Czcijcie Kozę - Stadko Przemcia

Poczytaj jak słaby i dziurawy jest dany pomysł na armię, zanim nie przyniesie on wygranej na następnym masterze.

Moderatorzy: Yudokuno, PAWLAK

ODPOWIEDZ
noggin
Chuck Norris
Posty: 362

Re: Czcijcie Kozę - Stadko Przemcia

Post autor: noggin »

Hmm, możecie coś jaśniej powiedzieć, o co chodzi z tą hydrą i ranieniem? Nie znam bestii, więc nie wiem czy to zależy od jakiegoś ich armijnego czaru/skilla/przedmiotu? Natomiast gram często przeciw hydrze kumpla, więc dobrze byłoby wiedzieć o co chodzi.

Awatar użytkownika
Przemcio
Postownik Niepospolity
Posty: 5334

Post autor: Przemcio »

To chodzi o czar "Traitor Kin" z Lore of Wild.
We Bust in, Fight Through the Carnage, let the BOOMSTIK do the Talking...

Awatar użytkownika
Przemcio
Postownik Niepospolity
Posty: 5334

Post autor: Przemcio »

A tu rozpa na babice... tak sobie sie zastanawiam czy tego shadowka nie zmienic na wilda co by miec pewnosc ze trafie dobre czary z wilda:)

Beastmen Army

1 Great Bray-Shaman @ 335.0 Pts
General; Lore of Wild Magic Level 4; Braystaff
Fencer's Blades [35.0]
Talisman of Preservation [45.0]
Hagtree Fetish [20.0]

1 Great Bray-Shaman @ 325.0 Pts
Lore of Death; Magic Level 4; Braystaff
Obsidian Lodestone [45.0]
Staff of Sorcery [40.0]
Ironcurse Icon [5.0]

1 Wargor @ 206.0 Pts
Heavy Armour; Shield; Battle Standard
Beast Banner [75.0]
Gnarled Hide [15.0]

1 Bray Shaman @ 160.0 Pts
Lore of Beasts; Magic Level 2; Braystaff
Dispel Scroll [25.0]
Ruby Ring of Ruin [25.0]

1 Bray Shaman @ 160.0 Pts
Lore of Beasts; Magic Level 2; Braystaff
Staff of Darkoth [50.0]

1 Bray Shaman @ 125.0 Pts
Lore of Shadow; Magic Level 1; Braystaff
Herdstone Shard [50.0]

50 Gor Herd @ 425.0 Pts
2ndWeapon; FCG

38 Gor Herd @ 329.0 Pts
2ndWeapon; FCG

39 Bestigor Herd @ 513.0 Pts
Great Weapon; Heavy Armour; FCG
Standard of Discipline [15.0]

5 Harpies @ 55.0 Pts

5 Harpies @ 55.0 Pts

5 Harpies @ 55.0 Pts

1 Razorgors @ 55.0 Pts

Models in Army: 149

Total Army Cost: 2798.0
We Bust in, Fight Through the Carnage, let the BOOMSTIK do the Talking...

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9484
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Solidnie choc ja +!dispela zamieniłbym na stubborna. jest sytuacyjny ale czasem się przydaje ; )
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Przemcio
Postownik Niepospolity
Posty: 5334

Post autor: Przemcio »

Jutro bardzo prawdopodobne, że testuje Death/Shadow przeciwko imperium.
We Bust in, Fight Through the Carnage, let the BOOMSTIK do the Talking...

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

Przemcio przedewszystkim zmien generała! Niech GS z death bedzie gienem bo moze za szybko spac ;)
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Awatar użytkownika
Przemcio
Postownik Niepospolity
Posty: 5334

Post autor: Przemcio »

nie rozumiem??
We Bust in, Fight Through the Carnage, let the BOOMSTIK do the Talking...

