Pierwszy Turniej Legionu Kraków

Regulaminy, relacje, scenariusze, kampanie, pokazy etc.

Moderatorzy: Laik, Dymitr

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Fluffy
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3434

Re: Pierwszy Turniej Legionu Kraków

Post autor: Fluffy »

Skoro narzekacie na night goblin shamans - czemu na nich gracie?
To zapytaj jeszcze, dlaczego gramy zielonymi skoro O&G mają animozje i na gale zablokowany oddzial.
Macie jedne z najlepszych oddziałów typu core, macie doom divery jako odpowiedź na save'a 1+. Mało?
Panter, proszę Cię, nie ośmieszaj się. Pożycze Ci zielone, pograj, poczujesz na włąsnej skórze jakość tych "najlepszych" oddziałów.

Pozdro.

Awatar użytkownika
Stone
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 192

Post autor: Stone »

PiotrB pisze:no tak co za niedopatrzenie :) ta ozdobna maszyna z siłą 5 i 4 wondami za 90 pkt przecież nic nie robi :mrgreen:
Bez pegazerii i Lore of Heaven, reszta towarzystwa też pewnie niewiele zrobi...
...ale na poważnie, nie znam się na O&G, zresztą nie znam się na na innych armiach :lol2: ale krojenie Brety to już lekka przesada. [-X

panterq
Masakrator
Posty: 2461
Lokalizacja: Legion

Post autor: panterq »

Fluffy - zadałem normalne pytanie, dlaczego night goblin shamans a nie zwykli goblin shamans. Nie jestem specem od O&G, ale odpowiedź w stylu "nie wiesz to się nie odzywaj bo ja wiem ale nie powiem" nie wydaje mi się dobrym sposobem prowadzenia dyskusji.
Yes they drink blood. Yes, some of them have been known to command armies of the damned. But at least they're not Elves.
- Niles Valera, Agitator

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

słabiutka goblińska armia na 1500 pkt:

1500 Pts - Orcs & Goblins Roster

Total Roster Cost: 1500

Big Boss (1#, 145 pts)
1 Black Orc Big Boss (Battle Standard Bearer), 115 pts = (base cost 90 + Battle Standard Bearer 25)
1 Talisman of Endurance, 30 pts

Boyz Mob (25#, 295 pts)
25 Savage Orc Big'Uns, 295 pts = 25 * 11 (base cost 8 + Extra Hand Weapon 1 + Big 'Uns 2) + Musician Mus 10 + Standard Bearer Std 10

Shaman (1#, 120 pts)
1 Savage Orc Shaman, 70 pts
1 Lucky Shrunken Head, 50 pts

Shaman (1#, 110 pts)
1 Night Goblin Shaman, 85 pts = (base cost 50 + Level 2 Upgrade 35)
1 Dispel Scroll, 25 pts

Night Goblin Mob (22#, 120 pts)
20 Night Goblins, 70 pts = 20 * 3 (base cost 3) + Musician Mus 10
2 Fanatics, 50 pts = 2 * 25

Shooty Things (4#, 85 pts)
1 Goblin Rock Lobber, 85 pts

Shooty Things (4#, 80 pts)
1 Goblin Doom Diver Catapult, 80 pts

Pump Wagon (1#, 60 pts)
1 Snotling Pump Wagon, 60 pts = (base cost 45 + Spiky Roller 15)

Mangler Squig (1#, 65 pts)
1 Mangler Squig, 65 pts

Trolls (6#, 210 pts)
6 Trolls, 210 pts = 6 * 35

Trolls (6#, 210 pts)
6 Trolls, 210 pts = 6 * 35


zamiast jedego big guns chciałem dać dyscypline..
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

UWAGA RZUCA 2 animosje z czego jedną olewa i dostaj k6 hitów z S5
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Catafractus
Mudżahedin
Posty: 231

Post autor: Catafractus »

wpiszcie mnie Emp albo WoC

Awatar użytkownika
Charki
Falubaz
Posty: 1144
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Charki »

Wytłumacz mi Piotrze na czym polega gamebreaking rozpy którą wkleiłeś ?
Bo po pierwszym przeczytaniu widzę co najmniej 5 armii które to jadą bez problemu :) Nawet specjalnie rozpiski pod to nie trzeba robić ;)


edit:
przemyślałem na spokojnie... ciężko mi znaleźć armie która tego nie jedzie
Ostatnio zmieniony 2 lut 2013, o 17:02 przez Charki, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Dydu
Masakrator
Posty: 2288
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Dydu »

Dodane pare zmian.

Awatar użytkownika
Charki
Falubaz
Posty: 1144
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Charki »

Dlaczego VC mogą mieć oddziały po 40modeli, a gobasy max 30 ? albo pimperium żeby nie było ze jestem stronniczy :mrgreen: ?
Ostatnio zmieniony 2 lut 2013, o 16:59 przez Charki, łącznie zmieniany 1 raz.

