Co po Skull Pass?

Orcs and Goblins

Moderator: Kołata

ODPOWIEDZ
AwangardowyKaloryfer
Wałkarz
Posty: 88
Lokalizacja: Dęblin woj. Lubelskie

Co po Skull Pass?

Post autor: AwangardowyKaloryfer »

Witam, jestem nowy na forum. Chciałbym się was zapytać czy opłacałoby mi się kupno batalionu orków i goblinów gdy mam już zestaw "bitwa o przelęcz czaszki"?. Miałbym wtedy trzy bloki gobosów po 20 chłopa (lub dwa po 30), jeden oddział goblińskich łuczników, jeden oddział orków, 20 spider ridersów, Night Goblin Big Boss'a, Night Goblin Shaman'a i rydwan orków. Potem najwyżej dokupiłbym Black Orc Big Boss'a i byłaby armia. Ale czy skuteczna? (chodzi mi głównie o maksymalne cięcie kosztów)
http://www.demland.info/dem/
Potężna dawka całkiem sporych ilości psów naraz (to wcale nie reklama)

katerek
Masakrator
Posty: 2976
Lokalizacja: Salamandra Włocławek

Post autor: katerek »

Przede wszystkim zastanów się jak ma wyglądać Twoja armia a nie co jest do kupienia w zestawie. Może i miałbyś dużo "klocków" ale głównym mankamentem takiej armii jest brak maszyn ( co jest znacznym osłabieniem OnG). Osobiście uważam że lepiej kompletować armię samemu niż kupować gotowe rozwiązania zawsze coś w nich brakuje albo jest czegoś za dużo.
Maszyny można bardzo tanio wyrwać na allegro (nawet rydwany).
Kilku fanatyków by się przydało, jacyś bohaterowie do młucki i do czarowania (orki).
Najpierw opracuj sobie jakiś pomysł na armię.
Klub Gier Bitewnych SALAMANDRA - Włocławek

Awatar użytkownika
Szemkel
Chuck Norris
Posty: 662

Post autor: Szemkel »

Popieram przedmówce w 100%.

Najlepsze jednostki O&G w tej ed. to bez dwóch zdań maszynki. Pomyśl nad kupnem jakichś herosów. Możesz śmiało kupic sobie Black Orc Big Bossa.
Naród polski jest wspaniały! Tylko ludzie kur...

AwangardowyKaloryfer
Wałkarz
Posty: 88
Lokalizacja: Dęblin woj. Lubelskie

Post autor: AwangardowyKaloryfer »

Maszynki skombinuje za pół darmo od kolegi, to będą dwie czuki i goblin lobber. Chciałbym mieć elastyczną armie którą nie wystawiam w całości lecz wybieram te oddziały, które chce i na które mam ochotę. Poza tym moi koledzy nie mają armii większych niż 1200 pkt. więc bitwy nie będą duże a z batalionem akurat zmieściłbym się w limicie punktowym. Nie chce kupować jednostek oddzielnie ponieważ za drogo to wyjdzie, a mój budżet narazie nie wygląda dobrze, gdybym skończył malowanie i składanie batalionu na Wiosnę to mógłbym wtedy kupić coś jeszcze. Póki co mam goblińskie oddziały ze skullpassa i daje radę pokonać kolegę grającego Bretonnią, jednak z kumplem grającym chaosem mam małe problemy. Ale jeżeli miałbym nie kupić batalionu to co miałbym według was kupić? Jak armia według was byłaby najlepszym rozwiązaniem dla początkującego?

PS:
Czy orkowi szamani są lepsi od goblińskich?
http://www.demland.info/dem/
Potężna dawka całkiem sporych ilości psów naraz (to wcale nie reklama)

katerek
Masakrator
Posty: 2976
Lokalizacja: Salamandra Włocławek

Post autor: katerek »

Na pewno osobno wyjdzie drożej (choć nie dużo) ale powiedz mi po co Ci kolejne spajdery? Lepiej kupić Wolf rajdersów. Skoro masz kolcek Orków może warto pomyśleć o drugim z Dzikusów? Tego nie da się załatwić kupując batalion...
Nocniki tylko z fanatykami.
Koniecznie kilku Herosów zarówno na piechotę jak i okrakiem.
Odradzam regiment BO, jednostka klimatyczna ale nadaje się praktycznie do nabijania punktów przeciwnikowi
Z machin koniecznie Doom Diver.

