9th Age

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

ODPOWIEDZ
as1
Chuck Norris
Posty: 626

Re: 9th Age

Post autor: as1 »

Laik pisze:Oprócz tego że na słonko działa ward (a nie MR) to jeszcze templatka ma cal
Serio dziękuje postoje. Jeżeli mamy balansować to przede wszystkim detha bo obecnie przy zmienionym castingu i rzucaniu czarów z pięciu kostek żadnych pozytywnych zmian nie widzę tutaj. Czyli mamy starą zerówkę , -3 do ld i oczywiście słoneczko które ma w papie wszystkie zasady jeżeli chodzi o rzucanie czarów.
Chcesz balansować? Proszę bardzo słonce nie ma prawa w ogóle istnieć i koniec kropka.

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9482
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

jak masz lighta to Ci starczy, 3 W na pegazach zbedny :D

Lighta w orkach racz dać nam Odynie i Thorze (czy kto tam teraz za Szwedów odpowiada)

Ej no bez sensu. Orki nie moga wchodzic do unitow goblinskich = gobliny nie maja dostepu do quella animozji :( Bez sensu totalnie zmiana, cos w rodzaju "albo grasz orasami albo spadaj". Lame lame lame. Fluffy znalazl co trzeba
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Szmajson
Postownik Niepospolity
Posty: 5104
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"
Kontakt:

Post autor: Szmajson »

Hoops pisze:Dla mnie w kwestii bretki lepsza jest właśnie 9th Age. Jest o wiele bardziej elastyczna. Nie mam przymusu brania 10+ w corach realmów i errantów, a nie raz nie dwa składałem jedną lancę w 12 a drugą przykładowo 8. O 5 errantów nie wspominając. Dwa trebusze nie kosztują 300pkt jak u Jurka co mocno zaburza składanie rozpiski, a są to jedyne maszyny. Pegazy nie mają niestety 3w co jest akurat kiepskie, ale może to jeszcze ogarną. Mała i duża czarka mają otwarty light - spory plus.
tylko zlukaj ich RB... lance już nie są tak skrętne :)
Spokój to kłamstwo, jest tylko pasja. Dzięki pasji, osiągam siłę. Dzięki sile, osiągam potęgę. Dzięki potędze, osiągam zwycięstwo.

Obrazek

Awatar użytkownika
Hoops
Oszukista
Posty: 877
Lokalizacja: Ośmiornica łódzka

Post autor: Hoops »

Luźna łyda.
Obrazek

Awatar użytkownika
GrimgorIronhide
Masakrator
Posty: 2724
Lokalizacja: "Zad Trolla" Koszalin

Post autor: GrimgorIronhide »

IMO bieda. Furkowa wersja o niebo lepsza

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

GrimgorIronhide pisze:IMO bieda. Furkowa wersja o niebo lepsza
Zagraj z krasiami:
kowadło specjal
2x horda po 38 krasi GW
2x ograny
2x inżynier
2x scrollowiec
2x cannon
Miłej zabawy
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9482
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

JarekK pisze:
GrimgorIronhide pisze:IMO bieda. Furkowa wersja o niebo lepsza
Zagraj z krasiami:
kowadło specjal
2x horda po 38 krasi GW
2x ograny
2x inżynier
2x scrollowiec
2x cannon
Miłej zabawy
Zagraj orkami z pozbawionymi quellowania animozji goblinami i wszystkim co bylo dobre drozszym i znerfionym. Milej zabawy

Poza tym to co piszesz to rozpiska ETC tylko z kowadlem = wreszcie jakas swiezosc? Zreszta VC na furionie maja 2 latajacych klepaczy kozaków czy inne zabawy wiec kombinuj :)

Szwedzi maja zupelnie inny styl pisanai bookow. Furek "ugrywalnie niegrywalne", Szwedzi "znerfie dobre, czasem dam cos w zamian". Przy orkach zapomnieli dac cos w zamian to i frustracja zielonych graczy spora
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
GrimgorIronhide
Masakrator
Posty: 2724
Lokalizacja: "Zad Trolla" Koszalin

Post autor: GrimgorIronhide »

@JareKK
lecą pitki z ifek w bunkier i scrolluj to sobie :lol2:

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

http://www.the-ninth-age.com/index.php? ... er-wanted/

może ktoś się zgłosi to będziemy mieć większy wpływ na zmiany?
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8785
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

as1 pisze:
Laik pisze:Oprócz tego że na słonko działa ward (a nie MR) to jeszcze templatka ma cal
Serio dziękuje postoje. Jeżeli mamy balansować to przede wszystkim detha bo obecnie przy zmienionym castingu i rzucaniu czarów z pięciu kostek żadnych pozytywnych zmian nie widzę tutaj. Czyli mamy starą zerówkę , -3 do ld i oczywiście słoneczko które ma w papie wszystkie zasady jeżeli chodzi o rzucanie czarów.
Chcesz balansować? Proszę bardzo słonce nie ma prawa w ogóle istnieć i koniec kropka.
Nie wiem co czytałeś ale polecam przeczytać path of death i napisać posta jeszcze raz, bo odnosisz się do złych czarów.
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8785
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

-Qc- pisze:
JarekK pisze:
GrimgorIronhide pisze:IMO bieda. Furkowa wersja o niebo lepsza
Zagraj z krasiami:
kowadło specjal
2x horda po 38 krasi GW
2x ograny
2x inżynier
2x scrollowiec
2x cannon
Miłej zabawy
Zagraj orkami z pozbawionymi quellowania animozji goblinami i wszystkim co bylo dobre drozszym i znerfionym. Milej zabawy

Poza tym to co piszesz to rozpiska ETC tylko z kowadlem = wreszcie jakas swiezosc? Zreszta VC na furionie maja 2 latajacych klepaczy kozaków czy inne zabawy wiec kombinuj :)

Szwedzi maja zupelnie inny styl pisanai bookow. Furek "ugrywalnie niegrywalne", Szwedzi "znerfie dobre, czasem dam cos w zamian". Przy orkach zapomnieli dac cos w zamian to i frustracja zielonych graczy spora
Furion nerfi dobre i ugrywalnia niegrywalne = jedno wyciągasz z szafy inne chowasz...
Dodatkowo całe strzelanie jest znerfione i gra popchnięta mocno w CC - w zasadzie bez altrenatyw.

