Creative Assembly & Sega – Warhammer

Moderator: Zaklinacz Kostek

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14640
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Creative Assembly & Sega – Warhammer

Post autor: swieta_barbara »

Bedzie kolejna gierka w swiecie WFB, tym razem autorstwa gosci od medieval total war:
http://www.creative-assembly.com/sega-a ... mer-games/

Awatar użytkownika
Klafuti
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3445
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Klafuti »

To mi się podoba, niestety Mark of Chaos był dość przeciętną produkcją, ale skoro teraz ma się tym zajmować firma doświadczona w strategiach osadzonych w realiach średniowiecznych, można liczyć, że zrobią dla wfb to co THQ dla wh40; jeśli miałoby to być bardzo podobne to total wara to pewnie kupię.
Obrazek
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia."
~Warren E. Buffett

Awatar użytkownika
Marks
Falubaz
Posty: 1492

Post autor: Marks »

Właśnie miałem to zamieścić. Ciekaw jestem jak podejdą do tematu. Osobiście jestem fanem gier od CA - Medieval, shogun i shogun 2 wałkowałem po kilka razy. z takim światem jakim jest WFB można by zrobić sporo ciekawego. Pozostaje kwestia ustalenia gatunku - oby strategia
Puszka Pandory, o immersji w grach
http://polygamia.pl/Polygamia/1,94534,1 ... .html?bo=1
Nosił Wilk razy kilka, czyli inaczej o grach TellTale Games
http://polygamia.pl/Polygamia/1,94534,1 ... .html?bo=1

Awatar użytkownika
Rilam
Kradziej
Posty: 931
Lokalizacja: Miscast - Tczew

Post autor: Rilam »

Warhammer Total War. To by było ciekawe :D.

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Warhammer Total War. To by było ciekawe
To się aktualnie nazywa Call of Warhammer. ;)

Awatar użytkownika
Lechu
Kretozord
Posty: 1864
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lechu »

Bardzo jestem ciekaw efektu ich pracy :)

Awatar użytkownika
Grand Admiral Thrawn
Falubaz
Posty: 1258
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: Grand Admiral Thrawn »

Na pewno będzie to Steam-only z masą płatnych dodatków i minimalną możliwością modowania gry tak jak sega robi od wydania Empire:TW. Wolę Call of Warhammer
Remember, having fun and keeping to the spirit of the game is more important than winning at any cost.

Awatar użytkownika
Jasiuuu
Undead, Flying, Lucky Git
Posty: 5574

Post autor: Jasiuuu »

dobre podejście 'będzie chujowe bo tak' ^^
Obrazek
T

Awatar użytkownika
xaurus
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 184
Lokalizacja: Grodzisk Maz. Milanówek, Podkowa L, Wawa

Post autor: xaurus »

moim zdaniem Creative Assembly & Sega będą musieli się mocno postarać aby przebić rosyjski Call to warhammer bo mimo ze gra powstała na dość starym silniku ma bardzo fajny klimat.

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5678

Post autor: Afro »

ale nie będą się musieli w ogóle starać, bo to jest mod, a oni robią całą grę ;) Mimo całego szacunku dla twórców, to mod jest trochę zabugowany i trzeba się troszkę narobić, żeby działał jak należy.
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

Awatar użytkownika
xaurus
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 184
Lokalizacja: Grodzisk Maz. Milanówek, Podkowa L, Wawa

Post autor: xaurus »

wersja od Rosjan być może ma bugi ale wersja od Gigantusa jest już stabilna i ctd praktycznie się nie pojawiają.

tak czy inaczej liczę ze jednak z tej współpracy wyjdzie jakaś klimatyczna gierka :)

Awatar użytkownika
Lechu
Kretozord
Posty: 1864
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lechu »

o to to, klimat to podstawa w Warhammerze :)

Awatar użytkownika
Grand Admiral Thrawn
Falubaz
Posty: 1258
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: Grand Admiral Thrawn »

Jasiuuu pisze:dobre podejście 'będzie chujowe bo tak' ^^
Nom 8)
Remember, having fun and keeping to the spirit of the game is more important than winning at any cost.

Awatar użytkownika
Lechu
Kretozord
Posty: 1864
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lechu »

Jest w ogóle jakiś RPG w świecie Warhammera?

Awatar użytkownika
Grand Admiral Thrawn
Falubaz
Posty: 1258
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: Grand Admiral Thrawn »

Remember, having fun and keeping to the spirit of the game is more important than winning at any cost.

