7 ed. - nowe HE

High Elves

Moderatorzy: Albo_Albo, Asassello

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Sito
Mudżahedin
Posty: 224
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Sito »

Wyżej napisałem że są 2 ataki z S5 od WL na rydwanie.
Magów nie ma co chować do 5 WL magowie przede wszystkim mają mieć zasięg i widzieć przeciwnika a nie się kampić po lasach, dla tego wchodzą do np bolców archersów spirów.Z powodu mobilności w lesie WL są dużo lepsi do trzymania BoS (oni maja się chować) a i w walce umieją się obronić 8)
" Sito- proste urządzenie do oddzielania od siebie obiektów o małych i większych wymiarach lub do oddzielania obiektów stałych od płynów, wreszcie do oddzielania zawiesin od płynów. "

http://pl.youtube.com/watch?v=xJqsFwIP0 ... re=related

Paku
Oszukista
Posty: 826

Post autor: Paku »

Ja tam się cieszę z nowej edycji, w zależności z czym będziemy grać wiemy co może zadziałać. Można zrobić Turbo Ofens na Smoku ,2 caddych, 2* 10 łukoli, Rdywany, kawa, i bolty/orły lub super defens na magach , boltach, łukolach i piechocie. I ja zamierzam wreszcie użyć SW, którzy teraz będą robić niezłą jadkę ;]

Awatar użytkownika
thurion
Postownik Niepospolity
Posty: 5391
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: thurion »

Paku pisze:Ja tam się cieszę z nowej edycji, w zależności z czym będziemy grać wiemy co może zadziałać. Można zrobić Turbo Ofens na Smoku ,2 caddych, 2* 10 łukoli, Rdywany, kawa, i bolty/orły lub super defens na magach , boltach, łukolach i piechocie. I ja zamierzam wreszcie użyć SW, którzy teraz będą robić niezłą jadkę ;]
mozna rowniez wyposrdokowac, zbalansowac i miec wyjebista armie turniejowa :D

Awatar użytkownika
pingus
Oszukista
Posty: 878
Lokalizacja: W-wski Kult

Post autor: pingus »

thurion pisze:lucznicy sa po 110 ;)
Mój błąd.
spytaj sie chorego jak jego charioty szarzuja w dryady to sie dowiesz czemu liony dja kopa na WE :P
Bo te rydwany tiranockie to plewy.. we dwójke coś sobą reprezentują, ale w pojedynke to trzeba farcić.
rydwan chaosu ma mniejszy M
Ale ma rzecz dużo ważniejszą.. większego T. Przy T4 rydwan zabijają łucznicy, szczególnie taki drogi. (z tego co słyszałem ma t4 jeśli ma t5 to przepraszam)
i zeby dawal mi to co daja rycerze.. czyli kostki musi dostac frenzy, a frenzy na chariocie przy dosc duzym nagrodzeniu ciezkich terenow to glupi pomysl ;)
Dosyć.. ;)
a tak pozatym rydwany chaosu nie wyplacaja tylu atakow i same z siebie nie sieja feara..
Mają za to kosy co u rydwanu jest lepszym bajerem. No i biją IMO i tak całkiem ciekawie.
ja bym lion chariot bardziej przyrownal do DLowego chariota slaanesha, ktory zawsze wystawialem w liczbie 2 ;)
Tamten biega 10" i 20" w szarży to jest większa różnica niż między 14" i 16", no i do tego ward...
to bym wywalil cannony, wzial po prostu 3 bolce, wywalam white lionow i powinno jakos styknac chyba :)
Nie lubisz orzełków? :(

Zgadzam się w jednym.. kombosów może być mnóstwo, acz pewnie tak jak w WE ze 2 będą najczęściej używane.
Obrazek
Obrazek