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

Niech szaman z Lore of Death bedzie generałem bo on nie bedzie się pchał do walki!
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Awatar użytkownika
Przemcio
Postownik Niepospolity
Posty: 5334

Post autor: Przemcio »

Taki luźny pomysł na 2800 zastanawiam się tylko jak wepchnąć enchanted, który daje re roll primal fury w 36 calach,...

Beastmen Army

1 Great Bray-Shaman @ 335.0 Pts
General; Lore of Beasts; Magic Level 4; Braystaff
Fencer's Blades [35.0]
Talisman of Preservation [45.0]
Hagtree Fetish [20.0]

1 Great Bray-Shaman @ 315.0 Pts
Lore of Shadow; Magic Level 4; Braystaff
Power Scroll [35.0]
Obsidian Lodestone [45.0]

1 Wargor @ 166.0 Pts
Heavy Armour; Shield; Battle Standard
Herdstone Shard [50.0]

1 Bray Shaman @ 160.0 Pts
Lore of Beasts; Magic Level 2; Braystaff
Staff of Darkoth [50.0]

1 Bray Shaman @ 160.0 Pts
Lore of Shadow; Magic Level 2; Braystaff
Dispel Scroll [25.0]
Ruby Ring of Ruin [25.0]

43 Gor Herd @ 369.0 Pts
2ndWeapon; FCG

40 Gor Herd @ 345.0 Pts
2ndWeapon; FCG

15 Gor Herd @ 145.0 Pts
2ndWeapon; FCG

40 Bestigor Herd @ 525.0 Pts
Great Weapon; Heavy Armour; FCG
Standard of Discipline [15.0]

1 Razorgors @ 55.0 Pts

1 Razorgors @ 55.0 Pts

5 Harpies @ 55.0 Pts

5 Harpies @ 55.0 Pts

5 Harpies @ 55.0 Pts

Models in Army: 154

Total Army Cost: 2795.0
We Bust in, Fight Through the Carnage, let the BOOMSTIK do the Talking...

Awatar użytkownika
kubencjusz
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3720
Lokalizacja: Kielce/Kraków

Post autor: kubencjusz »

IMO 4 magów i RRoR to za dużo, nawet gdybyś co turę na wiatry rzucał 7+ kości ...

Waldi
Masakrator
Posty: 2026

Post autor: Waldi »

kubencjusz pisze:IMO 4 magów i RRoR to za dużo, nawet gdybyś co turę na wiatry rzucał 7+ kości ...
A o Herdstonie słyszałeś??

Awatar użytkownika
Dibo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Dibo »

4 Szamanów u Bestii, zawsze ELO !!
Goły BSB z kamykiem słabe Elo ... chyba, ale jeśli ci sie sprawdza to spoko, ja jestem co do tego sceptyczny.
Dużo oddziałów, ale pierdolnięcie bez przytupu moim zdaniem, za dużo macania sie po jajach, a tego nie lubię.
Napisz jakąś relacje jak ci tym idzie :)
Czcij Koze !!

Twoja Stara gra w Age of Sigmar !

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9484
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Gram bardzo podobnie tyko zamaist shadow wole deatha - jest to solidny bestyjski standard ; ) a no i ja testuje czy jagged dager nie będzie lepiej sprawdzał sie niż herdstone, bo wtedy włązi jeszcze bsb 206

Kubencjusz - nie chodzi o to żebyś rzucał dużo czarów, a o to żebys miałszeroki wybór - że jak cos już wejdzie to bedzie syto. Bo jak masz do wyboru dispel -d3 S -d3T czy 2 zeróki z beasta czy +3S +3A czy smoka czy brzytwe to mój drogi masz problem ; ) choc ja biore deatha ze wzgledu na to że death punktuje na zasiegu i ma szanse wyciagnąć scrolla a wtedy beast gniecie w combacie - smok kurde! ; )
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Crusader
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3109

Post autor: Crusader »

