rozpiski elfów VIII ed.

High Elves

Moderatorzy: Albo_Albo, Asassello

Zablokowany
chomik
Mudżahedin
Posty: 334
Lokalizacja: Katowice

Re: rozpiski elfów VIII ed.

Post autor: chomik »

zawsze jest ward, który na chwile obecną bardziej tyłek ratuje :P przy obecnej tendencji 5-6 siły z gw albo czego innego

Awatar użytkownika
Ukalez
Falubaz
Posty: 1211
Lokalizacja: Kielecki Klub Bitewny "Kieł"

Post autor: Ukalez »

diuk pisze:
Tylko że będąc na smoku mógłbyś mieć ten 1+ save'a
Na smoku 1+ się nie wykręci :wink:
Mieli do wyboru wojnę, lub hańbę, wybrali hańbę, a wojnę będą mieli także.

Shino: "Rb strona67 jakbys szukal zrodla"
Żaba: "raczej 65 jeśli już"

I love this game... :D

Awatar użytkownika
Semi
Niszczyciel Światów
Posty: 4759
Lokalizacja: Warszawa - Drobne Wałeczki
Kontakt:

Post autor: Semi »

@WojtuśŚ

To co proponujesz to standardowy build smoczy, mi chodzi o to aby wlasnie byly 2 kloce wl nie jeden wiekszy raptem o 8 modeli. Tez bym wolal BoS na BSB ale tak mam tanszego 3ciego maga... Zgodze sie ze Haeven by bardziej pasowal, ale wtedy zmienia to cala koncepcje rozpiski...

Lorda skladalem tak aby byl pancerzem i wardem dla smoka ;) nieoszukujmy sie ale to smok nabija cr, wydaje mi sie ze trickster shard jest lepsza opcja niz magiczne ataki...
Obrazek
Highborn Elves Only!

Awatar użytkownika
Ukalez
Falubaz
Posty: 1211
Lokalizacja: Kielecki Klub Bitewny "Kieł"

Post autor: Ukalez »

Ciekawą alternatywą w obecnych czasach pancernych oddziałów (demisie, scullcrasherzy, czołg, kawa) mógłby być Lord w złożeniu:
Dragon Armour, Shield
Vambraces of Defence [55.0]
Star Lance [40.0]
Potion of Foolhardiness [5.0]

Ale na smoku dawno nie grałem, ostatnio w złożeniu:

Dragon Armour
Vambraces of Defence [55.0]
Foe Bane [25.0]
Enchanted Shield [10.0]
Talisman of Loec [10.0]

Dawał radę, ale wiadomo, że meta ciągle się zmienia, teraz pewnie z takim złożeniem bym nie zaryzykował.
Mieli do wyboru wojnę, lub hańbę, wybrali hańbę, a wojnę będą mieli także.

Shino: "Rb strona67 jakbys szukal zrodla"
Żaba: "raczej 65 jeśli już"

I love this game... :D

Awatar użytkownika
Wojtuś
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3830
Lokalizacja: The Gamblers Wrocław

Post autor: Wojtuś »

@semi chyba trochę chaotycznie napisałem. W przypadku, gdybyś wziął heaven, to BsB nie jest potrzebny jako mag. A te 20 2WL sa bez sensu, mankamentem ich jest mała liczba ataków, zwłaszcza w jednym miejscu - w sensów, gdy bijemy w coś wąskiego. Zwyczajnie nie starca tych ataków.
https://idefly.pl - robimy koszulki, bluzy itd dla klubów!

Awatar użytkownika
Semi
Niszczyciel Światów
Posty: 4759
Lokalizacja: Warszawa - Drobne Wałeczki
Kontakt:

Post autor: Semi »

atakow bija tyle co pelne klocki tylko ze na krocej ich starcza.
Na palce jednej reki mozna policzyc paringi z ktorymi wystawisz sie w hordzie, z kazdym innym bedziesz ustawiony w 2 szeregu, albo jeszcze szerzej... dlatego wlasnie stawiam na light aby dorobic sobie tych atakow albo zwiekszyc przezywalnosc aby dluzej walczyli ;)
Obrazek
Highborn Elves Only!