Paku
Oszukista
Posty: 826

Post autor: Paku »

thurion pisze:
Paku pisze:Ja tam się cieszę z nowej edycji, w zależności z czym będziemy grać wiemy co może zadziałać. Można zrobić Turbo Ofens na Smoku ,2 caddych, 2* 10 łukoli, Rdywany, kawa, i bolty/orły lub super defens na magach , boltach, łukolach i piechocie. I ja zamierzam wreszcie użyć SW, którzy teraz będą robić niezłą jadkę ;]
mozna rowniez wyposrdokowac, zbalansowac i miec wyjebista armie turniejowa :D
I właśnie o to chodzi ;]

Awatar użytkownika
thurion
Postownik Niepospolity
Posty: 5391
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: thurion »

pingus pisze: Nie lubisz orzełków? :(
lubie, ale 2, a same 2 bolce to kicha :)
pingus pisze: Zgadzam się w jednym.. kombosów może być mnóstwo, acz pewnie tak jak w WE ze 2 będą najczęściej używane.
90% na turniejach i tak bedzie maila wielokrotnie przedstawiane tutaj combo herosow.. tez mysle ze beda 2 warianty, star dragon - wariant forumowy + male roznice w specialach...

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8708
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

zamaist łukoli lotherni w liczbie 12.. przynajmniej mamy pewnosc, że żaden plew ich nie ściagnie, trudno, maja bowy i są drożsi o punkt, jednak s&s plus 12 ataków ze spearów to jest to, że przeżywają wiele szarż fastów i maga tam mozna smaiło kitrać i to tylko punkt wiecej :)


te armaty trzeba zbanować :P przynajmniej że jedna zabiera dwa sloty, bo inaczej to zabija ducha wfb i w ogóle ducha Ulthuanu ;)


a co do rydwnaów to jest narpawde spory problem :/ niby za jeden lwi są praktycznie dwa tiranoci, jednak te tiranoci to sa plewy, w ogóle jak zaszarzuja w driady (po zdaniu feara co nie jest takie oczywiste) to sie nie przebijają i potem dostaja FO, jednak myśle, że jak brać rydwany to dwa ale tego samego rodzaju... W armiach defensywnych tiranoci nadal będą okey, zaś w ofensach raczej lwie bo mają powera, T maja na 100% 4 i brak kos, zaś ten stuborn to nie wiem, ale raczej nie bo taką rzecz bym nie przeoczył, ale chociaz, jeśli maja to ameno :P
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Chory
Oszukista
Posty: 815
Lokalizacja: GDYNIA - Snot

Post autor: Chory »

Ja chcialbym sprostowac ze najpierw w driady w strzelam a potem szarzuje jak jest potrzeba :wink: (ale zazwyczaj w draidy ktora sa w licznie 4 lub mniej.Z rzadka w 5 lub 6).4 driad tiranoc juz ma duze szanse zlamac.

Artemis
Chuck Norris
Posty: 495

Post autor: Artemis »

Ja myśle nad czymś takim (defens z lekką kontrą)
Arcy,
Dragon Mage,
Mag,
2x 10 Łukoli
10x SM
10x WL
10x PG
5x DP
Lwi Chariot
4x Bolty
Tu będzie coś po 2,5k
Ewentualnie jak zostanie pkt. to włożę SW.

Awatar użytkownika
pingus
Oszukista
Posty: 878
Lokalizacja: W-wski Kult

Post autor: pingus »

Chory pisze:Ja chcialbym sprostowac ze najpierw w driady w strzelam a potem szarzuje jak jest potrzeba :wink: (ale zazwyczaj w draidy ktora sa w licznie 4 lub mniej.Z rzadka w 5 lub 6).4 driad tiranoc juz ma duze szanse zlamac.
Ja tam bym teraz wogóle nie brał chariotów.. chyba, że BSB na lwim z jakimś super kombem, ale nie sądze.

IMO: arcy, dragonmage, bsb, lotherni, łucznicy, 3 * piechotka, 2 * dp, 3 bolce i orzeł.
Obrazek
Obrazek

Paku
Oszukista
Posty: 826

Post autor: Paku »

Czy dragon mage jako wariormage może nosić jakąkolwiek zbroje?