Szaman Orkowy i Gobliński to dwie różne bajki posługują się różnymi zaklęciami który jest lepszy zdania są podzielone więc nie będę tutaj tego wątku rozwijał.

A masz w ogóle podręcznik? :PP bo jak nie to przede wszystkim od tego zacznij :PP

Zerknij na http://replikator.pl mają niezłe promocje (akurat batalion mają drogi :PP ale inne jednostki można dorwać na prawdę tanio)
Klub Gier Bitewnych SALAMANDRA - Włocławek

Awatar użytkownika
Klafuti
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3445
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Klafuti »

Kup squig hopperów, 2 bolce i 2 doom divery. Dobrym pomysłem jest kupienie plastikowych bohaterów (możesz z tego zrobić BSB i warbossa, z czego jeden będzie na dziku i jeszcze masz z tego kilka bitsów). Szamani to niewątpliwie konieczność, przy czym ja preferuję orkowych szamanów (skacząca stopa i masowa popychaczka), ale gobliny też mają pewne zastosowanie. Co do pająków to jest to jeden z lepszych corów w tej armii, przy czym trzeba ich wystawiać w zminimalizowanych oddziałach, których jest dużo. Jeśli cięcie kosztów jest ważne, to poszukaj na Allegro, nocniki po zeta nawet czasem chodzą. Najważniejszy jest jednak gienek z przyzwoitą ld.
Obrazek
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia."
~Warren E. Buffett

AwangardowyKaloryfer
Wałkarz
Posty: 88
Lokalizacja: Dęblin woj. Lubelskie

Post autor: AwangardowyKaloryfer »

Podręcznik faktycznie kupie z Replikator...Nie dość że tańszy niż na Sfan.pl to jescze po polsku :D . A co do osobnego kupowania oddziałów to mam mieszane uczucia, mógłbym w sumie kupić 10 wolf ridersów i 2 klocki orków ale to i tak drożej by wyszło. A trzeba przecież kupić bohaterów, na to po prostu nie mam kasy! (choć w sumie bohaterowie niewiele kosztują i nie muszę ich kupować odrazu )Mogę też zaoszczędzić i kupić angielską wersje podręcznika (30 zł mniej) oraz coś na allegro ale nie mam zaufania do tej strony bo kolega kupił dwa regimenty knights of bretonnia i byli wadliwi, w dodatku czekał na nich miesiąc :/ . Więc allegro to "ryzyk fizyk" a ja boję się tak niepewnie wydawać pieniędzy. Wolę kupować nowe ze sklepów bo mam gwarancje.

PS:
Savage orków składa się z pudełek regimentowych zwykłych orków?
http://www.demland.info/dem/
Potężna dawka całkiem sporych ilości psów naraz (to wcale nie reklama)

Awatar użytkownika
Klafuti
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3445
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Klafuti »

Savage orki to modele metalowe po 5 w pudełku oddzielnie do nich dostępny jest command group. Kupienia przyzwoitych bohaterów jednak bym nie odkładał.
Obrazek
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia."
~Warren E. Buffett

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

AB-bez tego ani rusz. Jezeli angielski nie jest bariera nie do przeskoczenia to jest zdecydowanie lepsza opcja. jak dobrze pamietam w polskiej wersji sa jakies bugi /tyle ze czesc tlumaczen jest smieszna/

musisz miec jakis bohaterow-> przyda sie zawsze jakis black orc, jak masz skullpass to juz 1 szaman obecny. warto dokupic drugiego i juz masz chyba najbardziej uniwersalny zestaw kadry dowodczej na <2000pkt.

