Jak utłuc Bloodthirstera?

High Elves

Moderatorzy: Albo_Albo, Asassello

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Anearion
Wałkarz
Posty: 56
Lokalizacja: Warszawa

Jak utłuc Bloodthirstera?

Post autor: Anearion »

Po wyjściu nowych demonów strasznie mnie to męczy. Na razie nie miałem okazji grać z demonami, ale prędzej czy później trafię na nie na turnieju.

Rozważmy Świniaka w następującej konfiguracji:
Axe of Khorne (killing blow)
Firestorm Blade (+1s, flaming)
Immortal Fury (przerzut hitów w każdej turze walki)
Armour of Khorne (save 3+)

Właściwie nie ma jednostki którą by go można zatrzymać, a zresztą lata.

Moje propozycje to:
1)4 bolce (no brainer), ale można nie zdążyć go utłuc... w końcu ma warda.
2)Arcymag na orzełku z BoH z magią światła.
3)Przypadkiem zrzucić figurkę BT ze stołu - 100% skuteczności

Co myślicie? Zapraszam do dyskusji.

Awatar użytkownika
Elgrond
Wodzirej
Posty: 699
Lokalizacja: Festung Posen

Post autor: Elgrond »

Anearion pisze:
3)Przypadkiem zrzucić figurkę BT ze stołu - 100% skuteczności

Co myślicie? Zapraszam do dyskusji.
Też jeszcze okazji nie miałem ale
ta opcja najlepsze:D:D:D.

Zostaje jeszcze 4 pod@#$% na jakiś czas :twisted: :twisted:
a nie lepiej wrzucić do rozpuszczalnika i później szczoteczką?

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

wystarczy na takiego goscia cokolwiek co ma dragon armour :)

nasz smok go rozkręca jak chce :)

5 golych DP blokuje na calą gre :)

BSB go blokuje, może spolowi, ale też jest mala szansa, że zabije w trakcie calej gry...


ale gorzej jest jak nie ma plonących ataków...
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Ice-T
Kretozord
Posty: 1620
Lokalizacja: 8 Bila

Post autor: Ice-T »

no właśnei a mi czesto sie zdaża ze ich nie ma ;/

IMO albo WL albo Light i bolce z tym ze zazwyczaj demony mają ten pojebany sztandar co na 1-3 sa miscasty ;/

Awatar użytkownika
Elgrond
Wodzirej
Posty: 699
Lokalizacja: Festung Posen

Post autor: Elgrond »

Teraz na poważnie myślę ,że star dragon by sobe poradził bez problemy 3+ same ha śmiech :D jak nie ma ASF to go mamy:d. A warda to on ma 5+? resztę myślę ze jak poprzednicy . Zwykle jak grałem keidys przeciwko jednostką demonów był tam też jakiś tam demon prince TO gównie magia go bolała i bolce.

Nasza piechota powinna dać mu radę.;)
a nie lepiej wrzucić do rozpuszczalnika i później szczoteczką?

Awatar użytkownika
Anearion
Wałkarz
Posty: 56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Anearion »

Kosa pisze:wystarczy na takiego goscia cokolwiek co ma dragon armour :)

nasz smok go rozkręca jak chce :)

5 golych DP blokuje na calą gre :)

BSB go blokuje, może spolowi, ale też jest mala szansa, że zabije w trakcie calej gry...


ale gorzej jest jak nie ma plonących ataków...
Dałem ciała. Zapomniałem o dragon armour :oops:

No właśnie ale co jak nie ma tych ataków ognistych?

Jakoś statystycznie mi nie wychodzi żeby go smok rozkręcał, chyba że masz jakiś tajny plan Kosa :wink:.

IMHO BT będzie miał albo powyższy zestaw albo siły 10...

Dragon armour... czyżby postarch demonów :twisted: ?

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

jak nie ma ognistych ataków to jest troszke pod górke, ale ne aż tak :)

można próbować magią, SM powinni go dobić jak już oberwie od magi\bolców.

