ETC 2013

Moderator: swieta_barbara

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Karli
Postownik Niepospolity
Posty: 5056
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok

Re: ETC 2013

Post autor: Karli »

Kalafi: ja tam na Shina psów nie wieszam. Po to wydają chłopaki draft aby były testy i komentarze... to komentuję, reszta tak samo :)
Byłoby afrontem nie napić się z Frontem!

Awatar użytkownika
Cauliflower
Ciśnieniowiec
Posty: 7659
Lokalizacja: Ordin, Warszawa, Polska, Świat

Post autor: Cauliflower »

Ja jestem przekonany, że połowa tych durnych pomysłów pochodzi od tego grubego Niemca.
Gadałem z nim na żywo i w Hanoverze i na ETC i jemu nic nie wytłumaczysz, ma swoją wizję i się jej trzyma.
W zeszłym roku tak sobie pociął demony, którymi chciał grać na Euro, że go nie wzięli do składu, bo jego koncepcja rozpy była do niczego...
A teraz na TWFie, zadałem mu pytanie o flyersów i mówi, że przecież nic się nie zmieniło z zeszłego roku... czyli koleś który tworzy zasady, ba przewodzi tam, bo miał drugi najlepszy wynik w głosowaniu, nawet nie zna dobrze poprzednich ograniczeń.... kuźwa to polscy gracze znają to na blachę... :D :D No masakra :wink:

Czekam kiedy zrobią to forum poublicznym alla "zlustrowana lista sędziowska" i każdy będzie mógł ocenić, kto i co tam pisze.
malfoj pisze:Ty to zawsze musisz kogos upokorzyc przy stole
Obrazek

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Jankiel, ogarrnij ze sie, to jest armia oparta na tafie 3, braku sejwa i liderce... Lizaki moga miec ld z 3ech kosci, morze smiecia i slanna z +2 koscmi na ture, a ty chcesz DE zabrac pendanta, albo hydre? Jezu... Ciecia DE sa naprawde przekichane, w zyciu nie widzialem czegos podobnego... Scieta jest niemalze kazda jednostka. A tak naprawde nawet na turniejach open, te DE wcale nie gniota paly.
Właśnie zamiast tej całej masy durnych cięć dać jedno. Dwie ewidentnie najbardziej przegięte i niedoszacowane jednostki w DE. A tak poprzycinali wszystko po trochu, ale to co najmocniejsze i tak wchodzi, tyle że obudowa tego zostaje mocno gówniana...
Podobnie w skavenach - poprzycinali wszystko po trochu, ale abomka i dzwon zostały. O ile abomka jest zajebiście mocna, o tyle dzwon bardzo często trzyma 1000 pts, bo nie ma się jak do niego dobrać jednocześnie ogarniając resztę śmiecia. Co to są w ogóle za ograniczenia z kosmosu? Dylemat czy wybrać dzwon, czy drugiego assassina?
Ja wolałbym minimalną ilość cięć wymierzoną w ewidentne przegięcia, a nie taką chamską standaryzację.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Lipti
Falubaz
Posty: 1429
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Lipti »

Jankiel +1
Obrazek

Holan
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 182

Post autor: Holan »

Dzięki Don Kalafioro.
Niestety tak właśnie myślałem, że to teraz wygląda.
Fajnie, bo właśnie zakupiłem sobie 30 Hexów. :evil:
Czyli rozumiem, że mimo że rozpa na 30 Hexach nie gniecie jajec, to i tak uwalili to na wszelki wypadek, bo włoch tym grał, a to że obessał to już nie ważne...
Można na tych beji jeszcze jakoś wpłynąć, czy generalnie jest już po jabłkach?

Awatar użytkownika
Rince
Ciśnieniowiec
Posty: 7202
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Rince »

Holan, wydaje ci sie. Na kilka armii to jest autowin. Tego chlopaki raczej chca uniknac.
Obrazek
Z życia europejskiego battlowca: "im going to play on UB cause we have a bomb in school, so unexpectedly some free time".

Awatar użytkownika
Szmajson
Postownik Niepospolity
Posty: 5108
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"
Kontakt:

Post autor: Szmajson »

Cauliflower pisze:Ja jestem przekonany, że połowa tych durnych pomysłów pochodzi od tego grubego Niemca.
jeszcze go kurde pizza w hanoverze karmiliśmy..... była okazja go otruć :P heheh
Spokój to kłamstwo, jest tylko pasja. Dzięki pasji, osiągam siłę. Dzięki sile, osiągam potęgę. Dzięki potędze, osiągam zwycięstwo.

Obrazek

Awatar użytkownika
Cauliflower
Ciśnieniowiec
Posty: 7659
Lokalizacja: Ordin, Warszawa, Polska, Świat

Post autor: Cauliflower »

Holan pisze: Można na tych beji jeszcze jakoś wpłynąć, czy generalnie jest już po jabłkach?
Na nich ogólnie jest ciężko wpłynąć.
Mówię, mają chłopaki swoje zdania i są zajebiście uparci.

