Jak zostać Generałem - czyli początkującego pytań kilka

High Elves

Moderatorzy: Albo_Albo, Asassello

Zablokowany
Awatar użytkownika
zawisza
Chuck Norris
Posty: 375

Re: Jak zostać Generałem - czyli początkującego pytań kilka

Post autor: zawisza »

Semi, Fajer, Havelock dzięki za podpowiedzi.
MOLON LAVE

faj3r
Mudżahedin
Posty: 345
Lokalizacja: Toruń

Post autor: faj3r »

Semi pisze:
czempion First Sea Guard może brać tylko sztandar magiczny.
nie moze...
o rany, no 8) - skrót myślowy :) Nie champion, tylko sztandarowy.

Chodziło mi o to, że 1 oddział z sekcji Core określany jako "First" może wziąć sztandar magiczny do 25pkt max. O przedmiotach magicznych nie ma tu mowy.
KUPIĘ: Bitsy (głównie kusze i bicze) od Dark Elves
--
"In a mad world, only the mad are sane." - Akira Kurosawa
mój blog: Sand and Glue

Obrazek

Awatar użytkownika
Albo_Albo
Masakrator
Posty: 2828
Lokalizacja: Krakow Legion
Kontakt:

Post autor: Albo_Albo »

2 noobowe pytania:

1). co to jest First Archers i jaka jest różnica między First Archers a zwykłymi ?

2). Czy moralne jest wystawianie więcej niż jednego oddziału WL skoro wyraźnie w AB jest napisane iż jest to jednostka wyjątkowa która rzadko jest oddalana do bitwy przez Króla Fenixa :) (trochę naiwne ale przeczytałem AB i zacząłem liczyć jaka armia się opłaca to jak dochodzę do wniosku, że jest napisany z dupy mam nadzieję, że w nowym będzie to wszystko bardziej rozsądnie poukładane, szczególnie jednostki typu lekka kawaleria czy SH powinny być w corze i to chyba pierwsza sugestia, druga nie wiem jak oni ustalali ale chyba z kosmosu współczynniki dla herosów czy niektórych jednostek bo logiki nie ma w tym za grosz)

sorry za przydługi OT

Awatar użytkownika
krzychoss
Falubaz
Posty: 1299
Lokalizacja: XIII Kohorta

Post autor: krzychoss »

W armii HE tylko jeden oddzial corów może wziąć magiczny sztadnar i właśnie to jest to całe first;D Czy moralna jest wojna? Na wojnie wszystko wolno :twisted:

fenwind
Wałkarz
Posty: 73
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: fenwind »

krzychoss pisze:W armii HE tylko jeden oddzial corów może wziąć magiczny sztadnar i właśnie to jest to całe first;D
Z zaznaczeniem że do 25 pkt.

Awatar użytkownika
Azurix
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3001
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

Albo_Albo pisze:2 noobowe pytania:

1). co to jest First Archers i jaka jest różnica między First Archers a zwykłymi ?

2). Czy moralne jest wystawianie więcej niż jednego oddziału WL skoro wyraźnie w AB jest napisane iż jest to jednostka wyjątkowa która rzadko jest oddalana do bitwy przez Króla Fenixa :) (trochę naiwne ale przeczytałem AB i zacząłem liczyć jaka armia się opłaca to jak dochodzę do wniosku, że jest napisany z dupy mam nadzieję, że w nowym będzie to wszystko bardziej rozsądnie poukładane, szczególnie jednostki typu lekka kawaleria czy SH powinny być w corze i to chyba pierwsza sugestia, druga nie wiem jak oni ustalali ale chyba z kosmosu współczynniki dla herosów czy niektórych jednostek bo logiki nie ma w tym za grosz)

sorry za przydługi OT
1. Zobacz sobie na stronę Jednostek Podstawowych i na samym dole strony masz: Pierwszy Wśród Równych ( Primus Inter Parres :D ) i to Army Builder zaznacza jako First "Oddział Core" ;)

2. Fluff to fluff, a turnieje to turnieje. Możesz zrobić klimatyczną rozpiskę, a możesz wystawić 3 oddziały White Lionów :)
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

faj3r
Mudżahedin
Posty: 345
Lokalizacja: Toruń

Post autor: faj3r »

Albo_Albo pisze:1). co to jest First Archers i jaka jest różnica między First Archers a zwykłymi ?
Zobacz sobie w podręczniku, strona 94, na dole strony taka ramka z zasadą specjalną: First Among Equals
Jak pierwszy raz czytałem kiedyś ten podrecznik, to tego nie zauważyłem :D myślałem, że to jakiś ozdobnik z cytatem i się nawet nie wczytałem :lol2: potem mnie oświeciło.
KUPIĘ: Bitsy (głównie kusze i bicze) od Dark Elves
--
"In a mad world, only the mad are sane." - Akira Kurosawa
mój blog: Sand and Glue

Obrazek

Awatar użytkownika
Albo_Albo
Masakrator
Posty: 2828
Lokalizacja: Krakow Legion
Kontakt:

Post autor: Albo_Albo »

ok mnie już też oświeciło dzięki wielkie :)

Awatar użytkownika
Wojtuś
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3830
Lokalizacja: The Gamblers Wrocław

Post autor: Wojtuś »

Podręcznik jest dobrze napisany, nowa edycja nam tylko zaraziła możliwości. Jak podręcznik wychodził tu było mnóstwo możliwości, a w core ach i tak byli tylko 2 łucznicy.
https://idefly.pl - robimy koszulki, bluzy itd dla klubów!

