Usprawnianie oraz związania z nim przerwa

Uwagi, pochwały, zgłoszenia, skargi, sugestie i pomysły - jeśli dotyczą tego forum, oto miejsce dla nich.
Tu poruszane będą wszystkie kwestie związane z działaniem forum.
ODPOWIEDZ
Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Usprawnianie oraz związania z nim przerwa

Post autor: Tomash »

Dziś (w czwartek) w godzinach 10-12 mogą nastąpić problemy z dostępem do forum. Na te godziny zaplanowałem przerzucanie forumowego php z CGI na FastCGI. Techniczny żargon na bok - w każdym razie po tej zmianie forum będzie (powinno być) szybsze i bez chwilowych nawet przestojów, wynikających z killowania procesu z powodu zasobożerności.

Żeby nie było, że nie ostrzegałem. Dziękuję za zrozumienie ;) Mam nadzieję, że za 10-11 godzin będę mógł w tym temacie napisać "operacja się udała" (bez słynnego ciągu dalszego "pacjent zmarł").
Ostatnio zmieniony 3 lis 2007, o 23:00 przez Tomash, łącznie zmieniany 1 raz.

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

OK, odwołuję zapowiedzianą przerwę.
Ogłaszam usprawnienie i przyspieszenie forum.
Szacunkowo - jakieś 4-8 krotnie :)

(ot, jakoś tak przy okazji zrobiłem,jak sobie przygotowywałem pliki do przejścia na FastCGI)

Jak to zwykle w takich sytuacjach, nie ma co otwierać szampana przed upływem co najmniej 24 godzin, żeby ewentualne (oby nie) błędy i problemy miały szanse pokazać swoje szkaradne łby i wystawić je na ścięcie.

Także bardzo proszę poddawać forum dużym przeciążeniom ("zobacz swoje posty", "zobacz posty od ostatniej wizyty" - najcięższe dla silnika funkcje) i zgłaszać jakiekolwiek problemy.
Jeśli ktoś zauważy wyraźne skrócenie czasu oczekiwania na stronę, albo zdecydowanie spadną mu czasy podawane zawsze w beleczce na dole (czas generacji - "Time", oraz czas wykonywania zapytań do bazy danych - "Queries"), to będę zobowiązany za informację o tym.
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
Meter
Chuck Norris
Posty: 607
Lokalizacja: Karak Var

Post autor: Meter »

powiem Ci że widać WIELKĄ różnice bo śmiga jak talala :lol: :lol:

Awatar użytkownika
Duderson
Kretozord
Posty: 1644

Post autor: Duderson »

Zauważalnie przyspieszyło. Dobra robota!!!
Lidder pisze:
-There's something large & nurgle-y coming first
To akurat proste - chodzi o podwyżki cen.

Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Skavenblight »

Dobrze chodzi. Lepiej niż było :)

Awatar użytkownika
Siasek
Falubaz
Posty: 1208
Lokalizacja: pruszkow

Post autor: Siasek »

bosko ;] teraz bede mowlg robic jeszcze wiecje spamu w ciagu jednej minuty!

Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Skavenblight »

Siasek pisze:bosko ;] teraz bede mowlg robic jeszcze wiecje spamu w ciagu jednej minuty!
Dziękuję mym najmroczniejszym bogom, że nie grasz w Mordheim ;)

Awatar użytkownika
Siasek
Falubaz
Posty: 1208
Lokalizacja: pruszkow

Post autor: Siasek »

a wiesz ze ostatnio mialem w planach zaczac? moji znajomi graja... chyba sie wybiora do ncih na pierwsza lekcje... ;)

Awatar użytkownika
Mate
Chosen of Khorne
Posty: 888
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mate »

A ja jakoś nie widzę różnicy :(
Choć będę mógł wypowiedzieć się wieczorem pewnie, wtedy zwykle było najgorzej ;)

Awatar użytkownika
Kołata
Prawie jak Ziemko
Posty: 9565
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kołata »

Jest zdecydowanie lepiej. Good Job!

