Pytania krótkobrodego - zasady

Dwarfs

Moderatorzy: Arbiter Elegancji, Rakso_The_Slayer

ODPOWIEDZ
Kap
Mudżahedin
Posty: 268
Lokalizacja: Animosity - Szczecin

Re: Pytania krótkobrodego - zasady

Post autor: Kap »

Avatars of War na bank choć troszkę bardziej przypakowane krasnale są.

Awatar użytkownika
pingu
Falubaz
Posty: 1046
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pingu »

Wszystkie figurki różnią się przeważnie klimatem i tyle, lepiej nie wystawiać ich na stole razem z GW
Obrazek
Idiotów na świecie jest mało, ale są tak sprytnie rozstawieni, że spotyka się ich na każdym kroku...

Sajmon
Warzywo
Posty: 13

Post autor: Sajmon »

Witam nie moge nigdzie tego tutaj zalezc.

Czy zasady machin wojennych krasnoludow nadal obowiazuja z starej ksiegi armii?

Konkretnie chodzi mi o grudge thrower. Czy ma teraz statystyki jak zwykla machina z glownego podrecznika czy tak jak zapisano w ksiedze armii krasnoludow 4(8) i multiple wound 1k6 na wszystkie trafienia bez mozliwosci armor save?

Cytuje "Work out hits as S4. Each wounding hit causes D6 wounds (A model at the centre of the template suffers a S8 hit). No armor save is allowed." Taki jest zapis w ksiedze armii.

Awatar użytkownika
Quaki
Falubaz
Posty: 1006
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Quaki »

Poczytaj sobie, co w krasnoludzkim armybooku zmieniła errata przystosowująca go do 8 edycji:
http://www.games-workshop.com/MEDIA_Cus ... s_v1.4.pdf
W skrócie, co do twojego pytania - Grudge Thrower używa zasad katapulty z podręcznika głównego.

Sajmon
Warzywo
Posty: 13

Post autor: Sajmon »

Dzieki znalazłem.

Jeszcze jedno pytanko odnośnie zasad ETC i Anvil of Doom.

Czy ono liczy sie do limitu 4 machin wojennych ponieważ jest war machine?

Czy też nie liczy sie do tego limitu ponieważ nie używa template przy strzelaniu oraz wybierane jest jako "dodatek" do jednostki typu character?

Awatar użytkownika
Quaki
Falubaz
Posty: 1006
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Quaki »

Niestety, liczy się. A do limitu wliczasz zarówno maszyny jak i strzeleckie template'y (maszyna z templatką, np. katapulta liczy się jako jeden wybór).

Awatar użytkownika
Mahler
Wałkarz
Posty: 75
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Post autor: Mahler »

Witam Brodaczy :)
Jedno pytanie odnośnie balist
Czy jeśli mam 2 Bolt Throwery w 1 jednostce to obydwa mogą korzystać z BS`a Master Engineer`a :?:
Obrazek

panterq
Masakrator
Posty: 2461
Lokalizacja: Legion

Post autor: panterq »

Nie, ME działa tylko raz na turę, ale decydujesz dopiero po rzucie, więc jeśli pierwszy BT trafi bez niego, to nie musisz korzystać z tej zdolności.
Yes they drink blood. Yes, some of them have been known to command armies of the damned. But at least they're not Elves.
- Niles Valera, Agitator

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3080

Post autor: Morsereg »

te dwie balisty nie tworza oddzialu.
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

panterq
Masakrator
Posty: 2461
Lokalizacja: Legion

Post autor: panterq »

A to swoją drogą, jakoś mi umknęło :)
Yes they drink blood. Yes, some of them have been known to command armies of the damned. But at least they're not Elves.
- Niles Valera, Agitator

kauczuk
Mudżahedin
Posty: 317

Post autor: kauczuk »

pytanie bo powracam po latach i polowy zapomnialem

czy w 8ed dziala dalej linia giant slayerow w odziale? czy dalej rozpatruje sie ich indywidualnie od śmierci czy są obecnie połączeni i obrażenia przechodzą na innych?

pyt2: wiadomo może kiedy będzie nowy book? bo dużo już nowych wyszło

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3080

Post autor: Morsereg »

1) niestety nie. LS ustalila, ze rany z championow przechodza w innych championow.
2) nie wiadomo kiedy bedzie nowy AB do krasnoludow.
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

kauczuk
Mudżahedin
Posty: 317

Post autor: kauczuk »

Morsereg pisze:1) niestety nie. LS ustalila, ze rany z championow przechodza w innych championow.
wlasnie faq tego do konca nie precyzuje chyba
a jak sie gra na oficjalnych zasadach gw? nie ligi

Awatar użytkownika
Grichalk
Masakrator
Posty: 2182
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: Grichalk »

kauczuk pisze: pyt2: wiadomo może kiedy będzie nowy book? bo dużo już nowych wyszło
Plota swego czasu byłą, że na początku tego roku, ale na tę chwilę nic nie wiadomo. Długo jeszcze przyjdzie poczekać.