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

Dokładnie tak.
Jedyną smutną rzeczą były nadal jednostajne cory, bo jakby SH byli wtedy w corach było by fajniej ale cała reszta oferowała naprawdę sporo kombinacji.
Ze 3 dobre rozpy dało się złożyć, a nie jak obecnie jedyną słuszną, która jest nudna i nie zawsze zadziała :)
I smok=arcymagowi.
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Wojtuś
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3830
Lokalizacja: The Gamblers Wrocław

Post autor: Wojtuś »

I te 5 repetek stojących teraz na półkach wraz z dragon princeskami. :(
Bsb na koniu z BB.
https://idefly.pl - robimy koszulki, bluzy itd dla klubów!

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

4, maks 4 były :)

to były miłe czasy. Jednka teraz badz co bądz edycja jest lepsza z pewnymi kruczkami, to booki są skopane i HE obecnie maja skopany book patrząc poprzez pryzmat edycyjny.
Ok 25% w corach fajna sprawa jak się ma tam co ładować, my na dobrą sprawę nie mamy ale to się zmieni, mam taką nadzieję na przestrzeni 2-3 miesięcy, chyba ;)
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Pixel
Wodzirej
Posty: 709

Post autor: Pixel »

WojtuśŚ pisze:I te 5 repetek stojących teraz na półkach wraz z dragon princeskami. :(
Bsb na koniu z BB.
Ach BB, to było cudo :) Zawsze lubiłem miny przeciwnika jak liczyliśmy CR: "Ty masz 3 szeregi, ja jeden, więc przegrywam o 2, ale czekaj rzuce za sztandar. O jednak to Ty przegrywasz o 4" :mrgreen:
- W życiu nie zobaczysz dwóch rzeczy: pierwszego stołu i cycków.

Awatar użytkownika
Albo_Albo
Masakrator
Posty: 2828
Lokalizacja: Krakow Legion
Kontakt:

Post autor: Albo_Albo »

chodziło mi o to iż ten AB nie jest do tej edycji jak patrzyłem na inne AB którey wyszły do tej edycji i na staty to naprawdę HE są w tyle i jak patrzę na wszystkie rozpy obecne to 50 WL 2 orzełki i łucznicy do zapchania cora na dobitke ze 2 magów ot i wsio to po cholere jest 20 innych jednostek w AB :shock:

Awatar użytkownika
Semi
Niszczyciel Światów
Posty: 4750
Lokalizacja: Warszawa - Drobne Wałeczki
Kontakt:

Post autor: Semi »

niezebym sie czepial ale tak jest z kazdym AB ;)
jest kilka grywalnych jednostek a reszta moze robic ze ozdoba na polce ;)
Obrazek
Highborn Elves Only!

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

Semi pisze:niezebym sie czepial ale tak jest z kazdym AB ;)
jest kilka grywalnych jednostek a reszta moze robic ze ozdoba na polce ;)

no właśnie, kilka ;)
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

faj3r
Mudżahedin
Posty: 345
Lokalizacja: Toruń

Post autor: faj3r »

Grałem wczoraj mirrora na 2400 euro.

ja wystawiłem:
2 magów na light - duży i mały
1 BSB
30 łuczników
klocek włóczników
2 klocki WL po 26
5 ellyrianów
1 orzeł
2 BTR'y

przeciwnik:
lorda na smoku
bsb
2 magów
LSG
Łuczników
swordmasterów
Dragon Princów
2 rydwany
2 orły

no i generalnie dostałem bęcki. Nie zagrałem za dobrze, fakt, natomiast smok zrobił mi spustoszenie a moi WL odbili sie od jego LSG.
Maiłem też potwornego pecha w kostkach, to inna sprawa - no bywa.

Moje pytanie: jak poradzić sobie z takim lordem na smoku? Masa ran, sliła, stompa, zionięcie, na lordzie przerzuty armour sava itp. jak to ugryźć?
KUPIĘ: Bitsy (głównie kusze i bicze) od Dark Elves
--
"In a mad world, only the mad are sane." - Akira Kurosawa
mój blog: Sand and Glue

Obrazek

Awatar użytkownika
Pixel
Wodzirej
Posty: 709

Post autor: Pixel »

Najłatwiej zabić smoka, później taki model już polceci z CR. Wiem, że smok ma T6 i 7W i sv 3+, ale szczerze, to trudniej zabić hydre za 170pkt niż tego smoka za 370...
- W życiu nie zobaczysz dwóch rzeczy: pierwszego stołu i cycków.

Awatar użytkownika
Semi
Niszczyciel Światów
Posty: 4750
Lokalizacja: Warszawa - Drobne Wałeczki
Kontakt:

Post autor: Semi »

2 rbt i niedales rady ze smokiem? lol
banishment tez potrafi troche poranic smoczura...
Obrazek
Highborn Elves Only!

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

WL zjadają smoka w 2 tury, a jak jest ranny (głupie luki, czy proste pociski mogą zadać mu ze 2W) to nawet w jedną :) a do tego w Light są super czary do CC.

Ogólnie jak w HE jest smok to już tam dużo więcej się nie mieści, wiec najpierw zabijamy smoka a resztę spowalniamy lub odginamy. Gdy smok padnie staramy się jak najsensowniej przyjąć na klatę resztę armii wroga.
Obrazek

Zablokowany