Jak na orki wpłynie nowa edycja?

Orcs and Goblins

Moderator: Kołata

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Yahoo82
Kradziej
Posty: 970
Lokalizacja: XIII Kohorta Bydgoszcz

Re: Jak na orki wpłynie nowa edycja?

Post autor: Yahoo82 »

Co do zielonych w 8ed ja póki co widzę to tak:
a) na plus:
- trolle - przerzut głupoty sprawia, że nawet na Ld8 są całkiem usłuchane, ItP sprawia, że nie spanikują od magii/strzelania. Szkoda tylko, że regenka straciła
- szarża! W końcu łatwiej i dalej szarżuje się naszym szerokim frontem
- BSB - teraz naprawdę jest sens wystawiać tego gościa
- BO - wciąż są daleko za elitą, ale super walczą o domki, mogą mieć Sv4+ i WSv 6+ przy T4
- misscast - mieliśmy najgroźniejszą tabelę, teraz jest chyba bardziej lajtowa niż standard
- bully w maszynie = dodatkowy wound
- totem!

b) na minus:
- chukki
- bohaterowie na dzikach gdy ma się klocki piechoty (na BBoyach jeszcze nie grałem, BO wydają mi się uniwersalniejsi gdy zakłada się losowe scenariusze)
- magia jest wyraźnie słabsza od podstawowych lorów (chociaż ostatnio fist ciśnięty w klocek 43 swormanów zmniejszył ich liczebność o 21, w tym champion)
- squigi - nie widzę ich teraz w walce... chyba, że ktoś wystawi całą szklarnię pomidorków (gdyby tak nowy book dał im ASF'a!)
Obrazek

I może następnym razem ktoś łaskawie napisze co jest nieregulaminowe w podpisie zanim go wypierdzieli?

Awatar użytkownika
Dasieq
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 151
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Dasieq »

Po kilku bitwach w 8ed mam mieszane uczucia.
minusy to na pewno:
-najsłabsza katapulta w grze,S3 i brak AP to totalne dno...
-animozja,straciliśmy BP więc znowu borykamy się z tym problemem:/
-fasty na które...no kurcze,aż szkoda mi punktów. Wystawianie ich więcej niż 5 to nie ma sensu,za to wystawienie 5 przy masowym ostrzale 8ed to narażenie się na panikę przez stratę tegoż oddziału.
-no i boar boyz,z tego samego powodu co na górze,za dużo lekkiego strzelania sprawia że szybko się kurczą,więc szkoda mi punktów,wolę być bardziej stabilny w hordzie orkowej piechoty

Plusy:
-doom diver jest jeszcze skuteczniejszy niż w 7 ed
-rydwany
-arrer boyz,moim zdaniem są w tej edycji opłacalni
-trolle,liderka z przerzutem od bsb sprawia że głupota prawie ich nie boli,wystawiane po 6,8 naprawdę dają radę bo w szeregach mogą oddać wszystkie swoje ataki,do tego dodatkowe uderzenie od szarży.
-magia. Wiem że można się tutaj kłócić,że mamy ją słabszą niż reszta armii ale moim zdaniem daje na razię radę. Szczególnie podoba mi się magia orków, wystawiam zazwyczaj po 2 szamanów żeby mieć zaklęcia takie jak: gorks warpath,fists of gork,bash'em ladz. Przy naszych IF i miscastach,w tej chwili nie jest źle. nie mamy aż tak destruktywnej tabelki jak inne armie,powiedzieć można że mamy lajtowo:) Bash'em ladz naprawdę jeszcze mnie w tej edycji nie zawiodło. Przy hordzie 40 orków jest po prostu świetnym rozwiązaniem,nie mowię już o black orkach bo to w ogóle rzeź jakich mało.
"Kobieta powinna być na tyle wykształcona, żeby przyciągnąć głupich mężczyzn i na tyle wulgarna, by kusić inteligentnych"

Brygu
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 172

Post autor: Brygu »

Chyba czegoś nie rozumiem, dlaczego nie wstawiacie BigBossa na dziku w piechotę? Nie ma LoS, ale ze zwykłego strzelania nie można go wziąć na cel, może mu się hit dostać jak strzał jest więcej niż modeli w oddziale, ale jak wystawiamy 50+ to nie takie groźne. Jak są czary z templatem, albo że każdy model obrywa, to też niewielkie ryzyko, jeden hit. Z katapsy direct i tak nie ma LoS. Więc czego nie doczytałem, że lepiej aby szedł pieszo?

AwangardowyKaloryfer
Wałkarz
Posty: 88
Lokalizacja: Dęblin woj. Lubelskie

Post autor: AwangardowyKaloryfer »

Czemu nie wystawiać bossa na dziku w piechotę(jeżeli o to ci chodziło)? Bo to tak jakby kupić sobie drogi sportowy wóz, po czym specjalnie wjeżdżać w korki aby jechać wolniej. Co z tego że będzie bezpieczniejszy, jak nie będzie w stanie użyć dzika? To po co mu go dawać? Ja zazwyczaj daje dzika bossowi aby zyskał na manewrowości plus dodatkowe ataki, a nie po to by kisił się w oddziale piechoty i ruszał się 8 cali na turę. Jeżeli chcesz wystawiać bossa w piechocie to lepiej wystaw go na piechotę, mniej punktów a ruszać się szybko i tak nie będzie mógł.
http://www.demland.info/dem/
Potężna dawka całkiem sporych ilości psów naraz (to wcale nie reklama)

Awatar użytkownika
Szemkel
Chuck Norris
Posty: 662

Post autor: Szemkel »

Ale żeś ciapnął.

Boss na dziku w piechocie nie ma Look Out Sira -> raz go pacną działem i po zawodach. AA jednak chyba się zgodzisz, że taki BsB/generał to nie wkij dmuchał istotny jest.
Naród polski jest wspaniały! Tylko ludzie kur...

ODPOWIEDZ