Forsaken - czy jest sens się z tym bawić?

Warriors of Chaos

Moderator: JarekK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Shadar
Kradziej
Posty: 936
Lokalizacja: Wrocław

Forsaken - czy jest sens się z tym bawić?

Post autor: Shadar »

Przymierzam się do wykonania Forsaken'ów na bazie Possesed ChSM. Zastanawiam się tylko czy ta jednostka będzie grywalna i czy poza grą towarzyską będzie można tego użyć. Teoretycznie w ab są więc wydaje się, że wszystko powinno być w porządku. Ma ktoś jakiś pomysł do czego można takie cuś wykorzystać? No poza koszeniem jakichś hord, bo to ze względu na sporą liczbę ataków wydaje się dość oczywiste.
Wieszkto pisze:
Szaman pisze:wieszkto - zabawny jestes...
Wiesz gdybyś mnie nie traktował poważnie i nie czuł się winny to byś się tym postem nie tłumaczył tylko byś mnie olał a ty odpisałeś.

Awatar użytkownika
gerald_tarrant
Masakrator
Posty: 2630
Lokalizacja: Liverpool/Wrocław

Post autor: gerald_tarrant »

forshakeni ssą pod każdym względem
jakby mieli skirmisha i cha i byli troszkę tańsi, to może by dawali radę
a tak tylko na półkę

Awatar użytkownika
Shadar
Kradziej
Posty: 936
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Shadar »

O skrimisha na czymkolwiek to my się możemy tylko modlić. Tak samo jak o lataczy, normalną artylerię i "szczelców" z zasięgiem większym niż 8". Ale do tej pory raczej na to nie narzekałem i po prostu szukam jakichś nowych opcji.
Wieszkto pisze:
Szaman pisze:wieszkto - zabawny jestes...
Wiesz gdybyś mnie nie traktował poważnie i nie czuł się winny to byś się tym postem nie tłumaczył tylko byś mnie olał a ty odpisałeś.

Awatar użytkownika
gerald_tarrant
Masakrator
Posty: 2630
Lokalizacja: Liverpool/Wrocław

Post autor: gerald_tarrant »

poza marudami, horsemanami , warriorami, knightami, chosenami, warshrineami i helkami w Wochu nie ma innych opcji... 8)

Waldi
Masakrator
Posty: 2026

Post autor: Waldi »

Shadar pisze:"szczelców" z zasięgiem większym niż 8".
Javeliny mają 12" zasięgu ;P

A wszystko to, co zrobią forsakeni to maruderzy Khorna zrobią lepiej :D

Awatar użytkownika
gerald_tarrant
Masakrator
Posty: 2630
Lokalizacja: Liverpool/Wrocław

Post autor: gerald_tarrant »

Waldi pisze: A wszystko to, co zrobią forsakeni to maruderzy Khorna zrobią lepiej :D
i taniej...
i w corach...
btw, wczoraj marasami z GW rozkręciłem gwardię :p
może bez drakenhoffa, ale zawsze :mrgreen:

Awatar użytkownika
Karlito
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3305
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Karlito »

gerald_tarrant pisze:poza marudami, horsemanami , warriorami, knightami, chosenami, warshrineami i helkami w Wochu nie ma innych opcji... 8)
Zaraz, zaraz a pieski do blokowania i ganiania artylerii!!! Generalnie jak się gra na duże punkty (5k) to można wrzucać sobie wszystko. Ja na takie punkty zawsze wrzucam Ogry i Dragon Ogry. Nie są to może "stabilne" oddziały ale jak masz trochę szczęścia w rzutach to zabawa jest przednia :mrgreen: Oczywiście nie polecam tych jednostek na turnieje EURO bo wtedy faktycznie lepiej stawiać na podane wyżej oddziały :)
Welcome to the Tower of Rising Sun.
Moja galeria: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=10&t=28122
Kupię RÓŻNE RÓŻNOŚCI: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=55&t=42454

Awatar użytkownika
Loizok
Falubaz
Posty: 1021
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Loizok »

Forsakeni to niestety straszne plewy... nie mają nawet Chaos armoura. Do tego duży koszt i slot special. Moim zdaniem nie opłaca ci się nawet wydawać pieniędzy na żadne konwersje. Już prędzej zrób z possesed Chosenów czy warriorów zmutowanych itp. jak masz ochotę na konwersje ;)

Awatar użytkownika
jurak
Kradziej
Posty: 952
Lokalizacja: kato szybki szpiiiii.....

Post autor: jurak »

po co im skirmish w tej edycji?

Awatar użytkownika
Shadar
Kradziej
Posty: 936
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Shadar »

Na czym by nie był mógłby się przydać na przykład do eksterminacji maszyn, albo strzelców.
Wieszkto pisze:
Szaman pisze:wieszkto - zabawny jestes...
Wiesz gdybyś mnie nie traktował poważnie i nie czuł się winny to byś się tym postem nie tłumaczył tylko byś mnie olał a ty odpisałeś.

Awatar użytkownika
jurak
Kradziej
Posty: 952
Lokalizacja: kato szybki szpiiiii.....

