Mighty Empires

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
KrzysiekW
Wielki Śląski Ninja
Posty: 3848
Lokalizacja: Pilchowice, Klub "Schwarze Pferd"

Mighty Empires

Post autor: KrzysiekW »

Witam,
Od zawsze podobały mi się kampanie, scenariusze itp. mające wpływ na dalsze losy armii. Kiedyś namiętnie pogrywaliśmy w kampanię "Thorkinsson Island", ale to było dawno. :) (Co prawda w 6 ed. chyba na końcu podręcznika zamieszczone było trochę okrojonych zasad z tego). Kampanie w "The Generals Compendium" są za to złożone i wymagają pewnego nakładu pracy, IMO nieco większego niż Mighty Empires. DLatego ucieszyłem się, kiedy ukazał się ten dodatek. Mam świadomość, że można samemu napisac zasady kampanii, ale wtedy pojawiają się oskarżenia, że się pisało pod siebie itp.
Od wczoraj mamy złożoną mapę i są pierwsze gry, eventy itp. Zakładam więc temat żeby dowiedzieć się czy ktoś jeszcze w to gra i powymieniać się doświadczeniami, "sposzczerzeniami" itp.
Wydaje się ciekawe. Jedyne co może odrzucać, to cena - dość dużo. Płaci się chyba głownie za te plajtikowe heksy. Podstawowe zasady za to mieszczą się na 5 (!) stronach podręcznika.
Mam zamiar prowadzić dziennik z tej kampani. Jak już coś takiego utworzę, to wrzucę tu linka.
Pozdrawiam,
Krzysiek

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Byłby to świetny towar, gdyby był o połowę tańszy.

Natomiast tak płacenie dwóch stów za czterdzieści hexów (choćby nie wiem jak odlanych) to pewne przegięcie pały.
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
Artek'sWorkshop
Chuck Norris
Posty: 402
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Artek'sWorkshop »

Ale ok, jest to do Kampani ale jak to działa ;/ ?? bo niekumam to do RPG czy jak??? bo raczej figsami od WFB to se na tym niepogram :lol2:


Awatar użytkownika
KrzysiekW
Wielki Śląski Ninja
Posty: 3848
Lokalizacja: Pilchowice, Klub "Schwarze Pferd"

Post autor: KrzysiekW »

Tomash pisze:Byłby to świetny towar, gdyby był o połowę tańszy.

Natomiast tak płacenie dwóch stów za czterdzieści hexów (choćby nie wiem jak odlanych) to pewne przegięcie pały.
Agreed. Myśmy po prostu się zrzucili, ale rzeczywiście cena jest z sufitu.
Na naszym forum założyłem temat z relacją z naszych potyczek w ME. Zainteresowanych zapraszam.
Pozdrawiam,
Krzysiek

Awatar użytkownika
Kornik
Wałkarz
Posty: 55
Lokalizacja: z nienacka...

Post autor: Kornik »

Wasze forum mi nie wchodzi :cry:, a co do cen GW to pokażcie mi produkt którego cena nie jest z sufitu :wink:, cena heksów jeszcze jako tako (jak na GW) ale kości do apokalipsy mnie rozwaliły 72 dolce.....

Awatar użytkownika
Temple Guard
Falubaz
Posty: 1231
Lokalizacja: Warszawa Bemowo

Post autor: Temple Guard »

Coś dla KrzyśkaW - może się spodoba i przyda:

http://folk.ntnu.no/tarjeia/avian/scena ... es_mod.php

Ogólnie polecam całą tę stronę internetową, jest świetna.
Gwardia umiera, ale się nie poddaje

www.robinofsherwood.fora.pl - forum o wspaniałym, klimatycznym serialu "Robin z Sherwood" - zapraszam serdecznie!

Awatar użytkownika
KrzysiekW
Wielki Śląski Ninja
Posty: 3848
Lokalizacja: Pilchowice, Klub "Schwarze Pferd"

Post autor: KrzysiekW »

