Niskobudżetowi Necroni

Każdy może się pochwalić swoim dziełem i wystawić na pochwały lub krytykę. Oceniają zdobywcy Golden Daemona - przeszli, przyszli i niedoszli.

Moderatorzy: Ziemko, wind_sower

ODPOWIEDZ
Cyel
Oszukista
Posty: 821

Niskobudżetowi Necroni

Post autor: Cyel »

Ponieważ lubię czasem sobie zagrać w WH40K a moi przyjaciele nie mają jeszcze armii,stwierdziłem,że zrealizuję sobie swój stary plan i stworzę drugą armię do WH40K - armię Necronów. Zawsze lubiłem fluff tej armii i widziałem w niej potencjał na naprawdę niedrogie przedsięwzięcie.

Założeniem armii było "jak najmniej zapłacić, jak najszybciej pomalować"

Malowanie faktycznie jest banalne, drybrush metalikiem, wash dla przybrudzenia, detale, oddział gotów w pół godzinki.

Większość jednostek opartych jest na plastikowych Warriorach dostępnych na Allegro w bardzo przystępnej cenie. Armia widoczna na zdjęciach poniżej kosztowała mnie niewiele ponad 100zł, a liczy pod 1300pts. Spodziewany koszt pełnej armii na 2000pts (dodany Monolit, drugi Spyder, kilka Destroyerów, drugi Lord) w okolicach 150zł.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
(Warrior jest dla porównania wielkości)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Bonczek
Chuck Norris
Posty: 436
Lokalizacja: W-wa/Lubartów

Post autor: Bonczek »

Popracuj nad Wrightami bo wyglądają mizernie te takie kluchy... ale poza tym to ok ;)

Awatar użytkownika
Dzoooma
Chuck Norris
Posty: 607
Lokalizacja: Stolica, Wola - "Gamonie"

Post autor: Dzoooma »

Imo całość prezentuje się naprawdę dobrze.
Obrazek
Zapytaj mnie co sądzę o GW...

Awatar użytkownika
Robacek
Mudżahedin
Posty: 207

Post autor: Robacek »

super pomysl. i extra pomysl na immortali;] naprawde mega latwy sposob na zrobienie calej armii za smieszna kase:) tylko jeszcze deski by sie przydaly w armii:)

Rapta
Kretozord
Posty: 1968
Lokalizacja: podwarszawa

Post autor: Rapta »

Hehe, brawo :) Co by nie mowic o malowaniu to jednak wskaznik ceny do jakosci jest w tym przypadku baaardzo wysoki :P

Antar
Wałkarz
Posty: 56
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: Antar »

Ekstra pomysł, wielkie gratki, patrząc na wydane pieniądze armia prezentuje się nieźle. A o ważne pokazałeś, że nie trzeba wydawać niewiadomo jak wielkich kwot by móc sobie złożyć armię i spokojnie pograć!

P.S tez się mocno zastanawiałem nad takim wariantem i chyba mnie swoimi pracami przekonałeś :)

Awatar użytkownika
Kol0
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 148
Lokalizacja: Konin

Post autor: Kol0 »

Motyla noga ! i to wszystko za ok.100 zł......
Wielkie gratulacje :)

Awatar użytkownika
Kapitan Hak
Bosman
Posty: 1041
Lokalizacja: z krańca świata
Kontakt:

Post autor: Kapitan Hak »

Cyel pisze: Armia widoczna na zdjęciach poniżej kosztowała mnie niewiele ponad 100zł, a liczy pod 1300pts. Spodziewany koszt pełnej armii na 2000pts (dodany Monolit, drugi Spyder, kilka Destroyerów, drugi Lord) w okolicach 150zł.
Jestem pod wrażeniem :shock:! Aż się wierzyć nie chcę, że udało Ci się zamknąć dotychczasowe koszty w takiej kwocie. I niech ktoś teraz spróbuję ględzić, że za drogie to hobby i zamiast ruszyć głową i nieco się wysilić, woli paczkę chusteczek/rolkę papieru toaletowego na stole położyć - Twoja armia jest doskonałym przykładem, że chcieć to móc i nie trzeba fortuny wydać, by mieć naprawdę przyzwoite figurki.
Nietykalny pisze:NIE perManentny (stały-jednolity)!tylko PerNamentny!!! - np makijaż!
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

Super, mnie najbardziej podobają się flayed ones'i !!

Awatar użytkownika
Motyl
Oszukista
Posty: 788
Lokalizacja: krk

Post autor: Motyl »

Kol0 pisze:Motyla noga !
Słucham?

Bardzo fajna armia jak za tak niską (jak na to hobby) kase.
Serwis społeczności Mordheim
www.najmita.net

check it out!

