PolHammera ciąg dalszy

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
zembol
Oszukista
Posty: 790
Lokalizacja: XIII Kohorta / Marauder Łódź

PolHammera ciąg dalszy

Post autor: zembol »

Choć do oficjalnego startu 8ed pozostało jeszcze kilka dni LS pracuje już nad zmianami zasad.
Choć doceniam pracę LS i jestem fanem BP, to jednak ingerencje w rulebookowe zasady uważam za przesadę.

Do rzeczy: w RB8 pojawia się TLOS. Można lubić, można nie lubić (dla mnie jest to pomysł z dupy), ale tak właśnie jest.

LS pracuje już nad modyfikacją zasady TLOS i opisania kategorii modeli które co zasłaniają.
Toć to grzebanie w podstawowych zasadach gry!
Niech ta zmiana zainspiruje klubowiczów do tworzenia/kupowania licznych LOS-blockerów (jak w 40tce)!
Nie idźmy na łatwiznę przepisując podręcznik na PolHammera!

Tyle słowem wstępu. Liczę na dyskusję. A oto stosowny fragment:
Obrazek
Obrazek Obrazek
Nowe Lizaki: 110/30/89 | Demoniszcza: 16/0/11 | 101st Abn Div: 4/1/8

Awatar użytkownika
CzarnY
Falubaz
Posty: 1470
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok!

Post autor: CzarnY »

ja jestem przeciwnikiem TLOSa i sam fakt, ze jest wpisany do rulebooka mnie nie przekonuje. to fajna zasada dla pokazu gry w sklepie, ale nie w warunkach turniejowych. oczywiste pole do nadużyć, wałów, przesunięć, konfliktów, a do tego na tyle subiektywne, ze sędziowie nie beda sie IMO zajmowali niczym innym, niz sprawdzaniem LOSa. albo prawie niczym.

PolHammer? a czemu nie, jesli GW nie chce/nie potrafi stworzyc dobrych zasad turniejowych.

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14639
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Forum LL to nie dzial na rozmowy o pracach LS. Przenioslem do dyskusji ogolnej.

Kazdy bedzie na swoich turach gral na takich zasadach, na jakich bedzie chcial. Ludzie zaglosuja nogami.

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Nie jest zwolennikiem polhammera, ale de faccto kazda zmiana w stosunku do oryginalnego podrecznika jest juz polhammerem. Imho TLOS out. Ustalic jakies sensowne zastepcze zasady, ktore nie beda totalnie odwrotne do zasad GW i tyle.

Awatar użytkownika
zembol
Oszukista
Posty: 790
Lokalizacja: XIII Kohorta / Marauder Łódź

Post autor: zembol »

Nie jeśli LS to uściśli. Wtedy na masterach i 90% lokali będziemy grali w PolHammera. Nie bardzo rozumiem, dlaczego przeniosłeś ten temat, skoro to LL ma wpływ na efekt prac LS.
Obrazek Obrazek
Nowe Lizaki: 110/30/89 | Demoniszcza: 16/0/11 | 101st Abn Div: 4/1/8

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14639
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Nie ma zadnego wplywu. Te organy funkcjonuja niezaleznie od siebie i poza tym, ze to LL wybiera LS nic wiecej nie mamy do siebie.
Skoro dajemy im mandaty na dostosowanie wfb do gry turniejowej tam, gdzie GW ewidentnie cos zjebalo z zasadami, to czemu akurat w tym wypadku mielibysmy zachowac sie inaczej?

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8785
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

CzarnY pisze:ja jestem przeciwnikiem TLOSa i sam fakt, ze jest wpisany do rulebooka mnie nie przekonuje. to fajna zasada dla pokazu gry w sklepie, ale nie w warunkach turniejowych. oczywiste pole do nadużyć, wałów, przesunięć, konfliktów, a do tego na tyle subiektywne, ze sędziowie nie beda sie IMO zajmowali niczym innym, niz sprawdzaniem LOSa. albo prawie niczym.

