Jak zostać Generałem - czyli początkującego pytań kilka

High Elves

Moderatorzy: Albo_Albo, Asassello

Zablokowany
Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Re: Jak zostać Generałem - czyli początkującego pytań kilka

Post autor: Andrzej »

Może w nowym boku sie to zmieni
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Bretonnian
Falubaz
Posty: 1152

Post autor: Bretonnian »

Kosa pisze:jakbys grał na smoku to bretonia :lol2:
Się polecam :wink: :twisted: Wesołych Świąt! :wink:

fenwind
Wałkarz
Posty: 73
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: fenwind »

Witam, jestem na forum nowy i serdecznie pozdrawiam. WFB interesuje się już kilka miesięcy i uzbierałem już dość średnich rozmiarów armię HE, ale mam kilka (kilka dużo :lol2: ) pytań.
Po 1 - Caradraya - czy opłaca się go wystawiać nawet nie patrząc na to ze ma ten znak, że kto go zabił ma D6 życia - bez save ( chodzi mi po prostu o to, czy jest dobrym dowódcą)
Po 2 - mógłby mi ktoś podać jakąś bardziej popularną rozp. kawaleryjską? Nie będę raczej grał na kawie, ale chciałbym wiedzieć.
Po 3 - trochę niemożliwe, ale - czy włócznicy mogą walczyć z 4 szeregów? - Już wyjaśniam - normalnie z dwóch, włócznie +1 i ta ich zasada ,, żołnierska sprawność''?
I po 4 - czy to prawda że nowy AB do HE wyjdzie w lutym?
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Havelock
Kradziej
Posty: 919
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Havelock »

Witamy nowego generała :)
co do Twoich pytań:
1. Generalnie w PL nie gra się na bohaterów specjalnych, czy to na turniejach czy w domach, po prostu nie są popularni. Co do samego Caradryana to jest to jedyna zasada która czyni go przydatnym. Może jeszcze przy grze na (bardzo) małe punkty przydaje się jego wrodzony ward.
2. W tej chwili nie ma popularnej rozpiski kawaleryjskiej. Czasem się widuje piątki ER jako odginaczki albo gołe 5xDP.
3. Zgadza się, a nawet z pięciu jeśli ustawisz ich w hordzie.
4. Najnowsze plotki mówią o kwietniu.
Ludvik pisze:Wystawianie np. Black Knightów jako Blood Knightów uważam za osobistą obrazę

Awatar użytkownika
Semi
Niszczyciel Światów
Posty: 4759
Lokalizacja: Warszawa - Drobne Wałeczki
Kontakt:

Post autor: Semi »

Caradryan jest najlepszym specem za swoja cene w hajach, wyzej jest tylko Teclis ;)
Obrazek
Highborn Elves Only!

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8708
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

Teclisa to się nie bierze pod uwagę ;)
to tak jak parę lat temu Brazylia i siatkówka :D
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Albo_Albo
Masakrator
Posty: 2834
Lokalizacja: Krakow Legion
Kontakt:

Post autor: Albo_Albo »

a mam pytanie odnośnie SH czy w ogóle opłaca się ich wystawiać ? a jeśli tak to w jakich momentach i jakich liczbach ?

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8708
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

nie opłaca, bo za 35 pkt mamy dragon princów, którzy są po prostu o stokroć lepsi od silverów (inna sprawa, że DP tez średnio opłaca sie wystawiać, chociaż beznadziejni nie są :)
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

fenwind
Wałkarz
Posty: 73
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: fenwind »

Z naciskiem na parę lat temu :D wesołych świąt jeśli nie za późno, dzięki za odpowiedź

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

oplacaloby sie, gdyby byli w corach :)
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Relosu
Kretozord
Posty: 1869

Post autor: Relosu »

Kosa pisze:nie opłaca, bo za 35 pkt mamy dragon princów, którzy są po prostu o stokroć lepsi od silverów (inna sprawa, że DP tez średnio opłaca sie wystawiać, chociaż beznadziejni nie są :)
30 kochaniutki i za 150pkt mamy naprawde bardzo uniwersalna jednostke ktora nawet moze sporo powalczyc i postraszyc!
Gniewko pisze:
Zarost zarostem, ale kolory inne - u mnie kudły jednolicie czarne, u Jagala ciemny łeb, a zarost (tu cytując Kubę) "z jakimiś idiotycznymi rudawymi akcentami", co w połączeniu z niebieskimi oczami jest bzdurne i podniecające zarazem.