Awatar użytkownika
Wojtuś
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3830
Lokalizacja: The Gamblers Wrocław

Post autor: Wojtuś »

Chyba nie mam daru przekonywania. 30 jest od walki że wszystkim 20 od walki z 60% rzeczy na stołach. Zastosowanie taktyczne różne.
Z krasiami masz czoko, bo smoksie chowa, a obstrzelane 20 wl nie zabijają hordy przykurczow. Nawet z magia, która też jest taką sobie.
https://idefly.pl - robimy koszulki, bluzy itd dla klubów!

Awatar użytkownika
Pixel
Wodzirej
Posty: 709

Post autor: Pixel »

Na DMP byłem podobną rozpą (1 mały mag mniej, bardziej dopakowani WL) i szczerze mówiąc, 2500pkt. to jeszcze za mało, zeby smoka wystawiać. Gra się trudno pod niektóre armie, ale daje sporo satysfakcji :D
- W życiu nie zobaczysz dwóch rzeczy: pierwszego stołu i cycków.

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8173
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

to ja też wrzucę swoją rozpę na Bazyla.

1 Archmage @ 320.0 Pts
General; Magic Level 4; Lore of Light
Dispel Scroll [20.0]
Loremasters Cloak [40.0]

1 Mage @ 180.0 Pts
Magic Level 2; Lore of Light
Annulian Crystal [40.0]
Ironcurse Icon [5.0]

1 * Noble @ 168.0 Pts
Lore of Light; Great Weapon; Battle Standard
Radiant Gem of Hoeth [45.0]
Charmed Shield [5.0]

22 First Archers @ 282.0 Pts
Longbow; Standard Bearer; Musician; Captain
Standard of Discipline [15.0]

23 Archers @ 258.0 Pts
Longbow; Musician

10 Spear Elves @ 95.0 Pts
Spear; Light Armour; Shield; Musician

25 White Lions @ 443.0 Pts
Great Weapon; Heavy Armour; Lion Pelt; Standard; Musician
Banner of Sorcery [50.0]

27 White Lions @ 438.0 Pts
Great Weapon; Heavy Armour; Lion Pelt; Musician, Champion
Amulet of Light [15.0]

14 Swordmasters @ 216.0 Pts
Great Weapon; Heavy Armour; Musician

1 Great Eagle @ 50.0 Pts
1 Great Eagle @ 50.0 Pts

1 Bazyliszek - Loder @ 0.0 Pts

Models in Army: 122
Total Army Cost: 2500.0


Gram nią dość defensywnie, zazwyczaj wystawiam się bunkrem na jednej połowie strefy rozstawiania.
Obrazek

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8708
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

Ostatnio grywałem czyms bardzo, bardzo podobnym ale od kiedy zacząłem używać Ring of Fury to podstawa u mnie, więc wpakuj go na maga, kosztem SM, a za ich resztę 2 bolczyki :P

Jednak i tak chyba rozpa już Ci poszła :)

I trochę ostatnio zmieniłem zestaw herosów na:

Archymage light
Mage II lvl fire, chociaz być moze spróbuję z metalem.
BSB BoS
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

diuk
Falubaz
Posty: 1487

Post autor: diuk »

Jak wszyscy wrzucają, to ja też.

To moja stała meta od jakiś 6 miesięcy.

Czyli mały metal + kowboj + 2 klocki Spearmanów - i jest moc!

