Odwieczni Wrogowie: TK vs. VC

Niekulawy język oraz zdjęcia mile widziane!

Moderator: RedScorpion

ODPOWIEDZ
Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Odwieczni Wrogowie: TK vs. VC

Post autor: Tomash »

Odwieczni wrogowie.

Wstęp (fabularnie - kontynuacja "The Undead Invasion of Gau-Kau")
Zima nie puszczała we wschodnich krainach. Duże armie Królów Grobowców oraz Wampirzych Hrabiów, które zawiązały sojusz niejako z przypadku i konieczności rozprawienia się z Leśnymi Elfami na pograniczu swoich dalekich rubieży, po zwycięskim wygnaniu długouchych z lasu granicznego (zwanego w lokalnym narzeczu "Gołków") powróciły do dawnych waśni. Spór o podział lasu przerodził się w otwartą wojnę pomiędzy nieumarłymi. Pustynni Władcy Nehekhary starli się z Dziećmi Nagasha, kontynuując swój odwieczny konflikt.

Oto pole bitwy, na którym doszło do starcia:
Obrazek

Skład armii wampirów:
Brat Tomasz, Nekromanta Lord 4lvl z periaptem i trzema zwojami
Dwóch nekromantów 2lvl, wśród nich power familiar i jeden zwój.
Blood Dragon Thrall BSB.
Cztery piątki wilków, trzy oddziały szkieletów, dwa oddziały zombie, dwubazowy oddział duchów, oddział nietoperzy, dziewiątka ghuli, siódemka Czarnych Rycerzy, banshee oraz armata Psów Wojny.

Po wspólnej kampanii przeciw elfom ilość Czarnych Rycerzy w armii Brata Tomasza poważnie stopniała, co w połączeniu z niemożliwością uzupełnienia szeregów z miejscowych zasobów zostawiło zaledwie siódemkę przeklętej jazdy. Las Gołków obfitował natomiast w mnogość trupów, nierzadko świeżych (elfy rzadko uciekają), co nekromanci błyskawicznie wykorzystali do powiększenia armii o oddziały szkieletów i zombie. Desperacja powodowana brakiem wojska pchnęła wampiry do uruchomienia dawno nieużywanej armaty, którą porzuconą znaleźli po bitwie o las.

Skład armii królów grobowców:
Tomash, Tomb King "latający standard"
Trzech liczkapłanów, łącznie z trzema zwojami, hierofanta ze słojem.
Klocek szkieletów z tarczami, oddział z łukami, dwie bazy roju, dwie trójki rydwanów, trójka Ushabti, oddział gwardii, skorpion, gigant i katapulta.

Długa i ciężka praca liczkapłanów nad podniesieniem z martwych strat poniesionych w bitwie z elfami się opłaciła. Armia została przywrócona do stanu praktycznie sprzed bitwy o las i uzupełniona posterunkiem granicznym była gotowa do zniszczenia Wampirzych Hrabiów.

Rozstawienie królów grobowców
Obrazek

Rozstawienie wampirów
Obrazek

Pierwsza tura TK
Ponieważ nekromanci byli wciąż zajęci wskrzeszaniem ostatnich nieumarłych, bitwę rozpoczęli królowie grobowców. Nie patyczkując się zbytnio, armia Tomasha ruszyła do przodu, starając się uchronić giganta od ognia, a sam król dziarsko podleciał pod linię wilków. Niestety, inkantacje króla zostały przez przeciwnika rozproszone, a strzały z katapult nie wyrządziły żadnych szkód.
Obrazek

Pierwsza tura VC
Brat Tomasz chytrze wysłał Banshee na spotkanie króla wiedząc, że ten wyposażony w niemagiczną glewię będzie bezskutecznie machał bronią. Reszta armii ruszyła do przodu, z nietoperzami skutecznie ukrytymi za duchami w oczekiwaniu na szansę szarży na katapultę.
Obrazek

Nadszedł czas pokazania potęgi armii Brata Tomasza w magii (12 kości mocy!).
I tu się zaczęło tak, że aż się skończyło.
Wciąż zdeterminowani aby rozbudowywać armię, nekromanci rozpoczęli wskrzeszanie zombie i szkieletów. Dwóch dwugopoziomowych nekromantów rozbudowało istniejące klocki zombie. Na końcu, powodowany pychą, próżnością i chciwością, generał Brat Tomasz, lord nekromantów, postanowił rzucić Inwokację Neheka w jej najtrudniejszym, najbardziej wymagającym wariancie.
(cztery kości naokoło lorda - wynik rzutu na moc czaru, dwie kości razem na uboczu - wynik rzutu na miscast)
Obrazek

Być może pycha, być może chwila lekkomyślnej nieuwagi, a być może intensywne wskrzeszanie przed i w trakcie bitwy spowodowały rozdarcie rzeczywistości, przez które Spacznia upomniała się o lorda nekromantę, generała armii Wampirzych Hrabiów. W chwili jego śmierci armia wampirów zaczęła się rozsypywać, a król Tomash zorientował się, że przeciwnik samobójstwem właśnie podarował mu zwycięsto.

