Zmiany, zmiany, zmiany

Uwagi, pochwały, zgłoszenia, skargi, sugestie i pomysły - jeśli dotyczą tego forum, oto miejsce dla nich.
Tu poruszane będą wszystkie kwestie związane z działaniem forum.
ODPOWIEDZ
Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Zmiany, zmiany, zmiany

Post autor: Tomash »

Jak pewnie część z Was już zauważyła, właśnie zainstalowałem moda pozwalającego na pisanie szybkiej odpowiedzi. Spełniło się jedno z marzeń spamerów ;)
Mod nazywa się Easy Quick Reply i jest bardzo prostą implementacją pomysłu szybkiej odpowiedzi bez przeklikiwania się przez "odpowiedz". Nie wyświetla tagów BBCode do wstawienia - te trzeba znać samemu - ani opcji typu przełączanie bbcode czy sygnatury (brane domyślne, ustawione w profilu). Emotikony włącza się za pomocą strzałeczki w prawym górnym rogu okna z odpowiedzią.
Mam nadzieję, że do Waszych potrzeb wystarczy. Musi, bo bardziej zaawansowane mody tego typu (Advanced Quick Reply, Logeen's Complete Quick Reply) są a) duże i ciężkie (10-20KB więcej ściągania przy dowolnej stronie dowolnego tematu!) oraz b) niekompatybilne z Categories Hierarchy, modem zapewniającym m.in. łatwe podfora.

Jeśli chodzi o kolejne mody i dodatki:
- nad unikatowym stylem i ogólnie grafiką pracuje Wafi
- o emotach się pomyśli
- Szałtboksa nie będzie :P
- pracuję nad modem do zapisania całego tematu do pliku .txt
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
Marcin
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 49
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Marcin »

IMHO:
  • Bez Quick Reply nie da się żyć. Zawsze go używam, a BBCode mam w pamięci, zatem HURRA!!!
  • Unikatowy styl, czym prędzej, tym lepiej, byle nie zapomnieć o pozwoleniu uerom zmiany na standardowego. Nie ma nic gorszego jak domyślny, klimatyczny i jedyny skin, który podoba sie tylko większości (a nie wszystkim) i ktoś co rusz się wpienia (bo np. czarne literki n mrocznym czarnym tle są mało widoczne... ;) )
  • Miło by było poprawić spolszczenie "Legendda", "Quick_reply" i "signature-panel' nie ą piękne, a te "oszukańcze spacje" psuja wygląd
  • No i "Zarejestrowani Użytkownicy:[tu wpisz 253 nicków]". Nie można zmusić by pokazywał aktywnych w ciągu krótszego czasu? Może nie 24 h, a np. 1? Albo wręcz 0,5? Na dzień dzisiejszy i tak nikt zapewne na to nie patrzy, bo jest to lista większości userów. :P
  • No i jak już mamy szybką odpowiedz, to czy nie mogłaby mieć ona jakiś ludzkich wymiarów? IMHO trochę mała. Szybka przecież, nie znaczy krótka.
Prawa selektywnej grawitacji
Chleb pada zawsze na stronę posmarowaną masłem, a jeśli nie spadnie, oznacza to, że złą stronę posmarowaliśmy
Prawdopodobieństwo, że chleb spadnie posmarowaną stroną na dywan, jest wprost proporcjonalne do ceny dywanu

Awatar użytkownika
Marcin
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 49
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Marcin »

A no i cos co mnie poważnie wkurza. Czy rubryka GG nie mogłaby otwierać GG, a nie AIM'a? Byłoby sympatycznej i prościej.
A jak jest z obciążeniem serwera przez mod automatycznie łączący dwa posty napisane z rzędu przez jednego użytkownika, tak by uniknąć nabijania postów (takiego które właśnie sam robię... :D ).
Prawa selektywnej grawitacji
Chleb pada zawsze na stronę posmarowaną masłem, a jeśli nie spadnie, oznacza to, że złą stronę posmarowaliśmy
Prawdopodobieństwo, że chleb spadnie posmarowaną stroną na dywan, jest wprost proporcjonalne do ceny dywanu

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

1. Nad tłumaczeniem prace się posuwają, wkrótce wrzucę kolejną "serię" :)
2. Wyświetlanie userów chyba nikomu nie przeszkadza, co? A kwestia doboru parametrów (z kiedy wyświetlać ostatnich userów) jest dyskusyjna - niech na razie zostanie jak jest.
3. Szybka odpowiedź ma być krótka, bo jest szybka ;)
4. GG i Tlen - dodane do listy TODO (do zrobienia)
5. A opcji "edytuj" to już nie łaska użyć? :P
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
Marcin
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 49
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Marcin »