Dla bretki stały ward 5+ jest chyba sporym boostem też.
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
Karli
Postownik Niepospolity
Posty: 5056
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok

Post autor: Karli »

Mi się 9th age bardziej podoba. Widać ze jest lepiej dopracowane. Więcej osób nad tym pracuje niż sam Furion, zatem jest też mniejsze ryzyko, że za pół roku wyjdzie nowy produkt blizzarda i Furion oleje WFB ;-) Jedynie co mi się nie podoba to, że jednak produkt nie jest aż tak przystępny jak ten furionowy.
Byłoby afrontem nie napić się z Frontem!

Awatar użytkownika
Klaudel
Falubaz
Posty: 1064
Lokalizacja: Rogaty Szczur

Post autor: Klaudel »

no właśnie. czy ktoś mi jest w stanie w ludzkim języku wyjaśnić, jak działają działa?
We can't stop here. This is bat country.

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

czy Master of Patch (loremaster od HE), który weźmie sobie Book of a Thousand Incantations (daje zasadę Patchmaster) wybierze sobie po jednym czarze z każdego lora?... Chyba nie, bo nie losuje zwyczajnie czarów jak jest w opisie zasady no ale może zle rozumiem ;)
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Asmodai
Chuck Norris
Posty: 422

Post autor: Asmodai »

no właśnie. czy ktoś mi jest w stanie w ludzkim języku wyjaśnić, jak działają działa?
Bardzo fajnie. Najpierw bierzesz za cel dowolny punkt w zasięgu i polu widzenia armaty. Potem rzucasz scatter i k6 aby okreslić, gdzie kula armatnia wyląduje. Jeśli rzucisz naturalne 1 masz misfire. Jeśli rzucisz HIT na scatterze, możesz zmniejszyć "rozrzut" z K6 o wartość BS załogi działa. Jeśli działo strzeliło bez misfire - to wyznaczasz linię od podstawki do punktu lądowania, potem robi się bounce na k6. W punkcie lądowania aplikujesz pełną siłę armaty i wszelkie zasady specjalne (multiple np.). Potem wszystko pod bouncem dostaje ze zpołowioną siłą i normalnie aplikowanymi zasadami specjalnymi dla danego działa. Kula zatrzyma się na dowolnym modelu, którego nie zrani lub nie zabije (nie tylko na monstrach czy MI np. ale zwykły piechur może zatrzymać kulę na klacie)

Awatar użytkownika
Klaudel
Falubaz
Posty: 1064
Lokalizacja: Rogaty Szczur

Post autor: Klaudel »

thx
ale fajnie to chyba dla armii, które nie mają dział :)
We can't stop here. This is bat country.

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9482
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Laik - a szwedzi robia polowe roboty bo zaledwie nerfia to co jest dobre... super :)

Oni pare poswiecili w zmiane zasad (np. te dziala dzialajace jak mini klopy, tylko ciut gorzej? w pojedynczy model 20x20 raczej przy BS 3 trafić bedzie trudno) czy na lepsze to sie okaze, a czesc bookow po macoszemu traktuja
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Jędrul
Chuck Norris
Posty: 450
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jędrul »

a nie wystarczyło po prostu zmienić zasady trafiania z działa w monstery/charioty z riderem (1-4/5-6) albo może dać d3 woundy zamianst zmieniać całą mechanikę - to mi się nie podoba, będzie trzeba się uczyć części gry od nowa
MARK OF MARKI MARK

Awatar użytkownika
Kołata
Prawie jak Ziemko
Posty: 9565
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kołata »

Bo to Ravening Hordes robione dosyć na szybko.
Kolejny krok, z tego co zrozumiałem, to zbierają grupki ludzi doświadczonych w graniu danymi armiami i będą robić pełne booki na wzór tego do Beastmanów, który już zrobiony.

Awatar użytkownika
zaf
Masakrator
Posty: 2653
Lokalizacja: bedzin/k-ce

Post autor: zaf »

-Qc- pisze:Laik - a szwedzi robia polowe roboty bo zaledwie nerfia to co jest dobre... super :)

Oni pare poswiecili w zmiane zasad (np. te dziala dzialajace jak mini klopy, tylko ciut gorzej? w pojedynczy model 20x20 raczej przy BS 3 trafić bedzie trudno) czy na lepsze to sie okaze, a czesc bookow po macoszemu traktuja
To nie 21wiek armaty nie strzelały do 1 gościa ale do oddziałów

Zasad pełnych jeszcze nie czytałem ale forma rav hord mi się podoba
Przyda się reset po End od shiT
Jak znajdę czas to rzucie okiem ale wpierw Zglebiemu obiecalem że przeczytaj co wypocil #)

ODPOWIEDZ