Pytania początkujacego TK

Tomb Kings

Moderator: Shino

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Denn
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 164
Lokalizacja: Karaz-Wawa

Re: Pytania początkujacego TK

Post autor: Denn »

Forest pisze:Ja mam z innej beczki pytanie: czy szkiele z batalionu mogę być złożyne jako sami łucznicy bądź wojownicy? (tak podaje GW) Czy raczej 16 łuków i 24 wojów? (wersja Cytadeli)
-----
I bądź tu mądry :|
Też się nad tym zastanawiałem, miałem dzisiaj to sprawdzić ale nie mam cążków do wycięcia figurek. Chcę to zrobić dobrze ;)
Woot?

Awatar użytkownika
szirer
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 187
Lokalizacja: Skoczów
Kontakt:

Post autor: szirer »

w starym batalionie bylo full uzbrojenia dla wszystkich wiec w nowym pewnie tez :)

Awatar użytkownika
Denn
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 164
Lokalizacja: Karaz-Wawa

Post autor: Denn »

No właśnie.

A jak byście złożyli ten batalion?

U mnie nadal w szafie siedzi, studiuje wieczorkami fluff TK :) Na pewno będę chciał mieć posągi typu sphinx etc. i maaaaasę łuczników.
Woot?

Awatar użytkownika
Proch
Chuck Norris
Posty: 365

Post autor: Proch »

sphinx.. hmm Necro czy war - sphinx? :wink:

zależy od upodobań bojowych sklejanie modeli. Mając jednak jeden batalion ciężko nastawić się w jedną stronę
Skoro zaczynasz zabawę z TK to zacznij ją prawdziwie klimatycznie! Olej turniejowe power rozpy i pobaw się wszystkim czym armia TK dysponuje

mając jeden batalion skleił bym ze szkieli i wariorów i łuczników :) na początku i tak będziesz musiał sobie proxować bo na całą kompletną armię to tylko nieliczni mogą sobie pozwolić. A chociażby gwardię lepiej się proksuje wariorami niż łucznikami :D

Co to rozbrajania wyprasek to cążków nie używałem i nie będę.. 10000000 razy lepszy jest skalpel/nożyk modelarski bo praktyczniejszy dokładniejszy i od razu można nadlewki usunąć

Awatar użytkownika
Domino
Falubaz
Posty: 1490

Post autor: Domino »

Ja bym sklejał tylko łuczników, jednak głównie się ich używa, a potem taki warrior będzie stał na półce. Prox jest proxem, a sklejać trzeba z głową ;).

Awatar użytkownika
Denn
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 164
Lokalizacja: Karaz-Wawa

Post autor: Denn »

Domino pisze:Ja bym sklejał tylko łuczników, jednak głównie się ich używa, a potem taki warrior będzie stał na półce. Prox jest proxem, a sklejać trzeba z głową ;).
U mnie nadal Batalion stoi na półce...

Dzisiaj chyba się zbiorę za klejenie tak jak jest B pokazany czyli warriorzy, łucznicy, rydwany i kunie.

Aby to prawda, że te kunie są do pupy?

Zaraz zabiorę się za przygotowanie wstepnej rozpiski (luzy w pracy w tym tygodniu), na ile się teraz pogrywa małe gry?
Woot?

Awatar użytkownika
Proch
Chuck Norris
Posty: 365

Post autor: Proch »

jak chcesz dla mnie małe to zawsze było ok 1500.. ale obecnie 2000 to zazwyczaj określane jest jako mało

Awatar użytkownika
Denn
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 164
Lokalizacja: Karaz-Wawa

Post autor: Denn »

A co do szkieletów z batalionu, już wiem, że jeden pack złożę na łuczników a drugi na piechurów, jakieś rady jak tych piechurów złożyć?

Zastanawiam się nad tarczą i dzidą, klimatycznie jak falanga :)
Woot?

Majestic
Falubaz
Posty: 1264

Post autor: Majestic »

Złóż z łukami :P .
kubencjusz pisze:Młody. Było powiedziane czwartek. Spójrz na kalendarz. Spójrz na ten post. Spójrz jeszcze raz na kalendarz. Dziś nie jest czwartek. Siedzę na koniu. :mrgreen:

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Denn pisze:A co do szkieletów z batalionu, już wiem, że jeden pack złożę na łuczników a drugi na piechurów, jakieś rady jak tych piechurów złożyć?

Zastanawiam się nad tarczą i dzidą, klimatycznie jak falanga :)
Obrazek


A na serio, jedyna grywalna opcja, to szkielety łucznicy.
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Denn
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 164
Lokalizacja: Karaz-Wawa

Post autor: Denn »

Mógłby mi ktoś wytłumaczyć na czym dokładnie polega "arrows of Asaph"?

edit:
Podliczylem ile punktów jest w batalionie, wyszło mi, że ~638
Woot?

Awatar użytkownika
Megido
Mudżahedin
Posty: 244
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Post autor: Megido »

Arrow of asaph to zasada pozwalająca khemeryjskim łucznikom trafiać w cel ZAWSZE na 5+ bez względu czy cele są na dalekim,skirmish,w lesie i są waywatcherami to i tak na 5+ :D

Moje pytanie:czy łucznicy konni mogą po rozstawieniu się w 12 calach od przeciwnika podjechać do niego na 12 cali przed jakimikolwiek ruchami dzięki zasadzie fast cavalary?(bez szarży oczywiście)
As long as single one of us stands, we are legion

Obrazek

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Mogą
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
szczurek
Niszczyciel Światów
Posty: 4212
Lokalizacja: W-wa

Post autor: szczurek »

@Megido

a nie na swoim bazowym BS ? Istotne w przypadku bustowania/obnizania tej charakterystyki :wink:
Malowanie figurek ---> szczurek1903@wp.pl
Coolminiornot ---> LINK

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Na swoim BS
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Denn
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 164
Lokalizacja: Karaz-Wawa

Post autor: Denn »

Czyli, że jak w końcu bo trochę zakręciliście.
Woot?

Awatar użytkownika
Mysza_on
Mudżahedin
Posty: 336
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mysza_on »

Denn co do sklejania ja robię tak , że składam sobie szkielety ( piechotę) z bronią od TG głownie to dzidy :P. Jednak na sam początek radze tak jak inni tobie abyś składał samych łuczników ( ja mam ich 40 ).

Awatar użytkownika
Domino
Falubaz
Posty: 1490

Post autor: Domino »

Denn pisze:Czyli, że jak w końcu bo trochę zakręciliście.
Łucznicy TK strzelają bez żadnych modyfikatorów ujemnych, po prostu na swoim BSie. Jeśli coś obniży BSa, strzelają na obniżonym, jednak nie dotyczą ich jakiekolwiek zasady -1 to hit.

Awatar użytkownika
Megido
Mudżahedin
Posty: 244
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Post autor: Megido »

Sorry jak wprowadziłem kogoś w błąd :oops: chciałem dobrze a wyszło jak zawsze a ja sam nie wiedziałem ,że moja wiedza na temat tej zasady jest tak słaba #-o
As long as single one of us stands, we are legion

Obrazek

Awatar użytkownika
RobiChaos666
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 101
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: RobiChaos666 »

Chciałbym zacząć grać armią TK potrzebuje AB po polsku 8ed czy ktoś wie z kąd można ściągnąć?(niemam pieniędzy plynności finansowe skończone :| )Prosze o link

ODPOWIEDZ