Diuk 2500 High Elves

Archmage @ 330 pts
Lore of Shadow
General
lvl 4
Seerstaff [30.0]
LoreMaster's Cloak [40.0]

Mage @ 155 pts
Lore of Metal
Lvl 2
Dispell Scroll [20.0]

Noble @ 149 pts
Barded Elven Steed (16.0)
Dragon Armor
Shield
Helm of Fortune [25.0]
Sword of Might [15.0]

Noble @ 174 pts
Battle Standard Bearer
Dragon Armor
Great Weapon
Banner of Sorcery [50.0]

40 Spearmen @ 365 pts
Musician

30 First Spearmen @ 295 pts
Musician, Standard
Banner Of Eternal Flame [10.0]

29 White Lions @ 441 pts
Musician

29 White Lions @ 441 pts
Musician

Great Eagle @ 50 pts

Great Eagle @ 50 pts

Great Eagle @ 50 pts

Bazyliszek - Loder @ 0 pts


All rights reserved :P
Szukam: zamienników do Silver Helmsów

Kontakt PM

Awatar użytkownika
Bercik
Chuck Norris
Posty: 494
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Bercik »

Jak ci sie spearmeny spisuja? Sam rozważam duży oddział zamiast łuków, widz, że teraz dużo osób na nich gra

diuk
Falubaz
Posty: 1487

Post autor: diuk »

Bercik pisze:Jak ci sie spearmeny spisuja? Sam rozważam duży oddział zamiast łuków, widz, że teraz dużo osób na nich gra
Ujmę to tak: Rok grałem na Łucznikach, wymęczyłem ich na wszystkie strony. Fajnie jest sobie pograć na dużym spammie łuków z Shadowem i High Lorem, jak to kiedyś Furion grywał + 1 bolec, ale szczerze mówiąc, jak dla mnie, jest to przeinwestowana impreza.

Obecny comp na Light też nie urywa - dispelujesz Banishment i własciwie jest do przodu. Grałem na tym motywie rok temu i było to mega spoko na drużynówki, ale nowe VC nie boją się tak Lighta, a Demony to już "armia niszowa".

Speary spisują się rewelacyjnie. Odkąd na nich gram mam wrażenie że gram zupełnie inną armią.

Wszyscy narzekają na S3, ale ludzie - to jest 40 +30 ran na 2 oddziałach -niech ktoś wam to spróbuje zabić.

Ile razy wkurzałem się na 10 x łuczników które spływały od byle gównianego pocisku. Teraz jak ktoś wpuszcza mi pocisk w 40 spearmanów to się tylko cieszę.

Nie wiem co potrafią zabić łucznicy, ale te kilka ran na oddziałach jestem w stanie przeboleć (szczególnie bezużyteczni wydają mi się w erze MC). Ja wolę mieć regon który przyjmuje to ścierwo z którym nie chcę żeby Lwy walczyły, bo sorry, ale taki rydwan to chłopaki przyjmują i zabijają. Jak weźmiesz +20 pts War Banner to nawet kowboje mają problem ze statica ustać, bo masz wtedy + 5. Pogoniłem już kilku w ten sposób :)

Ale punktów mi braknie na tą zabawke w tej rozpie.

Naprawdę spearmany ustały mi już takie różne rzeczy, że łucznicy nigdy by o tym nie śmieli marzyć.

Z najlepszych rzeczy to pogonili pegazy, zabili Mortis Engine, wygrali CC z Blodkami 40 vs 30.

W większości armii jest coś z czym Speary mogą spokojnie iść na wymianę, a wystarczy rzucić 0 z Shadowa lub obniżanie S/T żeby przeciwnik miał już spore schody z nimi, no chyba że to mournfangi, ale tego to nikt rozsądny nie wpuszcza we włócznie :)

Jeśli mnie pytasz czy brać - to ja powiem - śmiało. Ja uznałem że branie Łuków to mydlenie sobie oczu. Każdy cover to taki ból dla tych rozpisek, że głowa mała, a jeden latacz u przeciwnika ogarnia całego Core Choice za 625 pts.

