Pytania początkujących i niepewnych 2

Dark Elves

Moderator: Yudokuno

Zablokowany
Awatar użytkownika
Eltharion
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3684
Lokalizacja: Tychy

Re: Pytania początkujących i niepewnych 2

Post autor: Eltharion »

Polemizowałbym czy przetrwa d6 i 3d3 impaktów z s6 albo szarże abomki :roll:
Mówi się trudno i idzie się dalej ...

Awatar użytkownika
Rince
Ciśnieniowiec
Posty: 7202
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Rince »

Jankiel pisze:
Rince pisze:Spoko, tylko osobiscie jakos nie widze dla niego zastosowan. Jego przewaga polega na tym, ze moze w miare bezpiecznie walczyc z sila 5, a sila 4 nie rusza go w ogole.
Jego przewaga polega na tym, że ma 6S. I oprócz nie ginięcia może też zabijać.
Pewnie, że na artylerię trzeba go kitrać - dlatego pisałem, że wszystko zależy od rozpy. Jak u siebie mam 2xshades, 2xDR i 2xharpie (plus oczywiście pendant), to mogę go kitrać przez pierwsze tury, bo mam inne rzeczy do ściągania maszyn.
Natomiast koleś z 2+ AS z rerolem nadaje się tylko do zdejmowania maszyn i śmietnika. Mój może np. zblokować klocek fiendów, przyjąć na klatę abominację, czołg czy hydrę.
Wszystko prawda. W takiej rozpie, moze byc calkiem pozyteczny. Z fiendami faktycznie bije sie relewacyjnie. Moim trzyma sie gorzej, ale 4T to w tym wypadku niesamowity bonus. Ja na abominacje i hydre mam mnostwo rzeczy, takze tego nie dostrzeglem, natomiast walka z masa atakow z sila6 i regena, chyba i tak nie jest najlepszym pomyslem dla niego.
Obrazek
Z życia europejskiego battlowca: "im going to play on UB cause we have a bomb in school, so unexpectedly some free time".

chomik
Mudżahedin
Posty: 334
Lokalizacja: Katowice

Post autor: chomik »

Sory, że tu ale nie umaiłem znaleźć odpowiedniego działu.
Chciałbym kupić około 16 kusz, (te trzymane w obu rękach, oraz te w jednej ręce+ta druga wolna)
Oferty na PW

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Polemizowałbym czy przetrwa d6 i 3d3 impaktów z s6 albo szarże abomki
Eltharion zawsze na posterunku walki ze statystyką. Może spaść, ale jest to mało prawdopodobne.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Eltharion
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3684
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Eltharion »

A jak ! :wink:
No to widocznie lepiej rzucasz kośćmi Jankiel :mrgreen:
Mówi się trudno i idzie się dalej ...

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9484
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Jankiel pisze:
Polemizowałbym czy przetrwa d6 i 3d3 impaktów z s6 albo szarże abomki
Eltharion zawsze na posterunku walki ze statystyką. Może spaść, ale jest to mało prawdopodobne.
to jest jakies 9-10 impactó, zadaje Ci 5 ran, wystarczy że zagniesz statystyką w zła stronę i spadasz

Co do abmoki - wystarczy że rzuci 1-2 i no armor save strzał, albo 2d6 autohitów

No ale dać sie zaszarzowac prze zjedno czy drugie jakos nie widze to fakt. Ale na abomke bym nie leciał nawet PoKiem ;p
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

2d6 autohitów jest luzem do ogarnięcia. Chodziło mi tylko o to, że statystycznie powinien wytrzymać. Natomiast 2+ z rerolem statystycznie ginie. Nie pisałem, że to zajebisty pomysł na unieszkodliwienie czołgu czy abomki, ale jedynie, że chłop ewentualnie może taką funkcję spełniać.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Arik
Wałkarz
Posty: 66
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Arik »

Jakie sa wymiary podstawki obecnego Kociolka ? Jestem w trakcie konwertowania i sie zastanawiam na jakiej go umiescic.

Awatar użytkownika
ibniblis23
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 160
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: ibniblis23 »

Chyba nie ma w ogole i nigdy nie bylo... IMHO liczysz odleglosc od srodka samego kotla.
“Never underestimate the power of sheer, bloody-minded spite”

Awatar użytkownika
el Victor
Oszukista
Posty: 783
Lokalizacja: Kraków & Lewa Flanka Mielec

Post autor: el Victor »

Gdzie dział handlowy ?

Jak coś to mam troszuku de na sprzedaż lub wymianę
http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=54&t=37583
Traye MAGNETYCZNE + magnesy neodymowe http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=110&t=35481
kanał #1 YouTube (stary) - http://www.youtube.com/user/cotojest1000?feature=watch
kanał #2 YouTube (NOWY !) - http://www.youtube.com/channel/UCstzjTR ... ture=watch
Każdy wymiar, kolor, typ, opcja, dodatek... - ZAPRASZAM ! -->>> http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=110&t=35481

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Jest właśnie tam.

Awatar użytkownika
Khelthrai
Chuck Norris
Posty: 552

Post autor: Khelthrai »

tak mnie cos ostatnio naszlo i gram na 2 kotlach
stad zrodzilo sie pytanie moje:
jesli wrzucam na jednostke np, wiedzm KB z 2 kotlow to mam go na 5+? 8)
pzdr

Awatar użytkownika
Duderson
Kretozord
Posty: 1644

Post autor: Duderson »

Możesz rzucić tylko jeden blessing na oddział, a poza tym kb się nie kumuluje.
Lidder pisze:
-There's something large & nurgle-y coming first
To akurat proste - chodzi o podwyżki cen.

Awatar użytkownika
DarkAngel
Oszukista
Posty: 820
Lokalizacja: Wataha - Racibórz/Wrocław

Post autor: DarkAngel »

Nie, po za tym przeczytaj opis kotła, jednostka może dostać tylko 1 buffa na turę, niezależnie od ilości kociołków

Edit. Duderson pierwszy :)
"Nie może być kompromisu między wolnością a nadzorem ze strony rządu. Zgoda choćby na niewielki nadzór jest rezygnacją z zasady niezbywalnych praw jednostki i podstawieniem na jej miejsce zasady nieograniczonej, arbitralnej władzy rządu." - Ayn Rand

Awatar użytkownika
Duderson
Kretozord
Posty: 1644

Post autor: Duderson »

A tak w ogóle, to nie jest to forum, na którym za długo trzeba czekać na odpowiedź :)
Lidder pisze:
-There's something large & nurgle-y coming first
To akurat proste - chodzi o podwyżki cen.

Awatar użytkownika
Khelthrai
Chuck Norris
Posty: 552

Post autor: Khelthrai »

zwalowalem dzis kumpla 8)
dokladnie tak trzeba bylo zajrzec do book'a
dzieki za pomoc!

Awatar użytkownika
B0BER
Mudżahedin
Posty: 316

Post autor: B0BER »

A co jak dostaje Lord z pedantem na smoku z działa?
Skoro oba modele dostają z działa to mogę zadeklarować że najpierw obrywa Lord i biore to na pedanta więc kula dalej nie przechodzi? Czy smok ginie normalnie a potem jeszcze obrywa Lord? Jak to jest?

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

w RB jest opisana ta sytuacja, osobno ranisz jezdzca, osobno dol
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Kozioł
Chuck Norris
Posty: 484

Post autor: Kozioł »

Dostają w tym samym momencie.

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9484
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Nie mówiąc o tym że kula przechodziłaby przez jeźdźca bo jest infantry ; p
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Zablokowany