To po kolei:
  1. miło, ze prace sie posuwają (oby szybciej)
  2. Przeszkadzać nie przeszkadza, ale szkoda, że jest bezużyteczne. Zapewne niewielu klika "..." i sprawdza kto był na forum. Cykl 1 h mógłby sprawić, że ktoś przynajmniej raz na jakiś czas spojrzy i stwierdzi "ale numer on ty był 20 minut temu, niesamowite musze to gdzieś zapisać..." ;) Po prostu nie lubię rzeczy, które są bezużyteczne.
  3. Są jednak ludzie, którym nie odpowiada ładowanie jeszcze jednej strony, gdyż nie lubią tracić czasu podczas grania w gry 9ja), albo mają śmiesznie wolnego neta np. 52 kbps dzielonego na trzy kompy (nie śmiać się kiedyś tak miałem) i wież mi, ze 1KB wydaje się wiecznością (tak wiem, że strona odpowiedzi ma 12KB, ale zawsze). Biorąc wszystko po uwagę nie zmienia to niczego (poza kilkoma wpisami w pliku forum), a sprawia, ze to staje się wygodniejsze.
  4. Kiedyś postawiłem kosz na śmieci na biurku i napisałem "Do zrobienia". mam nadzieję, że Ty inaczej traktujesz swoją listę. :D
  5. Edytuj? Gdzieś słyszałem. O ile ja znam znaczenie tego słowa, zawsze znajdzie sie ktoś kto nie zna tego słowa, nabija posty nałogowo nałogowo, albo po prostu robi to 4fun by wykazać jakiś problem tak aby pojawił się w "Nowe odpowiedzi" (np.taki ja). :D
PS
BTW to nie ma opcji "Edytuj", ale jest "Zmień". :D

------------
I jeszcze jedno. Musi być ta stronka informacyjna? Mam na myśli tą np. "Twój post został zapisany" itp? Owszem wiem, że to 4,45 KB, ale ze wspomnienia z dzielonego na trzy kompa łącza telefonicznego dalej mnie prześladują. :D ;) A tak na serio to po prostu irytuje mnie strata ok 5 sekund na czytanie krótkiej bezużytecznej informacji... :/
Prawa selektywnej grawitacji
Chleb pada zawsze na stronę posmarowaną masłem, a jeśli nie spadnie, oznacza to, że złą stronę posmarowaliśmy
Prawdopodobieństwo, że chleb spadnie posmarowaną stroną na dywan, jest wprost proporcjonalne do ceny dywanu

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Ad 2) Gut pojnt, zobaczę czy da się to zmienić w panelu.
Ad 3) Teraz to marudzisz. Okienko szybkiej odpowiedzi w miarę potrzeb można przewinąć - natomiast nie widzę potrzeby rozrastania tego okienka na szerokość całej strony.
Ad 5) Właśnie w skrócie opisałeś czar "ściągnij gniew moderatora". Takie zachowanie jest akceptowalne tylko w targowisku, jeśli komuś ciągle aktualne ogłoszenie spadło na drugą stronę forum i robi klasyczne "up".

Ad "jeszcze jedno" - jeśli irytuje Cię czekanie, możesz od razu kliknąć na zobaczenie wiadomości. Osobiście uważam to zgłoszenie za bardzo przydatne - kiedy wszystko działa może i troszkę irytuje, ale kiedy coś się chrani, to przynajmniej od razu wiadomo co. :)
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
Marcin
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 49
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Marcin »

No, nie ma co. Kłócę się z adminem. No, ale jak juz spadać to z wysokiego konia. Przynajmniej ban będzie jakiś sensowny, a nie jakiś tam marny tydzień. Od razu pewnie ze dwa lata. :D
3)A mrudzę, bo marudzę. Wrodzona polskość wychodzi. :roll: Nie twierdzę, że ma być na całą stronę i jesteś świadomy suwaka (wszak wciąż go używam), ale IMHO problemem nie powinno być rozszerzenie okienka tak aby zajmowało, powiedzmy 2/3 ekranu na szerokość. :) Chociaż trochę. :D Jak powiesz nie, to trudno, ale po prostu ciągle irytuje mnie "małość" tego okienka. :)
5)Wiem. :D Ostatnio użyłem tego dzisiaj, a przedostatnio z 5 lat temu. :) Na co dzień wystawiam na innym forum za to warny. ;) To bardzo niebezpieczna zabawa jeśli sie trafi na takiego moda jak ja... :(

jeszcze jedno) Och oczywiście, ze zawsze klikam. Nie tylko n tym, ale i na kilku innych forach, ale uznałem że nie zaszkodzi aby zapytać się czy jest możliwość zlikwidowana czegoś co irytuje mnie od lat. :)

No i jakieś ograniczenie liczby emotów by sie przydało, bo jak się zapędzę może być nieprzyjemnie, a jak zapewne zauważyłeś cierpię na nadużywanie ikonek emocji.
Prawa selektywnej grawitacji
Chleb pada zawsze na stronę posmarowaną masłem, a jeśli nie spadnie, oznacza to, że złą stronę posmarowaliśmy
Prawdopodobieństwo, że chleb spadnie posmarowaną stroną na dywan, jest wprost proporcjonalne do ceny dywanu

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Ograniczania emotów nie będzie, niech każdy się wyraża w sposób adekwatny do własnej dojrzałości ;)

I żadna to kłótnia, jeno dyskusja. Na tym forum nie ma warnów (w sensie stygmatu pod awatarem "ostrzeżeń X"), są PMki od moderatorów utrzymane w niepieniackim tonie. Bana też na razie nie zastosowaliśmy ani jednego.

