Nasze dzieła i starania czyli rozpiski brodaczy

Dwarfs

Moderatorzy: Arbiter Elegancji, Rakso_The_Slayer

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
loko
Masakrator
Posty: 2645
Lokalizacja: wrocław

Re: Nasze dzieła i starania czyli rozpiski brodaczy

Post autor: loko »

przepraszam ale 20 ng zrobi z tych scoutów za przeproszeniem srake.
kupię bretke,orki, leśne elfy i wampiry. http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=55&t=52293

Muthare
Mudżahedin
Posty: 294

Post autor: Muthare »

no i będzie musiało wypuścić z siebie fanoli- w nich zamiast w klocek z herosami,

gołe nocniki wygraja 1-2 punktami trafiają na 4 z rerolem wound na 5 i save, krasie na 3 z rerolem potem 2+ i bez save'a

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3079

Post autor: Morsereg »

fanoli wcale nie musi wysylac w kierunku tych scautow.
moze ich pokierowac z ktorej strony chce i w kierunku jaki bedzie mu odpowiadal.
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

panterq
Masakrator
Posty: 2461
Lokalizacja: Legion

Post autor: panterq »

Tym niemniej oznacza to zwykle problemy dla O&G. W najgorszym wypadku po prostu orki tracą 75 punktów na poziomie rozpiski.
Yes they drink blood. Yes, some of them have been known to command armies of the damned. But at least they're not Elves.
- Niles Valera, Agitator

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

sami fanatycy i tak ptk nie dają przeciwnikowi :) musi oddział przecież zginąć, to o jakiej stracie mówisz
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

panterq
Masakrator
Posty: 2461
Lokalizacja: Legion

Post autor: panterq »

o wydaniu 75 punktów na fanatyków którzy nic nie zrobili.
Yes they drink blood. Yes, some of them have been known to command armies of the damned. But at least they're not Elves.
- Niles Valera, Agitator

Awatar użytkownika
Grazbird
Kretozord
Posty: 1887
Lokalizacja: KGB Klub Gier Bez Prądu

Post autor: Grazbird »

Pojechałem na Strategicon takim czymś:

28 Slayer (plus Giant Slayer)
30 Warrior ( dwuraki, szmaty, etc)
armata ( re-roll)
armata (re-roll, flaming)
organki
dragon slayer
dragon slayer
runiarz mały ( 1+, re-roll), scroll, dwurak


ogólne wrażenia- w 4 bitwach slayerzy nie weszli do combatu, w piatej zginęli od ostrzału. Nie pchanie ich do combatu- brak agresywności z mojej strony, co się zemściło słabym wynikiem.

Dragon Slayerzy pilnuja maszynek, co, razem z organkami, bardzo stopuje inicjatywę antymasyznową. Poza 5 bitwą ( organki zeszły od trebusza) nie zanotowałem żadnych bezpośrednich akcji przeciwko parkowi maszynowemu- poza magią oczywiście.
Dragon Slayer sprawdził się - w ostatniej bitwie zabijając pendantowca w czelendżu.
Warriorzy- klocek zajebisty, uniwersalny, chociaż siła 5 to czasami za mało.

#Krasnal#
Mudżahedin
Posty: 275
Lokalizacja: Młodzi Gniewni, Poznań

Post autor: #Krasnal# »

A złożenie smitha się sprawdziło? Według mnie bardziej efektywne jest tarcza+2 x scroll+przyciągajka.

Awatar użytkownika
Grazbird
Kretozord
Posty: 1887
Lokalizacja: KGB Klub Gier Bez Prądu

Post autor: Grazbird »

zwróć uwagę, że z 3 charakterów 2 to slayerzy. czyli potrzebowałem runiarza dobrze opancerzonego, żeby był w stanie coś na challenge przyjąć. Czy się sprawdził ?
ze względu na mało agresywny styl gry na tym turnieju, powalczył w sumie tylko raz- zabił czempiona pegazów w challengu.
wniosek po tym turze jest taki jak po wszystkich innych- jak gram defensywnie i kitram się w rogu stołu to h... z tego wychodzi. jak cisnę agresywnie, to wyniki są dobre.
zresztą wolę przegrać jak wojownik, napierdalając się w combacie, niż srać się po krzakach jak lesny elf, modląc się o dobrą turę ostrzału.

Awatar użytkownika
Danrakh
Falubaz
Posty: 1103
Lokalizacja: Legion Kraków klub pijaków ;)

Post autor: Danrakh »

Grazbird pisze:wolę przegrać jak wojownik, napierdalając się w combacie, niż srać się po krzakach jak lesny elf, modląc się o dobrą turę ostrzału.
=D>

Myśli już ktoś poważnie o Bazyliszku (i ewentualnych preBazylach)? Rozpocząłem żmudny proces negocjacji z małżonką i jest szansa, że się pojawię. Wygląda na to, że wezmę Pocahontas, choć jeszcze nie wspominałem żonce, że z obcą babą jadę na mastera :mrgreen:
Zniosę wszystko pod warunkiem, że to komplement.

