Pytania i odpowiedzi

Empire

Moderator: #helion#

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Bizim
Falubaz
Posty: 1155
Lokalizacja: Bizim

Re: Pytania i odpowiedzi

Post autor: Bizim »

Kordelas pisze:To deklarujesz max 5 ,tylko większa szansa ,że będziesz rzucał na tabelę :)
Szansa na tabelkę jest identyczna, po prostu jest większa szansa, że będzie wyższy wynik na tabelce.

I tak jak wcześniej Kordelas pisał, można deklarować od 0 do 5 bez względu na ilość woundów.
Caius Ceplus pisze: Zaatakowane imperium kontratakuje.

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

ja wygrałem tak grę z VC - wampir naklepał czołgowi 8 ran - zadeklarowałem 5 punktów pary po to ,żeby wybuchł. Wybuchł a ja zastrzeliłem Vampira z działa :mrgreen: ... trzeba był widzieć minę przeciwnika :)
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
Magnus
Chuck Norris
Posty: 611

Post autor: Magnus »

Solider pisze:
Magnus pisze:
Solider pisze:To bylo w zeszlym roku, chyba w pazdzierniku lub listopadzie, wiec nie pamietam. Moge za to zdac raport jak im pojdzie we Wrocku w sobote, bo sie wybieram na maly turniej (Blesu, szykuj sie! ;) ).

Panowie slyszeliscie cos o tym, aby nowe Euro/uscislenia mialo przyciac nam dyscypline? Slyszalem to od dobrego zrodla i chce potwierdzic, co i jak?

Jakies szczegoly odnosnie tego turnieju? Bo nigdzie nie moge go znalesc, a chetnie bym sie wybrał ;)
Turniej raczej dla klimaciarzy (niezgłoszony do ligi, scenariusze, brak euro, VLos itp., czyli to co lubię najbardziej) w Fenixie, limit miejsc 10 osób, już zapełniony. :evil: Sam będę tam drugi raz, więc ciężko mi coś więcej powiedzieć.
spoko, ja glownie domowy klimaciarz, ale zagralbym sobie z jakimis innymi armiami i graczami. Jesli by sie zwolnilo miejsce i bys o tym wiedzial daj znac ;)

Awatar użytkownika
Kordelas
Masakrator
Posty: 2255
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Kordelas »

Bizim pisze:Szansa na tabelkę jest identyczna, po prostu jest większa szansa, że będzie wyższy wynik na tabelce.
Jeśli czołg ma 2 Woundy to jest większa szansa ,zę będzie rzucał na tabelę niz kiedy ma 10 Woundów
PiotrB pisze:ja wygrałem tak grę z VC - wampir naklepał czołgowi 8 ran - zadeklarowałem 5 punktów pary po to ,żeby wybuchł. Wybuchł a ja zastrzeliłem Vampira z działa :mrgreen: ... trzeba był widzieć minę przeciwnika :)
Na turnieju w Radomiu miałem podobnie ,tylko ja zastrzeliłem Bloodthirstera :mrgreen:
Nieważne gdzie patrzy inkwizytor... i tak widzi wszystko!

Awatar użytkownika
Bizim
Falubaz
Posty: 1155
Lokalizacja: Bizim

Post autor: Bizim »

Kordelas pisze:
Jeśli czołg ma 2 Woundy to jest większa szansa ,zę będzie rzucał na tabelę niz kiedy ma 10 Woundów
W takim razie źle Cię zrozumiałem. :)
Odczytałem Twoją wypowiedź jak "im więcej zadeklarujesz tym większa szansa tabelkę".

:mrgreen:
Caius Ceplus pisze: Zaatakowane imperium kontratakuje.

Awatar użytkownika
Kordelas
Masakrator
Posty: 2255
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Kordelas »

He he ,ja tylko ustosunkowałem się do pytania :
Janus pisze:Tak, wiem, ale co jeśli czołgowi zostały np 2 woundy?
:wink:
Nieważne gdzie patrzy inkwizytor... i tak widzi wszystko!

