DE na 2500

Poczytaj jak słaby i dziurawy jest dany pomysł na armię, zanim nie przyniesie on wygranej na następnym masterze.

Moderatorzy: Yudokuno, PAWLAK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Bison
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 179

DE na 2500

Post autor: Bison »

Highborne
Blade of ruin
Heart-stone
Zbroja+tarcza+kapotka
SMOK

2x Magiczki 2lvl po 1 scrollu i koniku (obydwie Dark Art)

2x20 Warriors +FCG

2x5 Dark raiders

10x Cold one knights +FCG +War Banner

2x rydwan +włócznie

10x Exe +dow i muzyk

4x Bolec


Ogólnie chodziło mi o armię, która będzie miała niezłego kopa w walce i muszę powiedzieć całkiem nieźle wyszło.

A teraz o współpracy:
Główna grupa uderzeniowa CoK + smok + fast
Grupa przyjmująca Warriors + Exe + rydwan
Grupa przyjmująco-pościgowa Warriors + Fast + rydwan

Magowie: uniwersalni, nastawienie raczej na Dominion i world of pain

Balisty: skupiać cały możliwy ogień na 1 oddziale

Prawie zmasakrowałem bretkę (około 100 pkt do masakry)

Jutro przetestuje na O&G lub na krasiach, zobaczę kto będzie chciał grać.

Awatar użytkownika
Jonas
Wałkarz
Posty: 91
Lokalizacja: Skąd inąd.

Post autor: Jonas »

Przede wszystkim:
1. Blade of Ruin jest do kitu. Highborn powinien miec jednak jakiś bonus do siły.
2. Taka konfiguracja magów jest IMO słaba, do współpracy ze smokiem lepiej wziąść dwóch caddych (do tego zaoszczędzisz pkty)
3. Upchnąłbym tu jeszce jakieś harpie, coby więcej rzeczy mogło marsz uciąć albo szarżę odgiąć.

Podoba mi się natomiast 10 egzeków. Nie uważam, że jest to mocne, ale sam bym może taki wspomagający oddział wystawił. A do tego fajnie wygląda.
Myślę, że rozpiska dobrze rokuje :)
"Wake up, Mr. Freeman. Wake up, and smell the ashes..."

Pedros
Oszukista
Posty: 856

Post autor: Pedros »

Lepiej dac +2 sily i killingblowa lordowi

10 Cokow z WB... Za duzo kosztuje ten szereg, i za latwo schodzi. Lepiej moze dac 6-7 z Warbannerem i muzykiem? (opcjonalnie champion)

Exekom nie dawaj championa. Jak sie w jakiegos hero wbijesz lepiej wyplacic 3 ataki niz 2. Taka moja opinia.

Za zaoszczedzone pkt daj 5-6 harpii i cos wspomagajacego magie (jak chcesz poczarowac) albo daj poprostu 2 gosci 1 poziomowych z 4 DS. Za reszte pkt mozesz dac muzykow fastowi albo zwiekszyc liczbe exekow do np 14. (7*2)

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Dwóch drugopoziomowych magów to całkiem fajna opcja, na pewno dużo lepsza, niz dwóch caddych (którzy są po prostu stratą punktów - jedenstarcza spokojnie).
Koniki magiczkom mozna zabrać i za te punkty wziąc seal of ghrond i darkstar cloak (obcinając części command groupów)
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Bison
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 179

Post autor: Bison »

Jonas:
Ad.1. Ja wolę jednak jak już wypłacę ataki, żeby się mi tutaj nic nie broniło jakimiś AS :)
Ad.2. Magia ma być średnia, zależy na jaką armię trafię (w zależności bronimy się bądź atakujemy)
Ad.3. Nie mam zaufania do harpii, te role co podałeś przejmują u mnie fasty.

Pedros:
Wystawiając 10-tke chodziło mi o dwie sprawy:
1. Skupić ogień na nich a nie na miękkich oddziałach ("O duży i silny oddział i do tego drogi, trzeba go ustrzelić" ;) ).
2. Mają się ich bać :>.
A jeśli chodzi o exeków to tego akurat nie przemyślałem, po prostu zostały mi wolne pkt.

Jankiel:
Na konikach mi zależy z dwóch powodów, łatwiej uciec i łatwiej dostać się w porządane miejsce :).

Awatar użytkownika
Jonas
Wałkarz
Posty: 91
Lokalizacja: Skąd inąd.

Post autor: Jonas »

1.Skoro tak twierdzisz... Jednakże myślę, że rzeczywistość boleśnie zweryfikuje twoją opinię. :wink: I pamiętaj, że nie wszyscy mają T3/4
2. Tutaj nie będę się już kłócił, skoro i Jankiel jest za dwoma babkami. Pozostaje mi tylko przetestować ten wariant :)
3. U mnie też, ale wolę mieć tą trzecią przeszkadzajkę, szczególnie, że zawsze ma 20" ruchu i kosztuje raptem 65 pktów.
"Wake up, Mr. Freeman. Wake up, and smell the ashes..."

Awatar użytkownika
LinuX
Mudżahedin
Posty: 278
Lokalizacja: Pełna Kurwa z krainy winem i wódką płynąca

Post autor: LinuX »

Czy ja wiem czy 2 caddych to taki słaby pomysł???
Ja wystawiłbym tylko zamiast jednego DS'a Seal of Ghround...
Jeden Caddy niestarczy na silnie magiczne armie jak O&G, Skaveny,
HE, Khemri czy chociaż VC...
2*2lvl magii??? Niewiem czy się przebije...
Na smoka wziąłbym Draicha albo Crimson Deatha...
Pozdro 600
Wino Wino, Wino do dna...
http://youtube.com/watch?v=7LGFYgh0juQ&feature=related Pełna kurwa!
Shino na turnieju:
-Ile BK?
Ja: 18
-Jest Regenka?
-Nie
-Klimat
XD

ODPOWIEDZ