Awatar użytkownika
pingu
Falubaz
Posty: 1046
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pingu »

Ja myślę, ale nie wiem jak to wyjdzie;)
Obrazek
Idiotów na świecie jest mało, ale są tak sprytnie rozstawieni, że spotyka się ich na każdym kroku...

panterq
Masakrator
Posty: 2461
Lokalizacja: Legion

Post autor: panterq »

Danrakh pisze: Myśli już ktoś poważnie o Bazyliszku (i ewentualnych preBazylach)? Rozpocząłem żmudny proces negocjacji z małżonką i jest szansa, że się pojawię. Wygląda na to, że wezmę Pocahontas, choć jeszcze nie wspominałem żonce, że z obcą babą jadę na mastera :mrgreen:
Ja mam dylemat. Z jednej strony Andrzejek to dodatkowe 47 punktów na poziomie rozpiski, licząc jako 2 rangersów i command group do nich, ewentualnie 54 przy hammererach, z drugiej użyteczność w naszej armii to chyba tylko pilnowanie maszyn.

Lecimy dalej.

Pento - Olbrzymia lekcja pokory i 50% szans na nie oddanie punktów to chyba trochę zbyt mało żeby rozważać wystawienie tego bazyla. Nadaje się raczej do armii które wystawiają miękkich bohaterów typu magowie. Olać

Don Wasyl - -10% do punktów dla przeciwnika jest spoko, soft cover dla niego to niezbyt przydatny gadżet (z T5 i W4 oraz AS4+ i tak jest dość twardy na strzelanie bsowe), podstawka chariotowa z kolei oznacza, że działa i katapulty chętnie wezmą go na cel. Impacty oraz trzy ataki sugerują że dość sprawnie powinien omiatać śmieci, więc może się przydać do ochrony maszyn. W sumie chyba nie jest to zła opcja. Do rozważenia.

Italiano - Dodatkowy ruch o D6 cali przed bitwą to całkiem ciekawa opcja dla rangersów. Wystawiamy się 12 cali od przeciwnika, doświadczenie uczy, że szarżę na 8 lub 9 cali nie jest trudno spalić. Dodatkowa popychaczka może gwarantować 100% powodzenie w wyciąganiu przeciwnika z Rune of Chonotu. Fakt, że zawsze może overrunować nie wydaje się dużym bonusem, przynajmniej ja to tak widzę. Ale teraz przychodzi najważniejsze - Italiano ma dużego WSa, S6, wysoką inicjatywę, 3 ataki i flamingi. Po mojemu podnosi to niesamowicie jego wartośc w starciach z Wampirami, i wszystkimi armiami dysponującymi regenką. Brak flamingów na dowolnym oddziale jest problemem, rzadko udaje się wcisnąć herosa z płonącymi atakami i wysoką siłą, a niektórych oddziałów po prostu nie da się zdjąć strzelaniem (np. 10 crypt horrorów). Co więcej, zasada Daemonic daje im magiczne ataki. Kolejny plus przeciwko wampirom, i innej maści eterykom. W roli ochroniarza maszyn też się sprawdzi. Póki co chyba mój faworyt.

Pulpet - Obelisk to ciekawa opcja, szczególnie w mirrorach z artylerią. Minus do trafienia jest ok, ale już ambush wydaje się trochę problematyczny. W każdym bądź razie nie jestem do niego przekonany.

Lodder - latający, miękki, może służyć za odginaczkę, wyłączanie zasady na 4+ nie wydaje mi się rewelacją. Gdyby była opcja wyłączyć ASFa high elfom - zdecydowanie byłoby lepiej. Raczej do olania.

Żabka - Nie chce mi się nawet komentować.

Póki co - Italiano.
Yes they drink blood. Yes, some of them have been known to command armies of the damned. But at least they're not Elves.
- Niles Valera, Agitator

dideroo
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 43
Lokalizacja: warszawa

Post autor: dideroo »

Moja pierwsza rozpiska na 2500 ( wiem, że zwałowałem na 7 pkt. ale gra już się odbyła XD ) od trzech lat. Mogłem jeszcze gdzieś zwałować... Komentarze wielce mile widziane, choć prosiłbym o wyrozumiałość w stosunku do mało doświadczonego gracza :)
1 Dwarf Lord @ 263.0 Pts
General; Shieldbearers; Gromril Armour; Shield
#Shield Bearer [0.0]
Runic Armour [90.0]
Master Rune of Steel
Rune of Preservation
Rune of Resistance

1 2 Shield Bearers @ [0.0] Pts

1 Runelord @ 263.0 Pts
Gromril Armour; Shield
Runic Talisman [75.0]
Master Rune of Balance
Rune of Spellbreaking
Runic Armour [45.0]
Rune of Preservation
Rune of Resistance
Rune of Stone

1 Runesmith @ 142.0 Pts
Gromril Armour; Shield
Runic Armour [25.0]
Rune of Preservation
Rune of Stone x2
Runic Talisman [50.0]
Master Rune of Challenge
Rune of Spellbreaking

