Spartan Hoplite V B.C.

Każdy może się pochwalić swoim dziełem i wystawić na pochwały lub krytykę. Oceniają zdobywcy Golden Daemona - przeszli, przyszli i niedoszli.

Moderatorzy: Ziemko, wind_sower

ODPOWIEDZ
VegaMStudio
Chuck Norris
Posty: 522

Spartan Hoplite V B.C.

Post autor: VegaMStudio »

Obrazek \
Komentarze odnośnie co dobrze wyszło a jak poprawić nad czym się skupić w następnych modelach mile widziane.

Tak tak tez pomyślałem ze mu nocnik zamiast hełmu dali ale tak już miał :) rysunek na modelu dużo odbiegał od rzeczywistego wykonania
Ostatnio zmieniony 3 cze 2009, o 14:19 przez VegaMStudio, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
marcus_cheater
Oszukista
Posty: 838
Lokalizacja: Karak Drazh

Post autor: marcus_cheater »

Samo malowanie w czoko. =D> Ale hełm- tragedia #-o . Ta szczotka powinna być obrócona tak jak w 300, a poza tym bez tych loczków, bo ten gostek wygląda jak nastoletnia dziewczynka z lokami...
"Chcecie ustrzelić na milę goblina, poproście inżyniera o muszkiet, a zapyta, w które oko chcecie trafić."
Kadrin Redmane

Awatar użytkownika
Tutajec
Postownik Niepospolity
Posty: 5347

Post autor: Tutajec »

grzebień jest dobrze ustawiony ale fakt wygląda słabo lepiej bez hełmofona

Awatar użytkownika
Rabin
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 124
Lokalizacja: danzig

Post autor: Rabin »

tarcza i zbroja najbardziej godne uwagi. całość robi bardzo dobre wrażenie, choć krew na ramieniu imo zbędna, takoż hełm, bo z gołą głową prezentuje się dużo lepiej. świetna praca

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

marcus_cheater pisze:Samo malowanie w czoko. =D> Ale hełm- tragedia #-o . Ta szczotka powinna być obrócona tak jak w 300, a poza tym bez tych loczków, bo ten gostek wygląda jak nastoletnia dziewczynka z lokami...
heh... widac, że znajomosc historii oparta tylko na filmach. [-X Spartanie mieli własnie w ten sposób ustawione grzebienie na hełmach.

co do pracy: tarcza super, twarz tez całkiem niezle ale czemu on ma cetki na głowie? jakies to dziwne i dużo traci moim zdaniem przez to figurka. najgorzej wyglada miecz, jakiś taki mało dopieszczony, tym bardziej, że wiem, że potrafisz lepiej. Krew jest też nieco za mało krwista. Podstawka, która samotnie mi sie nie podobała z figurka wyglada całkiem niezle. Ogólnie praca spox. Może bez fajerwerków ale daje rade i trzyma poziom.
Obrazek

Piotrax
Kradziej
Posty: 987
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Piotrax »

Miecz wygląda jakby w ogle nie bł od tegho modelu, bardziej jakis elficki. No ale to nie uwaga dla Ciebie tylko lepiących.

Co do malowania to jest ok, choć nie wygląda w ogóle naturalnie. Taki krskówkowy troche. Krew mogles zrobić ciemniejszą. No i zupełnie nie podobają mi się zadrapania na tarczy. Jesli to spod farby wychodzi metal to nie powinno tak wygladać. Zdecydowanie mniejsze cienie. I coś jeszcze ale nie wime co :wink:

pzd

Awatar użytkownika
marcus_cheater
Oszukista
Posty: 838
Lokalizacja: Karak Drazh

Post autor: marcus_cheater »

:roll: Znajomość historii, tiaa... Równie dobrze można powiedzieć, że Spartiaci nie dbali o urodę, więc prawdopodobnie gościu miały brodę do kolan i długie włosy, poza tym po walce pewnie byłby cały spocony i umorusany w brudzie, który przylepiłby mu się do ciała.... Fakt faktem, że ustawiony w ten sposób grzebień wygląda strasznie kiepsko, ale to tylko mój pogląd i nie każdy musi się z tym zgadzać... :P
"Chcecie ustrzelić na milę goblina, poproście inżyniera o muszkiet, a zapyta, w które oko chcecie trafić."
Kadrin Redmane

Awatar użytkownika
MuK
Chuck Norris
Posty: 494
Lokalizacja: Zielona Góra/Wrocław

Post autor: MuK »

Ogólnie rzecz ujmując bida.