Temple Guard pisze:Coś dla KrzyśkaW - może się spodoba i przyda(...)
Dziekuję!
Stronka rzeczywiście bardzo fajna i coś powinno się przydać. Aviana (jeśli to ta sama osoba) kojarzę z Portenta/Warseera.
Ma tam uwagi co do rzezcy, nad którymi myśmy też musieli trochę "uściśleniowo" pomyśleć, np. zajmowanie heksów. 5 stron zasad (no, 4, bo pierwsza strona to "jak poskładac mape" ;) ) ma swoje plusy, ale i minusy - jak właśnie konieczność doprecyzowania niektórych rzeczy.
Kończymy II turę i ogólnie jest całkiem ciekawie. Moje szczury wyszły na prowadzenie , które postaram się utrzymać ("dominacja nad światem, Pinky" ;) ), po piętach depcze mi Chaos. Dark Elfy nie wygrywają bitew, ale dzięki niewinnemu eventowi (land grab) zajmują heks za heksem. Inne eventy też są ciekawe, np. elite army, dzieki której nasze klubowe lizaki doświadczyły dośc nieprzyjemnych wrażeń w starciu z kilkoma skorpionami TK. Z kolei użyty przeze mnie double agent sprowokował do bitwy dwóch moich najgroźniejszych rywali: Chaos i Bretonnię. :) Generalnie jest ciekawie,a rywalizacja i duch współzawodnictwa zaktywizowały mi graczy, którzy z rok już nie stali przy stole. :)

Awatar użytkownika
Temple Guard
Falubaz
Posty: 1231
Lokalizacja: Warszawa Bemowo

Post autor: Temple Guard »

KrzysiekW pisze:Stronka rzeczywiście bardzo fajna i coś powinno się przydać. Aviana (jeśli to ta sama osoba) kojarzę z Portenta/Warseera.
Tak, to jeden i ten sam Norweg Avian. Jego stronka jest świetna, każdy gracz WFB znajdzie coś dla siebie, szczególnie gracze O&G i Ogrów, bo te armie zbiera i o nich pisze rewelacyjne, wyczerpujące artykuły.
Powodzenia w Mighty Empires!
Gwardia umiera, ale się nie poddaje

www.robinofsherwood.fora.pl - forum o wspaniałym, klimatycznym serialu "Robin z Sherwood" - zapraszam serdecznie!

Awatar użytkownika
KrzysiekW
Wielki Śląski Ninja
Posty: 3848
Lokalizacja: Pilchowice, Klub "Schwarze Pferd"

Post autor: KrzysiekW »

Temple Guard pisze:Powodzenia w Mighty Empires!
Dziękuję, będzie mi potrzebne. I to bardzo...
Wczoraj mieliśmy "briefing", czyli spotkanie podczas którego kończymy turę (wydawanie punktów imperium) i zaczynamy następną (wybór eventów i challenge).
Najpierw rozbudowałem swoje imperium do 5 heksów (mam więc 6, bo miasto za dwa się liczy), potem wybór eventów. Jako posiadacz największego imperium wybieram ostatni. Z różnych przeciieków i wyliczeń wydawało mi się, że tym razem przyjdzie mi już się zmierzyć z Chaosem, któy jest moim największym konkurentem do dominacji na mapie. :) Dlatego zagrałem na niego "fool's gold", dzięki czemu nie uzyskal złota z kopalni. A tu się nagle tak namieszało, że muszę grać z Bretonnią (moja pięta achillesowa, najlepszy mój wynik vs puszki to 4:16...), a Chaos zmierzy się z początkującymi WE. Do tego wybrał event, który daje mu dodatkowe 2 pukty iperium, o ile nie przegra bitwy... To wszystko oznacza, że prawdopodobnie moja dominacja skończy się, a Chaos wyjdzie na prowadzenie, do tego mając do dyspozycji sporo miejsc wydobycie złota. O shit... ;) Za jakiś czas aktualizacja z mapa po zmianach na naszej stronie.
Pozdrawiam,
Krzysiek

P.S. Bretonnia, z którą gram teraz, do tego ma event assasin. Bretoński assasin na mojego szczura... :)

Awatar użytkownika
GreatTaurus
Chuck Norris
Posty: 654
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: GreatTaurus »

zaczęliśmy niedawno mini-kampanię na 4graczy wg własnych zasad, ale Mighty Empires mimo ceny kuszą. Zwłaszcza że jakby się zrzucić to wychodzą grosze.
tylko pytanie, czy warto? nie udało mi się nigdzie znależć pełnych zasad do ME, więc tylko bardzo ogólnie wiem z czym to się je. Mógłbyś Krzyśku opisać samą kampanię ME? wrażenia i jakąś subiektywną ocenę dać? :)
z góry dzięki.

