T9A:FB 2.0 - przecieki i dyskusja

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Abrasus
Falubaz
Posty: 1031
Lokalizacja: Wrocław

Re: T9A:FB 2.0 - przecieki i dyskusja

Post autor: Abrasus »

JimMorr pisze:Cały book wyciekł. Podobno stara wersja sprzed kilku miesięcy. Taki ledwo po pierwszych 150 cyklach testów i tweaków więc nie nadawał się absolutnie by go pokazać. Zresztą teraz book i tak już wygląda zupełnie inaczej a zanim go opublikują... łoj, nie ma co patrzeć. No chyba, że chcesz się poirytywać jakie fajne pomysły miał ADT, które im potem BLT zamieniło w paćkę bez smaku...
Hahahahaahahaha, że co? Mówisz może o eterycznych horrorach (ward 3+ na niemagiczne) ze strzelaniem z s5 w 18", które ADT chciało mieć w podobnej cenie jak obecne horrory, bo straciły scoring? I w jaki sposób wyższa cena magicznie sprawia, że fantastyczny design zamienia się w fatalny? ;]

Mam nadzieję, że to co napisałeś jest dobrze zamaskowanym sarkazmem, bo widzę tutaj jedno prawdziwe zdanie...

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

@JimMorr - tak z ciekawości co to jest "fajny design"? Tak najlepiej jakbyś mógł zdefiniować ewentualnie na przykładach pokazać.
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

A gdzie moje eteryczne squigi? Nie strzelaja powinny byc eteryczne, slivek wycofuje moj postulat z regenka, eteryczne beda bardziej zbalansowane (tylko potan je o dokladnie 1 punkt zeby nie szalec)
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
JimMorr
Chuck Norris
Posty: 445

Post autor: JimMorr »

Sarkazm skierowany na podejście do jawności design bo szczerze mówiąc booka DL nie czytałem. Projekt jest community driven, przepisy 2.0 podobno w fazie beta, AB grywalny od pół roku a T9A robi z treści booka tajemnicę większą niż FFG z X-Winga 2.0. Dotąd się dowiedzieliśmy że część podstawek się zmieni. Koniec. Tajemnica jest chyba głównie ze strachu, że jak ujawnią coś a potem znerfią to ktoś znowu focha strzeli...
Boję się by skutek rocznej pracy nad AB w głębokiej konspiracji nie był jak z WoDG gdzie zdaje się trzeci redesign się szykuje...

Awatar użytkownika
Abrasus
Falubaz
Posty: 1031
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Abrasus »

JimMorr pisze:Sarkazm skierowany na podejście do jawności design bo szczerze mówiąc booka DL nie czytałem. Projekt jest community driven, przepisy 2.0 podobno w fazie beta, AB grywalny od pół roku a T9A robi z treści booka tajemnicę większą niż FFG z X-Winga 2.0. Dotąd się dowiedzieliśmy że część podstawek się zmieni. Koniec. Tajemnica jest chyba głównie ze strachu, że jak ujawnią coś a potem znerfią to ktoś znowu focha strzeli...
Boję się by skutek rocznej pracy nad AB w głębokiej konspiracji nie był jak z WoDG gdzie zdaje się trzeci redesign się szykuje...
A to proszę o wybaczenie ;]

Awatar użytkownika
Odoamar
Wodzirej
Posty: 759
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: Odoamar »

Ktoś wie o której planują wrzucić podręcznik?
Obrazek

Awatar użytkownika
Abrasus
Falubaz
Posty: 1031
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Abrasus »

Teraz. Dla leniwych niedługo pojawi się filmik podsumowujący zmiany ;]

Awatar użytkownika
Janus
Masakrator
Posty: 2063
Lokalizacja: Nordin Warszawa

Post autor: Janus »

czy dobrze widzę że można już mieć parry mając magiczny handweapon i tarczę?
Obrazek
Wind Sower pisze:Nawet w średniowieczu papież nerfił strzelanie.
"Jak ja nie cierpię Vampirów"

Awatar użytkownika
WarX
Chuck Norris
Posty: 663
Lokalizacja: Katowice

Post autor: WarX »

Janus pisze:czy dobrze widzę że można już mieć parry mając magiczny handweapon i tarczę?
Akurat w 0.204.X już wystarczyło mieć broń ręczną i tarczę, aby mieć parry niezależnie od magiczności w/w ;)

Awatar użytkownika
Huss
Oszukista
Posty: 827

Post autor: Huss »

A kiedy książki armijne v205?

