1200 pkt

Moderator: Ziemko

ODPOWIEDZ
Lakileja
Plewa
Posty: 6

1200 pkt

Post autor: Lakileja »

Hej, pomożecie noobowi?:D Jutro gram prawdopodobnie z DE (domena ognia), 1200 pkt i takie ograniczenia:

"Lordowie mogą mieć maksymalnie 1szy poziom magii
Zakaz dublowania jednostek Specjalnych
Zakas dublowania jednostek Rzadkich
Nie więcej niż dwie takie same jednostki Zwykłe
Nie więcej niż dwie Machiny Wojenne
Nie więcej niż dwie jednostki latające
Pojedyncze oddziały nie mogą mieć więcej niż 35 modeli albo kosztować więcej niż 350 punktów.
Na koniec bitwy za oddziały uciekające lub posiadające 25% lub mniej modeli liczymy połowę punktów.

Lizardmen
- 100 punktów do rozpiski
maksymalnie 2 Salamandry"

I tutaj moja rozpiska, nie mam pojęcia czy da sobie radę, proszę o opinie:)

1 Skink Priest @ 70.0 Pts
General; Magic Level 1; Lore of Heaven
Dragonbane Gem [5.0]

1 Skink Priest @ 65.0 Pts
Magic Level 1; Lore of Heaven

10 Skinks @ 64.0 Pts
Javelin; Shield; Standard; Musician

15 Skinks @ 212.0 Pts
Javelin; Shield; Standard; Musician

2 Kroxigors @ [110.0] Pts
Great Weapon

1 Skink Brave @ [8.0] Pts

5 Chameleon Skinks @ 60.0 Pts
Blowpipe

10 Skink Skirmishers @ 70.0 Pts
Blowpipe

10 Skink Skirmishers @ 70.0 Pts
Blowpipe

2 Salamander Hunting Packs @ 160.0 Pts

8 Skink Handlers @ [40.0] Pts

5 Cold One Cavalry @ 185.0 Pts
Spear; Shield; Musician

5 Cold One @ [0.0] Pts

1 Saurus Scar-Veteran @ 142.0 Pts
Halberd; Light Armour; Shield; Battle Standard

1 Cold One @ [0.0] Pts

Models in Army: 67
Total Army Cost: 1098.0

Generał by szedł do tych 10-ciu skinków (żeby trzymać ich w miarę z tyłu i nie stracić 100 punktów, a móc spokojnie czarować), a drugi prieścior do skinków+kroxów:) Co sądzicie??

Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2336
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Okoń »

Nieee. Spróbuję wypisać co mi się rzuciło w oczy.


Bez sensu jest 2 skinków priestów z 1 poziomami magii i bez arcane itemów - skuteczniejszy (i na dodatek tańszy) byłby pojedynczy skink priest z 2 lvlem magii i dispell scrollem.. Masz wtedy konkretną antymagię i lepszy bonus do casta/dispella (zauważ, że ograniczenie do 1 lvlu magii dotyczy tylko lordów, a nie herosów).

Cold one knighci są zwyczajnie za drodzy do swoich możliwości, ja bym ich wyrzucił.

W kohorcie z kroxigorami skink prieści nie mają look out sir, więc tam bym żadnego nie chował.

Generałem skink priest z ld 6, srsly? :lol2:

Proponowałbym nie brać sztandaru armii (na takie pkt to waste imo), i z saurusa scar-veterana zrobić generała armii. Ale trzeba by inaczej go złożyć, tj. jeśli miałby śmigać na cold one'sie to dać mu jakieś zabezpieczenie przed wrogą artylerią (np. charmed shield). Albo zrobić go na piechotę i wstawić oddział pieszych saurusów, żeby miał z kim chadzać. I halabarda na niego to słaba opcja, bierz albo shield z jakimś mieczykiem, albo great weapon. Poza tym można też złożyć rzeźnickiego saurusa old-blooda zamiast scar-veterana. :)
Obrazek

Lakileja
Plewa
Posty: 6

Post autor: Lakileja »

1. Hm, ilu tych saurusów? Tak z 30 może być? Rozstawić ich w szeregach po 5 czy 10? Po 10 szt. mi się nie sprawdzało, bo zanim zaczęli cokolwiek działać, to większość z nich wytłukli mi korsarze. Jest jakiś sposób, żeby moi byli bardziej zabójczy?:P Ten +1 do wyniku z war bannera by mi się tu przydał, ale jak mówisz, żeby wywalić, to aż tak mi nie zależy:) "Rzeźnicki Old-blood" sprawdzi się, jak go tu dorzucę? Czym go wykoksać?:P

2. Czemu look out nie działa?

3. I gdzie wepchnąć tego priesta, skoro nie do kohorty? Ukryć z tymi małymi skinkami czy skinki w ogóle wywalić i dać coś innego?

Awatar użytkownika
Oki
Oszukista
Posty: 803
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: Oki »

Na ten sam format grałem takim czymś:

1 Saurus Oldblood @ 252.0 Pts
General; Great Weapon; Light Armour
Talisman of Preservation [45.0]
Venom of Firefly Frog [10.0]
1 Cold One @ [0.0] Pts

1 Saurus Scar-Veteran @ 186.0 Pts
Great Weapon; Battle Standard
Armour of Destiny [50.0]
1 Cold One @ [0.0] Pts

24 Skinks @ 307.0 Pts fcg + 3kroxy

2 Salamander Hunting Packs @ 155.0 Pts

10 Skink Skirmishers @ 70.0 Pts
10 Skink Skirmishers @ 70.0 Pts

5 Chameleon Skinks @ 60.0 Pts

Models in Army: 60
Total Army Cost: 1100.0

Lakileja
Plewa
Posty: 6

Post autor: Lakileja »

Tak bez magii?;> Jak tym grać, żeby dobrze wszystko wykorzystać?:)

Awatar użytkownika
Oki
Oszukista
Posty: 803
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: Oki »

Nie tyle brak magii co antymagii jestst tu minusem ;) Jak grać? Znam kilka odpowiedzi:
-dobrze
-żeby wygrać
A tak serio to każda jednostka ma jakieś podstawowe zadanie, które musisz ograć a później zaczyna się kombinowanie.
Nikt ci nie wypisze w punktach z czym ma się bić kohorta z kroxami a z czym nie, bo dużo tych oddziałów w wfb. Ja osobiście teraz dokonałbym kilku zmian w rozpie(np skinki na terki ;) ) , styl grania i umiejętności się zmieniają z czasem....np. TOP gra na 3kowbojach, ja do tego jeszcze nie dorosłem i gram na 2slannach ;)

Lakileja
Plewa
Posty: 6

Post autor: Lakileja »

No to będę próbować i ogrywać:P Jeszcze bardzo mnie interesuje, dlaczego te kroxy+skinki nie mają look outa? Mógłby mi to ktoś powiedzieć? Bo nigdzie w rulebooku nie potrafię znaleźć wyjaśnienia...

Awatar użytkownika
Oki
Oszukista
Posty: 803
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: Oki »

Skinkek jest infantry a kohorta unique ;)

ODPOWIEDZ