv 1+. Bbrakuje mi jedynie arcy lektora w innerach, 9 liderki to mało ale będzie musiało wystarczyć. Jest jedna rzecz co do ktorej nie jestem przekonany, jest to hurricanum. Nie planowałem go wstawiać, ale na końcu tworzenia rozpy zostało mi idealnie 130pkt, nie mam ani altara, ani maga z lightem toteż wzięcie wózka jako wsparcia wydało mi się nienajgorszym wyjściem.Problemem bedzię objęcie zasięgiem buffa dobrej liczby jednostek. Alternatywą mogło by być wywalenie wózka, zmienienie lora na light, wsadzenie 2 małych magów i poszukanie pktów na kuce dla nich.
Wszystko to co piszę to czysty teoryhammer niepoparty praktyką. Mam nadzieję ze jednak wszystko trzyma się kupy jako tako.
Jeśli macie jakieś pomysły na zmiany w rozpie z chęcią je poznam. Wdzięczny bdę również za rady jak prowadzić taką armię.
Mam nadzieję, że wszystko jest względnie czytelne i nie ma ortów :wink:

Pozdrawam i czekam na krytykę, nie musi być konsktruktywna :P
Ostatnio zmieniony 21 lis 2012, o 22:45 przez Bean_, łącznie zmieniany 2 razy.
"Popatrz, leci ptaszek
Może on w swej wolności,
poznał istotę miłości
Popatrz dalej, obsrał daszek
Widać gdy go coś dręczy,
to się chłopak z tym nie męczy"

Awatar użytkownika
Młody
Niszczyciel Światów
Posty: 4074
Lokalizacja: SNOT- Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Młody »

Jednego demigryfa mniej i chociaz muzykow wsadz na te oddziały, tyle zmian, zeby zbytnio nie zaburzac koncepcji ;)
Pozdro
Młody

Snot Fanpage

Awatar użytkownika
Bean_
Wałkarz
Posty: 76
Lokalizacja: Kraków/Rzeszów

Post autor: Bean_ »

Muzycy oczywiście są ino zapomniałem ich napisać.
A koncepcja dobra?
"Popatrz, leci ptaszek
Może on w swej wolności,
poznał istotę miłości
Popatrz dalej, obsrał daszek
Widać gdy go coś dręczy,
to się chłopak z tym nie męczy"

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

coś jest nie tak z kosztem tych demigryfów albowiem 1szt kosztuje 58 pkt...
Poza tym spoko - choć ja na ld9 bardzo nie lubię grać. Zwłaszcza ,że przy takim układzie IC są praktycznie wyłączeni z gry albowiem będziesz się bał o lorda ...no i po co Ci MR do śmieciowych bohaterów na pegazach i regimentu z jednym herosem? To już lepiej mu chyba prezerwatywę dać...no i przydała by się jeszcze jedna detka łuków (5szt).

Takie ustawienie z jazdą jest i arcymagiem jest fajne ....na papierze. Musisz to przemyśleć. No i bsb na pegazie to jak dla mnie zmarnowane punkty. Jak dla mnie generał i bsb muszą być bezpieczni to jest podstawa każdej mojej gry (choć oczywiście nie wiem czy słuszna :mrgreen: ). Twoja rozpa sprawia ,że trafiasz na krasie i 1 klopa zabija demisia a druga bsb... ani bsb ani mag nie są bezpieczni .
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
Macias
Kretozord
Posty: 1824
Lokalizacja: SNOT - filia w Pogórzu

Post autor: Macias »

PiotrB pisze:coś jest nie tak z kosztem tych demigryfów
Mało powiedziane, mi wychodzi, że 3x5 demigryfów z muzykami powinno kosztować 900, a nie 552.

edit. Tam pewnie powinno być 3x3. Wtedy się zgadza.
Azgaroth pisze:30 savage orków z wardem na 5+ i dodatkową bronią + lord na dziku i szaman walczą z 40 halabardnikami imperium (I tura - działa choppas). Dzikusy wbijają jedną ranę ( :shock: ), lord na dziku zapomina jak się walczy i nie wbija nic, szaman nie trafia. Halabardnicy wbijają 10 ran, test LD na stubborna dwukrotnie oblewam, na dystans ucieczki rzucam dwie jedynki :)
Imperialna moc!

Awatar użytkownika
Bean_
Wałkarz
Posty: 76
Lokalizacja: Kraków/Rzeszów

Post autor: Bean_ »

Jasne że powinno 3x3, rozpędziłem się, dzięki za spostrzeżenie.

