Ellyrian Reavers

High Elves

Moderatorzy: Albo_Albo, Asassello

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kris
Oszukista
Posty: 780
Lokalizacja: XIII Kohorta

Ellyrian Reavers

Post autor: Kris »

Ellyrian reavers - właśnie, jak zapatrujecie się na ta jednostkę? W nowej edycji pocięli im koszt i zastanawiam się nad ich wykorzystaniem... a także ewentualnym wyekwipowaniem [czy inwestować w łuki]? W jakich rozpiskach ich bierzecie?
Chieftain (Skaven Hero - 45pkt.) Toughness: 4
Goblin Big Boss (Goblin Hero - 35pkt.) Toughness: 4
Elf Prince (High Elf Lord - 150pkt.) Toughness: 3
I gdzie tu sprawiedliwość na świecie :?:

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

dobra jednostka, w ofensach jak brakuje orłów, czyli w tych ofensach co jest dosć mocne wsparcie strzeleckie warto nawet dwa oddziały, w defensach jeden też jest porządany bo znowóż nie ma orłów do odgięcia szarż. Koszt to tylko 80pkt. a sloty zazwyczaj są. DObra jednostka, ale goła, oczywiscie muzyk dośc porządany, luki ich niepotrzebnie podrażają tylko a te 5 marnych strzałów to sobie można wsadzić ;) .

Jednak jak jest sporo orłów tak 3/4, ostatnio tak zamierzam grać to nie widze dla nich miejsca, jest to jednosatka alternatywna włąśnie dla orzełków, jeśli ich nie ma to są abrdzo przydatni, jeśli zaś orłów pod dostatkiem to silverki brać :)
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Asaliuru
Wałkarz
Posty: 98
Lokalizacja: Zewsząd i znikąd :D

Post autor: Asaliuru »

Ostanio nimi gralem przeciwko orkom, używałem łuków...
Zdejmowali fanoli bez problemu, a i wjazd w regiment orkosów zaowocowal zabiciem shamana... Fajni są

Awatar użytkownika
Siweusz
Kretozord
Posty: 1884

Post autor: Siweusz »

Kosa pisze:jest to jednosatka alternatywna włąśnie dla orzełków, jeśli ich nie ma to są abrdzo przydatni, jeśli zaś orłów pod dostatkiem to silverki brać :)
Zgadzam się się z szanownym kolegą, z końcową oceną trzeba jeszcze poczekać aż przełkniemy wszystkie erraty i uściślenia.

Rogas
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 42

Post autor: Rogas »

Ja zastanawiam się nad wystawieniem 5 wraz z noblem wyposażonym w Star Lacnę albo Reaver Bow. Oczywiście bohater bez bardinga. Wówczas mamy odział o dużej mobilności i dość porządnym uderzeniu.
http://www.dwarftales.com/

Genialna alternatywa dla figurek GW!!

Asaliuru
Wałkarz
Posty: 98
Lokalizacja: Zewsząd i znikąd :D

Post autor: Asaliuru »

pana z Reaverem na orzelku !!!

Awatar użytkownika
Urban
Falubaz
Posty: 1243
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: Urban »

Oni naprawdę kosztują 80 pkt?
przecież są niewiele gorsi od Glade ridersów a kosztują 40 pkt mniej...przecież taki fast jest wstanie zrobić więcej niż orzeł...z powodzeniem mogą przecież zdejmować ranki (do tego mogą wbić nawet pare ran)przecież to jest mobilny i tani oddział który moze coś zrobić chociażby jako straszak albo oddział do ganiania po stole innych rzeczy na które wysyłanie SH albo DP jest nieopłacalne...do defensu na 4 bolcach zdejmują maszynki...
naprawde nierozumiem nad czym się zastanawiacie mając pod ręką dobry i tani oddział...

Awatar użytkownika
Celedor
Kretozord
Posty: 1535
Lokalizacja: Komorów

Post autor: Celedor »

Oni naprawdę kosztują 80 pkt?
przecież są niewiele gorsi od Glade ridersów a kosztują 40 pkt mniej...
Ellyrianie nie maja lukow... :wink: W tej edycji dostali superancki klimacik i tak mi sie zaczeli podobac ze ostatnio goszcza czesto w moich rozpiskach... :wink:
Blog o malowanych przeze mnie figurkach. http://celedorverminhorde.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Urban
Falubaz
Posty: 1243
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: Urban »

Celedor11 pisze:
Oni naprawdę kosztują 80 pkt?
przecież są niewiele gorsi od Glade ridersów a kosztują 40 pkt mniej...
Ellyrianie nie maja lukow... :wink: W tej edycji dostali superancki klimacik i tak mi sie zaczeli podobac ze ostatnio goszcza czesto w moich rozpiskach... :wink:
łuk to 5pkt sztuka? i tak 15 mniej...zresztą wolałbym niemieć tych łuków na GR...fast ma inne zadanie niż strzelanie...

