Jak na orki wpłynie nowa edycja?

Orcs and Goblins

Moderator: Kołata

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
EvilOne
Wałkarz
Posty: 69

Jak na orki wpłynie nowa edycja?

Post autor: EvilOne »

Co bedzie najelpiej wystawiać na podstawie najbardziej wiarygodnych plot. Co stanie się grywalne a co udupione na maxa?

Awatar użytkownika
Jab
Kradziej
Posty: 924
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jab »

Na pewno zyskały tanie rydwany, które nie schodzą od strzelania z siła 7 i katapulty które po prostu kładą wzorniki :wink:

Na pewno armia traci sporo z powodu niskiej inicjatywy, a dużo od niej obecnie zależy.
Paskudny uśmiech power gamera

Awatar użytkownika
diabloo23
Wałkarz
Posty: 80

Post autor: diabloo23 »

Myślę, że zielonoskórzy zyskają na posiadaniu dużych klocków orkasów i dzikusów. Grywalne będą zapewne klocki nocników z fanolami. Może Olbrzym, choć to akurat jest dyskusyjne...
Obrazek

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

gorzej niz w 7ed byc juz nie bedzie.

akurat inicjatywa bym sie nie przejmowal-praktycznie zawsze lapalo sie na jape albo wyplacalo kilka kijowych atakow.
wszystko bedzie zalezec od calych zasad+pulapow punktowych+wyklarowania nowego metagame. dodatkowo byc moze jakies zmiany nastana w samej kompozycji armii (pdf).

wyjdzie w praniu.

Awatar użytkownika
loko
Masakrator
Posty: 2645
Lokalizacja: wrocław

Post autor: loko »

to z inicjatywa to zyciowe jest bo przeciez jak sa 2 ekipy na piechote to nie ma tak ze jedna biegnie na druga a tamta stoi tzn wszyscy biegna na siebie jednoczesnie.kupą. tylko jak to bedzie z kawalerią? na zadnym filmie nie widzialem zeby piechota przyjmowala atak kawy lecąc kupą . o kolejnosci atakow decydowała długosć dzidy/lancy/piki a nie jakas inicjatywa. no i taki kuń to tez ma impet czyli powinien impakty walic. ale nie ma co deliberowac , polacy nie gesi co nam będą angielczyki jakies gupoty wciskac. jak cos bedzie nie tak to se poradzimy tak jak zawsze- sie opierdoli rullebooka nowego nowym bp o poszerzonych kompetencjach:)
kupię bretke,orki, leśne elfy i wampiry. http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=55&t=52293

Awatar użytkownika
Lazur
Niszczyciel Światów
Posty: 4573

Post autor: Lazur »

diabloo23 pisze:Myślę, że zielonoskórzy zyskają na posiadaniu dużych klocków orkasów i dzikusów. Grywalne będą zapewne klocki nocników z fanolami. Może Olbrzym, choć to akurat jest dyskusyjne...
Klocki orkasów nie sprawdzały się teraz i nie zanosi się żeby sprawdzały się w następnej edycji. Szarża na swordmasterów znów będzie kończyła się nie zadaniem strat i brejkiem na -(5-10)
Obrazek

Awatar użytkownika
Menace
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 160

Post autor: Menace »

@up: Klocek orków raczej będzie miał więcej rank, a ma być stubborn za więcej rank od przeciwnika więc może nie będzie tak źle.
A i jeszcze jedno: Szarża czegokolwiek na swordmasterów zwykle tak się kończy więc...

Awatar użytkownika
Karli
Postownik Niepospolity
Posty: 5056
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok

Post autor: Karli »

Na pewno zyskałyby na zmniejszeniu znaczenia fear i terroru. Wszystko za wyjątkiem wrony i trolli ;p
Byłoby afrontem nie napić się z Frontem!