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8708
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

szukaliśmy i nic nie pisze, że moze czarować w zbroji :/
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Kosa pisze:szukaliśmy i nic nie pisze, że moze czarować w zbroji :/
a musi byc tak napisane?

problem tylko w tym, ze nie ma opcji noszenia zbroi z tego co pamietam :)

Paku
Oszukista
Posty: 826

Post autor: Paku »

Kto się przyjrzał czy seer jest w zaklętych przedmiotach czy w arcanie? To jest bowiem bardzo ważne w układaniu przedmiotó na magach...

Awatar użytkownika
Wych
Mudżahedin
Posty: 273
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wych »

Coraz bardziej powiem Wam mam ochote sie pobawic tymi nowymi HE.
Szykuje sie na cos takiego:
Lord na lwim rydwanie ( nie wiem jeszcze z czym, ale str conajmniej 7)
BSB na lwim rydwanie (battle banner)
2 magikow 2 lvl (seer, 2 DS, jeszcze jakies cudenko)
3*10 LSG
4*12 WL (championi, muzycy)
2 lwie rydwany
2 bolce
2 orzelki

Inna opcja to wymienic rydwan spod lorda na smoka kosztem LSG, orzelkow i pewnie jednych WL, ale to sie jeszcze okaze jak dostane w lapki codex.

Awatar użytkownika
Celedor
Kretozord
Posty: 1534
Lokalizacja: Komorów

Post autor: Celedor »

ja bede chyba gral cos wstylu:

Lord na duzym smoku (plus bajery) (7T robi swoje)
Dragon mage (2 scrole i silver wand pewnie)
15 LSG
20 spearmen
6 DP + Warbanner
lwi chariot
Tiranoc chariot
7 WL (champion)
12 FG
10 SM
1 orzel
3 bolce

Takie cos bylo by dla mnie czyms fajnym... i raczej czyms takim bede gral... :wink:
Blog o malowanych przeze mnie figurkach. http://celedorverminhorde.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8708
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

każdy smok ma 6T
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Belaner7
Falubaz
Posty: 1048
Lokalizacja: Swaj koło Poznania

Post autor: Belaner7 »

Ja daje dwie opcjie
Megasmok,2 magów(4scrolle,bez tego nieujedziemy,ale 2 lev,poczarują)
2x18 spirów(stwierdzam że lepiej ich niż lorenów,bo oni tylko te łuki więcej mają),14 i 12 swordów(albo wl,zobaczymy,kosztuje tyle samo),2 orełki,2bolce+wsparcie dragonów(z warbannerem) i rydwanów(tiranocowych),no i w którymś klocku bos
Albo(opcja którą wszyscy znają)
Dragonmag,arcymag,mag,2x18 spirów,14 swordów,2 bolce,2 armaty,12 swordów z bosem.

P.s
Mało wystawień się zrobiło.

Awatar użytkownika
Kris
Oszukista
Posty: 780
Lokalizacja: XIII Kohorta

Post autor: Kris »

Pytanie - wie ktoś na 100% czy Lwi chariot ma tego US 5 jak plota niesie?
Chieftain (Skaven Hero - 45pkt.) Toughness: 4
Goblin Big Boss (Goblin Hero - 35pkt.) Toughness: 4
Elf Prince (High Elf Lord - 150pkt.) Toughness: 3
I gdzie tu sprawiedliwość na świecie :?:

Awatar użytkownika
Celedor
Kretozord
Posty: 1534
Lokalizacja: Komorów

Post autor: Celedor »

każdy smok ma 6T
Ah szkoda juz myślałem... Ale byłoby zbyt pięknie... :wink: Ale i tak duży smok jest fajny nawet bardzo...
Blog o malowanych przeze mnie figurkach. http://celedorverminhorde.blogspot.com/

ODPOWIEDZ