Szybkie pytania

Jak "to" się robi? Tutaj uzyskasz odpowiedź.

Moderatorzy: Ziemko, Arbiter Elegancji

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Samael
Kradziej
Posty: 919
Lokalizacja: Pomiechówek

Re: Szybkie pytania

Post autor: Samael »

Moglby mi ktos podac jakis fajny przepis na orkowa skore...?
"JOIN OR DIE"

Awatar użytkownika
Mapet
Falubaz
Posty: 1148
Lokalizacja: Lidzbark Warmiński/SNOT Gdynia

Post autor: Mapet »

a ja bym prosił o poradę jak zrobić fajny NMM (złoty albo jakiś inny fantazy kolor) ...może jakiś fajny link do tutoriala?

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

coolminiornot albo wujek google naprawdę nie mają nic w swoich zasobach?
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
Fuxiorr
Masakrator
Posty: 2737
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Fuxiorr »

Znacie jakiś turtorial jak zrobić rozgrzany metal?
misha pisze:heh gorzej jak przez taką nędzę stół ci spadnie czy cuś i figurki za tysiaki polecą po podłodze w otchłań płaczu i rozpaczy :)

Awatar użytkownika
Lechu
Kretozord
Posty: 1864
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lechu »

Czy do nawiercania otworów hobby drillem potrzebuję imadełka czy można to robić trzymając figsa w jednej ręce, a drugą wiercić? Pytam bo nie mam jeszcze takiej wiertarki i zastanawiam się nad jej zakupem.

Awatar użytkownika
Smh
Masakrator
Posty: 2204
Lokalizacja: Danzig / Breslau

Post autor: Smh »

Lechu pisze:Czy do nawiercania otworów hobby drillem potrzebuję imadełka czy można to robić trzymając figsa w jednej ręce, a drugą wiercić? Pytam bo nie mam jeszcze takiej wiertarki i zastanawiam się nad jej zakupem.
możesz trzymać w ręku, wiertara jest tak zrobiona by mogła być używana jedną ręką
Moje morskie krasie z Barak Varr teraz także na blogu www.BarakVarr.pl

- Wiosłujesz [...] jakbyś w życiu nic innego nie robił. Myślałem, że krasnoludy nie umieją ani żeglować, ani pływać...
- Ulegasz stereotypom.

Awatar użytkownika
Meter
Chuck Norris
Posty: 607
Lokalizacja: Karak Var

Post autor: Meter »

czy moge gdzieś dostać Tamiya Clear Red paint w sklepie internetowym w Polsce??

prosiłbym o link =P~

Awatar użytkownika
Lechu
Kretozord
Posty: 1864
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lechu »

Jeszcze jedno pytanko odnośnie wiercenia. Czy ktoś korzysta/ł z wiertarki Army Paintera? Czy różni się czymś od tej od GW poza ceną?

Fancy
Plankton
Posty: 3

Post autor: Fancy »

Witam, piszę pracę magisterską na temat makiet oraz dzieł sztuki i szukam stosownej literatury. Na razie mam kilka podręczników z WFB i Lotra, gazetki z deagostini Lotra oraz kilka White Dwarfów. Czy zna ktoś może i mógłby mi polecić jakieś inne książki dotyczące robienia makiet, makiety jako dzieła sztuki itp.?

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Na temat makiet to ogółem polecam poszukanie na forach modelarskich, bo u nas mimo wszystko skupiamy się bardziej na modelach i liczbach, a makiety są tyle o ile. 8)

Awatar użytkownika
Smh
Masakrator
Posty: 2204
Lokalizacja: Danzig / Breslau

Post autor: Smh »

polecam literaturę makiet i dioram modelarskich... materiał na doktorat ;)
Moje morskie krasie z Barak Varr teraz także na blogu www.BarakVarr.pl

- Wiosłujesz [...] jakbyś w życiu nic innego nie robił. Myślałem, że krasnoludy nie umieją ani żeglować, ani pływać...
- Ulegasz stereotypom.

