Bolec i "look out, sir"

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Gasior
Postownik Niepospolity
Posty: 5108
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Bolec i "look out, sir"

Post autor: Gasior »

Witam

Dziś w bitwie z Kołkiem wynikneła taka sytuacja

wwwwwB BO

w- wilki
B - BSB na samym ich przodzie
BO - bolec

czy BSB może rzucać Look Out??

Awatar użytkownika
b_sk
Kretozord
Posty: 1950
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: b_sk »

Jak jest pięciu zwykłych chłopa, to bolec zawsze trafi w zwykłego. A jak jest dotstecznie mało, żeby trafiło w herosa to Look out Sir już nie ma. Zresztą Look out sir jest tylko od templatkowych broni o ile dobrze pamiętam, chociaż rulebooka przy sobie nie mam, więc nie wiem jak aktualnie ten akapit brzmi.
A licky boom boom down!!!

Awatar użytkownika
Gasior
Postownik Niepospolity
Posty: 5108
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Gasior »

dzieki za odpowiedz ale co do czego zamieściłeś dwie wypowiedzi ktore sie w sumie wykluczaja, mianowicie najpierw piszesz że look out jest (bo rzeczywiscie pieskow bylo 5 plus bsb) a pozniej uzywajac tu słowa "zreszta" mowisz ze look out jest od templetek czyli tak jakbym nie mogl go uzywac w tej sytuacji :)

zupelnie bez urazy i no offence, ale poprosze o wypowiedź ludzi którzy bedą pewni na 99% :)

Awatar użytkownika
TruePunk
Masakrator
Posty: 2726
Lokalizacja: Vendetta
Kontakt:

Post autor: TruePunk »

look out jest tylko przeciw rzecza z templetkami.

Tutaj mamy sytuacje dosc dziwna. Normalnie jak bron strzelacka trafia w oddzial to automatycznie idzie w zwyklych - jesli jest mniej niz 5 to wtedy rozlosowywujemy w kogo.
Tutaj jednak bolec jest dosc specyficzny - dosc specificzna jest teraz formacja jednostki.. wiec BSB raczej dostaje na klate, i potem strzal idzie dalej.

look out'a nie ma napewno - nie ten typ broni

Awatar użytkownika
Charki
Falubaz
Posty: 1144
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Charki »

Look out sir'a nie ma.( nie rzucasz na look out sir)

Jak jest 5 lub wiecej zwyklakow to zawsze obrywa zwyklak, a jk zwyklakow jest mniej niz 5 to losujesz kto oberwal: zwyklak czy hero :)

Awatar użytkownika
b_sk
Kretozord
Posty: 1950
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: b_sk »

gogosy pisze:dzieki za odpowiedz ale co do czego zamieściłeś dwie wypowiedzi ktore sie w sumie wykluczaja, mianowicie najpierw piszesz że look out jest (bo rzeczywiscie pieskow bylo 5 plus bsb) a pozniej uzywajac tu słowa "zreszta" mowisz ze look out jest od templetek czyli tak jakbym nie mogl go uzywac w tej sytuacji :)

zupelnie bez urazy i no offence, ale poprosze o wypowiedź ludzi którzy bedą pewni na 99% :)
Look out sir to co innego niż trafianie w rank and file z bolca.
A licky boom boom down!!!

Awatar użytkownika
trikk
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3900
Lokalizacja: Malifaux

Post autor: trikk »

Krótko mówiąc, bolec musi przejść przez 1 szereg, a ze jest tam bsb tylko to niestety zostaje zbolcowany, ale nie przejmuj się....

Ten bolec i tak nie trafi ;)

Awatar użytkownika
b_sk
Kretozord
Posty: 1950
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: b_sk »

Miałbym RB to bym odpowiedział, niestety pożyczyłem. :?
A licky boom boom down!!!

Awatar użytkownika
TomCio
Masakrator
Posty: 2720
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: TomCio »

Jak jest heros w oddziale, to bolec zawsze trafia w model R&F. Także nawet jak bedziesz mieć 5 herosów i 1 kolesia, to bolec w tego typa trafi. A normalne bronie, typu łuki, to jak jest mniej niż 5 kolesi i heros to losujesz, a powyżej 5 to zawsze oddział. Look out sira się zdaje jak się dostanie z templatek.
Obrazek
http://www.pajacyk.pl <klikać w pajaca, bo wp***dol! Obrazek
a goryl we mnie mówi mi..

Awatar użytkownika
TruePunk
Masakrator
Posty: 2726
Lokalizacja: Vendetta
Kontakt:

Post autor: TruePunk »

TomCio: nie wydaje mi sie zebys mial racje.
Bo tutaj 100% pierwszego szeregu to heros, a zeby pojsc dalej (do zwyklakow) heros musi oberwac.