Asaliuru
Wałkarz
Posty: 98
Lokalizacja: Zewsząd i znikąd :D

Post autor: Asaliuru »

Ja im łuki daje tylko na gobosy do wybijania fanoli

Awatar użytkownika
Celedor
Kretozord
Posty: 1535
Lokalizacja: Komorów

Post autor: Celedor »

łuk to 5pkt sztuka? i tak 15 mniej...zresztą wolałbym niemieć tych łuków na GR...fast ma inne zadanie niż
Tez wole jak nie mam luku bo mam tanszy oddzial i nie mam przymusu go brania jak mi sie podoba to biore jak nie to nie, gracze welificcy nie maja takiego komfortu... Ellyrianie maja opcje wykupienia luku za 4 punkty lub zamiany speara na luk za 2... Kosztuja bazowo 17 z light armorem i spearem... Nie dosc ze sa tansi o 7 punktow to maja jeszcze light armor (save na 5+ przeciwko chociazby lukom zawsze cos tam daje) na rzecz luku... Maja jeszcze ASF ktory czasem moze pomoc w starciu z innymi ziomkami z wysoką I i jakby ich jakis latacz czy cosik zaatakowalo... Moim zdaniem unit zawalisty... :)
Blog o malowanych przeze mnie figurkach. http://celedorverminhorde.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

pewnie, ze bardzo dobra jednostka ale doplacając w sumie nie tak dużo mamy silverkó, którzy co tu nie mówić, spelniają podobne zadania a przeżwyalność o wiele większa i sila uderzenia też, mozna próbować nawet i driadki przepychać z dużą szansą sukcesu.

A luki na nich to wyrzucanie punktow, w corach są lucznicy w sam raz do ściaania fanoli ;)

a co do goscia z Reaver Bowem, no niestety on nie moze strzelic po marszu nawet jak jest w ER, szkoda...
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

czemu nie moze strzelac? przeciez heros dostaje zasade fasta.
Obrazek

Awatar użytkownika
Elgrond
Wodzirej
Posty: 699
Lokalizacja: Festung Posen

Post autor: Elgrond »

Ale w booku jest taki sprytny dział z zasadami i jest tam napisane, bohater tej zasady nie dostaje :? szkoda co :(
a nie lepiej wrzucić do rozpuszczalnika i później szczoteczką?

Awatar użytkownika
Sito
Mudżahedin
Posty: 224
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Sito »

Ale zauważcie że GR mają darmowy ruch w lesie co jest bardzo przydatne każdemu fastowi, muszę przyznać że chociaż GL się lepsi od Ellyrionów to są nieporównywalnie za drodzy. Dla mnie fast musi być tani żeby nie było żal go stracić, a 80 pkt mi raczej nie robi. Osobiście i tak ich nigdy nie wystawiam bo zazwyczaj gram na defensie, ale uważam że powinni się pojawić w każdym HE offensie.

p.s. Heros w jednostce z fastem do dostaje zasady oddziału :wink:
" Sito- proste urządzenie do oddzielania od siebie obiektów o małych i większych wymiarach lub do oddzielania obiektów stałych od płynów, wreszcie do oddzielania zawiesin od płynów. "

http://pl.youtube.com/watch?v=xJqsFwIP0 ... re=related

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

Sito pisze:Ale zauważcie że GR mają darmowy ruch w lesie co jest bardzo przydatne każdemu fastowi, muszę przyznać że chociaż GL się lepsi od Ellyrionów to są nieporównywalnie za drodzy. Dla mnie fast musi być tani żeby nie było żal go stracić, a 80 pkt mi raczej nie robi. Osobiście i tak ich nigdy nie wystawiam bo zazwyczaj gram na defensie, ale uważam że powinni się pojawić w każdym HE offensie.

p.s. Heros w jednostce z fastem do dostaje zasady oddziału :wink:
ja własnie zaczynam sie przekonywac do fasta w defensie.. np zamiast TC.. jego mobilnosc pozwala bronic sie np przed jakmis lataczami, ktore wlasnie wlatuja na nasze tyły, poza tym jest to jeden z lepszych fastów jesli cho o walke (patrzac rownież na jego cene, WR nie licze)
no i lepiej sie spisuje przeciw defensom niz TC.. bo z ofensami to mam mniejsze problemy.


ps. dostaje zasade oddziału ale tylko do ruchu a nie do strzelania.
Obrazek

Awatar użytkownika
Celedor
Kretozord
Posty: 1535
Lokalizacja: Komorów

Post autor: Celedor »

pewnie, ze bardzo dobra jednostka ale doplacając w sumie nie tak dużo mamy silverkó, którzy co tu nie mówić, spelniają podobne zadania a przeżwyalność o wiele większa i sila uderzenia też, mozna próbować nawet i driadki przepychać z dużą szansą sukcesu.
Ja mam juz dosc grania na silverach poza tym klimacik ellyrionow a SH to zupelnie dwa inne bieguny... :wink:
Blog o malowanych przeze mnie figurkach. http://celedorverminhorde.blogspot.com/

Rogas
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 42

Post autor: Rogas »

A konny bohater który nie jest w oddziale po marszu może strzelać?
http://www.dwarftales.com/

Genialna alternatywa dla figurek GW!!

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

nie może...

dlatego warto go dawać do piechoty, takiego bsb z reaver bowem, piechota idzie 9 cali i on jeszcze moze strzelić ;)

ale do chyba nie bardzo pasuje do Twojej koncepcji armi, którą przedstawileś ;)
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Asaliuru
Wałkarz
Posty: 98
Lokalizacja: Zewsząd i znikąd :D

Post autor: Asaliuru »

@Kosa--- Ja z trzech powodów nie wystawiam łuczarzy

1. Nie zwracaja się :/
2. Są droźsi i gorsi od spearelfów
3. Przerobiłem ich na team do BB :D

ODPOWIEDZ