The Changeling

Daemons of Chaos

Moderator: KrzysiekW

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Cauliflower
Ciśnieniowiec
Posty: 7659
Lokalizacja: Ordin, Warszawa, Polska, Świat

The Changeling

Post autor: Cauliflower »

Zasady Changeling'a są w miarę jasne, jeżeli dotyczą walki z przeciętnymi jednostkami, co natomiast dzieje się, jeżeli walczą z jednostkami posiadającymi ataki "special" np. gigant, steam tank, lub walcząć z rydwanami???

dla przypomnienia:
"At the star of each combat phase, the changeling may chose an enemy model in base contact and swap any or all of his WS, S, T, I, AT values with those of the chosen foe until the end of that combat phase."

Nehan
Masakrator
Posty: 2299

Post autor: Nehan »

z erraty:
# Pytanie: Czy Changeling może użyć swojej zdolności (Changeling Horror) na dowolnym profilu w base to base - bohaterem na stworze, rydwanem?
# Odpowiedź: Tak. Może dowolnie kraść statystyki - może nawet wziąć część od stwora, część od jeźdźca.

Awatar użytkownika
Cauliflower
Ciśnieniowiec
Posty: 7659
Lokalizacja: Ordin, Warszawa, Polska, Świat

Post autor: Cauliflower »

Nie wiem czy zrozumiałeś idee pytania :D

To, że może krasc dowolnie wybrane statsy jest jasne.
Pytanie jest co jest statsem? "1","3","7" tak, ale czy "D6","special"??

Wątpliwości mam co do ataków specjalnych, czyli tak jak wymieniałem:
-impacty: raczej by to dziwne było
-spcejalne ataki giganta - tutaj już totalny odlot, bo gigant w walce z changelingiem uzywałby little things, a ten zabierajac mu ataki i chcac walnąć w niego musialby uzywac big things, czyli juz totalny chaos....

jeszcze do impactów mam wątpliwość, założmy że nie zadaje sam impactów, ale czy może je zabrać tzn "swap" na swój 1 atak?
wtedy nie wiem ile ma changeling, ale rydwan miałby jego 1??

kwestia jak dla mnie nie jest jasna dlatego pytam...

Nehan
Masakrator
Posty: 2299

Post autor: Nehan »

impaktów nie ma na pewno: jeśli rydwan szarżuje w niego, to changeling nie szarżuje, więc nie daje impaktów. jeśli changeling szarżuje, to statsy podmienia po ew. impaktach, więc także ich nie ma.
co do specjalnych zasad giganta - tu nie mam pojęcia

Awatar użytkownika
Lordzik
Mudżahedin
Posty: 260
Lokalizacja: z Mrocznej Wieży na Froncie Wschodnim

Post autor: Lordzik »

Jest wyraźnie napisane, że może ukraść statystyki, nie zasady specjalne. Ataki giganta to zasada specjalna, czyli nie można jej skraść. A tym bardziej już impaktów z rydwanu. Można tylko ukraść cyferki przy konkretnych literkach :wink:

Przynajmniej tak to wygląda dla mnie.

Awatar użytkownika
BOGINS
Postownik Niepospolity
Posty: 5229
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: BOGINS »

Również jestem za tym że kochany changeling moze kraś wyłacznie statystyki, a nie staty wynikające ze wzmocnień czy broni.
Czyli, nie ma problemy z ukradzeniem czołgowi s6 czy też t6, (rany też moze?:P) ale już zasad impaktów nie bardzo.
Obstawiałbym za tym, iz żre staty podstawowe, wymienione w tabelce.
Nie pamiętam czy czasem w uściśleniach nie ma zapisu, ze bronie takie jak sword of might nie dodają czasem do statystyk tego punktu siły...

Awatar użytkownika
Cauliflower
Ciśnieniowiec
Posty: 7659
Lokalizacja: Ordin, Warszawa, Polska, Świat

Post autor: Cauliflower »

dobra czyli szarżujący czołg zamiast zadać 6d3 impactów z siłą 6 zada 6d3 impactów z siłą 3 :wink:

tak też myślałem :wink:

prawda, że fajne? :twisted:


to teraz kolejna zagadka:
changeling w challengu z bohaterem używającym van horstman's speculum

jak to wygląda??