PolHammer? a czemu nie, jesli GW nie chce/nie potrafi stworzyc dobrych zasad turniejowych.
+1

Nie przyjmuje zasad GW jako prawd objawionych. Polhammer kojarzy się pejoratywnie zupełnie nie rozumiem dlaczego. Wszyscy wiemy że jesteśmy w Polsce specjalistami do wykorzystywania wszystkich luk w zasadach i nie sądzę żeby GW miało to na względzie tworząc swoje „idealne” zasady.
Polhammer, Border Princes, LL, LS i Balancing Patch są dowodem dojrzałości całego naszego środowiska i jak najbardziej powinny się rozwijać.
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
szafa@poznan
Rulzdaemon
Posty: 2099

Post autor: szafa@poznan »

zjebana zasada.

Skinki - giganty na wielkich kamieniach będą zasłaniały pełzającego stegadona, a jak będzie potrzeba to ich miejsce zajmą skinki-komandosi - czubki głów z oczami wystające ponad lustro wody.

Ja natomiast mam lekkie zacięcie techniczne, wbuduje prosty siłownik w podstawkę swojego bladzia, podłącze do silniczka elektrycznego zainstalowanego pod kamieniem na którym stoim, wszystko to zdalnie sterowane radiem, będę w czasie bitwy w miarę potrzeby obniżał lub podwyższał jego pole widzenia (myślę że spokojnie jestem w stanie osiągnąc zakres między 3 8 cm wysokości, w zupełności starczy. Nawet ponad niektórymi domami będę widział.

dziekuję, postoję.
Beasts of Chaos - circa 5k
Warriors of Chaos - circa 5k
Daemons of chaos - circa 3,5k

Awatar użytkownika
Amdor
Pseudoklimaciarz
Posty: 33

Post autor: Amdor »

Też narzekałem przed 5ed 40k, ale szczerze - Tlos tylko sprawia, że trzeba się nieco przestawić. Ew. do klaryfikacji dać, że nie można strzelać pomiędzy modelami w regimencie.
Ale sami zobaczycie ;] o ile spróbujecie :P
Ostatnio zmieniony 30 cze 2010, o 11:36 przez Amdor, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
szafa@poznan
Rulzdaemon
Posty: 2099

Post autor: szafa@poznan »

Amdor pisze:Też narzekałem przed 5ed 40k, ale szczerze - Tlos tylko sprawia, że trzeba się nieco przestawić. Ew. do klaryfikacji dać, że nie można strzelać pomiędzy modelami w regimencie.
Ale sami zobaczycie ;] o ile spróbujecie :P
nie chodzi o to jak będzie wyglądało jak zagramy teraz zaraz na normalnych modelach, tylko jakie daje pole do nadużyć. a daje...dosyc duże.
Beasts of Chaos - circa 5k
Warriors of Chaos - circa 5k
Daemons of chaos - circa 3,5k

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

Sam TLoS to glupota, ale nie nalezy go od razu skreslac.

Awatar użytkownika
Amdor
Pseudoklimaciarz
Posty: 33

Post autor: Amdor »

Skinki - giganty na wielkich kamieniach będą zasłaniały pełzającego stegadona, a jak będzie potrzeba to ich miejsce zajmą skinki-komandosi - czubki głów z oczami wystające ponad lustro wody.
Tlos uznaje, że modele skonwertowane mają wysokość oryginału ;] to taki nsmTLoS - not so much True Line of Sight

Awatar użytkownika
Jedy Knight
Forma Skrótowa
Posty: 3439

Post autor: Jedy Knight »

zembol pisze:Nie jeśli LS to uściśli. Wtedy na masterach i 90% lokali będziemy grali w PolHammera. Nie bardzo rozumiem, dlaczego przeniosłeś ten temat, skoro to LL ma wpływ na efekt prac LS.
Choćby dlatego, bym mógł Ci odpisać. ;)