Awatar użytkownika
Lazur
Niszczyciel Światów
Posty: 4573

Post autor: Lazur »

No i to jest z tyłka bo Orki na offensie tracą przez to racje bytu (sic!)
Co do stubborna to się przyda bo wtedy jest szansa, że orki przytrzymają elfy ture dłużej.
Obrazek

Awatar użytkownika
Jab
Kradziej
Posty: 924
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jab »

To fakt, że mało co z SM będzie się równało w CC. Myślę, że tylko najciężej opancerzone jednostki mają szanse przetrzymać 21 ataków z przerzutami z siła 5.
Sądzę tak głównie dlatego że jest plota że będzie modyfikacja pancerza dopiero od wartości 5 a nie 4 jak dotychczas.
Kloc orków? Piękna sprawa! Tylko system nie ten :wink:
Nie wiele miałem do czynienia z orkami, ale wydaje mi się że nie będziecie mieli aż tak źle, macie fajną katapultę, taniutkie rydwany, myślę że gigant będzie fajną opcją. A co do coru... to im więcej tym lepiej! skoro będą misję które się będą opierały o utrzymanie jakiegoś punktu to po prostu zalejecie to goblinami i orkami ze stabbornem. :D
Mówię wam nie będzie źle :wink:
Paskudny uśmiech power gamera

Awatar użytkownika
Mhroczny Rycerz
Falubaz
Posty: 1146

Post autor: Mhroczny Rycerz »

Z orkami już nie jest źle. Jak ładnie pójdą rzuty to można coś pocisnąć. Sporo zależy od terenów i przeciwnika ale tak tragicznie nie jest. Za to w 8 ed. orkasy będą moim zdanie sporo lepsi i na bank będzie sie tym dało coś ugrywać. Spam goblin shamanów w bohach i gnieciemy magią i maszynkami, a to wszystko chronimy masą nocników z nettersami i orkasów. Będzie zajedwabiście :twisted:
White Lion pisze:Mam prośbę :)

Nie, nie masz. Chyba że znudziło Ci się to forum, to wtedy możesz kontynuować nakłanianie do piractwa -- Tomash
Why so serious? ;)

Awatar użytkownika
Jab
Kradziej
Posty: 924
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jab »

Nawet nie wiemy jaka będzie magia, a co dopiero magia zielonoskórych :|
Kolejna sprawa. Nie można wystawiać więcej niż 2 rakie same rary/speciale co oznacza <wyjątkiem są HE> że będzie ciężej to zrobić.
A ostatnia i najważniejsza sprawa to to że znowu wracacie do zwykłych slotów core/special/rare a nie będziecie mieli HE tabelki :wink:
Paskudny uśmiech power gamera

Awatar użytkownika
Mhroczny Rycerz
Falubaz
Posty: 1146

Post autor: Mhroczny Rycerz »

Jeśli ogół magii ma być destruktywny to wnioskuje, że magia zielonych też taka będzie. A zakazu dublowania czy tam triplowania nie ma sie co bać. Katapa wejdzie, chukki są po 2 na slot, jeżeli będą max dwa rary takie same to na 3k wejdą 2 DD i oddział 3 trolli albo gigson (a najelpiej 2 pump wagony). Do tego wagonik boar boyz i spam corowej piechoty ze stubbornem. Taka jest moja wizja ;) (a co dostane to już inna bajka, tak czy siak będe sie orkasów trzymał bo mi najbardziej klimatem podchodzą :twisted:)
White Lion pisze:Mam prośbę :)

Nie, nie masz. Chyba że znudziło Ci się to forum, to wtedy możesz kontynuować nakłanianie do piractwa -- Tomash
Why so serious? ;)

Awatar użytkownika
Jab
Kradziej
Posty: 924
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jab »

Myślę mimo wszystko że będziesz miał fanatyków :wink:
Paskudny uśmiech power gamera

Awatar użytkownika
Szemkel
Chuck Norris
Posty: 662

Post autor: Szemkel »

Co do magii ja obstawiam jakąś inteligentna tabelką miscastów :twisted: Bo my juz teraz mamy niec lepsiejsza od tej standardowej.
Naród polski jest wspaniały! Tylko ludzie kur...

Awatar użytkownika
Mhroczny Rycerz
Falubaz
Posty: 1146

Post autor: Mhroczny Rycerz »

Jab pisze:Myślę mimo wszystko że będziesz miał fanatyków :wink:
No nie ma opcji, żebym grał bez fanatyków. W DE zawsze upychałem assassynów to w O&G zawsze będę miał fanatyków. To tak jakbym grał dwarfami i nie miał chociaż jednego zabójcy :shock:
White Lion pisze:Mam prośbę :)

Nie, nie masz. Chyba że znudziło Ci się to forum, to wtedy możesz kontynuować nakłanianie do piractwa -- Tomash
Why so serious? ;)