Jedyne jak można na nich wpływać, to przez naszego człowieka tami jego politykowanie, dogadywanie się z innymi, choćby dość dziwnym Walijczykiem itd.
Ale to już wszystko w gestii Shina.


Jak bardzo nie potną i tak dostaną wpie..ol :D
I to ich boli :D :D
malfoj pisze:Ty to zawsze musisz kogos upokorzyc przy stole
Obrazek

Awatar użytkownika
Wojtuś
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3830
Lokalizacja: The Gamblers Wrocław

Post autor: Wojtuś »

Ehh, a my gramy prawie wszystkie mastery na te durne zasady. Nie dość, że idiotyczne, to nudne i schematyczne. Mam nadzieje, że któryś z organizatorów postanowi zmienić format.
https://idefly.pl - robimy koszulki, bluzy itd dla klubów!

Awatar użytkownika
Jasif
Masakrator
Posty: 2979

Post autor: Jasif »

Chyba mała szansa, że ktoś z orgów postanowi zaryzykować fiasko frekwencyjne? Tym bardziej, że głosowało się na konkretne formaty?
Chociaż osobiście nie miałbym nic przeciwko. Nie podoba mi się ten comp.
paulinka17 pisze:Mówiłem, jabaniutki nawet oczka zmrużył z rozkoszy.
Dziedzic pisze:JH i UD razem, piekło zamarzło i serce Szaitisa pękło.

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

@Jasif

To nie będzie fiasko frekwencyjne. U nas jest taki wysoki poziom, że topowi gracze mogą zrobić jakikolwiek comp i będzie on o niebo lepszy od tych wypocin prawiczków(nie mówię o Tobie Shino, Ty jesteś z Polski i ruchasz regularnie). Mówienie, że brak euro spowoduje fiasko frekwencyjne tylko straszy i zachęca do klepania tego formatu mastera w master. Organizator też człowiek i sam powinien wiedzieć kiedy można odpocząć. Chłopaki co cisną na euro i tak przyjadą swoimi rozpami i będą mieli trening lepszy jakby grali na euro-masterze.

Awatar użytkownika
bigpasiak
Ciśnieniowiec
Posty: 7714
Lokalizacja: Syberia

Post autor: bigpasiak »

Lidder pisze:@Jasif

To nie będzie fiasko frekwencyjne. U nas jest taki wysoki poziom, że topowi gracze mogą zrobić jakikolwiek comp i będzie on o niebo lepszy od tych wypocin prawiczków(nie mówię o Tobie Shino, Ty jesteś z Polski i ruchasz regularnie). Mówienie, że brak euro spowoduje fiasko frekwencyjne tylko straszy i zachęca do klepania tego formatu mastera w master. Organizator też człowiek i sam powinien wiedzieć kiedy można odpocząć. Chłopaki co cisną na euro i tak przyjadą swoimi rozpami i będą mieli trening lepszy jakby grali na euro-masterze.
Dokładnie tak.
Jankiel też bardzo dobrze prawi. Pozostaje pytanie dlaczego pocięli po kawałku i to raczej mało znaczącym zamiast iść na całość i ruszyć to co naprawdę jest do ruszenia?

Ograniczenia WE...? Jakie ograniczenia?
Aaaa... to miał być bonus! Qrcze a ja tego nie ogarnąłem, teraz mogę sobie wystawić 70gg... Tylko po co? Cokolwiek dochodzi i pufff... Jaki bezpiered...

Dirty może ma traumę po Hannoverze i potem po naszym DMP, ESC i w końcu ojro kiedy to od naszych szeregowych graczy potrafił dostać wp....ol i nie było łatwych pkt jak zakładał :lol2:

Zamiast skoncentrować się na problemie, poszli na około pozorując pracę nad nim a w istocie pokazując swój światopogląd...

Słabo to wyszło bo nawet uwolnienie corów pozytywem nie jest...
Może jeszcze da radę to odkręcić wytykając im to na forum...? Delikatnie nakierować na właściwy tok myślenia?
The wood hold peace for thos who desire it, but those who seek battle will find me...
The forest has as many eyes as leaves...

Far over, the misty mountain Cold, to dungeons deep and caverns old.
The pines were roaring, oooooon the hight...
Abandoned

Awatar użytkownika
Wojtuś
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3830
Lokalizacja: The Gamblers Wrocław

Post autor: Wojtuś »

Jasif, fiasko frekwencyjne moze byc jak ludziom nie bedzie sie chcialo jechac na kolejny euromaster. Fajne ograniczenia i format sa proste do wymyslenia.Nasza reprezentacja i tak bedzie dobrze ograna bez dajmy na to dwóch innych masterow niżeuro.
https://idefly.pl - robimy koszulki, bluzy itd dla klubów!