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3080

Post autor: Morsereg »

@grichalk
to stara plota ;)
na poczatku tego roku to wychodzi codex do dark angeli (za tydzien) i w lutym AB do WoCh'u.

@kauczuk
nie wiem jak sie gra na oficjalnych zasadach bo turnieje lokalne czy mastery sa ligowe, wiec gra sie jak LS ustali.
aczkolwiek gdybym mial strzelac to powiedzial bym, ze gra sie inaczej ;) z FAQ i RB mozna wnioskowac, ze rany z championow nie powinny przechodzic na innych.
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Awatar użytkownika
Smh
Masakrator
Posty: 2204
Lokalizacja: Danzig / Breslau

Post autor: Smh »

Morsereg pisze:@grichalk
to stara plota ;)
na poczatku tego roku to wychodzi codex do dark angeli (za tydzien) i w lutym AB do WoCh'u.
a może jednak Demony? 8) ;)
Moje morskie krasie z Barak Varr teraz także na blogu www.BarakVarr.pl

- Wiosłujesz [...] jakbyś w życiu nic innego nie robił. Myślałem, że krasnoludy nie umieją ani żeglować, ani pływać...
- Ulegasz stereotypom.

kauczuk
Mudżahedin
Posty: 317

Post autor: kauczuk »

Morsereg pisze:
@kauczuk
nie wiem jak sie gra na oficjalnych zasadach bo turnieje lokalne czy mastery sa ligowe, wiec gra sie jak LS ustali.
aczkolwiek gdybym mial strzelac to powiedzial bym, ze gra sie inaczej ;) z FAQ i RB mozna wnioskowac, ze rany z championow nie powinny przechodzic na innych.
Polska - wyspa w Europie a niby, że w unii... masakra
a jeszcze jedno pytanie:
czy dalej sa limity na oddzialy np. 0-30 jak w slayerach?

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3080

Post autor: Morsereg »

troche zle mnie zrozumiales.
to co napisalem to moja opinia i nie wiem czy tak sie faktycznie gra. jak na poczatku wspomnialem jest to strzal. musial bys zagadac do kogos z ETC by sie dokladnie dowiedziec :)

tak. jesli na koncu w army list masz takie ograniczenia to jak najbardziej one obowiazuja.
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Awatar użytkownika
Macias
Kretozord
Posty: 1824
Lokalizacja: SNOT - filia w Pogórzu

Post autor: Macias »

Morsereg pisze:z FAQ i RB mozna wnioskowac, ze rany z championow nie powinny przechodzic na innych.
Ja na podstawie FAQ do dwarfów wnioskowałbym, że rany z championów przechodzą na kolejnych championów. Chodzi konkretnie o zdanie:
"When casualities are suffered, remove models of the appropriate type from the back of the unit"
Więc jak walisz w giant slayera i wbijesz mu 4 rany to zdejmujesz 4 modele giant slayerów, bo są to odpowiednie modele (appropriate models).
Azgaroth pisze:30 savage orków z wardem na 5+ i dodatkową bronią + lord na dziku i szaman walczą z 40 halabardnikami imperium (I tura - działa choppas). Dzikusy wbijają jedną ranę ( :shock: ), lord na dziku zapomina jak się walczy i nie wbija nic, szaman nie trafia. Halabardnicy wbijają 10 ran, test LD na stubborna dwukrotnie oblewam, na dystans ucieczki rzucam dwie jedynki :)
Imperialna moc!

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3080

Post autor: Morsereg »

prawdopodobnie wlasnie to stanowilo podstawe do uscislenia tego w ten sposob.
nie mozna jednak zapominac, ze:
'Treat the Giant Slayers as champions for the purposes of allocating close combat attacks'
czyli trzeba wybrac, ze sie atakuje championa albo schodzi na koncu.
w RB jeszcze jest napisane:
'note that any extra wounds inflicted upon a champion do not carry over onto the rest of the unit - once the champion is slain, excess wounds are lost.'
jak wiadomo pozostali giant slayerzy to nadal unit - a nadmiarowe rany z championa nie przechodza w unit.

do tego kolejna czesc zdania z FAQ (ktorej nie podales) tez jest istotna:
'and fill any resulting 'gaps' by sliding units forwards or sideways so that the unit is in a legal formation'.
zacytowane przez ciebie zdanie odnosi sie do troll slayerow, gdyz to wlasnie normalnych wojakow sciaga sie z tylu. jak zabije sie championa to trzeba zastapic jego model (swoja droga nie ma modeli zabojcow gigantow) - fill any resulting 'gaps' - zwyklym wojakiem z tylu, aby zachowac formacje.

jednak gra sie jak sie gra i nie nam sie spierac czy to dobrze czy zle ;)
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

ODPOWIEDZ