1 Grudge Thrower @ 155.0 Pts
Engineering Runes [75.0]
Rune of Accuracy
Rune of Penetrating (x2)

3 Crew @ [0.0] Pts
Light Armour

1 Thane @ 155.0 Pts
Gromril Armour; Battle Standard
Runic Armour [65.0]
Master Rune of Gromril
Rune of Preservation
Rune of Resistance

1 Cannon @ 130.0 Pts
Engineering Runes [40.0]
Rune of Burning
Rune of Forging

3 Crew @ [0.0] Pts
Light Armour

1 Bolt Thrower @ 75.0 Pts
Engineer
Engineering Runes [15.0]
Flakkson's Rune of Seeking

1 Engineer @ [15.0] Pts
Light Armour

3 Crew @ [0.0] Pts
Light Armour

30 Hammerers @ 427.0 Pts
Great Weapon; Heavy Armour; Standard; Musician
Runic Banner [50.0]
Rune of Battle x2

1 Gate Keeper @ [12.0] Pts

1 Gyrocopter @ 140.0 Pts

20 Warriors @ 200.0 Pts
Great Weapon; Heavy Armour

28 Longbeards @ 397.0 Pts
Great Weapon; Heavy Armour; Standard

1 Greatbeard @ [10.0] Pts

10 Quarrellers @ 130.0 Pts
Great Weapon; Crossbow; Light Armour

Models in Army: 102


Total Army Cost: 2507.0

Muthare
Mudżahedin
Posty: 294

Post autor: Muthare »

tę 20tke wariorów może zamien na cos innego? Bo za mala do walki za duza jako smiec.

panterq
Masakrator
Posty: 2461
Lokalizacja: Legion

Post autor: panterq »

Co racja to racja. Dzięki lordowi i tak możesz wziąć jeden oddział longbeardów. Inna sprawa, że mam wrażenie, że mocno przeinwestowałeś herosów.
Yes they drink blood. Yes, some of them have been known to command armies of the damned. But at least they're not Elves.
- Niles Valera, Agitator

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3079

Post autor: Morsereg »

rozpiska jest malo czytelna.
daj lordowi na tarczy dwuraka.
tak jak powiedzial panterq, herosi chyba kosztuja za wiele a do tego nie maja magicznych atakow. przeciwko VC to wiele nie pograsz ;)
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

dideroo
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 43
Lokalizacja: warszawa

Post autor: dideroo »

Morsereg, co masz na myśli, że jest mało czytelna? Moi runiarze mieli maksymalnie stłamsić magię przeciwnika, bo moim skromnym zdaniem jest to jeden z największych problemów krasi. Lord miał przyjmować każdy challenge. Dwudziestka wojowników wspomagała kuszole, a razem jakoś dali radę. Rozpiską grałem z Lizakami i DE, ale dzięki za radę z magicznymi atakami.

panterq
Masakrator
Posty: 2461
Lokalizacja: Legion

Post autor: panterq »

Przyjęty model zamieszczania rozpisek jest taki:

Lordowie/Herosi
Core units
Speciale (jednostki i maszyny w tej kolejności)
Rare'y

Do tego takie rzeczy jak
1 2 Shield Bearers @ [0.0] Pts
3 Crew @ [0.0] Pts
Light Armour

mocno utrudniają rozróżnienie gdzie zapis dotyczy danego unit'u, a gdzie pojawia się już nastepny.

Nie jestem skłonny zgodzić się z tezą że to magia jest największym problemem Dwarfów, owszem, potrafi mocno się naprzykrzyć, ale zwykle będziesz mieć na tyle kostek dispela że jeden - dwa scrolle spokojnie wystarczą do zatrzymania czarów przeciwnika.
Dużo większym problemem są eteryki i jednostki z regenką, nie jest łatwo tak złożyć rozpiskę żeby zmieścić bohatera z magiczną bronią, a i często jedna broń to za mało.
Yes they drink blood. Yes, some of them have been known to command armies of the damned. But at least they're not Elves.
- Niles Valera, Agitator

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3079

Post autor: Morsereg »

czemu malo czytelna to panterq wytlumaczyl.
ja jeszcze mialem osobisty koniec swiata wiec bylo mi jeszcze gorzej ;)

aa i jeszcze zobaczylem
30 Hammerers @ 427.0 Pts
Great Weapon; Heavy Armour; Standard; Musician
Runic Banner [50.0]
Rune of Battle x2
to tak nie dziala :) 2x rune of battle nadal bedzie ci dawalo +1 do CC. ta runa sie nie kumuluje tak jak nie kumuluje sie pare sztandarow z roznych oddzialow. czyli ogolnie masz zmarnowane 25 punktow :)

i jeszcze runa flakksona na bolt throwerze. jak dla mnie jest ona troche za malo uniwersalna. duzo lepsza (i niestety dwa razy drozsza) jest master rune of skewering. z flamingami calkiem fajnie dziala na hydre czy abomke :)
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

dideroo
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 43
Lokalizacja: warszawa

Post autor: dideroo »

O kurde... to trochę mocno zwałowałem. Dziękuję za podpowiedzi. Rozpiska była robiona głównie pod Lizaki, więc zbyt dużo eterycznych przeciwników nie spotkam.

ODPOWIEDZ