8ED WoCh - Pytania i odpowiedzi

Warriors of Chaos

Moderator: JarekK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
debelial
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3784
Lokalizacja: 8B/Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: 8ED WoCh - Pytania i odpowiedzi

Post autor: debelial »

Tylko jedno małe 'ale' - stompy demonicznych wierzchowców i DPków w księdze WOCHu są magiczne :) ale nadal nie korzystają z giftów, póki LS nie zmieni zdania :)

Muthare
Mudżahedin
Posty: 294

Post autor: Muthare »

Ale w opisie soulswalowera, jest napisane że dotyczy to ran/modeli (nie pamiętam0 i konieć, nie jest tak że "ataki modelu mają zasadę soulswallowing" więc tak na koniec walki liczysz to co zadałeś z dowolnych źródeł.

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

Spirit Swallower pisze:The Daemon gains one wound for each unsaved wound it causes in close combat. This may not take the Daemon beyond its starting number of wounds
8ed dodała thunderstompy jako monsterowi, które nie korzystają z żadnych zasad specjalnych, LS głosowała, że również z giftowych zasad.
opis ma ten sam sens co Soul Feeder
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Muthare
Mudżahedin
Posty: 294

Post autor: Muthare »

To uściślenie było tak przegłosowane bo demony rozwalały tą grę.

Opat
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 159

Post autor: Opat »

Ten gift w żaden sposób nie wpływa na ts, ts w żaden sposób nie korzysta z giftu. Jasne. Ale pewnie i tak zaraz ktoś zacznie wydziwiać...
[CENTER]Obrazek[/CENTER]

Awatar użytkownika
Rogal700
Chuck Norris
Posty: 429
Lokalizacja: Bieruń

Post autor: Rogal700 »

A takie trochę głupie pytanie jak działa zerówka nurgla w combacie:
a) normalnie dajemy templatkę
b) 2d6 testów (jak przy normalnym zionięciu)
c) nie działa.

Obstawiam że odpowiedź A. Ale kumple dziś mieli inne zdanie.
WoCH W.19/R.9/P.7
Razem:35

Awatar użytkownika
Fumijako
Falubaz
Posty: 1171
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: Fumijako »

Z tego co mi wiadomo templata, lecz tylko wtedy gdy masz jak ją położyć by jednostek w CC nie zachaczyła

Awatar użytkownika
Keller
Falubaz
Posty: 1315
Lokalizacja: Giżycko/Białystok

Post autor: Keller »

A to nie tak, że skoro jest to "direct "damage" to musi być w strefie przedniej i nie może być rzucony w walczącą jednostkę, więc trudno położyć templarke, tak aby nie dotykała tego oddziału.

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

jaki typ takie ograniczenia :)
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
Fumijako
Falubaz
Posty: 1171
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: Fumijako »

bela16 pisze:A to nie tak, że skoro jest to "direct "damage" to musi być w strefie przedniej i nie może być rzucony w walczącą jednostkę, więc trudno położyć templarke, tak aby nie dotykała tego oddziału.
Jeśli jesteś magiem w CC lub coś i stoisz na rogu, to jest taka możliwość :D

Awatar użytkownika
Artur
Chuck Norris
Posty: 541
Lokalizacja: Koszalin, Klub Zad Trolla

Post autor: Artur »

To direct damage czyli w cc nie działa - lipny czar, masz zasięg taki jak temblata - praktycznie ten czar dasz rade użyć raz na ruski rok ...
Obrazek

DragoMir
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 122

Post autor: DragoMir »

Tak chce sie upewnić, nie ma żadnej erraty pozwalającej rzucić 0 nurgla do walki?
"Walery: Niech się pan na mnie spuści
Harpagon: A teraz Jakubie, trzeba wychędożyć karocę"
Skąpiec Moliera [Slaaneshyty]

"Czyli to maja najskrytsza fantazja! Już się nie mogę doczekać, aż poznam głębię swego zwyrodnienia."
Król Julian z Madagaskaru

Awatar użytkownika
Szczur22
Oszukista
Posty: 821
Lokalizacja: "Red Scorpion" Pszczyna

Post autor: Szczur22 »

DragoMir pisze:Tak chce sie upewnić, nie ma żadnej erraty pozwalającej rzucić 0 nurgla do walki?
Jest errata na stronie:

http://www.games-workshop.com/przestan. ... tania.html
Pocisk pisze:No sztandar jest mocny... dużo rzeczy jest mocnych, zamknijcie japy i nauczcie się grać

Awatar użytkownika
Fumijako
Falubaz
Posty: 1171
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: Fumijako »

Może kolejne głupie pytanie, ale gdy SkullCrushersi szarżują, to do stompali liczy się +1 S ?