No chyba że gramy tym mocny defens jak napisał Asasello - wtedy to zaczyna mieć sens, ale ja Lwami lubię jednak pójść do przodu po jakieś punkty przeciwnika.
Szukam: zamienników do Silver Helmsów

Kontakt PM

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8173
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

diuk pisze: No chyba że gramy tym mocny defens jak napisał Asasello - wtedy to zaczyna mieć sens, ale ja Lwami lubię jednak pójść do przodu po jakieś punkty przeciwnika.
mając tych łuczników, ok 3 pocisków i wszystkie łatwe punkty schowane za obeliskami lub WL to przeciwnik musi podejść. Wyjątek to wszelkie inne defensy :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Wojtuś
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3830
Lokalizacja: The Gamblers Wrocław

Post autor: Wojtuś »

Gram na rozpie dluuugo juz. Speary tak jak diuk napisal sa swietne, z shadowem to już wgl. Nie biorę shadow ze wzgledu na 4 kości - brzytwa mało pewna, pit ka niecelna.
Jedyne, co mam lepiej to chanpioni na Wl. Są niezwykle przydatni taktycznie, gram na nich dluuugo i nauczyłem się ich używać. Są mega, ten z loeciem to już wgl.

Edit: zamiast ognia daj dyscyplinę. 9 ld z rerollem to za mało. Wtedy ci speary sa mega do trzymania herosów.
https://idefly.pl - robimy koszulki, bluzy itd dla klubów!

faj3r
Mudżahedin
Posty: 345
Lokalizacja: Toruń

Post autor: faj3r »

...a jak pisałem z pół roku temu, że mi się sprawdzają duże klocki włóczników lub LSG to zostałem tu centralnie wyśmiany 8-) "bo wszyscy grają na łucznikach"
nie - bo Andrzej tak gra, a "wszyscy" grają tak jak Andrzej ;-)

Speary mogą być bardzo fajne, jeśli się nimi dobrze zagra. Ustawiacie 6 frontem w 5 szeregach - 30 kolesi.
jak jesteście szarżowani bijecie z 4 rzędów - macie 24 kostki z ASF'em. To na prawdę potrafi fajnie zadziałać i ładnie "przechować" np. maga, ale trzeba ruszyć głową, a nie stać i strzelać.
KUPIĘ: Bitsy (głównie kusze i bicze) od Dark Elves
--
"In a mad world, only the mad are sane." - Akira Kurosawa
mój blog: Sand and Glue

Obrazek

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8708
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

jesli łucznikami tylko stałes i strzelałeś to nie dziwię, się że Ci sie nie sprawdzali ;)

Ja tam na sperach dużo również grałem, ostatnio znów na łukach. Cory i tak mamy do dupy cobyśmy nie wzieli więc to wszystko jedno i nie ma co porównywać speara i łuka jak np. kocura z feniksem :)
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Semi
Niszczyciel Światów
Posty: 4759
Lokalizacja: Warszawa - Drobne Wałeczki
Kontakt:

Post autor: Semi »

tak, opowiadajcie takie bajki dalej, 24 kostki z ASF ale z S3 ktora moze zrobic wrazenie co najwyzej na slavach ;)
Obrazek
Highborn Elves Only!

diuk
Falubaz
Posty: 1487

Post autor: diuk »

ja tam bije 40 atakow a nie 24 :-) A sila 3 styka na -k3 do T. mozna tez poprawic miasma.

ogolnie to s3 ld8 i5 ws4 asf za 9 punktow to jest dobra cena
Szukam: zamienników do Silver Helmsów

Kontakt PM

Awatar użytkownika
Galharen
Kretozord
Posty: 1618
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Galharen »

Pierwszy test 8 edycji, akurat wypada turniej na 1200 i zastanawiam się jak tutaj zbudować rozpę.

pierwsza myśl

-30 spearow, fcg
-10 łuków
-24 lionów, champ, muzyk, AoL
-eagle
-eagle
- goły mag 2lvl

daje to 1033pkt/1200.
Jak teraz wyekwipowac 1 maga? jaka jest tendencja z przedmiotami? (zawsze gralem ring of fury+silver wand - sprawdza się?)
a reszta pkt? 7ka swordów? jeszcze 10 łuków? Limit jest 400pkt na oddział i brak double speciali.

Zablokowany