Rozpa wygląda bardzo znajomo :) Grałem praktycznie identyczną
Ten enchanted z rerollem primal fury to raczej sredni pomysł, nie bardzo jest jak zmiescic, a i tak powinienes miec w bsbka przy combatach.
Imho lepiej mieć oddział dowodzenia, który porusza się za armią, czyli albo male bestigorki z discipline albo bsb z discipline chodzący z gienkiem w jakichś gorach.
Pumby mi sie nie sprawdziły i z nich zrezygnowalem.
pozdro

Awatar użytkownika
Przemcio
Postownik Niepospolity
Posty: 5334

Post autor: Przemcio »

Dzieki za Feedback to jest to o czym mi powiedziałeś w Orsay w Złotych :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Co do Pumb to czasem się sprawdzają czasem nie ale wywalenie ich da mi dodatkowe 110 pkt na unity.
Co do mobilnej grupy dowodzenia to qrcze jest problem bo szamani muszą siedzieć przy herdstonie... idealną sytuacją jest domek blisko strefy rozstawienia wtedy można nieźle pokminić ale niestety nie zawsze ma się ten luksus. Niestety ten mobilny bunkierek powinien mieć przynajmniej z 15-20 chłopa bo za łatwo go wystrzelać jak jest mały.
Zastanawiam się też nad Manbane Standart na Bestigory te -1 do LD czasami pomaga bardzo w combacie.
Co do pchania BSB do combatu to raczej kiepski pomysł bo niestety dając mu magiczną szmatkę nie jestem w stanie go zbytnio zabezpieczyć :cry: chyba że ogarnąć go z 2+savem...

Swoją drogą myślę, że w niektórych przypadkach 40 gorów mogło by iść do ambusha...
We Bust in, Fight Through the Carnage, let the BOOMSTIK do the Talking...

Awatar użytkownika
Crusader
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3109

Post autor: Crusader »

Ja nigdy bym nie pchał bsb do combatu :) za duzo pkt, które nie tak trudno zabić, złożenie tu nie specjalnego znaczenia, nawet jak dasz mu 1+ z rerollem

Pozdro

Awatar użytkownika
Przemcio
Postownik Niepospolity
Posty: 5334

Post autor: Przemcio »

No tak jak napisałem kiepski pomysł ten bsb do combatu on ma inne zadania... problem jest taki, że jak grasz na defensa jakiegoś to maksymalny zasięg bsb to 33 cale kranca stolu. na 12 calu shard + 6 cali od niego klocek z magami + 12 cali zasięgu... doliczyc do tego na poczatku combatu ze prawie 4 cale na horde daje to 33 cale i zostaje jeszcze 15 cali w których przeciwnik moze sie skitrac
We Bust in, Fight Through the Carnage, let the BOOMSTIK do the Talking...

Awatar użytkownika
Crusader
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3109

Post autor: Crusader »

Nie musisz mieć 3 magów przy herdstonie.
W małym oddziale dajesz dwoch shamów 6 cali od herstone'a. 12 cali przed nimi jest bsb i gienek w "centrum dowodzenia". Daje Ci to zasięg Ld do 6 cala deploya przeciwnika, naogół jak grasz z kimś i tam dojdziesz to już nie potrzebujesz tego Ld, albo maly unit z tyłu nie potrzebuje. Jakos nie mam osobiście problemów z rozdawaniem Ld.
U mnie zrezygnowałem z jednego duzego maga i mam 3 malych, dzieki czemu mam bestigory drugie z discipline i to jest moje dentrum dowodzenia. Duże bestigory są z założenia często w walce i nie trzymałbym tam gienka, mimo, że fajne z niego bydle :)
pozdro

Awatar użytkownika
Przemcio
Postownik Niepospolity
Posty: 5334

Post autor: Przemcio »

Pomysł oczywiście do testów :mrgreen: trzeba po prostu pograć zobaczyć co jak działa i potem kombinować
We Bust in, Fight Through the Carnage, let the BOOMSTIK do the Talking...

ODPOWIEDZ