Zawsze mogę zmienić 3x3 na 5 i 4. Warto? Oczywiście że chciałbym mieć BSB w klocku, ale bardziej chce mieć 2 pegazy.
Można zakombinować tak, iż wózek out, za to wchodzi gość na pegazie, a BSB na kuca i do innerów. Jest sens?
"Popatrz, leci ptaszek
Może on w swej wolności,
poznał istotę miłości
Popatrz dalej, obsrał daszek
Widać gdy go coś dręczy,
to się chłopak z tym nie męczy"

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

daj 6+3 ...i +1 do ruchu na 6 - wtedy Twoje pegazy są bezpieczne i masz regiment który na pewno wygra pierwszy kombat (jeśli dojedzie w całości)...
Bardziej pomyśl nad corami i magiem (jak go chronić ) może zmniejszyć innerów do 6 z chamoinem - wtedy ustawiasz się 2x3 i mag w drugim szeregu jest bezpieczny... i tak ten oddział nic nie zrobi a przynajmniej mag chwile w nim posiedzi dając 9 ld ... ale może bredzę bo ja nigdy nie miał pomysłu na granie samym magiem lordem...
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
Bean_
Wałkarz
Posty: 76
Lokalizacja: Kraków/Rzeszów

Post autor: Bean_ »

Po radach Piotra wygląda to tak:

Wizard Lord lvl 4 Lore of Heaven 273pkt
General
Warhorse
Talisman of Endurance
Dispel Scroll

Captain BSB 188pkt
Pegaz,Full Plate Armor, Shield
Sword of Striking
Dragonhelm
Dawnstone

Captain 131pkt
Pegaz, Full Plate Armor
Bitting Blade
Enchanted Sheild
Dragonbane Gem


10 Archers 140pkt
5 Archers Detachment
5 Archers Detachment

2x5 Knightly Orders 240pkt
Musician

7 Knights of the Inner Circle 220pkt
FCG, Standard of Discipline


2x Great Cannon 240pkt

2x3 Demigryph Knights 2x174pkt

6 Demigryph Knights 368pkt
Musician, Standart


Steam Tank 250pkt

Brakuje punktów na prezerwatywe dla maga i na muzyków dla 3ek demisiów, mogę im dać tych z KO ewentualnie, nie wiem gdzie bedą bardziej potrzebni. Lepiej teraz?

Total: 2398pkt
"Popatrz, leci ptaszek
Może on w swej wolności,
poznał istotę miłości
Popatrz dalej, obsrał daszek
Widać gdy go coś dręczy,
to się chłopak z tym nie męczy"

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

znowu masz coś nie teges z tym demisiami punktowo...
Ale poza tym to już jakoś widzę tą rozpę w grze... co prawda ja nie wiem co ty zrobisz z pomyleńcami typu wampir z ork z 8 siły lub lizakowy kowboj (tego jeszcze masz szansę zastrzelić) ale masz śmieci - to da Ci szansę...
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
Bean_
Wałkarz
Posty: 76
Lokalizacja: Kraków/Rzeszów

Post autor: Bean_ »

Z demisiami jest bankowo wszystko ok tym razem, tam jest 2x174pkty, te 3ki są bez muzyków.
No a jaką odpowiedź ma imperium na takich koksów? Arcy z lustrem i prezerwatywą? Ja tylko taką opcję widzę. A wrzucenie takiego jegomościa zmienia trochę koncept. Widziałbym to tak, iż powiększam Innerów kosztem czegoś z corów i wywalam jedne demisie i za to powyższy lektor. Pytanie tylko czy będzie skuteczny, bo jak ma być niepewny to wole to co mam.
"Popatrz, leci ptaszek
Może on w swej wolności,
poznał istotę miłości
Popatrz dalej, obsrał daszek
Widać gdy go coś dręczy,
to się chłopak z tym nie męczy"

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

sorry masz rację... sprawdziłem

Muzycy nie są niezbędni do 3.

