Proste planszówki na godzinkę grania? I te bardziej złożone.

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
MUKER
Falubaz
Posty: 1172
Lokalizacja: 4 piramida od lewej

Proste planszówki na godzinkę grania? I te bardziej złożone.

Post autor: MUKER »

Witam
Okazało się, że nie daleko nas jest fajna wypożyczalnia planszówek (Żyrafa w Gliwicach) i z kumplami w pracy postanowiliśmy od czasu do czasu coś zagrać po godzinach.
Na pierwszy ogień poszło Carcasone i Samuraj. Zasady opanowane w 15 minut, a 4 godziny przedniej zabawy.

Jakie jeszcze gry w tym stylu polecacie, bo w piątek pewnie, coś nowego pożyczymy.
Wymogi:
3-4 graczy
max 10 minut na instrukcję ;)
30-60 minut gry
Ostatnio zmieniony 20 gru 2009, o 22:19 przez MUKER, łącznie zmieniany 2 razy.
And the ground did tremble as the king marched to war...
********
Dziecko jest idealnym przykładem rządów mniejszości!

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

osobiscie polecam chaos in the old world

jak gracie w 4 osoby i macie 1h-1.5h to jest to super gierka :) jedyny minus (minus?) to to, ze jest lekko losowa (choc jak dotad gralem to nikomu to nie przeszkadzalo ;] )

poza tym w bohnanze mozecie zagrac ;] bardzo przyjemna gierka z tych krotszych

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

Shino pisze:poza tym w bohnanze mozecie zagrac ;] bardzo przyjemna gierka z tych krotszych
to samo chciałem polecić,

a z tych prostszych i dobrych to jeszcze Osadnicy z Catanu.
Obrazek

Awatar użytkownika
MUKER
Falubaz
Posty: 1172
Lokalizacja: 4 piramida od lewej

Post autor: MUKER »

Wzięliśmy Tygrys i Eufrat miazga gierka, najlepsza póki co.
Wzięliśmy też osławionych osadników, żeby zobaczyć czemu takie popularne i w sumie gierka totalnie losowa. Jeden z kumpli przez kilka tur, żadnego surowca nie potrafił dostać, za to ja grając białym co chwilę dostawałem 1-6 owieczek, a posiadając port do handlowania owieczkami, miałem non stop surowce, które potrzebowałem (no i wygrałem). Do tego dodam, że złodzieja kulaliśmy częściej niż pozostałem wyniki. #-o

W ten piątek chyba weźmiemy ten chaos in the OW i może mall of horror, jak będzie 4 gracz.

Hmm tak teraz zauważyłem
MUKER pisze:Wymogi:
3-4 kostek
WTF? o co mi chodziło, miało być 3-4 graczy
And the ground did tremble as the king marched to war...
********
Dziecko jest idealnym przykładem rządów mniejszości!

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

heh, no widzisz.. osadnicy są może i losowi, ale nie aż tak bardzo jak Ci się wydaje.
Kolega po prostu miał troszkę kiepską taktykę - musiał się jakoś źle ustawić, rozbudować - wydaje się ze jest losowe ale przy tylu rzutach ile się robi podczas gry to rozkład wyników jest normalny i Ci co się lepiej rozbudowali mają większe szanse :)

a złodziej zawsze wypada częściej niż inne wyniki - 7 ma najwyższe prawdopodobieństwo wypadnięcia :)
Obrazek

Awatar użytkownika
MUKER
Falubaz
Posty: 1172
Lokalizacja: 4 piramida od lewej

Post autor: MUKER »

Z tym częściej to się źle wyraziłem, 7 kulaliśmy częściej niż jakikolwiek inny wynik łącznię :D

No tak czy siak chwilo nawał pracy spowodował, że ani w zeszły a ni w ten weekend nie zagramy.

Ale Tygrysa i Eufrata mogę śmiało każdemu polecić!
And the ground did tremble as the king marched to war...
********
Dziecko jest idealnym przykładem rządów mniejszości!

Awatar użytkownika
Ryu
Chuck Norris
Posty: 411
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Ryu »

MUKER pisze:Witam
Okazało się, że nie daleko nas jest fajna wypożyczalnia planszówek (Żyrafa w Gliwicach) i z kumplami w pracy postanowiliśmy od czasu do czasu coś zagrać po godzinach.
A możesz mi powiedzieć ile mniej więcej trzeba płacić za wypożyczanie i na ile dni to jest? Wybór duży?
Z żoną i znajomymi często gramy więc może pokusimy się poznać coś nowego.

Przetestujcie "Polowanie na robale" - tylko taka uwaga - to średnia gra na myślenie ale zabawa extra :) Zasady do skumania w 2 min :)

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

Puerto Rico
Filary Ziemi
Starcraft
BSG

Awatar użytkownika
Fluffy
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3434

Post autor: Fluffy »

Puerto Rico
Filary Ziemi
Starcraft
BSG
Zwłaszcza Starcraft ma instrukcje do opanowania w 5-10 minut :D

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

instrukcji nie czytalem. mialem slowo wprowadzenia-trwalo ok 10-15min.
sama rozgrywka trwa 60-90min (przynajmniej przy kilku grach w 4 osoby)

zreszta wszystkie wymienione gry maja dosyc proste zasady :wink:

Awatar użytkownika
Fluffy
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3434

Post autor: Fluffy »

Jak ktoś Ci robi introgaming to spoko, wiadomo.
Chociaż nie wierze ze w 10 minut opanujesz wszystkie zasady (walka, assist, itp|)
Natomiast jak masz gre do samodzielnego rozkminienia to i dwóch dni nieraz mało (żeby dobrze grac od A do Z) :D
A co do gier z zasadami do szybkiego opanowania - to polecam wszelkie gry Knizii. Sam nie przepadam, wolę kobyły pokroju stara ale widze że kolega muker celuje raczej w proste eurogry więc pewnie coś mu sie spodoba :)