Także - kłóć się do woli ;)

Zaraz zobaczę co da się wskórać z wielkością tego okienka...
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
Marcin
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 49
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Marcin »

Dzięki. :) Myślałem o modzie od warnów i raportowania modom, ale społeczność jest chyba dosyć spokojna więc nie ma sensu powiększać plik forum.
Prawa selektywnej grawitacji
Chleb pada zawsze na stronę posmarowaną masłem, a jeśli nie spadnie, oznacza to, że złą stronę posmarowaliśmy
Prawdopodobieństwo, że chleb spadnie posmarowaną stroną na dywan, jest wprost proporcjonalne do ceny dywanu

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Dziś mogą mieć miejsce przerwy (oby nie) lub spowolnienia w działaniu forum - będę tworzył autorski system banerowy. W końcu z czegoś za hosting w kolejnych latach trzeba będzie zapłacić ;)
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
Lunn
Masakrator
Posty: 2066
Lokalizacja: W-w

Post autor: Lunn »

A ja mam pytanie: kiedy jakieś logo BP zostanie umieszczone na stronie? Bo na razie to tam jest "baner zastępczy" (btw całkiem fajny :) ).

Awatar użytkownika
KrzysiekW
Wielki Śląski Ninja
Posty: 3848
Lokalizacja: Pilchowice, Klub "Schwarze Pferd"

Post autor: KrzysiekW »

Może to taki zabieg celowy? Mnie osobiście się tam podoba i może być. :)

Awatar użytkownika
Heinrich
Kradziej
Posty: 969
Lokalizacja: TKF GRYF - Tczew
Kontakt:

Post autor: Heinrich »

Szczerze to mnie się też widzi taki motyw jak jest teraz. 8)

Awatar użytkownika
Lunn
Masakrator
Posty: 2066
Lokalizacja: W-w

Post autor: Lunn »

Nie no, nie chodzi o to, że jest brzydki ( bo mi się bardzo podoba), ale tam stoi "baner zastępczy", co sugeruje, że kiedyśtam będzie normalny ;).

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

"baner zastępczy" należy odczytywać jako "Wafi ma na głowie przeprowadzkę i później się weźmie za grafikę" :)
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
Lunn
Masakrator
Posty: 2066
Lokalizacja: W-w

Post autor: Lunn »

Ahaa...
No to rispekt ;)

Awatar użytkownika
Marcin
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 49
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Marcin »

Zróbcie konkurs na logo (oczywiście z ograniczeniami odnośnie rozmiaru pliku) i coś ciekawego powinno powstać w stosunkowo krótkim czasie. :D
Prawa selektywnej grawitacji
Chleb pada zawsze na stronę posmarowaną masłem, a jeśli nie spadnie, oznacza to, że złą stronę posmarowaliśmy
Prawdopodobieństwo, że chleb spadnie posmarowaną stroną na dywan, jest wprost proporcjonalne do ceny dywanu

Awatar użytkownika
KrzysiekW
Wielki Śląski Ninja
Posty: 3848
Lokalizacja: Pilchowice, Klub "Schwarze Pferd"

Post autor: KrzysiekW »

Marcin pisze:Zróbcie konkurs na logo (oczywiście z ograniczeniami odnośnie rozmiaru pliku) i coś ciekawego powinno powstać w stosunkowo krótkim czasie. :D
Dobry pomysł. A to co jest też jest w sumie fajne.

A ja właściwie z pochwałą: siedzę sobie spokojnie, piszę pracę podyplomową, gdzieś tam na pulpicie jest okno z BP i nagle wyskakuje mi takie małe okienko: przyszła PW. Szczena mi opadła, bo dotychczas czegoś takiego nie widziałem. Bardzo fajne rozwiązanie i dla mnie bardzo przydatne. :)
(niektórzy powiadają, że dzień bez wazeliny to dzień stracony... ;) )

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Ooo, czegoś takiego nie znałem. Pewnie dlatego, że FF blokuje popupy ;)

Konkursu na logo raczej nie będzie, niech się Wafi wykaże :)
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
zaf
Masakrator
Posty: 2653
Lokalizacja: bedzin/k-ce

Post autor: zaf »

dobra.
kumpel zauzwazyl:

wyskoczyl problem - nie da sie robic ankiet.
to znaczy moga robic tylko:
moderatorzy w swoich dziedzinach i admini
moze to trzaby zmienic ;)
pisze tu bo po co temat do glupotki robic nowy.

ODPOWIEDZ