Galeria Krasnoludów

Dwarfs

Moderatorzy: Arbiter Elegancji, Rakso_The_Slayer

ODPOWIEDZ
riv89
Wałkarz
Posty: 50
Lokalizacja: Wrocław

Re: Galeria Krasnoludów

Post autor: riv89 »

rękawy i rogi są w kolorze USHABTI BONE, białe są tylko krawędzie ubrań na dole w koło kolczugi.
"Złoto nie może kupić straconego honoru, ani rzemiosło nie może go naprawić"

Awatar użytkownika
ZOO Art Studio
Chuck Norris
Posty: 424
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: ZOO Art Studio »

Tak jak napisałem - troszku daleko te krasnale są, żeby być precyzyjnym. Ale tak, czy tak proponuję nie washować jasnych kolorów, bo wygląda to średnio. Chyba już lepiej bejcę położyć (choć akurat w tej kwestii mam mało doświadczenia - widziałem tylko finalne efekty, które były obiecujące). Ale goraco polecam pocieniować "z ręki" kupa frajdy a po 5-10 figsach wprawa przyjdzie. Ja zaczynałem od Night Goblinów zmywanych 4-5 razy :lol2:

Ave!
Niedźwiedź

riv89
Wałkarz
Posty: 50
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: riv89 »

a właśnie da sie zmyć kolor? czym ? :P
"Złoto nie może kupić straconego honoru, ani rzemiosło nie może go naprawić"

Awatar użytkownika
ZOO Art Studio
Chuck Norris
Posty: 424
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: ZOO Art Studio »

Ja płukam w Wamodzie - naprawdę zajebisty środek (Polak potrafi!). Można w DOT-cie 3 lub 4, ale mam jakieś złe doświadczenia (się figurki rozpuściy...).

Ave!
Niedźwiedź

riv89
Wałkarz
Posty: 50
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: riv89 »

macie racje z tymi jasnymi kolorami :P to nie dla pierwszaka lepiej już zrobić tak:
http://fotoo.pl/show.php?img=487197_war ... ith-great-
"Złoto nie może kupić straconego honoru, ani rzemiosło nie może go naprawić"

Awatar użytkownika
ZOO Art Studio
Chuck Norris
Posty: 424
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: ZOO Art Studio »

Ooooo - właśnie! Tyż fajne kolorki, a zdecydowanie łatwiejsze do wyprowadzenia. Jeszcze po pół godzinki z takim modelem co by czerwień wyciągnąć i już byłoby w ogóle mioduś.

Ave!
Niedźwiedź

riv89
Wałkarz
Posty: 50
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: riv89 »

przemalowywać nie ma sensu? Lepiej zmyć i na nowo?
"Złoto nie może kupić straconego honoru, ani rzemiosło nie może go naprawić"

Awatar użytkownika
ZOO Art Studio
Chuck Norris
Posty: 424
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: ZOO Art Studio »

Hmmm... To zależy jak do tego podchodzisz... Ja pod tym względem wykazuję się wręcz psychopatyczną dokładnością i jak tylko cokolwiek nie idzie po mojej myśli to do Wamodu i od początku... Ale radze Ci raczej jednak zmyć - cieńsza warstwa farby zawsze pożądana, a i nic Ci nie będzie kolorów od spodu zniekształcać...

Ave!
Niedźwiedź

riv89
Wałkarz
Posty: 50
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: riv89 »

też mam coś takiego jak "psychopatyczna dokładność" Womad? Zanurzasz całą figurkę i wyciagasz szarą bez podkładu (w skrócie) z plastikiem nic się nie dzieje?
"Złoto nie może kupić straconego honoru, ani rzemiosło nie może go naprawić"

Awatar użytkownika
ZOO Art Studio
Chuck Norris
Posty: 424
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: ZOO Art Studio »

Wamod - pozwolę sobie na kryptoreklamę http://battlebear.pl/modelarstwo/zmywac ... owych.html - wrzucasz figurki. Jeśli Wamod świeży, to wyjmujesz czyste po pół godzinie. Jeśli już używałeś z 5-8 razy to muszą poleżeć ze 3-5 godzin. Jak je wyjmujesz z Wamodu to stara szczoteczka do zębów, trochę mydła i szorujesz co by nic na pewno na figurce nie zostało (i następnie położony podkład dobrze się trzymał).

