Noobowe pytania - cos dla początkujacych poczatkujacych ;)

Bretonnia

Moderatorzy: Jagal, Milczek

ODPOWIEDZ
chomik
Mudżahedin
Posty: 334
Lokalizacja: Katowice

Re: Noobowe pytania - cos dla początkujacych poczatkujacych

Post autor: chomik »

Przy tym zestawieniu efektem są płonące magiczne ataki. Płonące od sztandaru, magiczne z g.v

edit by Gniewko: polskie znaki dodane ;)

Awatar użytkownika
Matis
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3749
Lokalizacja: Puławy/Wrocław

Post autor: Matis »

1. Czy jak w realmach mam paladyna/Lorda z Grail vow to musza oni robić test na psychologię szarżując w oddział z terrorem?
2.Czarodziejka przemieniając się w smoka, może w jakiś sposób wrócić do swojej normalnej postaci?
M&M Factory - Up. 14.01.2017 Ostatnia trójka pegazów

Awatar użytkownika
Jagal
Niszczyciel Światów
Posty: 4287
Lokalizacja: Gdańsk SNOT

Post autor: Jagal »

Matis pisze:1. Czy jak w realmach mam paladyna/Lorda z Grail vow to musza oni robić test na psychologię szarżując w oddział z terrorem?
Tak, muszą.

Matis pisze: 2.Czarodziejka przemieniając się w smoka, może w jakiś sposób wrócić do swojej normalnej postaci?
Wszystko jest w opisie czaru.
Kupię bretońskie modele z 5tej edycji:
Metalowi quesci,
French Games Day Knight 'L'Hermite De Malemont' !! ,
4ed rycerze na piechotę.


Snot Fanpage <<--- , klikać! ;)

Awatar użytkownika
zawisza
Chuck Norris
Posty: 375

Post autor: zawisza »

Hejka!
Czy bohater dzierżący Insignia of the Quest, po jego aktywacji przy spadku do 1 rany - traci 3+ward, po uleczeniu z atrybutu magii życia, czy nadal go ma mając powyżej 1 rany?
Czytałem dziś ponownie w tym wątku dyskusję na ten temat z jesieni 2011 i zdania były tam podzielone. Czy zostało to już uściślone/ustalone?
Pozdrawiam.
MOLON LAVE

Awatar użytkownika
Matis
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3749
Lokalizacja: Puławy/Wrocław

Post autor: Matis »

Traci, jeżeli ma więcej niż 1 punkt życia, no chyba że go ktoś z KB pociśnie to masz na 3+.

1. Czy mając lorda z Questin vow zyskujemy reroll testu na LD w całym oddziale, np. Pielgrzymach?
2. Mając war banner dostajemy łącznie +2 do wyniku walki za zwykłego sztandarowego, czy tylko +1. (jeżeli +2 to podczas ostatniej gry przeciwnik nieźle mnie zwałował, został mu lord hierofanta na 1 życiu bo zabrakło 1 punkty przy podliczaniu wyniku combatu.)
M&M Factory - Up. 14.01.2017 Ostatnia trójka pegazów

Awatar użytkownika
Akadera
Falubaz
Posty: 1349
Lokalizacja: Białystok - Front Wschodni

Post autor: Akadera »

1) imo tylko gostek z qv ma przerzut bo reszta oddziału go nie ma ;)
2)masz +1 za zwykły banner i +1 za warbanner, w sumie masz +2 ;)
kudłaty pisze:Wiadomo alkohol jest dla ludzi, ale śliwowica jest dla frontu wschodniego

Awatar użytkownika
Matis
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3749
Lokalizacja: Puławy/Wrocław

Post autor: Matis »

Ale mnie zwałował, no i zamiast 12:8 było 10:10 :evil:
M&M Factory - Up. 14.01.2017 Ostatnia trójka pegazów

Awatar użytkownika
Akadera
Falubaz
Posty: 1349
Lokalizacja: Białystok - Front Wschodni

Post autor: Akadera »

Może więcej byś wyciągnął bo chyba tk się sypać zaczynają jak im hierofantę rozwalisz ;)
kudłaty pisze:Wiadomo alkohol jest dla ludzi, ale śliwowica jest dla frontu wschodniego

Awatar użytkownika
Gniewko
Masakrator
Posty: 2320
Lokalizacja: czasem Bielitz, czasem Breslau

Post autor: Gniewko »

Ja tylko zawołam za Akaderą: bohater z danym ślubem NIE przekazuje jego efektów oddziałowi. Tak samo oddział nie przekazuje ich bohaterowi, bo heros niższy rangą zwyczajnie nie może do takiego oddziału dołączyć.
Lepiej doma iść za pługiem, niż na wojnie szlakiem długiem.

Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Dębek »

Traci, jeżeli ma więcej niż 1 punkt życia, no chyba że go ktoś z KB pociśnie to masz na 3+.
Widzę, że cały czas jest z tym problem to napiszę co i jak:
1) Jeśli lord jest na ostatnim woundzie może używać 3+ warda w każdej sytuacji.

