Warstadt by qc

Każdy może się pochwalić swoim dziełem i wystawić na pochwały lub krytykę. Oceniają zdobywcy Golden Daemona - przeszli, przyszli i niedoszli.

Moderatorzy: Ziemko, wind_sower

ODPOWIEDZ
Gunnila
Mudżahedin
Posty: 212

Re: Warstadt by qc

Post autor: Gunnila »

Świetnie wyglądająca kompania, obszarpana i nadgryziona zębem czasu :)

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6354

Post autor: Naviedzony »

Przepiękne.

Awatar użytkownika
Silvestro
Falubaz
Posty: 1023
Lokalizacja: Rawicz/ Twierdza Wrocław

Post autor: Silvestro »

krucjatus pisze:w pewny sensie to kopiujesz w poście QC jest odpowiedź na mój post że następnym razem zrobi tutek o metalikach. :D
Prawdę powiedziawszy kiedy oglądam prace QC'a to mało kiedy skupiam się na tekście :P
Wierzę w Wolny Rynek, Niewidzialną Jego Rękę, kuców obcowanie, Unii rozwiązanie, lewaków zaoranie, Wolną Polskę. Amen.

nindza77
Wodzirej
Posty: 770
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: nindza77 »

A mi się nie podoba, że tarcze wyraźnie należące do wampirzego rzemiosła (odpowiednie na nich oznakowanie) są w kolorach księstw imperium :( Niektóre do tego pasują, inne w ogóle... A szkoda, bo oprócz tego to jest pięknie i wspaniale.
Natomiast wszystkim prawicowym purystom ideologicznym, co to rehabilitują nacjonalizm, moge powiedziec że odróżanianie nacjonalizmu od faszyzmu, przypomina poznawanie rodzajów gówna po zapachu;-)).

Awatar użytkownika
dzikki
Kretozord
Posty: 1727

Post autor: dzikki »

He? A niby wojska czego są animowane, powoływane do niby-życia? Nie no ja przepraszam, ale tego to się akurat czepiać nie można. Wręcz dodatkowo pochwalić.
""A Dwarf is'n short, he is concentrated in every aspect" !"

nindza77
Wodzirej
Posty: 770
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: nindza77 »

Nie czepiam się barw szat, czy "neutralnych" tarcz, tylko tych, których imo wojsko imperium za życia nie dzierżyło ;) Ze zrozumieniem proszę.
Natomiast wszystkim prawicowym purystom ideologicznym, co to rehabilitują nacjonalizm, moge powiedziec że odróżanianie nacjonalizmu od faszyzmu, przypomina poznawanie rodzajów gówna po zapachu;-)).

Awatar użytkownika
Lechu
Kretozord
Posty: 1864
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lechu »

Nohohohoo ten popiołek na szatach zrobił robotę :) Najlepsze szkielety jakie do tej pory widziałem. =D>

Awatar użytkownika
Kuros
Falubaz
Posty: 1470
Lokalizacja: białobrzegi/grójec/radom

Post autor: Kuros »

gg bajeczka wyszły strasznie realnie kolory najbardziej z tego podoba mi sie żółta szata obrońcy:D
tylko jedna rzecz mnie wkur... malujesz o poziom lepiej niż ja i nie widac przejsc nie wiem czy to wina dobrze rozcieńczonej farby washa glaza czy innych metod ale po jakiego grzyba robiłes ten niebieski na chełmie widziałem to na fotkach w booku takie coś ale do dziś nie wiem co ma to imitować:D

Pozdrawiam
Mnich12

Awatar użytkownika
Fuxiorr
Masakrator
Posty: 2737
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Fuxiorr »

mnich12 pisze:gg bajeczka wyszły strasznie realnie kolory najbardziej z tego podoba mi sie żółta szata obrońcy:D
tylko jedna rzecz mnie wkur... malujesz o poziom lepiej niż ja i nie widac przejsc nie wiem czy to wina dobrze rozcieńczonej farby washa glaza czy innych metod ale po jakiego grzyba robiłes ten niebieski na chełmie widziałem to na fotkach w booku takie coś ale do dziś nie wiem co ma to imitować:D

Pozdrawiam
Mnich12
Wydaje mi się ze to albo patyna [ patyna osadza się na srebrnym metalu i robi się niebieskawa lub taka cimno szara.] lub śniedz [ ale ona się osadza na brązach i jest zielona :d]
misha pisze:heh gorzej jak przez taką nędzę stół ci spadnie czy cuś i figurki za tysiaki polecą po podłodze w otchłań płaczu i rozpaczy :)

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4472
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Dzisiaj skończyłem malować modele Mrocznych Wilków do kompanii Nieumarłych w Warheim FS. Niestety czasu ostatnio nie miałem zbyt wiele, więc trochę to trwało. Do zrobienia pozostały jeszcze podstawki.