2x chukka
1x doom diver
kilku fanatykow
(ost. widzialem w bardzie armydeala za <500zl...IMO b.dobra opcja jak ktos zaczyna i kupuje nowe.

na male punkty 2x fast cavs. wystarcza; jak fundusze ograniczaja to spokojnie mozna pograc na 2x5 pajakach (tylko warto pozbyc sie sztandaru z podstawki)


BTW,allegrem da sie przezyc. robilem mase zakupow i w zasadzie tylko raz sie naciolem /nie wszystko bylo/. trzeba sie tylko czymac kilku podstawowych zasad: kupowac od sprawdzonych sprzedawcow (w zasadzie dopiero kilka niebieskich gwiazdek lub lepiej), tylko aukcje ze zdjeciami...i najlepiej >50zl (wtedy mozesz ewentualna wtope reklamowac poprzez portal)-chyba ze sie cos zmienilo.

zalety-> z racji "zielonej dominacji w 7ed" armie mozna kupic w bardzo smiesznym koszcie.

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

z innej beczki:
w zasadzie graj tym co masz/co ci sie podoba. szczegolnie jak masz kumpli "nieskazonych PG/turniejowo zakrzywionych". frajda duzo wieksza.
no i w zasadzie nie wazne co zlozysz-w warunkach turniejowych i tak masz mega pod gorke,kazde zwyciestwo jest godne opiewania przez bardow. ergo cokolwiek sie posklada dziala mniej lub bardziej "przecietnie"

katerek
Masakrator
Posty: 2976
Lokalizacja: Salamandra Włocławek

Post autor: katerek »

Nooo klimatyczna horda snotlingów :PPPP ze 20 baz i pump wagony :PPPPP
Klub Gier Bitewnych SALAMANDRA - Włocławek

Awatar użytkownika
loko
Masakrator
Posty: 2645
Lokalizacja: wrocław

Post autor: loko »

proponuje powstrzymac sie od batalionu. srednio batlion gwarantuje 1 oddzial gratis w porownaniu do detalu ale po co ci kolejne pajonki? z reszta to juz wczesniej ktos poweidzial. savage mozes sobie zrobic ze zwyklaskow, wybieraj korpusy maxymalnie nie opancerzone doruc speary, glowy bez kaskow i bedzie git. taka 12 na poczatek wytarczy. polecam alegro jako kupujacy i sprzedajacy. rydwan orkowy kupisz za 20-30 zl, n gobliny po 1zl , a 3-4 fanow po ok20 pln. pozatym to rynek wtórny a wiec ekologia a to przeciez bardzo trendy:D bardzo wazne sa min 2 czuki bo to remedium na wszelkie drzewa, hydry i czolgi tudziez maszny wroga (od biedy) loba tez daje rade np na krasie. doom dajver pieknie sciaga pancerna kave albo wszelkiej masci harcownikow. godne rozwagi sa squig herdy, goraco polecam ( o tu masz artykulik http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=37&t=3367 ) . dobrze miec armie mieszana np 3 kloce ng i 2 orkowe. mniej panik i o wiele razniej przyjmowac szarze jakiegos paskudztwa orkami z t4 po tym jak gobo zarzuca siaty i wysla fanatykow. co do bohaterow to sa rozne kombinacje , od totalnego ofensu na 3 czarnuchach/ 2 + ng shaman 2 scrole po stabilny defens czarnuch / 2 ng magow az po turbo nitro def 2 szamanow gobo i jeden orczy dla ld 7. mam tu caly czas na mysli armie ponizej 2k.
kupię bretke,orki, leśne elfy i wampiry. http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=55&t=52293

katerek
Masakrator
Posty: 2976
Lokalizacja: Salamandra Włocławek

Post autor: katerek »

Tylko myśl szybko bo w 2010 GW robi kolejna podwyżkę skowronki śpiewają że będzie to 20%...:(
Klub Gier Bitewnych SALAMANDRA - Włocławek

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

katerek pisze:Tylko myśl szybko bo w 2010 GW robi kolejna podwyżkę skowronki śpiewają że będzie to 20%...:(
sa takie momenty w zyciu czlowieka kiedy sie cieszy z wczesniejszego wydawania kasy.

a bretoncow trzeba bedzie zlozyc z wtornego rynku :evil:

AwangardowyKaloryfer
Wałkarz
Posty: 88
Lokalizacja: Dęblin woj. Lubelskie

Post autor: AwangardowyKaloryfer »

No to tak, może kupię 2 klocki orków, 10 wolf riderów, jeden klocek nocników (allegro), od kolegi mam 2 spear czuki i Doom Divera, jeszcze szamana goblinów i BOBB'a oraz Army Book'a oczywiście :D
http://www.demland.info/dem/
Potężna dawka całkiem sporych ilości psów naraz (to wcale nie reklama)

Awatar użytkownika
loko
Masakrator
Posty: 2645
Lokalizacja: wrocław

Post autor: loko »

no to zajebiscie , wstydu juz zasrane angole nie maja.
kupię bretke,orki, leśne elfy i wampiry. http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=55&t=52293

Awatar użytkownika
maciom
Chuck Norris
Posty: 613
Lokalizacja: wro

Post autor: maciom »

Moim zdaniem powinieneś kupić z 3 blisty squih herdów / squig hoppersów ponieważ bardzo dobrze radą sobie na bretke i z chaosem też coś zdziałają. no i bossa jakiegoś najbardziej opłacalni to box herosów plastikowych (jeden na piechote a drugi na piechte możliwość złożenie BSBka) a drugi to metalowi szamanie (jeden na dziku i na piechte) :D 8)
czy jeśli mam przedmiot, który pozwala mi przerzucać każdego warda to, czy mogę też przerzucać ochronę magiczną?

Awatar użytkownika
likaon
Kretozord
Posty: 1862
Lokalizacja: Warszawa, Białystok

Post autor: likaon »

A wiecie że ta podwyżska 20% GW dotyczy tylko i wyłącznie Polski? Tylko dlatego że zmienił się kurs złotego!?
"Księga Armii Nocnych Goblinów"( 09.11.2011
http://www.docstoc.com/docs/94525591/No ... 99ga-Armii

Awatar użytkownika
Gashlug
Wałkarz
Posty: 67
Lokalizacja: Trzeszczące Lasy
Kontakt:

Post autor: Gashlug »

likaon pisze:A wiecie że ta podwyżska 20% GW dotyczy tylko i wyłącznie Polski? Tylko dlatego że zmienił się kurs złotego!?
U nas jeszcze nie jest tak źle. W takim Dublinie za jakiegokolwiek army booka trzeba zapłacić 22 euro w sklepie GW. Przelicznik kursów funtów na euro można sobie zobaczyć tutaj i łatwo przeliczyć, jak Anglicy traktują Irlandczyków. I trudno tu zganiać na pośredników, skoro to placówka GW tak łupi. Dodatkowy przykład: gigant tam kosztuje 40 e. Dodam, że ceny te były nawet takie, gdy 1 funt kosztował 0,98 e. Dlatego myślę, że nawet po podwyżkach dotyczących Polski nie wypadniemy gorzej.

A propos tematu: jak już przedmówcy pisali: niezbędni są szamani (warto mieć i goblińskiego i orkowego), jak też maszyny. Balisty się zazwyczaj za każdym razem spłacają, szczególnie gdy walczymy z konnymi puszkami. 20 pajęczarzy to jednak za dużo, tym bardziej, że jako lekkiej jeździe nie ma sensu dawać sztandarów, wiec już masz 2 zbędne figsy. Do tego lekkiej jeździe nastawionej raczej na blokowanie i strzelanie z podjazdów i ucieczkę czempioni też są zbędni, więc kolejne 2 figsy zostają na półce. Ta dziesiątka ze SkullPassa wystarczy w zupełności.
Obrazek

AwangardowyKaloryfer
Wałkarz
Posty: 88
Lokalizacja: Dęblin woj. Lubelskie

Post autor: AwangardowyKaloryfer »

No to ja juz mam 2 czukki, doom divera. Ale czy z 2 regimentowych pudełek orków da rade złożyć 10 czy może nawet 15 ''pseudo'' savage orków bo kupowanie metalowych odpada.
http://www.demland.info/dem/
Potężna dawka całkiem sporych ilości psów naraz (to wcale nie reklama)

ODPOWIEDZ