"Szarżujemy!" "Hmm, kapitanie, czemu biegniemy do tyłu?"

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

ODPOWIEDZ
DragoMir
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 122

"Szarżujemy!" "Hmm, kapitanie, czemu biegniemy do tyłu?"

Post autor: DragoMir »

Czy jednostka szarzujac może się cofnąć w poniższym przypadku:
Na jednostkę piechoty [ruch 4] kowal run rzucił runę gniewu i zniszczenia, co zmiejsza ich ruch o 1/2. Szarżują na oddział z runą spowolnienia. 2+2k6/2-k6 wychodzi. Przykładowo na kostkach szarży 2k6 wypadło 1 i 4. [1+4]/2=2,5
Ich podstawowy ruch 2+ dystans szarży 2,5=4,5. Na runie spowolnienia wypada 5... 4,5-5=-0,5, czy to oznacza, że jakby wrośli w ziemię i nie mogą się ruszyć, szy że szarzują do tyłu po prostu się odsuwając?
"Walery: Niech się pan na mnie spuści
Harpagon: A teraz Jakubie, trzeba wychędożyć karocę"
Skąpiec Moliera [Slaaneshyty]

"Czyli to maja najskrytsza fantazja! Już się nie mogę doczekać, aż poznam głębię swego zwyrodnienia."
Król Julian z Madagaskaru

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5678

Post autor: Afro »

wow :D
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3080

Post autor: Morsereg »

runa spowolnienia sprawia, ze od rzutu na zasieg szarzy nalezy odjac k6 cali. oczywiscie moze to doprowadzic do sytuacji gdzie wynik jest rowny badz mniejszy niz zero, jednak prowadzi to tylko do sytuacji gdzie przeciwnik pali szarze.
przy spalonej szarzy ruszasz sie (do przodu) o wyzszy wynik wyrzucony na dwoch kosciach.
Ostatnio zmieniony 10 cze 2012, o 15:38 przez Morsereg, łącznie zmieniany 1 raz.
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

Morsereg pisze: przy spalonej szarzy ruszasz sie (do przodu) o nizszy wynik wyrzucony na dwoch kosciach.
wyższy :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3080

Post autor: Morsereg »

masz racje :) nie wiem o czym myslalem, ze wpisalem 'znizszy'
juz poprawilem :D
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

ODPOWIEDZ