Awatar użytkownika
Alexander
Wałkarz
Posty: 66
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Alexander »

Fajny, pomysł , dobra realizacja, wielki szacun, że Ci się chciało....Malowanie słabei jedna rzecz mnie nurtuje, dlaczego konwetowaleś te jednostki, skoro połowa z nich sorry, ale nadaje sie do stania na półce lub grania towarzyskiego........Połowa tych jednostek, jest zwyczajnie nieużyteczna w grze........ :wink:

Awatar użytkownika
Durg
Wałkarz
Posty: 78
Lokalizacja: Lusria

Post autor: Durg »

Po prostu genialne!

Cyel
Oszukista
Posty: 821

Post autor: Cyel »

Alexander pisze:Malowanie słabei jedna rzecz mnie nurtuje, dlaczego konwetowaleś te jednostki, skoro połowa z nich sorry, ale nadaje sie do stania na półce lub grania towarzyskiego........Połowa tych jednostek, jest zwyczajnie nieużyteczna w grze........ :wink:
Są użyteczne. Zapewniają świetną zabawę w grze...to chyba kwalifikuje się jako użyteczność?
Powergamingiem się brzydzę.
I owszem są do grania towarzyskiego. Zapewniają ciekawe,rozwijające, pełne kombinowania gry przeciwko moim Eldarom bez Harlequinów i Falconowego spamu.
Za "przyjemność" turniejów wh40k dziękuje bardzo :roll:
Konwertowałem je bo sprawiło mi to przyjemność, lubię to hobby. Wybrałem te jednostki bowiem uznałem,że fajnie się je będzie konwertować.
Lubię fluff Necronów.
Nie konwertowałem na półkę,bo stawianie takich brzydactw na półkę to żadna ozdoba.

Szczerze przyznam,że nie rozumiem pytania ... są setki powodów żeby malować lub konwertować figurki, skuteczność w specyficznym środowisku turniejowym to tylko jeden i bardzo mało (zupełnie nie?) istotny dla mnie powód.

Odnośnie innych opinii -dziękuję za nie :) Mam nadzieję że armia zainspiruje parę osób do pokombinowania i podzielą się one swoimi pomysłami na inne oszczędne armie na forum;) Niestety mnie GW wyeliminowało z grona swoich bezpośrednich klientów cenami, z chęcią więc czytam o wszelkich sposobach obejścia kosztów ;)

Wraithy owszem są nędznawe, niestety nie miałem specjalnie koncepcji na ich ogony :(

Pracę nad Destroyerami zahamowało wycofanie przez GW ze sprzedaży podstawek w osobnych zestawach :roll: Niedobre GW ...

Sykstus
Masakrator
Posty: 2518
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Sykstus »

A mi tam ci z mięchem sie podobają (nie pamiętam jak sie nazywają :P )

Awatar użytkownika
Alexander
Wałkarz
Posty: 66
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Alexander »

flayed ones.... :wink:

Antar
Wałkarz
Posty: 56
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: Antar »

Są użyteczne. Zapewniają świetną zabawę w grze...to chyba kwalifikuje się jako użyteczność?
Powergamingiem się brzydzę.
I owszem są do grania towarzyskiego
brawo za zdrowe podejście do tego hobby...

Sykstus
Masakrator
Posty: 2518
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Sykstus »

@Alexander Tak właśnie coś mi sie po głowie kręciło :P

Awatar użytkownika
loler
Wodzirej
Posty: 679
Lokalizacja: Opole/ Wrocław

Post autor: loler »

Mam nadzieję że armia zainspiruje parę osób do pokombinowania i podzielą się one swoimi pomysłami na inne oszczędne armie na forum
Co do pomysłów na tanie armie, albo raczej na odział. Brat wpadł na pomysł użycia ogrów na obliteratory do chaosu w 40k. Pomysł wydawał mi się średni ale po zobaczeniu twoich big mutantów ( http://wfb-pol.org/forum/viewtopic.php?t=7014 ) pomyślałem, że chyba jednak kupię sobie pudło bullów czy co to tam jest i zrobię 6 oblitów wzorowanych na twoich pracach.
A co do armii necronów to jestem zaskoczony efektem, sam zbieram i jestem ciekaw jak zrobisz monola...

Piotr3K
Kretozord
Posty: 1681
Lokalizacja: SNOT Gdańsk

Post autor: Piotr3K »

Super pomysł rzeczywiście :)
Nie myślałem że można za takie pieiądze zrobić armię :shock:
Nie wyglądają jakoś zabójczo, ale w porównaniu do ceny to są i tak wspaniałe.
Najlepsze rzeczywiście Flayed Ones, najsłabiej wyszły te ogoniaste- mogłeś np. wymodelować ten ogon żeby wyglądał jakby złożony z części, albo coś w tym stylu.

ODPOWIEDZ