DragoMir
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 122

Post autor: DragoMir »

Fumijako pisze:Może kolejne głupie pytanie, ale gdy SkullCrushersi szarżują, to do stompali liczy się +1 S ?
Do thunder/stompów żadnych zasad nie dodajemy= nie :(
DragoMir pisze:Tak chce sie upewnić, nie ma żadnej erraty pozwalającej rzucić 0 nurgla do walki?
jestem ślepy! Jakoś zdołałem nie zauważyć, że dyskusja na ten temat była zaraz przed moim postem...
W Rb znaleźć nie mogłem: czy zaklety czar może być użyty więcej niż 1 na turę [np warshrinowa premia?]
"Walery: Niech się pan na mnie spuści
Harpagon: A teraz Jakubie, trzeba wychędożyć karocę"
Skąpiec Moliera [Slaaneshyty]

"Czyli to maja najskrytsza fantazja! Już się nie mogę doczekać, aż poznam głębię swego zwyrodnienia."
Król Julian z Madagaskaru

Awatar użytkownika
Durin
Niszczyciel Światów
Posty: 4766
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Durin »

z jednego źródła - nie.

Czar z nurgla D6S5 test to i następne... na jakim TO się to testuje?
W przypadku salek na przykład, demisi itp... Wydaje mi się że w demonicznym odpowiedniku tego czaru było "na najniższej"
Barbara pisze:Może nie wszyscy się w tym środowisku lubimy, ale akurat prawie wszyscy się znamy. To że dwóch znajomych da sobie czasem po ryjach nie powinno chyba nikogo dziwić.

Awatar użytkownika
Azurix
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3001
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

Jak nie ma zapisu i jest to zwykły test to na najwyższym w modelu, a w przypadku dwuczęściowego modelu każdy na swojej statystyce.
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

DragoMir
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 122

Post autor: DragoMir »

Azurix pisze:Jak nie ma zapisu i jest to zwykły test to na najwyższym w modelu, a w przypadku dwuczęściowego modelu każdy na swojej statystyce.
czyli że jak? Jeśli np postać zda, a jednostka nie, to jednostka dostaje k6, czy dalej jak przy strzelaniu? A jeśli zarówno postać, jak i jednostka nie zda, to 2k6 dla jednostki jak przy strzelaniu, czy k6 w jednostkę i k6 w postać?
Ps. mówimy o 4?
edit: nieważne, patrz 2 posty niżej
@down ale ja spytałem o jednostkę :D
Ostatnio zmieniony 8 lut 2013, o 04:29 przez DragoMir, łącznie zmieniany 2 razy.
"Walery: Niech się pan na mnie spuści
Harpagon: A teraz Jakubie, trzeba wychędożyć karocę"
Skąpiec Moliera [Slaaneshyty]

"Czyli to maja najskrytsza fantazja! Już się nie mogę doczekać, aż poznam głębię swego zwyrodnienia."
Król Julian z Madagaskaru

Awatar użytkownika
Durin
Niszczyciel Światów
Posty: 4766
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Durin »

Nie było mowy o jednostce...
Barbara pisze:Może nie wszyscy się w tym środowisku lubimy, ale akurat prawie wszyscy się znamy. To że dwóch znajomych da sobie czasem po ryjach nie powinno chyba nikogo dziwić.

DragoMir
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 122

Post autor: DragoMir »

Jak tym magic missile, 4 nurgla trafisz jednostkę, w której siedzi champion, i zrani i jednostkę i championa, to zadaje: a1] 2k6 uderzeń jak przy strzelaniu, b1] k6 w jednostk i k6 w champa c1]k6 jak przy strzelaniu?

I jeśli zrani jednostkę, ale champa nie, to a2] k6 uderzeń rozdzielantch jak przy strzelaniu, czy b2] k6 tylko w jednostkę

I jeśli zrani bohatera, ale nie jednostkę, to a3] jednostka otrzyma k6 trafień jak przy strzelaniu, czy b3] bohater dostanie k6 trafień?

Najgorzej odbity [zdjęcie] czar [tylko lore atribute gorzej], więc mam nadzieję, że napisałem na temat tego czaru, a nie nieistniejącego :D

Okej, rozumiem, nie odpowidajcie na powyższe, doszedłem do tego, że zawsze k6 jak na strzelanie, ale zostawiam to, jakby ktoś miał to samo pytanie.
Na potrzeby tego czaru bierze się najwyższą T z jednostki, czy najwyższą ze zranionych modeli. np/ heros T5 jest w jednostce T3. On sam nie został zraniony, ale jednostce 2 żołnierzy zginęło. I teraz trzeba rzucić test T, czy kolejne k6 uderzeń otrzyma. Wykorzystujemy największą [od modelu nie zranionego] czy najmniejszą [od zranionych?]?

Czy 2 nurgla ulepsza trujące ataki z filith mace?
"Walery: Niech się pan na mnie spuści
Harpagon: A teraz Jakubie, trzeba wychędożyć karocę"
Skąpiec Moliera [Slaaneshyty]

"Czyli to maja najskrytsza fantazja! Już się nie mogę doczekać, aż poznam głębię swego zwyrodnienia."
Król Julian z Madagaskaru

ODPOWIEDZ