Post autor: jurak »

tak, ale to się ze scout'em wam pomyliło

Awatar użytkownika
Karlito
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3305
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Karlito »

Do zdejmowania maszyn bierzesz Ogary albo Konne Marudy, po co komu skirmish.

+1... scout to co innego zupełnie :) i Konne Marudy mogą go mieć.
Welcome to the Tower of Rising Sun.
Moja galeria: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=10&t=28122
Kupię RÓŻNE RÓŻNOŚCI: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=55&t=42454

Awatar użytkownika
Shadar
Kradziej
Posty: 936
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Shadar »

Od kiedy horsemeni mogą mieć skrimish/scout, czy cokolwiek takiego?
Wieszkto pisze:
Szaman pisze:wieszkto - zabawny jestes...
Wiesz gdybyś mnie nie traktował poważnie i nie czuł się winny to byś się tym postem nie tłumaczył tylko byś mnie olał a ty odpisałeś.

Awatar użytkownika
jurak
Kradziej
Posty: 952
Lokalizacja: kato szybki szpiiiii.....

Post autor: jurak »

pomyliło mu się z Vanguardem.

Awatar użytkownika
Shadar
Kradziej
Posty: 936
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Shadar »

Ponieważ uparłem się na bawienie się z konwersjami, ale odrzuciłem pomysł forsakenów (trochę mi szkoda, bo mogłaby być zabawa) to wpadłem na pomysł zrobienia „Chaos Sorceress Lord of Tzeentch”. Ma ktoś pomysł z czego to wykonać? Myślałem nad czarownicami DE, ale jakoś niezbyt mnie do tego ciągnie (za bardzo czuć od nich slaaneshem, a za mało Tzeentchem), może jest coś ciekawego w innych systemach? Za wszelakie propozycje będę bardzo wdzięczny. A i oczywiście zamierzam ją wsadzić na dysk (który też nie powinien być „firmowym” dyskiem gws tylko konwersją, od biedy screamersa).
Wieszkto pisze:
Szaman pisze:wieszkto - zabawny jestes...
Wiesz gdybyś mnie nie traktował poważnie i nie czuł się winny to byś się tym postem nie tłumaczył tylko byś mnie olał a ty odpisałeś.

Awatar użytkownika
KrzysiekW
Wielki Śląski Ninja
Posty: 3848
Lokalizacja: Pilchowice, Klub "Schwarze Pferd"

Post autor: KrzysiekW »

Fascynuje mnie, że skoro Phil miał takie ciśnienie na jakąś taką jednostkę w specialach, to nie zostawił Flayerkin'ów... Byliby chyba oczko bardziej grywalni od tych forsakenów, choćby ze względu na scout.
Loizok pisze:Moim zdaniem nie opłaca ci się nawet wydawać pieniędzy na żadne konwersje. Już prędzej zrób z possesed Chosenów czy warriorów zmutowanych itp. jak masz ochotę na konwersje ;)
Trochę ciężko, bo sporo części z Possessów ma "technologiczny look". Ale masa bitsów jest do użytku (jakby Ci plecako-skrzydła nie były potrzebne, to jeden kolega chętnie odkupi :) ). Np w kwestii magów o których pytasz, to ja sobie sklejam sorcerera Tzeeentcha na dysku do WFB i dokleję mu płonienie właśnie z boxa possessed.

Awatar użytkownika
gerald_tarrant
Masakrator
Posty: 2630
Lokalizacja: Liverpool/Wrocław

Post autor: gerald_tarrant »

ogólnie box possesed jest idealny do konwertowania i tworzenia fajnych modeli do Wochu
kiedyś też mieliśmy własne bitsy z mutacjami, ale teraz possesed to nejlepsze wyjście na szczypce czy macki :)

Awatar użytkownika
debelial
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3784
Lokalizacja: 8B/Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: debelial »

KrzysiekW pisze:Fascynuje mnie, że skoro Phil miał takie ciśnienie na jakąś taką jednostkę w specialach, to nie zostawił Flayerkin'ów... Byliby chyba oczko bardziej grywalni od tych forsakenów, choćby ze względu na scout.
Dokładnie, byłem mocno zdziwiony, że flayerkini nie zostali przeniesieni do armii jak hellcannon, a zamiast tego Phil wymyślił nie wiadomo skąd jakąś dziwną jednostkę...

Awatar użytkownika
Grolshek
Administrator
Posty: 7842
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Grolshek »

Napiszcie coś młodemu co to za jednostka ci flajerzy.

Awatar użytkownika
KrzysiekW
Wielki Śląski Ninja
Posty: 3848
Lokalizacja: Pilchowice, Klub "Schwarze Pferd"

Post autor: KrzysiekW »

Pojawili się w armii "Archaons Horde", w kampanii Storm of Chaos.
(klik-> zasady armii
Obrazek
Oficjalnych modeli nie było, ale kilka ciekawych konwersji można jeszcze na necie znaleźć.
Dla mnie cały podręcznik jest napisany przez Phila na zasadzie "ja mam swoją wizję armii, nawiążę luźno do wcześniejszych wersji oraz zastosuję się do wytycznych działu sprzedaży i wrzucę hellcannony". :P

ODPOWIEDZ