Więcej o malowaniu modeli Mrocznych Wilków szanowne państwo-draństwo będzie mogło przeczytać w kolejnych wpisach oraz w poradniku, który powinien ukazać się niebawem.

W rzeczywistości kości są nieco bledsze niż na zdjęciu, za to gnijąca skóra na zdjęciu wyszła całkiem dobrze. Modele zabezpieczyłem także lakierem bezbarwnym, odpowiednio matowym lub błyszczącym.

Obrazek

Awatar użytkownika
Lechu
Kretozord
Posty: 1864
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lechu »

Rewelacja =D> :) Z niecierpliwością czekam na poradnik :) A kości mogłyby być takie jak na zdjęciu.

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7593

Post autor: smiejagreg »

A mi one nie do końca się podobają. Generalnie z powodu samych figsów, które uważam za słabawe. Ale nie tylko. Skoro pieski gniją, to w takim razie nie powinny się składać tylko i wyłącznie z kości i mięśni, jak to jest na fotkach. Powinno być jeszcze trochę jakichś płynów surowiczych,jakiejś ropy zmieszanej z krwią czy coś. Najbardziej jest to widoczne na ostatniej focie u wilka z prawej. Gołe kości i mięśnie bez niczego(suche) nie wyglądają dobrze - raczej sztucznie. Kości są za czyste. Poza tym - gnijąca skóra powinna mieć na obrzeżach duużo fragmentów biało-zielono-jakichśtam, żeby było widać, że faktycznie ona gnije. Tutaj ja przynajmniej nie mam takiego wrażenia. Widać dużo włożonej pracy, ale takie uwagi mi się nasunęły. No offence, broń boże :wink:

Awatar użytkownika
The WariaX
Falubaz
Posty: 1005
Lokalizacja: Rybnik i okolice

Post autor: The WariaX »

Bardzo fajne ;-)
Ja bym tylko zrobił większy kontrast pomiędzy skórą a futrem. Skóra imho powinna być zdecydowanie jaśniejsza.

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4472
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Dzięki za komentarze :)

Co do modeli, to cały szkopuł w tym, że nie są to wilki-zombie, a raczej nieumarłe konstrukty. Widać, że zamysłem rzeźbiarza nie było stworzenie modelu gnijącego wilka, a raczej konstruktu ożywionego za pomocą nekromancji, stąd skóra pokrywająca ciała składa się z przyciętych, pozszywanych fragmentów, a kości i drewniane kołki oraz rzemienie spajają rozerwane mięśnie i uzupełniają strzaskany kościec. Stąd malując model Mrocznych Wilków wybrałem taki właśnie schemat kolorów.

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4472
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

W pewnych zwojach zapisano, że Mroczny Wilk i Wilk Olbrzymi to dwa oddzielne gatunki, ale uważam za prawdziwy inny pogląd. Wielkie Wilki zostały z pewnością dotknięte przez Chaos, chociaż już tak dawno temu, że od tamtego czasu stały się niemal całkiem naturalnymi stworzeniami. Mroczne Wilki, z drugiej strony… Studiowałem zapiski Orthina Starego, który w swoim wyczerpującym traktacie na temat fauny Sylvanii wydaje się sugerować, że gdy ciało Wielkiego Wilka powstaje z przeklętej ziemi, w której zostało pochowane, przemienia się w Nieumarłego Mrocznego Wilka.
- Waldemarr, uczony z Nuln

Ach, dzieci nocy. Ich wycie to muzyka, dla moich uszu! Uwielbiam dreszcz emocji podczas polowania, gdy wataha wybiega naprzód, wiedziona przez Mrocznego Wilka. Nic nas wtedy nie powstrzyma.
- Constantin von Carstein, książę wampirów
Skończyłem prace nad podstawkami Mrocznych Wilków. Tym samym zastępy Nieumarłych do Warheim FS powiększyły się o pięć czworonożnych ożywieńców. Gdyby szanowne państwo-draństwo chciało przeczytać nie więcej na temat Mrocznych Wilków, to zapraszam TUTAJ.