Awatar użytkownika
Kensiorek
Chuck Norris
Posty: 497

Post autor: Kensiorek »

Cauliflower pisze:
to teraz kolejna zagadka:
changeling w challengu z bohaterem używającym van horstman's speculum

jak to wygląda??


hmm changeling potem challenge i eventualnie speculum ?

bo chyba changeling jest na samym poczatku combatu

edit po przemysleniu :)
Ostatnio zmieniony 10 gru 2008, o 19:54 przez Kensiorek, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
trikk
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3900
Lokalizacja: Malifaux

Post autor: trikk »

imo najpierw typ, którego jest tura deklaruje, czy uzywa zdolności, potem drugi odpowiada.
Release the Przemcio!

Awatar użytkownika
BOGINS
Postownik Niepospolity
Posty: 5229
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: BOGINS »

W podręczniku jest mowa o tym, iż Formles horror uzywa się na początku fazy kombatu.
W opisie van horstmana w Ab jest zapisane iż wymiana statystyk następuje po rzuceniu wyzwać - wyzywający zabiera staty wyzywanego.
Tak więc, jeśli changeling nie pójdzie do wyzwania to podbiera staty dwolonej figurki w kontakcie. jeśli jednak pójdzie to według mnie pzredmiot i zdolność sie negują - tak jak hate i zbroja domnation.
Co do impaktów czołga. Trzeba zobaczyć w podręczniku imperium, czy czasem nie ma tam zapisu, iż czołg zadaje k3 s6 - jesli taki jest zapis to niestety nei ma mowy o tym aby changeling zabrał mu +3 siły do impaktów.
Rydwanom owszem, gdyz przy zapisie rydwanów o impakt hitach, nie ma mowy iż maja stałą bazową siłę (dlatego chariotom Khemrii zabierzemy s4).

Nehan
Masakrator
Posty: 2299

Post autor: Nehan »

Kensiorek pisze:
Cauliflower pisze:
to teraz kolejna zagadka:
changeling w challengu z bohaterem używającym van horstman's speculum

jak to wygląda??


hmm changeling potem challenge i eventualnie speculum ?

bo chyba changeling jest na samym poczatku combatu

edit po przemysleniu :)
jest w erracie
najpierw challenge, dopiero potem changeling

Awatar użytkownika
Cauliflower
Ciśnieniowiec
Posty: 7659
Lokalizacja: Ordin, Warszawa, Polska, Świat

Post autor: Cauliflower »

BOGINS pisze: Co do impaktów czołga. Trzeba zobaczyć w podręczniku imperium, czy czasem nie ma tam zapisu, iż czołg zadaje k3 s6 - jesli taki jest zapis to niestety nei ma mowy o tym aby changeling zabrał mu +3 siły do impaktów.
Rydwanom owszem, gdyz przy zapisie rydwanów o impakt hitach, nie ma mowy iż maja stałą bazową siłę (dlatego chariotom Khemrii zabierzemy s4).
w podręczniku jest

If the steam tank hits its target, it does d3 impact hits, plus an extra d3 for each SP used for the charge


czyli jak zwykły rydwan, ergo imo zadaje te impacty z siłą 3 (z jego bazową w aktualnym momencie czyli po swapie"

Awatar użytkownika
BOGINS
Postownik Niepospolity
Posty: 5229
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: BOGINS »

w takim wypadku owszem. Inna bajka że changelinga nie można używać na turniejach limited więc w sumie chyba macie jakąś lekką funową bitwę w chacie?

Awatar użytkownika
Cauliflower
Ciśnieniowiec
Posty: 7659
Lokalizacja: Ordin, Warszawa, Polska, Świat

Post autor: Cauliflower »

Dlaczego nie można?
no nie mów mi, że jest traktowany jako special hero....
przecież to champion, który na dodatek kosztuje 60 punktów!

Awatar użytkownika
trikk
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3900
Lokalizacja: Malifaux

Post autor: trikk »

Jest 0-1-> jest herosem specialnym, tak samo jak karanak, tullaris itp
Release the Przemcio!

ODPOWIEDZ