Awatar użytkownika
KrzysiekW
Wielki Śląski Ninja
Posty: 3848
Lokalizacja: Pilchowice, Klub "Schwarze Pferd"

Post autor: KrzysiekW »

Dziękuję za pytanie. :) Możesz zajrzeć na link w moim podpisie (o ile jeszcze nie zajrzałeś), tam jest taka skrótowa relacja z mapką.
Subiektywna ocena: ogólnie kampania mi się podoba, fajne jest przede wszystkim to, ze zasady mieszczą się na 4 stronach praktycznie. Jest to pewnym minusem też, bo jest kilka rzeczy od uściślenia. ALe jak gracze za bardzo nie mieszają to gra się przyjemnie. Bardzo wciągający jest element rywalizacji. Eventy nie za bardzo naruszają równowagę bitew, choć niektóre moga dla wybranych armii być mordercze (np. event assassin dla VC czy TK. Z kolei te same TK z eventem elite army wystawiają hordę skorpionów :) ). Ciekawe jest też kombinowanie, ubijanie tych co się próbują wznieść ponad przeciętny stan posiadania itp. Ogólnie - zabawa niezła. Jak ktoś lubi jakąś ciągłość, powiązania między bitwami i rózne kombinacje, to powinien być zadowolony. Nieźle prezentuje się pomalowana mapka, a jak jeszcze gracze zrobią specyficzne znaczniki dla swoich armii na tereny to naprawdę patrzy się przyjemnie. (ja np. mam skaveńskie symbole z tarcz na trzonkach, wygląda nieźle).
Minus to przede wszystkim cena (wg mnie bardzo wywindowana. Jakiś szczególny rodzaj plastiku czy co?.. ;) ), ale rzeczywiście przy zrzutce powinno być znośnie.
Jak dla mnie, raczej na plus (niższa cena i naprawdę byłaby to rzecz godna dobrego polecenia).
Pozdrawiam,
Krzysiek

Awatar użytkownika
TruePunk
Masakrator
Posty: 2726
Lokalizacja: Vendetta
Kontakt:

Post autor: TruePunk »

z ciekawosci,
ktos poza Krzyskiem ma jakiekolwiek doswiadczenia? ME wpadlo w moje lapki (chwala Imperatorowi FF za ufundowanie nagrody, ktora w me lapki wpadla), powoli zaczynamy planowac rozgrywke.
ciekaw jestem jakie zmiany w stosunku do podstawowych zasad wprowadziliscie itd

Pzdr

Hora
Pseudoklimaciarz
Posty: 24

Post autor: Hora »

KrzysiekW nakręciłeś mnie:D
Ale 200 zeta nie wydam. Sam sobie zrobiłem mapke, póki co posiatkowałem mapę Averlandu. Zamierzałem ją już drukować, ale pomyślałem że bezsensu bo nie znam zasad, i może sie okazać że posiadkowałem ją w zupełnie bezsensowny sposób. Dlatego mam pytanie? Nie znasz może miejsca gdzie znajdę zasady (oczywiście najlepeij po polsku).Albo może nie masz załatwić eee jednej sztuki :D

Awatar użytkownika
TruePunk
Masakrator
Posty: 2726
Lokalizacja: Vendetta
Kontakt:

Post autor: TruePunk »

Podaj swoj e-mail.
na potrzeby klubu przetlumaczylem zasady na polski (z uwzglednieniem house rulesow ze strony GW i lekkimi uscisleniami), moge Ci podeslac.

Pzdr

Hora
Pseudoklimaciarz
Posty: 24

Post autor: Hora »

Kocham Cię:D

hora1@tlen.pl

Ogromne dzięki z góry.

Awatar użytkownika
Sa!nt
Falubaz
Posty: 1473
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: Sa!nt »

@TruePunk jakbyś był tak łaskawy to ja też poproszę.

Kod: Zaznacz cały

saint.ns@gmail.com
Z góry dziękuje.
squiq pisze:Mój Sigmar myśli inaczej.

Awatar użytkownika
TruePunk
Masakrator
Posty: 2726
Lokalizacja: Vendetta
Kontakt:

Post autor: TruePunk »

Poszlo juz ;)

Pzdr

Romek
Chuck Norris
Posty: 534
Lokalizacja: "Rogaty Szczur" Szczecin

Post autor: Romek »

@True Punk albo ktoś już posiadający owe zasady:)

Również byłbym wdzięczny.....


logistyk88@o2.pl


Wiem, że to już tłok, ale zawsze chciałem takowa kampanie rozegrać.
Z góry dziękuje.


Pozdro.

Awatar użytkownika
Nordri
Chuck Norris
Posty: 575
Lokalizacja: Greifenhagen

Post autor: Nordri »

To ja też poproszę skoro rozdają:
nordri[at]o2.pl
Jak mi się uda kumpli namówić to i tak może sobie zafundujemy zestaw heksów, ale na razie można potrenować na papierowej mapie.

ODPOWIEDZ