2) Jeśli lord ma więcej niż 1 wounda i zostaje zraniony w sposób, który powoduje natychmiastową śmierć obowiązują następujące zasady:
a) Insygnia nie działa przeciw zasadom KB, HKB
- lord z 3 woundami dostaje trafienie z siłą 5 - atakujący ma zasadę KB - lord rzuca 5+ warda - jeśli go nie zda to ginie
b) Insygnia działa przeciw zasadzie multiple wounds
- lord ma 3 woundy - zostaje trafiony z armaty - armata skutecznie rani - lord oblewa 5+ warda - armata multiplikuje woundy (wypada 4) - wtedy zadziała insygnia - oblany ward na 5+ i multiplikacja powoduje tylko utratę woundów nr 1 i nr 2 - utrata wounda nr 3, czyli ostatniego zależy od tego czy lord zda warda na 3+ - jeśli go nie zda to ginie

3) insygnia jest wardem przypisanym wyłącznie dla ostatniej rany
- lord ma 3 woundy - traci 2 - zyskuje 3+ warda - zostaje uleczony z atrybutu domeny życia - traci 3+ warda i ma tylko standardowy blessing
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
zawisza
Chuck Norris
Posty: 375

Post autor: zawisza »

Dzięki Dębek.
Rozumiem, że teraz już jesteś pewien swojej interpretacji?
Bo jednak w poprzedniej dyskusji kilku chłopaków uważało iż nie traci się 3+WSv po uleczeniu, natomiast Ty doradzałeś tylko ostrożność z taką interpretacją..
Stąd moja chęć upewnienia się nim zagram tym typem na turnieju.
Pozdrawiam.
MOLON LAVE

Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Dębek »

Bez oficjalnego uscislenia o 100% pewnosci nie moze być mowy. IMO jest tak jak napisałem.
pozdr.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
zawisza
Chuck Norris
Posty: 375

Post autor: zawisza »

Nie, no to mi wystarczy, dzięki.
MOLON LAVE

Awatar użytkownika
Hoops
Oszukista
Posty: 877
Lokalizacja: Ośmiornica łódzka

Post autor: Hoops »

to ja małe pytanko... dając damselce terryfying mask of eee, która od tego momentu wzbudza terror i wrzucając ją w oddział chłopów czy podczas szarży przeciwnika na ten że kloc spod sztandaru sołtysa musi zdawać testy na terror.. ?? Czy może ma wywalone bo nie szarżuje na damselkę która to wzbudza terror, a na chłopaków o zapachu kiełbasy i czosnku ze swym marnym Ld...
Obrazek

Awatar użytkownika
Matis
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3749
Lokalizacja: Puławy/Wrocław

Post autor: Matis »

Wzbudza terror normalnie. Weź zamiast chłopów pielgrzymów. Panowie kosztują więcej punktów ale są 2x lepsi. I nie potrzebują takiego supportu damselki jak zwykli chłopi.
M&M Factory - Up. 14.01.2017 Ostatnia trójka pegazów

Awatar użytkownika
Hoops
Oszukista
Posty: 877
Lokalizacja: Ośmiornica łódzka

Post autor: Hoops »

No właśnie nie bardzo wiem w czym... albo po prostu ja nie potrafię nimi zagrać. Klocek 40stu chłopów z opcją dania im z 0 beasta plusy. Jest ich więcej więc mają szeregi. jest ich więcej więc mogę dzięki reformacji puścić ich hordą. Z drugiej strony za te same pkt mam 18stu fanatyków i do tego relikwie. Mają stubborn lepszą liderkę zdecydowanie no i blesa jak pany na koniach.
Ale coś mi w nich nie pasi i nie chodzi o to że nie mam modeli.. :P
Obrazek

Awatar użytkownika
Matis
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3749
Lokalizacja: Puławy/Wrocław

Post autor: Matis »

Chłopów bez warda się nie wystawia, a żeby wystawić ich z wardem trzeba mieć czarodziejkę z ikoną, ale tracimy przy tym jeden scroll)
Pielgrzymi bardziej się opłacają. Walczą do ostatniego żołnierza i nie potrzebują być wspierani żadnymi itemami, nie tracimy dzięki temu slotów na ds itp.
M&M Factory - Up. 14.01.2017 Ostatnia trójka pegazów

hesus
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 160

Post autor: hesus »

Dębek pisze:(...)
3) insygnia jest wardem przypisanym wyłącznie dla ostatniej rany
- lord ma 3 woundy - traci 2 - zyskuje 3+ warda - zostaje uleczony z atrybutu domeny życia - traci 3+ warda i ma tylko standardowy blessing
Polemizowałbym, w opisie przedmiotu jest tylko napisane, kiedy bohater zyskuje warda na 3+. Więc Twoja interpretacja jest bardzo ostrożna. Nigdzie nie jest napisane, że traci warda po uleczeniu (np w Faqu) więc równie dobrze można przyjąć taką interpretację.

Awatar użytkownika
Hoops
Oszukista
Posty: 877
Lokalizacja: Ośmiornica łódzka

Post autor: Hoops »

Matis ja tam nigdy nie wystawiam chłopów z wardem. Dla mnie to strata punktów :-P
Kiedyś obadam pilgrimow, ale na najbliższy turniej parowy w łodzi jednak pójdę z garlic infantry.
Obrazek

Awatar użytkownika
Stone
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 192

Post autor: Stone »

TheHoops pisze:to ja małe pytanko... dając damselce terryfying mask of eee, która od tego momentu wzbudza terror i wrzucając ją w oddział chłopów czy podczas szarży przeciwnika na ten że kloc spod sztandaru sołtysa musi zdawać testy na terror.. ?? Czy może ma wywalone bo nie szarżuje na damselkę która to wzbudza terror, a na chłopaków o zapachu kiełbasy i czosnku ze swym marnym Ld...
Pamiętaj, że już nie testujemy psychy jak szarżujemy na unit z zasadą terror. Co innego jak unit z zasadą terror zaszarżuje Ciebie...

ODPOWIEDZ