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
ANtY
Kretozord
Posty: 1610
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: ANtY »

Osadnicy z catanu (czy jakoś tak) fajne, ale i tak najlepsze Ryzyko

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

Jak ktoś Ci robi introgaming to spoko, wiadomo.
Chociaż nie wierze ze w 10 minut opanujesz wszystkie zasady (walka, assist, itp|)
ale tam zasady sa proste jak budowa cepa. robocik=surowiec,rozbudowy + pamietac o upgrade do bazy.
a sciezki rozwoju jednostek/ upgrady techniczne to juz to kminienia w trakcie gry.
walka-przy tlumaczeniach tez raczej prosto to wyglada.

starcraft to szbka pilka.
kobyła to TI albo arkham horror (gdzie w zasadzie granie sie zaczyna po dokupieniu dodatku "Dunwich")

Awatar użytkownika
MUKER
Falubaz
Posty: 1172
Lokalizacja: 4 piramida od lewej

Post autor: MUKER »

Chwilowo stanęło na gierkach które mamy.
Neuroshima Hex - całkiem spoko chociaż w trójkę się plansza strasznie szybko zapełnia i IMO za mało żetonów bitwa :D
Agricola - mnie nie porywa, chyba troche przekombinowane, za mało rund, żeby sobie ładnie gospodarstwo rozbudować (powinno się nazywać Agrirace)
Race for the galaxy - tu był wypasik, ale po tygodniu ostrego trenowania na wersji komputerowej to mi się znudziło

mamy też
Cheng Chang - bez szału ale idealne jak mamy 10 minut zawias w co teraz zagrać
Carcassone - no fajne, ale pastwiska są IMBA, zawsze ładnie mi idzie tylko o głupich pastwiskach zapomnę i wszyscy w ostatnich rundach po 30 pkt koszą

Początkowo celowaliśmy w łatwe do nauczenia się gry, bo po prostu czas był tylko po pracy i to raz w tygodniu; gierki pożyczone więc też nie miało sensu spotykać się by przez 2 h studiować instrukcję. Jako, że widać, że nasze spotkania wypaliły to i kasy nie było szkoda wyłożyć na swoje, a te już mogą być trudniejsze.

Obecnie się zastanawiam nad Dominion albo Small Worlds, chociaż o mało co Cytadeli nie kupiłem. Polecacie?

Co do gierek knizzi to graliśmy w Samuraja i Tygrysa bardzo fajne, choć lekko mi tu za bardzo wisi zagrożenie, że kolejne rozgrywki będą powtarzalne.

Osadników, też już pisałem że graliśmy, tu kolega marudził, bo na kostkach bardzo długo nie wypadały jego pola. I też jakoś szału nie było.
And the ground did tremble as the king marched to war...
********
Dziecko jest idealnym przykładem rządów mniejszości!

Awatar użytkownika
ANtY
Kretozord
Posty: 1610
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: ANtY »

Kupcie sobie Ryzyko

Awatar użytkownika
Fluffy
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3434

Post autor: Fluffy »

Kupcie sobie Ryzyko
Polec jeszcze Chinczyka i Monopol :)
walka-przy tlumaczeniach tez raczej prosto to wyglada.
Jak mówię, przy introgamingu jest niam. Przebrnij rpzez instrukcję..
Nie mówie ze jest mega hiper trudna ale na pewno nie na 10 minut :)
Musze sie zgodzic co do TI - masakra nie gra. Dla mnie odpada z powodu czasożerności.
A co do fajnych i prostych gier polecam Ghost Stories, walczymy z kolega i jest naprawdę zabawnie. Wciery są na porzadku dziennym :)
I to wciery od planszy :)
Chociaz kupno gry jest dyskusyjne (drogo) to sama mechanika - zwłaszcza z dodatkiem - jest bardzo fajna i naprawdę trzeba nieco pomyslec.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Ryu
Chuck Norris
Posty: 411
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Ryu »

A co do fajnych i prostych gier polecam Ghost Stories, walczymy z kolega i jest naprawdę zabawnie. Wciery są na porzadku dziennym :)
I to wciery od planszy :)
Mój prezent na Święta :) Zobaczymy czy fajne...
Obecnie się zastanawiam nad Dominion albo Small Worlds, chociaż o mało co Cytadeli nie kupiłem.
O każdej czytałem wiele dobrego ale jeszcze w żadną nie grałem :( Liczę że kiedyś zagram...

Awatar użytkownika
ANtY
Kretozord
Posty: 1610
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: ANtY »

Fluffy pisze:
Kupcie sobie Ryzyko
Polec jeszcze Chinczyka i Monopol :)
Nie widzę związku.

Poza tym chińczyk po wprowadzeniu kilku dodatkowych zasad staje się na prawdę interesującą grą. Jakby ktoś chciał to mogę podać zasady na których gram :)

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

cytadela ma swoj urok. gra b.szybka. choc niektorzy wola plansze niz same karty.

Awatar użytkownika
MUKER
Falubaz
Posty: 1172
Lokalizacja: 4 piramida od lewej

Post autor: MUKER »

Jutro będę kupował Small World, więc jak ktoś na szybko chce odradzić to do 23 ma dzisiaj czas :D

A tak na poważnie to bym był wdzięczny za wszelkie komentarze. Na rebel.pl same pochlebne opinie, ale jak tam czytam opinie to chyba sami optymiści i entuzjaści wszystkiego się wypowiadają.
And the ground did tremble as the king marched to war...
********
Dziecko jest idealnym przykładem rządów mniejszości!

ODPOWIEDZ