Awatar użytkownika
Pitagoras
Falubaz
Posty: 1443
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Post autor: Pitagoras »

sciagnałem to wrath of heroes z tej listy co wrzucilłeś. Ktoś w to w ogóle gra? Jeśli tak to może mógłby coś pomóc, bo tak nie ogarniam co się dzieje :) nick Mistrz_Kanabi jak coś
Obrazek

Awatar użytkownika
Chomikozo
Chuck Norris
Posty: 598

Post autor: Chomikozo »

Nie jestem do końca pewien, czy Creative Assembly zrobi to lepiej od ruskich moderów :mrgreen: Call of Warhammer jest świetnym modem (aktualnie sobie w niego gram), i na dzień dzisiejszy jest chyba najlepszą grą na licencji Warhammera Fantasy. No, ale zobaczymy. Byleby zrobili krasnoludy grywalną frakcją, a nie bandą najemników jak w Mark of Chaos.
Prawdziwy krasnolud gardzi słonecznikiem.

Awatar użytkownika
Dalmar
Falubaz
Posty: 1144
Lokalizacja: Warszawa Inkwizytor

Post autor: Dalmar »

Moim zdaniem zajebista sparwa jeśli powstanie Warhammer Total War zrobiony przez Creative Assembly & Sega na backgroundzie Świata Warhammera, choć myślę że najwcześniej będzie to po Rome 2 i pewnie w dużej części na jego silniku czyli w 2014 lub 2015 będzie się czym zachwycać. Grałem w prawie każdego Total który wyszedł oraz Mody Warhammera i Władcy Pierścieni. Mod Gigantusa jest zajebity (skończyłem 4 nacjami), ale jednak silnik i usprawnienia choćby w Shogunach 2 są bez porównania lepsze i sensowniejsze przez co miodność gry jest bardzo wysoka. Dodatkowo w Call od Warhammer nie ma WE, Skavenów czy Brety co na pewno przy oficjalnej wersji będzie poprawione. Czas pokaże - ja się zajebiście cieszę jeśli taka gra powstanie.

Awatar użytkownika
Karli
Postownik Niepospolity
Posty: 5056
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok

Post autor: Karli »

Haha, po wczorajszej sesji w Call of Warhammer właśnie miałem napisać, że Sega będzie się musiała baaaardzo postarać aby przebić moda ruskich. A tu co? Widzę, że nie tylko ja tak myślę ;p Przedwczoraj doinstalowałem sobie kompletne teksty po angielsku ze strony twcenter.net i teraz gra nabiera jeszcze piękniejszego wymiaru! Cały fluff jest przetłumaczony, nie ma więcej tekstów w stylu "insert_txt_here" albo jakiś ruskich znaczków. Klimat giery jest MEGA. W dodatku można bardzo łatwo wszystko tam edytować :)

@Polit: podejrzewam, że właśnie w oficjalnej gierce będzie mniej frakcji. Tutaj mamy ich... nie wiem, 20? Owszem brakuje skavenów, bretonni (choć jest oddział realmów zascriptowany), we czy ogrów ale czy w oficjalnej będzie?

PS. faktycznie zmniejszenie ilości HP u trolli to było trochę za mało. Skończyło się tym, że rozbiłem całą armię zielonych a potem głupim pojedynkiem 2 trolle vs 100 włóczników oraz 2x20 kawalerii przez... dobre 5minut na timex2. Zmniejszyłem zatem trollom jeszcze trochę defense i morale. Zobaczymy jak teraz dadzą radę :)
Byłoby afrontem nie napić się z Frontem!

Awatar użytkownika
Grand Admiral Thrawn
Falubaz
Posty: 1258
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: Grand Admiral Thrawn »

W Call of Warhammer nie ma wszystkich nacji gdyż jest to raczej kampania regionalna coś ala kampanie do Medieval 2. Chłopaki coś tam wspominali, że planują większą mapę gdzie mają być wszystkie nacje ale kiedy to wyjdzie to nie wiadomo.

Shogun 2 ma przecudowną grafikę ale porównaj ilość modów do M2 i do niego. Od czasu wydawania tych gier pod Steam możliwość totalnych modyfikacji została okrojona bardzo mocno. Pozatym każda kolejna gra jest trochę spłycana a ilość regionów i ich rozbudowy też. Zobaczymy co Rome 2 przyniesie...może poprawią to co spaprali w Empire, Napoleonie i Shogunie 2. [-o<


Karli - Trole (o ile mnie pamięć nie myli) mają chyba zablokowane morale. Wklep im to - berserker - do linii stat_mental. Będzie się działo ;)
Remember, having fun and keeping to the spirit of the game is more important than winning at any cost.

ODPOWIEDZ