1. Skóra momentami woła o pomstę do nieba, przejścia widoczne z kosmosu, a dodatkowo momentami cienie/rozjaśnienia nie są tam gdzie powinny. Nie wiem w jakiej skali jest ta figurka, ale zakładam, że większej niż standardowe 30mm, jeśli tak to zmarszczki powinny być już wyrzeźbione, a domalowywanie ich na płaskim czole wygląda biednie.
2. Ze skórą było kiepsko, ale włosy i broda to już liga podwórkowa. Zarzut ten sam co w przypadku czoła. Jeśli ktoś nie wyrzeźbił mu włosów to prawdopodobnie po to żeby ich tam nie było, a ten festiwal ciapek wygląda na maksa biednie. Broda przynajmniej już jest wyrzeźbiona, co nie zmienia faktu, że ciągle jest nierówno i brzydko.
3. Wszystkie biało-czerwone zdobienia. Znowu nie równo i brakuje highlightów.
4. Zbroja z przodu niby fajna, ale plecy to jakaś tragedia. Przejścia ostre jak brzytwa i znowu domalowujesz elementy, których być nie powinno. Akurat w tym elemencie to nie jest tak tragiczne, gdyby jeszcze wykonanie nie było na tak niskim poziomie.
5. Tarcza to chyba najlepszy element całej figurki, przesadziłeś tylko z cieniem przy uszkodzeniach przez co wyglądają jakby warstwa farby przez, którą się przebijają miała co najmniej kilka centymetrów.
6. Krew jest IMO trochę zbędna, ale wygląda nieźle. Niemniej jednak powinna być ciemniejsza.
7. Miecz to też jakaś tragedia. Mocowanie go do całej reszty przeczy prawom fizyki, srebrny metal jest po prostu brzydki, a krew wygląda jak z kiepskiej kreskówki.
8. Hełm podobnie jak miecz, po prostu brzydki. Nierówno pomalowany z ostrymi przejściami i do tego momentami brakuje rozjaśnień.
9. Podstawka nie jest może zachwycająca, ale nie pewno nie tak zła jak pisali inni.

Ogólnie jakieś 6/10. A i wargi są czerwone u większości ludzi. :P

Awatar użytkownika
bless
Pan Spamu
Posty: 8444
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: bless »

MuK pisze:Ogólnie rzecz ujmując bida.
Ogolnie rzecz biorac czepiasz sie.


Fajna praca. Gratuluje. :)
Obrazek

Awatar użytkownika
dead
Chuck Norris
Posty: 565
Lokalizacja: WEJHEROWO
Kontakt:

Post autor: dead »

Muk masz sporo racji w tym co piszesz ale nie jest to model na taka niska ocene - zasluguje na wiecej.

w moim odczuciu zbrojka z przodu jest git ale czemu w takim samym stylu nie jest ona zrobiona z tylu - brzydko i nierowno to wyglada - sa elementy dobre srednie i slabe (tak jakby ci zapalu nie starczylo -> jakbys chcial juz go skonczyc i wziasc sie za nastepna rzecz)

Najlepsze ujecie to od przodu - wszelkie ujecia z tylu ujawniaja wykonanie tego napiersnika z tylu i juz to wyglada nie za dobrze bo jest miejscami malo gladko i nielogicznie ... (wg mnie za duze wglebienia i sporo wypuklosci niepotrzebnie namalowanych)

Mysle ze jeszcze mozna wiele wycisnac z tego modelu i tego malowania - ale to juz jak uwazasz -> bo moze chcesz sie go juz pozbyc :P i zaczac nastepna prace!!

ogolem model robi pozytywne wrazenie (gdyby nie te babole byloby bardzo fajnie)
pozdro
dead is dead

Awatar użytkownika
max
Dziecię Zarazy
Posty: 1804
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: max »

fajnie sie prezetuje najlepsza ta tarcza jest
ale skora jakos mi nie podchodzi kurde odstaje poziomem czy cos
moze przez to gryzienie sie z roslinnoscia
Malowanie, konwertowanie, rzeźbienie od zera ... ceny do uzgodnienia
https://www.facebook.com/angerfish.studio
Prosił bym o kontakt na fanpage, ponieważ na forum wchodzę sporadycznie.