(dobra, koniec tego beletrystycznego patosu)
W tym momencie wraz z Bratem Tomaszem stwierdziliśmy, że to właściwie koniec bitwy, podziękowałem za podarowanie zwycięstwa i pojechaliśmy do KFC na rozmowę przy kurczaku i coli. Mieliśmy z tego czaru polewkę przez następne pół godziny i umówiliśmy się na rewanż jakoś w tygodniu. Na mniejsze punkty, żeby Brata Tomasza nie korciło na rzucanie czegokolwiek z czterech kości.
Brat Tomasz, w środowisku czterdziestkowym zwany także Bratem Carnifexem, od dziś ma u mnie ksywę Brat Miscast :D

Nota historyczna a'propos Brata Miscasta:
- już kiedyś w bitwie ze mną (na jakieś 2k) w dokładnie taki sam sposób w drugiej turze wysłał woodelficką czarodziejkę-lorda-generała do warpa,
- w innej bitwie (na 1,5k) w pierwszej turze obniżył poziom pierwszopoziomowej operatorce zwojów - czym zredukował swoją obronę magiczną do trzech kości (armijne plus drycha) :D

I to już koniec mojej jak dotąd najkrótszej bitwy w battla i najkrótszego battle reportu. W imieniu swoim i Brata Tomasza dziekuję za uwagę :)
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
Fanatyk
Masakrator
Posty: 2946
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Fanatyk »

Świetny raporcik :wink:

Awatar użytkownika
Brat Tomasz
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 161

Post autor: Brat Tomasz »

jak zawsze z Tomashem wygenerowaliśmy ponownie znakomita atmosferę i po raz kolejny mółj leader zamienił swoje tyły w sposób zaiste enegretyczny......

zgodnie z popularną ostatnio inwokacją proprzeciwniczą na wiosnę spotkam się z Tomkirm z obopólnym okrzykiem - "giń szmato"!

w tygodniu umówiliśmy się na rewanź - zobaczymy co z tego wyjdzie......

Awatar użytkownika
Jedy Knight
Forma Skrótowa
Posty: 3439

Post autor: Jedy Knight »

Oż do Diaska... :shock:
Brat Miskast, może jednak powinien brać BD Counta za generała, jako i ja biorę....


Zapraszam w następny Weekend na wieœ Gołkowskš. Pojawiš sie tam Lizaki Karola J.

TK + Lizaki kontra VC i WE.
Format... Przypadkiem 2222....

Tym razem ugotuję zupę...
Obywatelu, zrób sobie dobrze sam.

Awatar użytkownika
Heinrich
Kradziej
Posty: 969
Lokalizacja: TKF GRYF - Tczew
Kontakt:

Post autor: Heinrich »

Gratuluję raportu!!! Tylko szkoda, że taki krótki przez ten miscast.
Mnie się już też zdażyło tak zabić sobie maga;)

Awatar użytkownika
Brat Tomasz
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 161

Post autor: Brat Tomasz »

to też nie był debiut w moim wykonaniu :-) na 9 bitew w WFB 2 razy ubiłem już 4lev maga generała i raz zredukowałem w pierwszej turze nosiciela scrolli do 0-lev co pozostawiło mnie na cała bitwę bez scrolli i z 3 ma kostkami DD

co do weekendu to sobota byłaby wyborna - VC i WE are at your disposal :-)
może zatem massive VC albo WE byłby bardziej trendy?

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

No biorąc pod uwagę fluff naszej prawie-jak-kampanii, to ciężko by teraz zrobić pary VC+TK, VC+WE, TK+WE - chociaż zawsze można pogadać o jakichś welfickich renegatach albo niewolnikach.

Czyli np. VC+WE (renegaci) kontra TK+Lizaki... :)
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
Brat Tomasz
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 161

Post autor: Brat Tomasz »

ja bym się jednak skusił na WE+WE lub VC+VC po jednej stronie. mam ludzików na rozsądne uzupełnienie zarówno pierwszego jak i drugiego wariantu....

