Planszówki wojenne

ODPOWIEDZ
Raleen
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 132

Planszówki wojenne

Post autor: Raleen »

Witam

Znajdą się tu jacyś fani planszówek historycznych, w stylu tych, jakie dawniej robił Dragon, a teraz TiS czy jakie na zachodzie robi GMT?

Pozdrawiam
Raleen

Awatar użytkownika
Zed Zediculus
Mudżahedin
Posty: 259
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Zed Zediculus »

A tak! Są tacy :)

Dużo grałem i jestem w posiadaniu "Szczurów Pustyni". Bardzo fajna, ale ciut za dużo zasad.

Z kolegą swego czasu graliśmy namiętnie w "Kircholm", ponadto w "Piotrków Trybunalski 1939" i "Wojny Napoleońskie".

Muszę przyznać, że ładnych parę lat nie grałem...

Raleen
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 132

Post autor: Raleen »

Czołem

Najdalej na zimę masz okazję sobie odświeżyć - robimy w Bydgoszczy mini konwent. Są oczywiście jeszcze inne, ale trochę dalej :)

Brak przeciwnika zdecydował?

Pozdr.

Awatar użytkownika
Izo
Falubaz
Posty: 1112
Lokalizacja: Front Wyzwolenia Pragi

Post autor: Izo »

Czy ryzyko się liczy :D hehehe :D

Awatar użytkownika
Zed Zediculus
Mudżahedin
Posty: 259
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Zed Zediculus »

O! Delikatnie mówiąc jestem zainteresowany :)

Przeciwnik był i jest, ale przyszły matury, potem studia (czyli rozjazdy na uniwerki) i człowiek o tych grach zwyczajnie zapomniał :?

Ryzyko to zajebista gra do piwka, jak Monopol. Wciąga cholernie, choć ogranicza się tylko do kulania kostkami :wink:

Raleen
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 132

Post autor: Raleen »

Zed Zediculus

Udało nam się zagrać w grudniu, ale po prostu nasz kolega ma odpowiedni lokal gdzie jak ma czas grywają... Jeśli chodzi o wiek to dwaj koledzy są już żonaci i dzieciaci, więc myślę, że towarzystwo w sam raz dla Ciebie
Cóż, najprościej będzie jak zajrzysz do nas na forum:
www.strategie.net.pl
Ale jakby co tutaj też skrobnę. Szukaj u góry w dziale "Spotkania, konwenty..."

Izo

Znam te gierki, część pobieżni. Kiedyś sporo bawiłem się w Magię i miecz, ale to było z 10 lat temu, tym niemniej dobrze ją jeszcze pamiętam :)
Jeśli byś się wybierał/wybierała do Bydgoszczy to tam też są koledzy z lżejszym kalibrem, np. nie wiem czy kojarzysz grę Puerto Rico? To z niewojennych of kors :)

Awatar użytkownika
Ritchie
Wodzirej
Posty: 710
Lokalizacja: Provinz Posen

Post autor: Ritchie »

swego czasu zagrałem chyba w każdą pudełkową grę dragona oprócz Budapesztu, Smoleńska i Wiednia. Już nie wspominając o tych niepudełkowych lub gier innych firm np. Hanibala czy Peryklesa :P

Awatar użytkownika
Mate
Chosen of Khorne
Posty: 888
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mate »

Jak ktoś może pamięta, była kiedyś taka planszowa strategia, Celtyckie Miecze. Znalazłem parę dni temu, robiąc porządki u rodziców, pudełko, jednakże nie było żetonów, mapy i żadnych kartek :cry:

Piotr3K
Kretozord
Posty: 1681
Lokalizacja: SNOT Gdańsk

Post autor: Piotr3K »

Ja grałem ostatnio w grę planszową wojenną ,,Ryzyko" i naprawde bardzo mi się podoba.
Jeszcze nie sprawdzałem wszystkich opcji gry, jak misje, gra drużynowa itp itd, ale ogólnie gra jest fajna :D

Raleen
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 132

Post autor: Raleen »

Ritchie kojarzę oczywiście, ich autorzy częstokroć u nas bywają, w tym większość dawnej redakcji Dragona. Tam był kiedyś rozłam, ale to już inna bajka :)

Mate są gdzieś skany w sieci. Jak by Cię to interesowało. Ostatnio trochę zawalony jestem, ale mogę poszukać...

Piotr3K "Ryzyko" to na rozgrzewkę. Musisz potem sięgnąć po coś bardziej zaawansowanego. Takie gry wciągają na dłużej i wolniej się nudzą.

Pozdrawiam
Raleen

Awatar użytkownika
Izo
Falubaz
Posty: 1112
Lokalizacja: Front Wyzwolenia Pragi

Post autor: Izo »

No nie wiem czy ryzyko tak szybko się nudzi :) Kiedyś żeby uciec przed szczytem unijnym/gospodarczym w warszawie - nie pamiętam kiedy to było - pojechaliśmy do kumpla na działkę we czterech. Mieliśmy tam elektryczną kuchenkę, radio (tylko rmf fm którym rzygaliśmy po 2 dniach już), 3 wędki, ryzyko, karton szlugów i morze wódki. Przez tydzień non stop graliśmy w ryzyko i łowiliśmy ryby :D Mi się nie znudziło :D

Awatar użytkownika
Zed Zediculus
Mudżahedin
Posty: 259
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Zed Zediculus »

No ale otoczka gry była przednia :D Też by mi się nie znudziło nawet przez miesiąc w takich okolicznościach :D

ODPOWIEDZ