Awatar użytkownika
MuK
Chuck Norris
Posty: 494
Lokalizacja: Zielona Góra/Wrocław

Post autor: MuK »

Muk masz sporo racji w tym co piszesz ale nie jest to model na taka niska ocene - zasluguje na wiecej.
To malowanie było by słabe na małe modele, a od modeli w większej skali wymaga się więcej. Jeśli ten model miał aspirować do malowania na wyższym poziomie to niestety nie wyszło.
Ogolnie rzecz biorac czepiasz sie.
Jeśli krytyka poparta argumentami to czepianie się to ok. Zawsze można napisać "Fajna praca. Gratuluje =D> ".

ajpinus
Chuck Norris
Posty: 415

Post autor: ajpinus »

Mi sie podoba wszytsko orpocz glowy i miecza. Tarcza odjazd.
Caloksztal zajefajny.
MuK chyba miales kiepski dzien i musiales odreagowac.

Awatar użytkownika
szczurek
Niszczyciel Światów
Posty: 4212
Lokalizacja: W-wa

Post autor: szczurek »

Jeśli krytyka poparta argumentami to czepianie się to ok. Zawsze można napisać "Fajna praca. Gratuluje =D> ".
I oczywiście wcześniejsze utarczki słowne z Vegą nie miały nic do oceny :wink: a świstak siedzi i zawija je ... :mrgreen:

Co do figsa to jest imho spoko .Muk ma trochę racji :wink: Skóra do mnie nie przemawia (dobrze ,że trochę zamaskowałeś ją krwią ) .Najbardziej podoba mi sie tarcza i wlaśnie podstawka :) .Praca nie powala ale jest oka .
Malowanie figurek ---> szczurek1903@wp.pl
Coolminiornot ---> LINK

Awatar użytkownika
Ciozak95
Mudżahedin
Posty: 334
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Ciozak95 »

A mnie się twoje podstawki nie podobają... :? według mnie są za bardzo napakowane, i ten krzaczek wgl nie pasuje... A co do malowania To figurka bardzo porządnie pomalowana :) (najlepsza tarcza :twisted: )
podpis usunięty z powodu zbyt dużego rozmiaru -- administracja

Awatar użytkownika
zaf
Masakrator
Posty: 2653
Lokalizacja: bedzin/k-ce

Post autor: zaf »

Od czego zacząc...
Malujesz lepiej odemnie, co nie znaczy ze nie moge skrytykować i pochwalić :)

najpierw te gorsze rzeczy:
1) faktycznie czoło nie wyglada najlepiej
2) włosy Ci nie wyszły faktycznie wyglada to jak zabawa w ciapki.
3) hełm jest b. słaby - płaski
4) tył zbroi nierówny w porównaniu do przodu który jest...
5) miecz - jakoś nie pasuje do całosci - jakby podnosił porzucony przez innego malarza

pomiedzy + i - przyciemniełbym krew

plusy
1) swietna tarcza - gdybys na tym poziomie pomalował cała figurkę, to szczękę zbierałbym z podłogi- mam wrazenie że z czasem jak malowałes - zaczynało ci sie odechciewać tego modelu... wrtacajac - tarcza podnosi poziom figurki
2) swietnie wyglada korpus - naprawde kawał dobrej roboty
3) nienajgorsza podstawka - dodaje klimatu
4) świetny free hand na tarczy - wyglada bardzo relistycznie

ogólnie od 1-10 według mnie 7,5 (połowa za tarcze)

Awatar użytkownika
ANtY
Kretozord
Posty: 1610
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: ANtY »

Jak dla mnie to nie jest źle, tylko na podstawce to minidrzewko w ogóle nie pasuje. No i włosy i czoło.

ODPOWIEDZ