Awatar użytkownika
krystian1wielki
Niszczyciel Światów
Posty: 4143
Lokalizacja: FENIX Włocławek/Gdańsk

Post autor: krystian1wielki »

A mój sukinsyn nie chce wybuchać kiedy mu każę :(

Awatar użytkownika
Blaesus
Kretozord
Posty: 1506
Lokalizacja: "Twierdza Wrocław"
Kontakt:

Post autor: Blaesus »

Magnus: Klimaciarz powidasz? :) Na najbliższą sobotę nie ma miejsc, jak wspomniał Solider (że człowiekowi aż z centrum Polski chce się taszczyć do nas do Wrocka... Widać, że z głową coś nie tak - przynajmniej będzie pasował do całej reszty :P )

Pod poniższym linkiem znajdziesz info odnośnie lutowego turnieju:
http://www.sklepfeniks.fora.pl/terminar ... b,475.html

Już mamy 10 graczy, ale tym razem po przekroczeniu 10, robimy parówki (najprawdopodobniej armie po 1100 x2).
Z góry ostrzegam, od lutego dołącza do nas nowa osoba i ma 21 lat. Będzie wśród nas najmłodszy. Od niektórych nawet ponad dekadę.

Żeby jednak nie zaśmiecać tematu zadam pytanie :) Czy ktoś z was używał Scroll of Shielding? 15 pkt, a w jednej turze może sporo uchronić. Sprawdziłem FAQ i wiem, że nie można go użyć przeciw IF, co zachmurza trochę moją wizję. Jednak w przypadku, gdy przeciwnik ma super rzut bez IF, albo nam po prostu brakuje dispel dice (albo wolimy zachować na coś straszniejszego), 4+ Ward Save na obrażenia to już coś.

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

wolę scepter of stabilty ale scroll też fajny
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
Macias
Kretozord
Posty: 1823
Lokalizacja: SNOT - filia w Pogórzu

Post autor: Macias »

Ja kiedyś na euro grałem z shieldingiem. Spisywał się całkiem nieźle. Jak nie potrzebujesz bardzo tych 15 pkt to według mnie warto, ale tylko na euro. Jak nie grasz euro to zdecydowanie lepszy jest scepter.
Azgaroth pisze:30 savage orków z wardem na 5+ i dodatkową bronią + lord na dziku i szaman walczą z 40 halabardnikami imperium (I tura - działa choppas). Dzikusy wbijają jedną ranę ( :shock: ), lord na dziku zapomina jak się walczy i nie wbija nic, szaman nie trafia. Halabardnicy wbijają 10 ran, test LD na stubborna dwukrotnie oblewam, na dystans ucieczki rzucam dwie jedynki :)
Imperialna moc!

Awatar użytkownika
Karli
Postownik Niepospolity
Posty: 5056
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok

Post autor: Karli »

Ja gram od pół roku na sceptre of stability i znakomicie mi się sprawdza. Zwłaszcza przeciw bound spellom czy rzutom wampirzym z dwóch kostek, bo wtedy mogę sobie pozwolić na bardziej ryzykowne rozdzielanie kostek do dispella. Pamiętajcie jedynie, że jeśli gracie na ograniczenia ETC i wyczanelujecie kostkę oraz macie dispel scrolla w rozpisce (też zżera kostkę DD) wówczas w tej turze już sceptre nie użyjecie.
Byłoby afrontem nie napić się z Frontem!

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

czy zasady odnośnie strachu od WH działają też na detki?
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
Macias
Kretozord
Posty: 1823
Lokalizacja: SNOT - filia w Pogórzu

Post autor: Macias »

Karli pisze:Pamiętajcie jedynie, że jeśli gracie na ograniczenia ETC i wyczanelujecie kostkę oraz macie dispel scrolla w rozpisce (też zżera kostkę DD) wówczas w tej turze już sceptre nie użyjecie.
Dlatego ja na euro wolę zamiast sceptera wziąć shielding.
PiotrB pisze:czy zasady odnośnie strachu od WH działają też na detki?
nie
Azgaroth pisze:30 savage orków z wardem na 5+ i dodatkową bronią + lord na dziku i szaman walczą z 40 halabardnikami imperium (I tura - działa choppas). Dzikusy wbijają jedną ranę ( :shock: ), lord na dziku zapomina jak się walczy i nie wbija nic, szaman nie trafia. Halabardnicy wbijają 10 ran, test LD na stubborna dwukrotnie oblewam, na dystans ucieczki rzucam dwie jedynki :)
Imperialna moc!