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

loko pisze:to z inicjatywa to zyciowe jest bo przeciez jak sa 2 ekipy na piechote to nie ma tak ze jedna biegnie na druga a tamta stoi tzn wszyscy biegna na siebie jednoczesnie.kupą. tylko jak to bedzie z kawalerią? na zadnym filmie nie widzialem zeby piechota przyjmowala atak kawy lecąc kupą . o kolejnosci atakow decydowała długosć dzidy/lancy/piki a nie jakas inicjatywa. no i taki kuń to tez ma impet czyli powinien impakty walic. ale nie ma co deliberowac , polacy nie gesi co nam będą angielczyki jakies gupoty wciskac. jak cos bedzie nie tak to se poradzimy tak jak zawsze- sie opierdoli rullebooka nowego nowym bp o poszerzonych kompetencjach:)
a jak czesto widziales na tych filmach strzemiona? albo ile trolli zastosowano w II wojnie punnickiej?
:roll:

to mimo wszystko jest to system fantasy. zasady maja byc spojne,niekoniecznie zgodne z historyczna logika.
Karli pisze:Na pewno zyskałyby na zmniejszeniu znaczenia fear i terroru. Wszystko za wyjątkiem wrony i trolli ;p
za to zyskaja impactami w szarzy. cos za cos. no i fear teraz daje bonusy do CR.
za to przynajmniej znajde sie w tym HtH.

8ed wprowadza wieksza nieprzewidywalnosc-skoncza sie szachy i kunktatorstwo (frajer ma tylko 4M wiec ustawie sie na 8,5", ha ha-strzelasz na 24" to sie ustawie na 30" i wypruje z dlugiego luku itp.) do tego pare fajnych nowych zasad-jak hand weapon&shield. Zupelnie inne podejscie do magii (limit PD, 7 czarow w lorze,na stole bitwy twoi magowie nie powtarzaja czarow-z wyjatkiem "zerówek", IF to wyjscie czaru + miscast, lore magii wybierasz robiac rozpiske itd).
brak autobreakow za strach/terror i przewage liczebna.
wiecej atakow z piechoty.
wieksze znaczenie CG.
wiecej itemow w RB.

jezeli RB po prostu zastapi 7ed to moze byc dziwnie. natomiast jezeli PDF bedzie na zasadzie RH to moze byc naprawde fajnie- edycja sie zmieni nieczym 5/6...a w 6ed gralo mi sie najlepiej (a gram juz od 4).

calosciowo-w 7ed zieloni osiagneli juz dno. rownia pochyla od kilku edycji. nizej nie splyna.

Awatar użytkownika
Deather
Chuck Norris
Posty: 444

Post autor: Deather »

quas pisze:calosciowo-w 7ed zieloni osiagneli juz dno. rownia pochyla od kilku edycji. nizej nie splyna.
Jeśli o GW chodzi "nigdy nie mów nigdy" ... (odpukać)

AwangardowyKaloryfer
Wałkarz
Posty: 88
Lokalizacja: Dęblin woj. Lubelskie

Post autor: AwangardowyKaloryfer »

Jakoś mi się nie widzi grać na samych czarach i strzelaniu. A zielonej armii przydałoby się zwiększenie siły orków, black orki lepsi i najlepiej z jakąś fajną zasadą specjalną, tańsze big uns'y, rębaki działające nawet w kawalerii, ulepszenie giganta (jakieś tam nieznaczne np. więcej wytrzymałości), UGRYWALNIENIE GOBLINÓW oraz oczywiście zasada specjalna dająca stubborn jeśli jest więcej niż 30 chłopa w oddziale. Common gobliny mogłyby nosić zwykłe łuki zamiast krótkich, pancerz mieć tylko opcjonalny oraz coś co mogłoby wybaczyć brak siatek czy fanatyków
http://www.demland.info/dem/
Potężna dawka całkiem sporych ilości psów naraz (to wcale nie reklama)

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

biorac pod uwage zapowiadane zmiany w czarowaniu to bardzo ciezko bedzie zlozyc sie na magii. wiec sila rzeczy pojdzie w hth.
z drugiej strony jak big/war-bossowie beda mieli tak bezsensowne zasoby przedmiotow to slabiutko to widze-> taki gobosek splynie zanim bedzie mogl pomyslec o wyjeciu kozika.

ODPOWIEDZ