PS w sobote będę miał statyw więc fotki wyjdą znakomicie :-)
PS 2 mogę zrobic rozpiski ?....pliz pliz pliz pliz !!!!!!!!

Awatar użytkownika
Jedy Knight
Forma Skrótowa
Posty: 3439

Post autor: Jedy Knight »

Brat Tomasz pisze: PS w sobote będę miał statyw więc fotki wyjdą znakomicie :-)
PS 2 mogę zrobic rozpiski ?....pliz pliz pliz pliz !!!!!!!!
NEXT Spbota!!!! :!:
This Sobota is Lublin. :!:

Statyw - Yes, please. :D
Rozpiski.... Ekhm.. OK.... :wink:
Obywatelu, zrób sobie dobrze sam.

Awatar użytkownika
Brat Tomasz
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 161

Post autor: Brat Tomasz »

naprawdę next soboto? buuuuuu !!!!!

Awatar użytkownika
szczurek
Niszczyciel Światów
Posty: 4212
Lokalizacja: W-wa

Post autor: szczurek »

spoko raport :D

p.s-Tomash czemu twoj gigant tanczy ??? normalnie rozbawila mnei jego poza :lol: :lol: :lol:
Malowanie figurek ---> szczurek1903@wp.pl
Coolminiornot ---> LINK

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

No co Ty, Szczurek, to jest bojowa podstawa do dania z karata! Nie trenowałeś żadnych sztuk walki? ;)
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
szafa@poznan
Rulzdaemon
Posty: 2099

Post autor: szafa@poznan »

IMHO powinieneś kazac mu przerzucic miskasta tomaszu, przynajmniej zagralibyście sobie normalną bitwe. Co to zafrajda wyjąc figurki, rostawić sie i je schować po 20 minutach?

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Zasugerowałem przerzucenie miscasta. Nie zgodził się - honorny typ. Nic straconego, w przyszłym tygodniu będzie normalna bitwa i mnie pewnie złoi tymi swoimi hordowymi wampirami :)
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
szczurek
Niszczyciel Światów
Posty: 4212
Lokalizacja: W-wa

Post autor: szczurek »

No co Ty, Szczurek, to jest bojowa podstawa do dania z karata! Nie trenowałeś żadnych sztuk walki? Wink
Judo ale to bylo dawno i nieprawda ;):D mnie sie skojarzylo ,ze tanczy jak tylko go zopbaczylem :D:D:D
Zasugerowałem przerzucenie miscasta. Nie zgodził się - honorny typ.
to trzeba bylo zagrac drugą bitwe :D 1:0 wygrales wiec rew......... :wink: :roll:
Malowanie figurek ---> szczurek1903@wp.pl
Coolminiornot ---> LINK

Awatar użytkownika
Brat Tomasz
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 161

Post autor: Brat Tomasz »

w jakim przyszłym tygodniu - dzisiaj przeciez gramy :-)

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Kurde, ale mi się jebie wszystko ostatnio :D
Jak dzisiaj to dzisiaj. Prepare your weapons! :)
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
Christos
Kretozord
Posty: 1590
Lokalizacja: FKCC, sekcja Gdańsk Południe, oddział Zakoniczyn (na emeryturze)

Post autor: Christos »

Kurcze, patrze sobie w niedziele: "Fajny raporcik się szykuje, zostawie go sobie na później, bo teraz nie mam czasu czytania całego".
Dzisiaj znalazłem troche czasu. Zasiadam. Czytam. No i dupa. Skończyło sie zanim się zaczęło. ;)

Ale ogólnie te raporty to fajoska sprawa. Tylko żeby zdjęcia jakies logiczne wklejac. Nie chodzi tyle o jakość tylko żeby nie rozciagały forum - tak jak w raprocie "Inwazja Chaosu na Lustrie Batlle raport 16k ". Cięzko się to czyta. Tekst się rozjeżdza gdzie pomiedzy zdjęciami.
Ale i tak "siekierka" na cześć ludzi którym chce się robic takie raporty.

Awatar użytkownika
Jedy Knight
Forma Skrótowa
Posty: 3439

Post autor: Jedy Knight »

Tomash pisze:Kurde, ale mi się jebie wszystko ostatnio :D
Jak dzisiaj to dzisiaj. Prepare your weapons! :)
No i jak tam, truposze?
Obywatelu, zrób sobie dobrze sam.


ODPOWIEDZ