Awatar użytkownika
Skaven
Masakrator
Posty: 2993
Lokalizacja: Wrocław/Kraków
Kontakt:

Post autor: Skaven »

Nom wreszcie śmiga. Jak już skończę technikum informatyczne i potem studia to też takie coś pewnie będę umiał zrobić :wink:

Good job all da crew!!! 8)

Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Skavenblight »

Przed chwilą jakiś critical error mi wyskoczył.

Awatar użytkownika
Lunn
Masakrator
Posty: 2066
Lokalizacja: W-w

Post autor: Lunn »

Ja w sumie nie widzę różnicy jakiejś strasznie wielkiej... Ale zdaje się przedwczoraj tak zamulało że nie dało rady sprawnie przeglądać. W porównaniu do tego dnia śmiga aż miło ;)

Awatar użytkownika
Siasek
Falubaz
Posty: 1208
Lokalizacja: pruszkow

Post autor: Siasek »

kolo 18 cos mi sie starsznei zaczelo motac. wyskakiwalo mi jakies czarne forum, neichcialo mi wchodzic. a obrazek na stronie glownej byl uszkodzony. maxymalny chaos

Awatar użytkownika
Duderson
Kretozord
Posty: 1644

Post autor: Duderson »

Przy okazji zmiany na fastcgi stało się coś, co nie bardzo przypadło mi do gustu. Powiedzmy, że kliknę na "pokaż posty od ostatniej wizyty", zamknę przeglądarkę lub zmienię stronę, później wejdę z powrotem na BP i znowu klknę na "pokaż posty...", a wszystkie tematy, których nie zdążyłem przeczytać znikają :(. Przedtem to chyba lepiej działało (czy ktoś rozumie, o czym piszę?)
Lidder pisze:
-There's something large & nurgle-y coming first
To akurat proste - chodzi o podwyżki cen.

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

A mi działa tak samo.
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
Duderson
Kretozord
Posty: 1644

Post autor: Duderson »

Chyba już wiem ocb... Profil -> Preferencje -> Topic read -> keep unread-> tak zamiast default.

EDIT: Jednak to nie to. Dlaczego mi to inaczej działa niż u Tomasha?
Lidder pisze:
-There's something large & nurgle-y coming first
To akurat proste - chodzi o podwyżki cen.

Awatar użytkownika
Dyd
Mudżahedin
Posty: 244

Post autor: Dyd »

heja tu DYD

Probowalem stworzyc konto o nazwie "dyd" ale wyswietla mi sie komunikat, ze login jest juz zajety, natomiast gdy daje szukaj w liscie uzytkownikow - pojawia sie kolejny, oznajmiajacy, ze takiego uzytkownika nie ma ! Co jest do cholery ?!

PROSBA DO MODERATOROW !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Istnieje mozliwosc skasowania / zweryfikowania uzytkownika o nazwie dyd ?! Watpie aby ktos mial taka sama ksywke jak ja, pewnie to jakies bledy serwera, a chcialbym stworzyc sobie konto, tak by wszyscy wiedzieli kto pisze.

pzdr i dzieki za zrozumienie...

Awatar użytkownika
Skaven
Masakrator
Posty: 2993
Lokalizacja: Wrocław/Kraków
Kontakt:

Post autor: Skaven »

Dydek dokładnie kto by chciał miec taką ksywkę jak ty :lol2:

Sry za offtop ale nie mogłem się powstrzymać

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Heja Dyd!
Jest już użytkownik o takiej nazwie, zarejestrowany 12 maja - do dziś nieaktywny. Podany przezeń mail to dyd00@wp.pl - najwyraźniej nie doszedł mail aktywacyjny.
Jak rozumiem jeśli był rejestrowany w maju, to się raczej nie uaktywni ;)
To co, robimy machniom? Tamtego usunąć, a "Durak" zamienić na "Dyd"?
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

ODPOWIEDZ