Prezentacja na wok

Dyskusje na dowolne tematy, niekoniecznie związane z tematyką forum. To tutaj można poćwiczyć prawy shiftowy.

Moderatorzy: Heretic, Grolshek, Albo_Albo

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Sir_Ling
Wałkarz
Posty: 59

Prezentacja na wok

Post autor: Sir_Ling »

Witam wszystkich. Została mi zadana praca do szkoły, (na wiedze o kulturze) aby zrobić prezentacje o czymś związanym z przedmiotem. Więc wpadłem na pomysł by zrobić ją o czymś czym się interesuje, czyli malarstwie figurkowym. temat został zaakceptowany, lecz sama moja wiedza nie starczy by zapełnić 20 stron w Power Pioncie więc proszę was jako zapewne znawców: czy jest jakaś strona z historią (wiem że krótką ale jednak) malarstwa? Skąd mógłbym wziąć materiały i o czym najlepiej napisać? Już postanowiłem, że napisze trochę o technikach, Eavy Metalu, farbkach, community. O czym jeszcze? Z góry dzięki.
"Jak kobieta o czymś nie mówi, to nie znaczy, że tego nie chce. Zdarza się też, że kobieta mówi coś, a ma na myśli coś zupełnie innego.,, - Zoltan Chivay - gra Wiedźmin

Awatar użytkownika
Grand Admiral Thrawn
Falubaz
Posty: 1258
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: Grand Admiral Thrawn »

Czy jest jakiś limit ile ma być stron tekstu a ile zdjęć? Jeżeli w PP to możesz też skorzystać z filmików które GW ma swojej stronie czy też z youtube albo cytadeli (Mortimer chyba nie miałby nic przeciwko ale dla świętego spokoju mógłbyś go poprosić o zgodę na wykorzystanie takowych materiałów)
Remember, having fun and keeping to the spirit of the game is more important than winning at any cost.

Awatar użytkownika
Sir_Ling
Wałkarz
Posty: 59

Post autor: Sir_Ling »

Wymagania są takie:
- ok 20 slajdów (znaczy gdzieś tak 18-22)
- jeden slajd z tytułem
- ostatni slajd to bibliografia
- plik w formacie PowerPoint 2003 więc nie wiem czy filmy będą działały.
"Jak kobieta o czymś nie mówi, to nie znaczy, że tego nie chce. Zdarza się też, że kobieta mówi coś, a ma na myśli coś zupełnie innego.,, - Zoltan Chivay - gra Wiedźmin

Awatar użytkownika
Grand Admiral Thrawn
Falubaz
Posty: 1258
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: Grand Admiral Thrawn »

Pewnie, że będą skoro u mnie na PP2002 chodzą to u Ciebie tym bardziej powinny. Powinieneś mieć mniej więcej 50/50 obraz i tekst (odp czcionka na jednolitym tle, żeby oczy nie bolały od patrzenia). W zasadzie to jest temat rzeka więc nie powinieneś mieć żadnego problemu z jego ukończeniem.

- o Golden Daemonie też powinieneś wspomnieć, toż to święto malarzy

Więc nie bój żaby, dasz sobie świetnie radę i BDB+ murowane :wink:
Remember, having fun and keeping to the spirit of the game is more important than winning at any cost.

Awatar użytkownika
Yudokuno
Kotu
Posty: 3023
Lokalizacja: HLOS

Post autor: Yudokuno »

napisz lepiej o teatrze współczesnym ,albo wpływie księżyca na umuzykalnienie świnek morskich, bo czuję, że ten temat możesz spaprać. Wbrew pozorom nie jest łatwo napisać i wybronić taką pracę
lohost pisze:wspolczuje komus kto byl moderatorem gdy ja sie podobnie zachowywalem. od czytania tego szajsu mozg sie lasuje.
...mój bohater :D

Awatar użytkownika
Klafuti
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3445
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Klafuti »

Poświęć kilka slajdów technikom (jeden slajd - jedna technika ze stosownymi przykładami) samo to powinno zająć przynajmniej 5 slajdów (NMM, SENMM, glazing, blending, osl, proste techniki możesz umieścić w jednym slajdzie), następnie zrób coś o konkursach (Hussar, GD, Master of Imagination, PMotM), dopchaj parę slajdów o znanych malarzach (Razza, Szary, Ańa), firmach ('Eavy Metal, Chest of Colors, The Brush Brothers), społecznościach, poza tym zakwalifikuj to jako sztukę użytkową (czy jak to się tam zwie) i wzornictwo przemysłowe i omawiaj w ten właśnie sposób. Gdybyś nie zdołał wypchać prezentacji tym co jest powyżej, możesz dodać coś o samym modelowaniu, producentach materiałów oraz samych modeli.
W samej prezentacji powinno być mało tekstu, tyle tylko, żeby się naprowadzać - chodzi o to, żeby sprawiać wrażenie fachowca. Dodatkowo warto podzielić poszczególne tematy slajdami tytułowymi, a sama prezentacja powinna być utrzymana w stonowanej kolorystyce (zapewne użyjesz sporej ilości zdjęć), żeby uniknąć pstrokacizny, to samo dotyczy się czcionki - w całej prezentacji trzymaj się tylko Ariala, albo innej czcionki nieszeryfowej, jako że wyświetlany tekst wygodniej się wtedy czyta. Kolor czcionki nie powinien być jaskrawy, ale jednocześnie powinien kontrastować z tłem.
Mam nadzieję, że moje spostrzeżenie okazały się pomocne.
Obrazek
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia."
~Warren E. Buffett

Awatar użytkownika
Matijjos
Wodzirej
Posty: 744

Post autor: Matijjos »

może podział prezentacji na wathammer- modelarstwo (malowanie, konwrtowanie) i warhammer- granie (ogólnie na czym to polega, turnieje i takie rzeczy). Moim zdaniem filmiki to raczej kiepski pomysł, jeżeli już to bardzo krótkie i treściwe. Za to dużo zdjęć, pomalowanych figurek, podczas malowania, jak wyglądają przed sklejeniem i jak prezentują się pomalowane armie na stole

Awatar użytkownika
Klafuti
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3445
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Klafuti »

Zauważ, że w tej prezentacji chodzi o malarstwo figurkowe, czyli rzemiosło artystyczne/sztukę użytkową, a nie o wfb, chociaż jeśli chodzi o filmy, to masz rację.
Obrazek
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia."
~Warren E. Buffett

ODPOWIEDZ