Również jak będzie ranny to SD też się po nim przejeżdza, gdyż BT ma ogromnego kopa, ale wytrzymalości nie ma aż tak wielkiej. A co do tego SD, to nie dać się zaszarżować. BT nie mozę wpaść pierwszy w SD ;)
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Eclipt
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 45
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Eclipt »

IMO, najlepiej po prostu unikać zwarcia :). Ale wiadomo, że nie zawsze się uda.

Jeżeli moc BT opiera się na magicznym ekwipunku, to może Arymag z Book of Hoeth i Vaul`s Unmaking?

Inny luźny pomysł - Heros z Reaver Bow? Może uda się przynajmniej zadać kilka ran zanim dojdzie do walki.

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

lepsze zwykle bolczyki :)
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
KrzysiekW
Wielki Śląski Ninja
Posty: 3848
Lokalizacja: Pilchowice, Klub "Schwarze Pferd"

Post autor: KrzysiekW »

Eclipt pisze: IMO, najlepiej po prostu unikać zwarcia :). Ale wiadomo, że nie zawsze się uda.
Z latającym large targetem? Dość trudno. ;)
Eclipt pisze:Jeżeli moc BT opiera się na magicznym ekwipunku, to może Arymag z Book of Hoeth i Vaul`s Unmaking?
Słaby pomysł. Po pierwsze, musisz wylosować ten czar (na seerstaff przy BoH już nie masz miejsca).
Po drugie, musisz jakoś wpakować ten czar. Cel ma MR (2) a do tego bardzo często demony mają sztandar -2 do casta. Utrudnia on nieco zycie magowi z BoH. Tylko trochę ale zawsze (mnie ten sztandar ratował przed pitką dość skutecznie :) ). Dyskusja na ten temat tutaj.
Po trzecie, jak grasz z jakimś oślizgłym generałem demonów (chodzi o styl gry*, nie o higienę osobistą) to po przebrnięciu przez punty 1 i 2 powyżej, czyli jak tryumfalnie obwieścisz udane rzucenie czaru, chaośnik otworzy Ci podręcznik do demonów na str. 92 i udowodni, że Vaul's Unmaking i inne takie zabawki z Lore of Metal itp. nie działają na demoniczne gifty.

*nie-oślizgły powie Ci od razu, żebyś się nie męczył. :)

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

no tak, wlaśnie, gifty to nie magic itemy wiec o vaulu można zapomnieć bo nic nie da :(

sposób na niego jest taki jak na każdego innego smoka, traktować go jak smoka, a przecież HE jakoś ze smokami sobie radzą :)

próbować go zranić, potem jakoś zaprosić do walki z naszą piechotą, a wiadomo ASF daje nam tą przewagę, że będziemy mu zadawać 1 moze 2 woundy na ture walki zanim wytnie wszystkich z kim się styka ;)

no ale jest to mocne bydle niemilosiernie.
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Tiadem
Pseudoklimaciarz
Posty: 23

Post autor: Tiadem »

Dość konkretnym rozwiązaniem wydaje sie SD i 4 bolce :P

Awatar użytkownika
Tullaris
Masakrator
Posty: 2180
Lokalizacja: Solec nad Wisłą

Post autor: Tullaris »