Ja cenię papę z lusterkiem bo daje 10 ld i stabilizację .... wyłącza pomyleńców chaosy czy bestmenów czy lizaków czy ogrów- Papa gra nawet jak tego nie widać... na Wampira odpowiedzi nie mamy :| ... wywal warda z maga bo przy takim układzie nie będzie Ci potrzebny bo nie pojedziesz do walki a przed snajperkami będziesz się kampił na końcu stołu ...daj za to koniecznie +1 do ruchu na demisie (6)

Ja obecnie testuje grandmastera z runfangiem ,charm shildem, luckstone i potione +3 do I...ale ja gram na lifie- mogę wrzucić regenkę czy +2/4 to T - i mogę leczyć rany - to sporo zmienia....

Pograj na razie taką rozpą - mnie się podoba :)...12 demisiów robi wrażenie ! z wózkiem i sygnaturką hevena mogą przepchnąć wszystko...

Powodzenia! :)
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
Bean_
Wałkarz
Posty: 76
Lokalizacja: Kraków/Rzeszów

Post autor: Bean_ »

Szkopuł w tym, iż w tej wersji nie ma wózka :P No i magiem chcąc rozdać te liderke chyba nie mogę za bardzo kampić.
"Popatrz, leci ptaszek
Może on w swej wolności,
poznał istotę miłości
Popatrz dalej, obsrał daszek
Widać gdy go coś dręczy,
to się chłopak z tym nie męczy"

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9482
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

7 innerów to liczba która stopnieje w jedną ture strzelania - zrób ich do poporu, tak zeby było 2x5 zwykłych kotrów i reszta IC imo, a olac archerów
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

Olać arczerów!!!! Są dla słabych! Dajcie same koniki! Ile razy ja to słyszałem :mrgreen: ciekawe ,że po kilkudziesięciu grach imperium większość myślących ludzi wraca do tego pomysłu...

Owszem jak jesteś super zajebistym graczem to łucznicy nie będą Ci potrzebni :)... Ja jestem słaby i zawsze mam 20 tkę :(
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
malfoj
Falubaz
Posty: 1306
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: malfoj »

Ja osobiście uważam ze 3 demigryfy nic nie robią w przeciwieństwie do 4ktore są sporo lepsze wiec jesli możesz to Zrób 2x4 albo 3x4 oddział 5 jest strasznie nie mobilny i oczywiście muszą oni mieć muzykow

Awatar użytkownika
wychwa
Oszukista
Posty: 865
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: wychwa »

3 Demigryfy nic nie robią ale 4 już robią ;/ co za brednie ehhhhh

Awatar użytkownika
malfoj
Falubaz
Posty: 1306
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: malfoj »

Chodzi o to ze jak ktos zabije jednego to są strasznie slabi

Awatar użytkownika
#helion#
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3927
Lokalizacja: Warshau - CZARNE WRONY

Post autor: #helion# »

łucznicy muszą być; 2 odginaczki i to bardzo drogie z KO 2x5 to nie jest najlepszy pomysł, łuczniki sporo mogą namieszać i odgiąć co potrzeba i są prawie o połowę tańsi, na Babicach właśnie odginaczek mi brakowało, plus lekkiego ostrzału, żeby pozbyć się jakiegoś syfu, nie marnując zbytnio magii; Demiśki....do oporu, 3-ki dobre do flankowania, ale 4-5 nadaje się już do generalnego szturmu; IC, fajtycznie o 1-2 mógłbyś powiększyć, pamiętaj że oni muszą żyć, żeby rozdawać z Maga 9LD; reszta jak najbardziej ok :wink:
"(...)Imperium raz zaatakowane, zawsze kontratakuje(...)"
Kajus C+, Misja Kleopatra
Obrazek
GALERIA

Awatar użytkownika
Bean_
Wałkarz
Posty: 76
Lokalizacja: Kraków/Rzeszów

Post autor: Bean_ »

Dzięki wielkie za taki odzew :) Jutro rano po pracy wrzucę rozpe po modyfikacjach którą to już mam w głowie :wink:
Pozdrawiam.
"Popatrz, leci ptaszek
Może on w swej wolności,
poznał istotę miłości
Popatrz dalej, obsrał daszek
Widać gdy go coś dręczy,
to się chłopak z tym nie męczy"

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

Odkąd wyznaje Urlicka religia nakazuje pomagać innym... ( umierać :mrgreen: )...
I to jest najważniejsza kwestia! Dobrze wybierz boga do którego się modlisz! Ja długo wyznawałem Sigmara! Ale to jest straszne zadufany w siebie bóg! Zero pomocy- normalnie misfire za misfire ..miscast za miscastem. Teraz Urlick mnie wspiera! :mrgreen: :mrgreen:
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

ODPOWIEDZ