Gdybyś był chwilę zastanowił się przed stworzeniem tego tematu – zrozumiałbyś, że granie turniejowe jest niezależne od GW. TLOS jest w RB do obecnej edycji – Gucio z tego wynika, zarówno w Polsce jak i na ETC.. Spec Herosi są w książkach armijnych. I co z tego?
Do oceniania LOS w 2D używam jako sędzia laserów. TLOS w 3D – no comment. Dobre do gry garażowej lub 40K któe jest starciem grupek indywidualnych modeli.
Już musiałem wysłuchiwać głosów na TWF “jak to, jeszcze RB nie wyszedł a już się zasady zmienia”.
Ktoś ci tu mądrze napisał – jako zbiorowość gracze WFB będą grali na takie zasady na jakie się im będzie żywnie podobać. LS czy LL mają tu mało do gadania. GW również. GW jest o tyle wygodne, że daje zręby systemu i jest „ogólno światowe”, więc ich zasady jest wygonie stosować, o ile są sensowne.
Chcesz grac na Spec Herosów i TLOS – jedź sobie na UK GT. Albo zrób sobie taki turniej sam. Powodzenia. TROPIK nawet ja lubiłem, raz do roku.
Jeśli LS zrobi sensowną turniejową abstrakcję TLOSa (a dalibóg, nie trudno to zrobić – Kurduple, Human sized, Ogre Sized, Góry i Lasy do nieba itd, itp... ) ludzie będą na to grać.
Jak nie zrobi – sami to zrobią.
Nie wierzysz?
Przekonasz się.
Obywatelu, zrób sobie dobrze sam.

Awatar użytkownika
Master of reality
Oszukista
Posty: 833
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Master of reality »

Amdor pisze: Tlos uznaje, że modele skonwertowane mają wysokość oryginału
I tu pojawia się kwestia noszenia na turniej 2 Bladych- Skonwertowanego i nieskonwertowanego #-o
I sold my soul for rock'n roll

Awatar użytkownika
kubon
Falubaz
Posty: 1048

Post autor: kubon »

TLoS to jak dla mnie dupna zasada. Każdy będzie interpretował to na swój sposób i na turniejach łatwo będzie o kłótnie. Poza tym nie wyobrażam sobie jak co chwile przeciwnik będzie musiał przechodzic na drugą strone stołu żeby sprawdzić czy ktoś kogoś widzi czy nie. Ingerencja w zadasy RB? Czemu nie jeśli takowa przeszkadza w grze lub jest totalna bzdurą
‎... And then God said 'Let metal bands have the most insanely awesome, twisted, kickass music videos known to man'.

And Satan said 'That's what I was thinking'.

Awatar użytkownika
zembol
Oszukista
Posty: 790
Lokalizacja: XIII Kohorta / Marauder Łódź

Post autor: zembol »

Jedy Knight pisze:
zembol pisze:Nie jeśli LS to uściśli. Wtedy na masterach i 90% lokali będziemy grali w PolHammera. Nie bardzo rozumiem, dlaczego przeniosłeś ten temat, skoro to LL ma wpływ na efekt prac LS.
Choćby dlatego, bym mógł Ci odpisać. ;)