HE maja przynajmniej SD który może nadgryzionego BT jakoś sieknąć, ale DE po wyjściu nowego booka (nie wspominając o obecnym) nie mają bardzo czym go sieknąć. Odwrócony ward jakoś ratuje sytuacje, ale nie ma dobrej broni którą można by załatwić bydlaka. Jedyne co mi przyszło do głowy to zaszarżować na nadgryzionego przez bolce BT Lordem na Smoku z Executioner Axesem, (teraz trochę poprawiony nie ma ASL a oprócz tego, że uderza siłą dwukrotnie większą od wytrzymałości celu to zadaje jeszcze d3 ran). Lord powinien trafić 3 razy (hate działa :) ) dwa trafienia (zakładam, że jedno może nie przebić się przez warda :( ) powinny ranić (S10 :D ) i teraz pytanie ile dodatkowych ran wypadnie na kościach (średnio powinno 2, więc BT powinien mieć po ataku Lorda tak z 4 rany) smok też powinien jakieś dwie rany wklepać, a przy założeniu, że straszliwy Krwiopijca był nadszarpnięty przez bolce to idzie on do piachu. No to są takie moje dywagacje, mają tylko jedną poważną wadę na turniej raczej nikt nie wystawi kolesia z toporem za 80 pkt.
Ostatnio zmieniony 2 lip 2008, o 14:17 przez Tullaris, łącznie zmieniany 2 razy.
Tullaris Dredbringer was dying. He knew this, and he cared not.... At last, he knew the truth that Khain had tried to share with him all theas years, and it was glorius.
"Kings of Ulthuan!" the Pheniks King spat the words sa a curse. "You are usurpres and thieves. You owne me a debt. In my name, and thad of my fadher, I call upon you to repey it now."

Awatar użytkownika
BOGINS
Postownik Niepospolity
Posty: 5229
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: BOGINS »

Gwoli ścisłości ja bym się tam zastanawiał czy dragon armour chroni przed atakami bloodzia z firestorm blade. Dlaczego? Bo to nie są ataki ogniste same w sobie - jak pociski flamerków czy magia tz. Po mimo wszystko bloodzio ma hand weapona...magicznego więc jak ktoś mi udowodni że firestorm nie łączy się z innymi brońmi/pancerzami zwykłmyi - czytaj bronią ręczną (nie ma jeszcze uscisleń) to powiem, spoko, to ja uzywam broni ręcznej, która jest z racji magiczności wszystkich ciosów (zasada demonów).

Awatar użytkownika
Arecki
Mudżahedin
Posty: 222

Post autor: Arecki »

Skoro chroni przed ognistym pociskiem z katapki to czemu mialby nie chronic przed atakiem wrecz z flaming atakami...? :roll:

Awatar użytkownika
Semi
Niszczyciel Światów
Posty: 4747
Lokalizacja: Warszawa - Drobne Wałeczki
Kontakt:

Post autor: Semi »

masz wukupiona magiczna bron wiec nie mzopesz zmienic na hand weapona poniewaz magicznosc atakow to nie magiczna bron...
Obrazek
Highborn Elves Only!

Awatar użytkownika
Jasiuuu
Undead, Flying, Lucky Git
Posty: 5574

Post autor: Jasiuuu »

Dragon Armour bankowo chroni przed tym demonem z firestorm bladem. :)

Awatar użytkownika
Ice-T
Kretozord
Posty: 1620
Lokalizacja: 8 Bila

Post autor: Ice-T »

Jasiek mówi dobrze trzeba czasem poczytac erraty i uściślenia a potemsie wykłucać :D DA chroni przed kazdym atakiem który ma dopisane flaming ;)

Awatar użytkownika
Kensiorek
Chuck Norris
Posty: 497

Post autor: Kensiorek »

ale boginsowi chodzi o to ze przy giftach wyraznie zaznaczyli ze nie sa to magiczne przedmioty a tylko posiadajac magiczny przedmiot jestes zgodnie z RB zmuszony go uzywac. Wiec calkiem mozliwe ze Bodzio jak widzi pana w DP chowa firestorma do pochwy i stwierdza ze bedzie cie bil tylko z sila 6 zwtklym HW.

Awatar użytkownika
Semi
Niszczyciel Światów
Posty: 4747
Lokalizacja: Warszawa - Drobne Wałeczki
Kontakt:

Post autor: Semi »

to dziala w dwie strony skoro nie jest to magic item tylko gift to mozna to traktowac jak umiejetnosc a tego nie mozna nie uzywac :)
Obrazek
Highborn Elves Only!

ODPOWIEDZ