Awatar użytkownika
ARBAL
Kretozord
Posty: 1890
Lokalizacja: Toruń

Post autor: ARBAL »

Książki firmy AK-Interactive:
http://www.ak-interactive.com/ecomm/?ac ... =574&idc=1
Znajdziesz tam pozycje jak robić dioramy itd. wszystko napisane na najwyzszym poziomie. "FAQ 2" to swoista biblia modelarska: http://www.ak-interactive.com/ecomm/?ac ... =574&idc=1
Obrazek

Awatar użytkownika
Dr. Lobo
Mudżahedin
Posty: 279
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Dr. Lobo »

mam pytanie odnośnie liquid gold od vallejo- czy czyścić pędzle.
w czym je płukać podczas malowania - czy sama woda wystarczy czy jakimś rozcieńczalniku ?
Łajdaki nie usłyszą kiedy przyjdę. Nie kiedy powyrywam im uszy!

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4807
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Najlepiej w alkoholu. Ja używam denaturatu, tani i zawsze pod ręką 8)
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
ARBAL
Kretozord
Posty: 1890
Lokalizacja: Toruń

Post autor: ARBAL »

Dr. Lobo pisze:mam pytanie odnośnie liquid gold od vallejo- czy czyścić pędzle.
w czym je płukać podczas malowania - czy sama woda wystarczy czy jakimś rozcieńczalniku ?
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Dr. Lobo
Mudżahedin
Posty: 279
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Dr. Lobo »

dzięki wielkie za odp.
dziś kupiłem denaturat więc wpierw przetestuję taki wariant.
Łajdaki nie usłyszą kiedy przyjdę. Nie kiedy powyrywam im uszy!

Gnomen
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 39

Post autor: Gnomen »

Witam.

W necie widzialem, ze do tworzenia podstawek uzywa sie zwyklego piasku. Jako kleju uzywa sie PVA glue. Ostatnio kupilem wlasnie taki klej, rozprowadzilem go po podstawce, posypalem piaskiem, zostawilem na noc i... nastepnego dnia caly piasek zsypal sie z podstawki. Jaki blad robie, ze nie moge utrwalic piasek na podstawce? Podstawka sucha, odtluszczona.

Dziekuje za Wasze odpowiedzi.


Pozdrawiam
Gnomen

Awatar użytkownika
Mapet
Falubaz
Posty: 1148
Lokalizacja: Lidzbark Warmiński/SNOT Gdynia

Post autor: Mapet »

Gnomen pisze:Witam.

W necie widzialem, ze do tworzenia podstawek uzywa sie zwyklego piasku. Jako kleju uzywa sie PVA glue. Ostatnio kupilem wlasnie taki klej, rozprowadzilem go po podstawce, posypalem piaskiem, zostawilem na noc i... nastepnego dnia caly piasek zsypal sie z podstawki. Jaki blad robie, ze nie moge utrwalic piasek na podstawce? Podstawka sucha, odtluszczona.

Dziekuje za Wasze odpowiedzi.


Pozdrawiam
Gnomen
kup zwykły tani Wikol i nie będziesz miał problemu :)

ja natomiast chciałem się dowiedzieć: jakiej wielkości magnesy najlepiej się sprawdzają do podstawek?

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Użyj może po prostu wikolu. Taki klej do drewna. Kładziesz na podstawkę taką warstwę ok 1mm i potem sypiesz na to piasek.

Neithan
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 172

Post autor: Neithan »

Mapet pisze:ja natomiast chciałem się dowiedzieć: jakiej wielkości magnesy najlepiej się sprawdzają do podstawek?
Z tego co ja wiem to najbardziej uniwersalne są 3x2mm okrągłe. Do piechoty zwykle starcza jeden (ew 2 do bardzo ciężkich/cennych modeli), do plaistikowej kawalerii też. Do metalowej można wkleić 2 takie magnesy, ewentualnie większe 5x2mm. Tak samo do większych modeli można dać ich kilka (tu już w zależności od wielkości i ciężaru), ale to już "w praniu" wyjdzie.

ODPOWIEDZ