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

TruePunk pisze:TomCio: nie wydaje mi sie zebys mial racje.
Bo tutaj 100% pierwszego szeregu to heros, a zeby pojsc dalej (do zwyklakow) heros musi oberwac.
tak bylo w 6ed-w sytuacji jaka byla przedstawiona zbiera heros (nawet dlugo walkowany temat na NG pamietam)
jak zginie-kolejny za nim
jezeli 1 piesek byly z tylu-to heros nie obrywa

nie przypominam sobie zeby zasady dzialania bolcow sie zmienily ale glowy nie dam

Awatar użytkownika
bigpasiak
Ciśnieniowiec
Posty: 7714
Lokalizacja: Syberia

Post autor: bigpasiak »

TruePunk pisze:TomCio: nie wydaje mi sie zebys mial racje.
Bo tutaj 100% pierwszego szeregu to heros, a zeby pojsc dalej (do zwyklakow) heros musi oberwac.
to zle sie Tobie wydaje. jest dokladnie jak pisal TomCio . najpierw idzie w zwyklakow potem w herosow. to jest dziwnie samonaproawdzany bolec...
The wood hold peace for thos who desire it, but those who seek battle will find me...
The forest has as many eyes as leaves...

Far over, the misty mountain Cold, to dungeons deep and caverns old.
The pines were roaring, oooooon the hight...
Abandoned

Awatar użytkownika
Jedy Knight
Forma Skrótowa
Posty: 3439

Post autor: Jedy Knight »

bigpasiak pisze:
TruePunk pisze:TomCio: nie wydaje mi sie zebys mial racje.
Bo tutaj 100% pierwszego szeregu to heros, a zeby pojsc dalej (do zwyklakow) heros musi oberwac.
to zle sie Tobie wydaje. jest dokladnie jak pisal TomCio . najpierw idzie w zwyklakow potem w herosow. to jest dziwnie samonaproawdzany bolec...
Punkowi bardzo dobrze sie wydaje.

W jakie R&F jednostki "pierwszego szeregu" chcesz trafiać?
Thralla i tegoz Thralla?
Co innego jakby walnął multiplem - wtedy - jak przy strzelaniu z łuku.
Strona 90 RB i pozamiatane.

Strzelanie z bolca zmieniło się, ale nie aż tak.
Obywatelu, zrób sobie dobrze sam.

Awatar użytkownika
Scimitar
Postownik Niepospolity
Posty: 5516
Lokalizacja: Draconis - Wejherowo

Post autor: Scimitar »

Strzelając z boczku to pierwszym szeregiem dla bolca jest ten z BSB, więc niestety, ale on obrywa. W przypadku strzału od przodu dostawałby zwyklak.

Awatar użytkownika
bigpasiak
Ciśnieniowiec
Posty: 7714
Lokalizacja: Syberia

Post autor: bigpasiak »

:?

no ok. ale nie bylo tak ze najpierw dostaje zwyklak potem dopiero bohater?
The wood hold peace for thos who desire it, but those who seek battle will find me...
The forest has as many eyes as leaves...

Far over, the misty mountain Cold, to dungeons deep and caverns old.
The pines were roaring, oooooon the hight...
Abandoned

Awatar użytkownika
Jedy Knight
Forma Skrótowa
Posty: 3439

Post autor: Jedy Knight »

bigpasiak pisze::?

no ok. ale nie bylo tak ze najpierw dostaje zwyklak potem dopiero bohater?
Było tak, że heros nigdy nie dostawał z jednym wyjątkiem - jeśli był jedynym modelem w szeregu.
Teraz jest gorzej - trzeba mieć 5 R&F.
Obywatelu, zrób sobie dobrze sam.

Awatar użytkownika
kis1
Mudżahedin
Posty: 258
Lokalizacja: Bastion HypolytówCity

Post autor: kis1 »

TomCio pisze:Look out sira się zdaje jak się dostanie z templatek.
Czyli z kuli armatniej nie ma Look out sir ??
Obrazek

Awatar użytkownika
Macki
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 111
Lokalizacja: NBK

Post autor: Macki »

Zeby uchylic sie od kuli też rzucasz look out sir'a.

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

kis1 pisze:
TomCio pisze:Look out sira się zdaje jak się dostanie z templatek.
Czyli z kuli armatniej nie ma Look out sir ??
a to kula armatnia nie ma templatki? :shock:

Awatar użytkownika
Kołata
Prawie jak Ziemko
Posty: 9565
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kołata »

Nosz qwa. Ile można wyjasniać!

BOLEC

1) walimy do oddziału gdzie w pierwszym szeregu jest bohater i zwykli goście których jest (nie licząc bohatera) 5 lub więcej w oddziale - bolec ZAWSZE trafi w zwyklaka.
2) walimy do oddziału gdzie w pierwszym szeregu jest bohater i zwykli goście których jest mniej niż (nie licząc bohatera) 5 w oddziale - losujemy w kogo trafia.
3) bohater jest jedynym kolesiem w 1wszym szeregu (tak jak. np wampir biegacz w sznureczku z wilków), zawsze dostanie bohater niezależnie ile modeli liczy oddział.

ARMATA

- żeby trafić bohatera w oddziale, kula musi ZAWSZE przechodzić bezpośrednio przez jego podstawkę.
- jeśli bohater jest w oddziale 5 lub więcej modeli (nie licząc bohatera) to przysługuje mu zasada Look Out Sir!. Czyli rzuca się k6 i jak wypadnie 1, to gościu dostaje w czape. A na 2+ zamiast niego obrywa zwykły gostek.
- jeśli oddział ma mniej niż 5 modeli (nie licząc herosa), to heros przez którego przelatuje kulka z armaty nie może skorzysztać z zasady look out sir. Dostaje w pałę.


Chyba prościej się nie da.

ODPOWIEDZ