Bretonnian
Falubaz
Posty: 1152

Post autor: Bretonnian »

Wow Piotrek, naprawdę to że twoją armie bolą OnG nie znaczy że są przegięte i należy im obcinać połowę złożeń. A w rozpisce którą podałeś nie widzę niczego tak przegiętego żeby od razu to banować. Nawet jeśli OnG mają lepiej na małe pts niż na duże to nie oznacza to ze trzeba je od razu ciąć :roll:

Awatar użytkownika
Xier
Falubaz
Posty: 1058
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Xier »

Odblokujcie bretce trebe 0-2 i dajcie 350 na oddział by chociaż 1 lance złożyć ładną ...
nieregulaminowy podpis usunięty - administracja

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

Nie może być, za mocne ;)
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Bretonnian
Falubaz
Posty: 1152

Post autor: Bretonnian »

Trebki okej, ale lance za 350 pts? Jak, po co i dlaczego? :wink:

Awatar użytkownika
Xier
Falubaz
Posty: 1058
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Xier »

Bo wchodzi tylko 10 z magiczną szmatką
nieregulaminowy podpis usunięty - administracja

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

Bretonnian pisze:Wow Piotrek, naprawdę to że twoją armie bolą OnG nie znaczy że są przegięte i należy im obcinać połowę złożeń. A w rozpisce którą podałeś nie widzę niczego tak przegiętego żeby od razu to banować. Nawet jeśli OnG mają lepiej na małe pts niż na duże to nie oznacza to ze trzeba je od razu ciąć :roll:
Masz od mnie PMkę w tej sprawie...
Charki pisze:Wytłumacz mi Piotrze na czym polega gamebreaking rozpy którą wkleiłeś ?
Bo po pierwszym przeczytaniu widzę co najmniej 5 armii które to jadą bez problemu :) Nawet specjalnie rozpiski pod to nie trzeba robić ;)


edit:
przemyślałem na spokojnie... ciężko mi znaleźć armie która tego nie jedzie
nie mówię o gamebrekingu - uważam,że to jest przyzwoite armia mająca możliwości... chętnie zagram taką armią...

Oficjalnie odłączam się od tworzenia tych zasad oraz chwilowo od organizowania dla was czegokolwiek. Róbcie co chcecie. :D
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
Fluffy
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3434

Post autor: Fluffy »

Zajebista rozpa, Piotrze, normalnie gamebreaking. Jak to (Charki?) powiedział - trudno znaleźć armię która tego nie pojedzie :mrgreen:

PSz
Falubaz
Posty: 1419

Post autor: PSz »

Piotrze spokojnie przeciez to normalne przy propozycjach compa.
Przypomnij sobie jak sam miałes kilka pretensji do propozycji Gremlina.
Więc spokojnie :)
Ja niestety nie jestem dobry w innych armiach i mam mało propozycji co do ograniczeń. Wiem tylko ze na te pkt są gięte : chalice ... z chd, hydra, Stema tank, abominacja.P
Mega mocne są ironblaster, mourny, kfc, juggery i innw MC oraz PoK na pegazie ale to chyba jest jakoś do ogarnięcia.

Propozycja armii O&G jest słaba bo generalska LD jest 7 i przymocowana do dzikusów. Nie sądze żeby trolle się sprawdziły w każdej bitwie. Będą mieć problem by to wyszło nawet w jednej:) Dzikusy z ld 8 przy ich frenzy to też nie wielki problem. Nie wiem czy już 3 kfc nawet od frontu by tego nie zgwałciła. Pamiętaj ze Black orc nie daje jeszcze bezpieczeństwa z animozją, może sie przeciez okazać że nocniki postanowią się bić z dzikusami:)

Odnośnie nocnych szamanów i zwykłych gobo szamanów to może i jest racja. Mi się nie podoba propozycja by dodawać rzut grzyba którego już nie można dodać do casta w oczekiwaniu na jedynke. Albo działa caly albo wogóle.
Ograniczenie magii do 3 lv też uważam za słabe bo premiuje tylko RB lory, a przez to niektóre armie. Lepsze w mojej opini było by 4lv maks.

Caledor19
Oszukista
Posty: 841

Post autor: Caledor19 »

o jak zajebiscie chcialem wlasnie flamic na bestie ze maja tylko 300pkt na oddzial przez co wchodzi 20bestigorow z plus 1 do ld a tu taka niespodzianka^^
Warhammer to nie jest sport

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

jestem absolutnie spokojny a rozpę robiłem 3 min na kolanie więc nie może być mega uber bo nie znam się na O&G. Po tych jednak 3 minutach stwierdzam ,że jeśli w rozpie na tak małe punkty mam 2 super maszyny, 3 dobre oddziały , 2 magów ,uber zabijaki jak mangler,fanatyk czy pumpwagon oraz bsb z siłą 7 i wardem to wydaje mi się ,że strasznie słabe to nie jest i płakanie nad tym nie ma sensu :) Teraz wyrzuciłbym 6 troli i wrzucił porządne rydwany... lol... ile armii na te punkty wystawi tak kompletną armię? :)
Wasze zachowanie nie ma nic wspólnego z balansem- po prostu każdy chce ,żeby dla niego było jak najlepiej -sądzicie ,że kto będzie głośniej krzyczał ten więcej załatwi- ja do tego ręki nie przyłożę- Dydu chciał robić turniej - to niech robi :)...Na zdrówko :)
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9484
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

a to nie jest tak ze jak miedzy savage'ami a nocnikami np pump wagon to oberwie on a nie savy?
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

ODPOWIEDZ