Awatar użytkownika
Fanatic
Chuck Norris
Posty: 468

Post autor: Fanatic »

A jak shielding odnosi się do spaceru Gorka i chai lighting?Chodzi mi o przeskakiwanie...
Obrazek

Awatar użytkownika
Macias
Kretozord
Posty: 1823
Lokalizacja: SNOT - filia w Pogórzu

Post autor: Macias »

Działa na wszystkie oddziały (również na oddziały przeciwnika), tak samo przy komecie.
Azgaroth pisze:30 savage orków z wardem na 5+ i dodatkową bronią + lord na dziku i szaman walczą z 40 halabardnikami imperium (I tura - działa choppas). Dzikusy wbijają jedną ranę ( :shock: ), lord na dziku zapomina jak się walczy i nie wbija nic, szaman nie trafia. Halabardnicy wbijają 10 ran, test LD na stubborna dwukrotnie oblewam, na dystans ucieczki rzucam dwie jedynki :)
Imperialna moc!

Awatar użytkownika
Fanatic
Chuck Norris
Posty: 468

Post autor: Fanatic »

Węc chyba nie jest taki tragiczny i można nad nim się zastanowić.
Obrazek

Awatar użytkownika
Macias
Kretozord
Posty: 1823
Lokalizacja: SNOT - filia w Pogórzu

Post autor: Macias »

Jest w miarę niezły, ale jego głównym problemem jest to że nie chroni przed hexami, ani przed czarami typu dwellersy (with no saves of any kind allowed) i nie pomaga też przeciwko czarom boostującym przeciwnika. Zakres jego działania jest po prostu dość mocno ograniczony, ale czasem może się przydać.
Azgaroth pisze:30 savage orków z wardem na 5+ i dodatkową bronią + lord na dziku i szaman walczą z 40 halabardnikami imperium (I tura - działa choppas). Dzikusy wbijają jedną ranę ( :shock: ), lord na dziku zapomina jak się walczy i nie wbija nic, szaman nie trafia. Halabardnicy wbijają 10 ran, test LD na stubborna dwukrotnie oblewam, na dystans ucieczki rzucam dwie jedynki :)
Imperialna moc!

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

moim zdaniem nie ma porównania- Karli dobrze mówi scepter jest znacznie lepszy - często jest tak ,że przeciwnikowi ledwie wychodzi czar -i dispelujesz go dużym magiem na +7... bierzesz jedną kostkę - zaciskasz ją w dłoni i mamroczesz pod nosem "...tylko nie 1 i 2 ...tylko nie 1 i 2..." rzucasz i ....oczywiście 2 ! :mrgreen: Cały plan w pizdu.... :mrgreen: Scepter to stabilizuje - rzucasz i jesteś spokojny...a doświadczenie uczy ,że takie rzuty częściej wychodzą (co jest oczywiście woodoo). :mrgreen:
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
Macias
Kretozord
Posty: 1823
Lokalizacja: SNOT - filia w Pogórzu

Post autor: Macias »

Bez ograniczeń to wiadomo, że scepter znacznie lepszy, ale na euro mnie nie przekonuje. Dlaczego? Bo mając 3 chanele wychodzi mniej więcej tak, że co drugą turę dostaje dodatkową DD i nie mogę już wtedy wykorzystać sceptera. Wobec tego istnieje spore prawdopodobieństwo, że nie będę mógł go użyć akurat wtedy kiedy będę chciał. Dlatego według mnie na euro lepszy jest shielding, bo zawsze można go użyć.
Azgaroth pisze:30 savage orków z wardem na 5+ i dodatkową bronią + lord na dziku i szaman walczą z 40 halabardnikami imperium (I tura - działa choppas). Dzikusy wbijają jedną ranę ( :shock: ), lord na dziku zapomina jak się walczy i nie wbija nic, szaman nie trafia. Halabardnicy wbijają 10 ran, test LD na stubborna dwukrotnie oblewam, na dystans ucieczki rzucam dwie jedynki :)
Imperialna moc!

kowaljl
Chuck Norris
Posty: 391

Post autor: kowaljl »

Czy po erracie hate z kapłana działa również na postacie? bo wydawało mi się ze nie, ale ostatnio na turnieju inny gracz imperialny mówił ze po erracie się to zmieniło więc nie dyskutowałem.

ODPOWIEDZ