Bandzierochlast
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 105

Post autor: Bandzierochlast »

Nie jestem (jeszcze) graczem turniejowym ale imho idą w dobrą stronę. Zdejmują ograniczenia ogólne (które zmniejszają ilość różnych rozpisek) a banują to co jest naprawdę silne - szkoda że robią to mało skutecznie, i z taką dużą ilością "niepotrzebnych strat" (np. 0-1 na all skaven rary a nie tylko na latarke i abome itp.)

Nie znajduję jednak racjonalnego wytłumaczenia na MoS w DoChu. INGERUJĄ W JEGO ZASADY, mocno go nerfiąc - dla porównania, sztormówa, Pedant, Hellheart i inne mocne itemy pozostają bez zmian, jedynie na zasadzie "choose 2 from 3 itd".
Można ten item przyciąć w ten sam sposób co inne itemy.
Kilka na szybko rozkminionych przykładów:
Dodać dopisek że heraldzi z mosem muszą wybrać różne lory.

1) Mos 0-1 jak inne gifty. Wprowadza to tzeentchowca do każdej rozpiski, coś jak z pedantem, sztormówką itd. Wg. mnie bardzo uczciwe.

2) Mos 0-2, Heraldzi z mosem nie mogą latać. Bez mobilności część czarów traci na powerze, w dodatku jeśli chcemy poczarować musimy wziąć horrory, innaczej byle WE jedną salwą zabiją naszego maga - nie mieści się już tyle letterów i heraldów khorna. Mamy więc kolejną nie pg opcje złożenia rozpiski.

3) Bierzesz mos na heraldzie/dach masz fiendy powiedzmy 0-6 i/lub 1 unit. Albo coś w tym stylu.

Przydało by się trochę konsekwencji, mos to jedyny item przycięty w tak idiotyczny sposób.

Awatar użytkownika
Durin
Niszczyciel Światów
Posty: 4766
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Durin »

To już prędzej coś w stylu mos/biti/guo choose 1 i gd/syrena choose 1.... to tak na prawdę wystarczy jako całe cięcie demonów
Barbara pisze:Może nie wszyscy się w tym środowisku lubimy, ale akurat prawie wszyscy się znamy. To że dwóch znajomych da sobie czasem po ryjach nie powinno chyba nikogo dziwić.

faj3r
Mudżahedin
Posty: 345
Lokalizacja: Toruń

Post autor: faj3r »

No panowie od Euro popłynęli...
...coś mi się zdaje, że turniejów na Open, po prostu bez specjali i z lekkim przycięciem magii pojawi się w tym roku więcej.

Może by Panowie wydali sobie własny system bitewny, skoro są tacy kreatywni. To jakiś żart jest.
KUPIĘ: Bitsy (głównie kusze i bicze) od Dark Elves
--
"In a mad world, only the mad are sane." - Akira Kurosawa
mój blog: Sand and Glue

Obrazek

Muthare
Mudżahedin
Posty: 294

Post autor: Muthare »

według mnie fajne cięcia- obcinaja naprawde potezne komba wiec zostaja rzeczy porównywalne- czyli nie armia decydyje o zwyciestwie a gracz

Bretonnian
Falubaz
Posty: 1152

Post autor: Bretonnian »

A ja myślę że trzeba zagrać 2 - 3 turnieje na ten draft żeby móc go jakoś oceniać :wink:

Awatar użytkownika
Durin
Niszczyciel Światów
Posty: 4766
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Durin »

Nie no Suchy... patrzysz z perspektywy Brety.... ogólnie ja czy ty... mamy dobrze...... ogry ścięte, de sciete, nasze rozpy nieruszone... ale myślę, że mimo wszystko przegieli...
Barbara pisze:Może nie wszyscy się w tym środowisku lubimy, ale akurat prawie wszyscy się znamy. To że dwóch znajomych da sobie czasem po ryjach nie powinno chyba nikogo dziwić.

Awatar użytkownika
DarkAngel
Oszukista
Posty: 820
Lokalizacja: Wataha - Racibórz/Wrocław

Post autor: DarkAngel »

Beznadzieja - zwłaszcza, że większość turniejów w ciągu roku będzie na te ograniczenia... Jeśli chodzi o ograniczenia Euro, to moim zdanie najlepsze były w 2011. Z resztą w porównaniu z tymi nawet zeszłoroczne euro wydaje się całkiem fajne. Jak tak dalej pójdzie, to za rok narzucą każdej armii jedną rozpiskę.
"Nie może być kompromisu między wolnością a nadzorem ze strony rządu. Zgoda choćby na niewielki nadzór jest rezygnacją z zasady niezbywalnych praw jednostki i podstawieniem na jej miejsce zasady nieograniczonej, arbitralnej władzy rządu." - Ayn Rand

ODPOWIEDZ