Malując modele Mrocznych Wilków, po raz kolejny zauważyłem jak trudno dostrzec detale na niepomalowanych figurkach. Bowiem modele ożywionych wilków z GW, to nie wilki-zombie, a raczej nieumarłe-konstrukty, noszące ślady licznych napraw czynionych przez Nekromantę za pomocą rzemieni, kołków i kości. Skóra, którą okryte są Mroczne Wilki to zszyte ze sobą płaty, z kole łapy związane są rzemieniami, a ogony i grzywy trzymają się dzięki naostrzonym kołkami i kośćmi. Stąd, taki schemat kolorów i sposób malowania.

Obrazek

Obrazek

I zdjęcie wszystkich pomalowanych do tej pory modeli Nieumarłych (po kliknięciu TUTAJ otworzy się w większej rozdzielczości):

Obrazek

Zapraszam także na BLOGA.

InkubPendragon
Oszukista
Posty: 825

Post autor: InkubPendragon »

Świetnie wyglądają, kolorowi, a jednocześnie odpowiednio ponuro-mroczni. Bardzo mi się podobają.
http://www.miniwojna.blogspot.com - gry bitewne i malowanie figurek

http://polskiefigurki.blogspot.com/ - wiadomości o polskich grach bitewnych, figurkach i akcesoriach do nich

Awatar użytkownika
Rothand
Chuck Norris
Posty: 640
Lokalizacja: Poznań, Plewiska
Kontakt:

Post autor: Rothand »

Najlepsze kejtry jakie widziałem - gratulacje!

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6354

Post autor: Naviedzony »

Uau, wyglądają strasznie super razem. Czuję klimat! :)

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4472
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Dzięki za komentarze :) Cieszę się, że się podobają :)
W Warheim FS modele Mrocznych Wilków można rekrutować w szeregi Nieumarłej świty hrabiego Von Carstein. Do reprezentowania ożywionych wilków, spośród wielu dostępnych na rynku modeli wybrałem figurki Dire Wolves firmy GW. Same modele wzbudzają wiele kontrowersji, mi jednak spodobały się z dwóch powodów. Po pierwsze są to dość nowe, różnorodne wzory, a po drugie spodobał mi się pomysł jaki rzeźbiarz miał na modele Mrocznych Wilków. Bowiem figurki ożywionych wilków z GW, to nie wilki-zombie, a raczej nieumarłe-konstrukty, noszące ślady licznych napraw czynionych przez Nekromantę za pomocą rzemieni, kołków i kości. Skóra, którą okryte są Mroczne Wilki to zszyte ze sobą gnijące płaty, z kolei łapy związane są rzemieniami, a ogony i grzywy trzymają się dzięki ostrym kołkom i naostrzonym odłamkom kości, które zostały wbite w ciało.

Więcej o samych modelach szanowne państwo-draństwo może przeczytać TUTAJ.

Podkład

Malowanie modeli zacząłem od nałożenia pędzlem czarnej, matowej farby olejnej Humbrola, której używam jako podkładu. Następnie nałożyłem wszystkie kolory bazowe. Zwykle maluję jeden kolor od początku do końca. Jednak w przypadku Mrocznych Wilków postanowiłem spróbować innej techniki. Bowiem figurki ożywionych wilków posiadają wiele detali, takich jak zaplątane w grzywach odłamki kości czy drewniane kołki, które w trakcie malowania każdego z kolorów osobno, mogłyby mi umknąć.

Kolory bazowe

Jako bazowego koloru dla skóry użyłem Liche Purple, z kolei mięśnie to Mechrite Red oba kolory ze starej palety GW. Drewniane kołki pomalowałem farbą Rhinox Hide, łańcuch Leadbelcher, a resztki sierści Skavenblight Dinge, to z nowej palety GW. Natomiast kości to Jack Bone z P3.

Obrazek
Więcej TUTAJ.

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4472
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Pisałem już, że ostatnio brakuje mi czasu na malowanie? No brakuje...

Dzisiaj zdjęcia WiP Czarnych Rycerzy do Nieumarłego pocztu Krwawych Smoków, jednej z Nieumarłych kompanii do Warheim FS.

Póki co pomalowałem kości i resztki ciała oraz pancerze i zbroje. Po skończeniu malowania zrobię poradnik, podobny do tego o malowaniu Mrocznych Wilków, lecz tym razem traktujący o malowaniu metalików, choć może nie tylko.

Obrazek

Obrazek

Zobacz także na BLOGU.

ODPOWIEDZ