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8708
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

150-115=35 :(
nie wliczamy muzyków i innych bajerów.
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Albo_Albo
Masakrator
Posty: 2834
Lokalizacja: Krakow Legion
Kontakt:

Post autor: Albo_Albo »

thx for info a łot ebałt LSG ?

fenwind
Wałkarz
Posty: 73
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: fenwind »

Moglibyście mi powiedzieć jak najlepiej uzbroić takiego maga/arcy HE, opisać działanie tych itemów i podać ich koszt punktowy? Nie chodzi mi o to żeby go napakować najlepszymi itemami, tylko najbardziej opłacalnymi. Wiem, że często jest używana silver wand i annulian crystal, tylko że to raczej uboga wiedza, zwłaszcza, że nie wiem jak działa to drugie. Ślę ukłony.

Awatar użytkownika
Azurix
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3007
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

Nie da się wyposażyć Maga jednocześnie w Silver Wand i Annulian Crystal, bo oba przedmioty pochodzą z Arkanów. Musisz powiedzieć, czy masz na myśli jakieś ograniczenia typu Euro, albo ETC, czy też bez ograniczeń.
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

fenwind
Wałkarz
Posty: 73
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: fenwind »

Już mówiłem,wiedza uboga. ETC -??

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8708
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

w kazdym bądz razie jest parę złożeń na arcymagu:

1). loremasters cloak+annulian crystal/sigil
daje 2+ warda na oddział i siebie od magi (idealne na magie death) plus ma dispel scrola, który niszczy na 4+ czar, albo zabiera power dica przeciwnikowi w zamian nam dając dispel dica, taki mocno deensywny mag, jeden z najlepszych
2). Talisman of saphery+F.Robe+silver wand/dispel scroll czyli niesmiertelny mag (prawie)
3). book of hoeth, mag który mocno czaruje ale najbardziej losowy i na jedno kopyto

złożeń magów jest multum, ja ostatnio uzywam:
Ring of Fury, Silver Wand i Loremasters Cloak w asyście 3 innych magów ;)

Wartym wzmianki przedmiotem jest jeszcze seerstaff, na małego maga jest świetny.

To chyba w sumie najlepsze przedmioty dla magów u nas, ewentualnie jeszcze vortex bądz ring of corin.
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Azurix
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3007
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

Jeśli nie chodzi ci o turnieje, gdzie masz ograniczenia odnośnie magi jak np. Euro to najlepszym przedmiotem dla Arcymaga jest Book of Hoeth za 100pkt, która pozwala rzucić czar z Nieodpartą Siłą jeśli wyrzucisz dowolny dublet, a Misscasta masz tylko na dwóch 6. Jeśli chcesz mieć Maga chronionego od Snajperek to możesz dać Loremaster Cloak za 40pkt, który daje ci Warda 2+ na rany z magii na ciebie i oddział w którym siedzisz oraz jest ona Talizmanem, więc możesz dać oprócz niego jakiś Arkan typu Silver Wand jeśli to Mag z ograniczeniem do 50pkt za przedmioty, albo Annulian Crystal (zabiera kostkę przeciwnikowi i daje tobie w jego fazie magii za 40pkt) albo Sigil of Asuryan (rozprasza automatycznie czar i na 4+ go niszczy do końca gry za 40pkt), jeśli jest to Arcymag. Możesz dać Loremaster Cloaka, Dispell Scroll (to co Sigil, ale bez niszczenia i za 20pkt) oraz Ring of Fury za 40pkt, aby mieć zaklęte 2D6 Hitów z S4. To są w sumie najpopularniejsze przedmioty ;)
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

fenwind
Wałkarz
Posty: 73
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: fenwind »

Dzięki Azurix iKosa. Ale ward to ochrona na zranienie czy trafienie magiczne? Bo jeżeli na zranienie to ten loremaster cloak wydaje się być nieco przegięty bo przecież wyrzucić 1 to jakiś peszek

Awatar użytkownika
Azurix
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3007
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

Jak ktoś w ciebie rzuca jakąś Kulę Ognia albo Snajperkę z Deatha w ten oddział i uda mu się zranić, a ty nie wybronisz tego ochroną pancerza to masz 2+ ochronę magiczną od każdej z tych ran, czyli na pałach oblewasz tylko. Niestety nie jest to przedmiot który jest Must Have, bo najgorsze czary nie pozwalają na żadną ochronę, nawet magiczną, więc ten przedmiot to jest taka zapora przed tymi lekkimi oraz przed wykańczaniem bohaterów z magii ;)
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Zablokowany