Gdybyś był chwilę zastanowił się przed stworzeniem tego tematu – zrozumiałbyś, że granie turniejowe jest niezależne od GW. TLOS jest w RB do obecnej edycji – Gucio z tego wynika, zarówno w Polsce jak i na ETC.. Spec Herosi są w książkach armijnych. I co z tego?
Do oceniania LOS w 2D używam jako sędzia laserów. TLOS w 3D – no comment. Dobre do gry garażowej lub 40K któe jest starciem grupek indywidualnych modeli.
Już musiałem wysłuchiwać głosów na TWF “jak to, jeszcze RB nie wyszedł a już się zasady zmienia”.
Ktoś ci tu mądrze napisał – jako zbiorowość gracze WFB będą grali na takie zasady na jakie się im będzie żywnie podobać. LS czy LL mają tu mało do gadania. GW również. GW jest o tyle wygodne, że daje zręby systemu i jest „ogólno światowe”, więc ich zasady jest wygonie stosować, o ile są sensowne.
Chcesz grac na Spec Herosów i TLOS – jedź sobie na UK GT. Albo zrób sobie taki turniej sam. Powodzenia. TROPIK nawet ja lubiłem, raz do roku.
Jeśli LS zrobi sensowną turniejową abstrakcję TLOSa (a dalibóg, nie trudno to zrobić – Kurduple, Human sized, Ogre Sized, Góry i Lasy do nieba itd, itp... ) ludzie będą na to grać.
Jak nie zrobi – sami to zrobią.
Nie wierzysz?
Przekonasz się.
Hej, czemu tak napastliwie?
Wiem, ze ludzie będą grali na to, na co będą mieli ochotę. Wiem też, że każda zmiana zasad oznacza odpadnięcie x graczy, którzy jej nie przełkną.
Rulebook nie jest dla mnie prawdą objawioną, ale zmienianie zasad zanim jeszcze będzie można na nich zagrać nie jawi się w moich oczach objawem dojrzałości środowiska.
Założyłem ten temat, żeby sprawdzić, czy na takie zmiany zasad jest poparcie ludu - jak jest to spoko, nie obrażę się z tego powodu.
A jak widać przy okazji ktoś może sobie swoje ego na mnie podpompować.
Chill out.
Obrazek Obrazek
Nowe Lizaki: 110/30/89 | Demoniszcza: 16/0/11 | 101st Abn Div: 4/1/8

Awatar użytkownika
Jedy Knight
Forma Skrótowa
Posty: 3439

Post autor: Jedy Knight »

zembol pisze: Hej, czemu tak napastliwie?
......

Sorry, taka karma forumowa - nic nie poradzę.
zembol pisze: A jak widać przy okazji ktoś może sobie swoje ego na mnie podpompować.
Chill out.
E tam... Nawet Cię nie znam - co mam se pompować.
Bez urazy itd...

"Nothing personal, just forum-hammer..."
Obywatelu, zrób sobie dobrze sam.

Awatar użytkownika
LoudLord
Oszukista
Posty: 783

Post autor: LoudLord »

szafa@poznan pisze: skinki-komandosi - czubki głów z oczami wystające ponad lustro wody.
Dzięki szczere za inspirację- nie wiedziałem jak zagospodarować jeziorko na dioramce :)
"Musimy podjąć męską decyzję- albo jesteśmy zadowoleni, albo nie."
- M.Malicki

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14639
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Jedy Knight pisze:"Nothing personal, just forum-hammer..."
...
Ostatnio zmieniony 30 cze 2010, o 12:09 przez swieta_barbara, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Zasady GW są fajne pod warunkiem, ze wszyscy będą grali najnowszymi modelami. Moje stare hydry z GW spokojnie chowają się całkowicie za COK, hydra z 6 edycji ma od COK covera, a nowa hydra nie ma nic. Takie sytuacje są raczej nie do zaakceptowania. Ja bym proponował po prostu spisanie jakie typy jednostek co zasłaniają, a czemu dają covera. Inaczej dorobimy się pełzających smoków i gnoblarów na wypasionych podstawkach (zobaczcie choćby na armię Pasiaka - za jego łucznikami spokojnie można kawalerię schować a i stary treemen pewnie wejdzie).
To napisałem na innym forum.
Nie trzeba specjalnie oszukiwać i tworzyć nowych modeli na potrzeby TLOS. Same problemy związane z korzystaniem z modeli już zrobionych dyskwalifikują tą zasadę.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

ODPOWIEDZ