Ave!
Niedźwiedź

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Aleście sieknęli dyskurs - i pomyśleć, że miała to być galeria krasnoludów, a nie topic o technikach malowania :( :wink:

riv89
Wałkarz
Posty: 50
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: riv89 »

"Złoto nie może kupić straconego honoru, ani rzemiosło nie może go naprawić"

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Po pierwsze - wklejaj fotki, a nie linki, po drugie - nie pakuj wszystkich fotek, jakie robisz, tylko wklejaj te, na których coś widać (ostre).

riv89
Wałkarz
Posty: 50
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: riv89 »

1. Wklejałem foty ale już raz nie było widać, link jest pewniejszy.
2. Czego nie widzisz? :shock:
"Złoto nie może kupić straconego honoru, ani rzemiosło nie może go naprawić"

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Trzecia fota koszmarnie nieostra... Poza tym: załóż własną galerię i tam publikuj mnóstwo fotek. myślę, że w Galerii krasnoludów najlepsze fotki powinny się znaleźć. Nie trzeba ich wiele, 2-3, ale konkretne. Reszta fotek + komentarze co do technik malowania byłyby w prywatnej galerii...

riv89
Wałkarz
Posty: 50
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: riv89 »

To nie topic o robieniu zdjęć i tego typu dyskusje "i pomyśleć, że miała to być galeria krasnoludów" :)
Ale wyjaśnie: trzecia fota - jest poprawna, nieostre są pierwsze 3 modele, dalszy szereg jest jak najbardziej poprawny, takie ma być. Skupienie ostrości na drugi plan :P taka technika w fotografi dlatego tak wygląda. :)
"Złoto nie może kupić straconego honoru, ani rzemiosło nie może go naprawić"

riv89
Wałkarz
Posty: 50
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: riv89 »

smiejagreg pisze:... załóż własną galerię i tam publikuj mnóstwo fotek. myślę, że w Galerii krasnoludów najlepsze fotki powinny się znaleźć. Nie trzeba ich wiele, 2-3, ale konkretne. Reszta fotek + komentarze co do technik malowania byłyby w prywatnej galerii...

OK :) zgadzam się, tak zrobię.
I'm sorry

cytując pierwszy post "Zapraszam do wrzucania swoich zdjątek krasnali. Dzielcie się też pomysłami na konwersje i prezentujcie swoje plany na zrobienie armii."

- nie zgrzeszyłem tak bardzo, chyba ;)
"Złoto nie może kupić straconego honoru, ani rzemiosło nie może go naprawić"

Awatar użytkownika
Robo
Chuck Norris
Posty: 417

Post autor: Robo »

Warhammerowy odpowiednik Cadillac`a- wielki, ciężki, ciężko się prowadzi, ale każdy go kocha :D

Obrazek

Więcej w mojej galerii.
Poprawione zdjęcie.

Awatar użytkownika
Thorkild
Mudżahedin
Posty: 316
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Thorkild »

Słowem wstępu: kupiłem niby pomalowanych 16 długobrodych, przemalowałem zakończenia kolczug na czerwono - żeby pasowało do koloru przewodniego armii, rozjaśniałem metaliki, trochę zróżnicowałem brody bo wszystkie były pomalowane na ten sam - szary kolor, dorobiłem tarcze, no i filler co by zrobić klocek 5x4. A teraz najważniesze: to jest pierwszy skończony klocek !!! Stare Zrzędy
Obrazek

Obrazek

Obrazek

a na deser Inżynier
Obrazek

Awatar użytkownika
Fuxiorr
Masakrator
Posty: 2737
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Fuxiorr »

Lubie to! :D
misha pisze:heh gorzej jak przez taką nędzę stół ci spadnie czy cuś i figurki za tysiaki polecą po podłodze w otchłań płaczu i rozpaczy :)

ODPOWIEDZ