Awatar użytkownika
Qsownik
Chuck Norris
Posty: 397
Lokalizacja: Swarzędz/Poznań

Post autor: Qsownik »

Super - magiczne przedmioty wyleciały z BRB. Czyli pierwszy krok do wrzucenia Common Enchantments do army booków zrobiony :)

Awatar użytkownika
MikiChol
Chuck Norris
Posty: 565
Lokalizacja: Poznań

Post autor: MikiChol »

Huss pisze:A kiedy książki armijne v205?
Gdzieś czytałem, że dopiero w połowie listopada.

Awatar użytkownika
Lakson
Wałkarz
Posty: 62

Post autor: Lakson »

Za 2 tygodnie.
Obrazek

Awatar użytkownika
Ciara
Kretozord
Posty: 1505
Lokalizacja: Animosity Szczecin
Kontakt:

Post autor: Ciara »

Na nowe zasady cover bierze się zależnie od facingu do którego strzelasz. Możesz widzieć 80% footprinta ale jak strzelasz od boku który jest zasłonięty przez taczkę czy potwora to masz hard cover. Jak 95% unitu jest poza ruinami ale przód ma w ruinach to masz hard cover. Albo jak masz 90% unitu w ruinach ale przód lub bok czy gdziekolwiek gdzie strzelasz wystaje poza ruiny to nie ma covera.

Obrazek
To jakiś żart?
Obrazek

Awatar użytkownika
WarX
Chuck Norris
Posty: 663
Lokalizacja: Katowice

Post autor: WarX »

Ciara pisze:Na nowe zasady cover bierze się zależnie od facingu do którego strzelasz. Możesz widzieć 80% footprinta ale jak strzelasz od boku który jest zasłonięty przez taczkę czy potwora to masz hard cover. Jak 95% unitu jest poza ruinami ale przód ma w ruinach to masz hard cover. Albo jak masz 90% unitu w ruinach ale przód lub bok czy gdziekolwiek gdzie strzelasz wystaje poza ruiny to nie ma covera.

Obrazek
To jakiś żart?
To jest logiczne ;)

Dokładnie tak samo działa cover w realu. Jak ktoś do ciebie strzela od frontu, to jedyna powierzchnia, która ma znaczenie to twój front (obrys od przodu), a nie objętość.

Bronie, które ignorują cover ignorują tę zasadę, bo na przykład kamyk z katapulty może ci spaść na głowę niezależnie jak świetnie zakrywasz przód.

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

no tak, bo strzały z łuku lecą poziomo XD

kto wgl powiedział, że strzelec zawsze targetuje gościa w 1 szeregu?
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Awatar użytkownika
Ciara
Kretozord
Posty: 1505
Lokalizacja: Animosity Szczecin
Kontakt:

Post autor: Ciara »

Nie mogę się zgodzić. Teraz będziemy mieli takie sytuacje że mimo tego że 50 chłopa siedzi w lesie to nie mamy kary za trafienie bo 5 typom z przodu wystają buty z krzaków... Czy zamiast trafiać połową strzał trafiam tylko co szóstą bo nie widzę trzech z 13 typów. Albo jescze inaczej, ciężej mi trafić oddział 5 kawy bo koń pierwszego kolesia ma kopyta w ruinach. A pewnie wyjdą jakieś gorsze patologie niż te przykłady.
Obrazek

Awatar użytkownika
JimMorr
Chuck Norris
Posty: 445

Post autor: JimMorr »

LOS i cover to trudny temat, szczególnie dla gry, która do końca nie wie czy operuje oddziałami czy pojedynczymi modelami. Zawsze będą uproszczenia. Ja bym poszedł bardziej w kierunku rozliczania oddziałów. Jeżeli środek oddziału jest w terenie typu A oddział liczy się jako w terenie typu A. Jeżeli odcinek środek modelu strzelającego - środek oddziału-celu przechodzi przez cover cel dostaje cover. Szczęśliwie wielkość terenu jest znormalizowana i nikt 40 goblinów w jednym krzaku nie schowa. Projekt wolał zrobić zwrot w kierunku skirmisha... też dobrze. Tylko może trochę późno....

Awatar użytkownika
Albo_Albo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Krakow Legion
Kontakt:

Post autor: Albo_Albo »

kurde i znowu beda klotnie a nie lepiej bylo zrobic ze jesli wieej niz 50% oddzialu siedzi w coverze jest cover jesli wiecej niz 50% nie siedzi to nie ma i tyle, lepiej stworzyc 0-1 sytuacje, ktore uproszcza gre i przyspiesza a nie stworza pole do nowych flejmow

Awatar użytkownika
JimMorr
Chuck Norris
Posty: 445

Post autor: JimMorr »

BRB pisze:A unit is Located in the Arc which the centre of its Front Facing is in.
BRB pisze:Direct The spell may only target units and/or models in the Caster’s Front Arc.
Taka sytuacja:
Obrazek
Coś mi tu nie gra...? Tylko mi?

ODPOWIEDZ