Pare noobowskich pytań.

Ogre Kingdoms

Moderator: Afro

Zablokowany
peter82
Plankton
Posty: 4

Re: Pare noobowskich pytań.

Post autor: peter82 »

Witajcie

chcialbym wszystkich powitac na poczatek. Po paru latach grania w 40k zdecydowalem sie na zalozenie armi do WFB. W tym systemie nie mam najmiejszego doswiadczenia.
Jak kazdy noob popatrzylem na figurki i spodobaly mi sie od razu Ogry. Zamowilem sobie wlsnie battalion i zastanawiam sie co bedzie mi w drugiej kolejnosci potrzebne
Kannon, kawaleria czy slaughtermaster? Kupel z ktorym gram zakupil VC.

jezeli pisze w zlym watku to przepraszam:)

PS. szukam tez plikow do AB ale nie udalo mi sie przebic przez kilkadziesiac stron watku o tym (kilka linkow zanalazlem ale zaden nie dzialal)

Z gory dzieki wszystkim i WITAJCIE :)

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5674

Post autor: Afro »

pliczek do ab masz na ostatniej stronie tego wątku:
http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php? ... &start=760

co do kolejnych figurek, to o ile nie masz chęci konwertowania sobie herosów z batalionu, to warto rzeźnika kupić (jest jeden model dla bohatera i lorda). A jeśli chcesz pokonwertować to kawaleria zawsze będzie dobrym wyborem.
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

peter82
Plankton
Posty: 4

Post autor: peter82 »

dzieki za tipy... :)

Co do pliku to straszna pała ze mnie ze tego nie zobaczylem wczesniej...:) Chyba 4 rano to nei najlepsza pora na szukanie takich rzeczy.
Powiedz prosze jak sie gra ta armia, raczej Hth czy strzelanie, magia?. Nie pytam czy jest mocna czy nie bo to za bardzo nie ma znaczenia.. Kazda armia da sie wygrac czasem :)
Czy grajac przeciwko VC powinienem sie czegos bardzo bac? Obaj zaczynami od batalionow zeby nie skonczylo sie tak jak z 40k (120 boyzow i nie ma kiedy malowac na nowe figsy juz czekaja) Wybralem OK bo maja z tego co widze maly model count. Moze tym sposobem latwiej mi bedzie ogarnac zasady WFB
:)

Awatar użytkownika
Odoamar
Wodzirej
Posty: 759
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: Odoamar »

A ja mam takie pytanie, czy trzeba deklarować w co strzelam kazdym maneaterm z gory czy poprostu strzelam one by one ?
ponawiam.
Obrazek

Maciek P.
Falubaz
Posty: 1234
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Maciek P. »

rafixator pisze:A ja mam takie pytanie, czy trzeba deklarować w co strzelam kazdym maneaterm z gory czy poprostu strzelam one by one :-)?
Jak mają zasadę "Sniper" to możesz strzelać po kolei, a jak nie mają tej zasady, to walisz salwą w jeden cel.

Awatar użytkownika
r@fix
Masakrator
Posty: 2385
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: r@fix »

Maciek P. pisze:
rafixator pisze:A ja mam takie pytanie, czy trzeba deklarować w co strzelam kazdym maneaterm z gory czy poprostu strzelam one by one :-)?
Jak mają zasadę "Sniper" to możesz strzelać po kolei, a jak nie mają tej zasady, to walisz salwą w jeden cel.
Wiem ze jak mam sniper to każdy moze strzelac w inny cel ale chodzi o to czy musze wszystkich zadeklarować a pozniej strzelam, ma to duże znaczenie kiedy określamy w co strzela każdy kolejny typek z góry czy z dołu ? :-)
Obrazek

Maciek P.
Falubaz
Posty: 1234
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Maciek P. »

rafixator pisze: Wiem ze jak mam sniper to każdy moze strzelac w inny cel ale chodzi o to czy musze wszystkich zadeklarować a pozniej strzelam, ma to duże znaczenie kiedy określamy w co strzela każdy kolejny typek z góry czy z dołu ? :-)
Nie no, wtedy każdy jest jak jednoosobowy oddział i strzelają tak jak strzelają oddziały - jeden skończy, drugi zaczyna. Nie ma strzelania po inicjatywie, że deklarujesz wszystko na raz :)

Awatar użytkownika
ogrmasta
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 171

Post autor: ogrmasta »

Witam,

Jeżeli gram 2 vs 2 i rzucę powiększoną regeneracje (12 cali All friendly units) to czar działa i na oddziały sojusznicze?
Brace of pistols - to liczę jako -1? Za multipleshots?

Pozdrawiam
Przyszedłem na świat pokryty cudzą krwią, krzycząc i kopiąc wszystkich dookoła. Odejdę w ten sam sposób.

Maciek P.
Falubaz
Posty: 1234
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Maciek P. »

ogrmasta pisze:Witam,

Jeżeli gram 2 vs 2 i rzucę powiększoną regeneracje (12 cali All friendly units) to czar działa i na oddziały sojusznicze?
Z tego co pamiętam, to zależy od rodzaju sojusznika (trusted ally itp) i od zasad turnieju, ale nie jestem pewien.
Brace of pistols - to liczę jako -1? Za multipleshots?
Tak, chyba że strzelasz pojedyńczym strzałem.

Milord
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 107

Post autor: Milord »

Jak wygląda OK na Drafcie #1 Euro? Da się pograć? Z czego najlepiej zrezygnować? Ze stubborna, armaty czy slaughtermastera?
.

Awatar użytkownika
kubencjusz
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3720
Lokalizacja: Kielce/Kraków

Post autor: kubencjusz »

A to już kwesta kto co lubi. Mnie się udało zrezygnować z armaty, Maciek P. Cisnął bez korony i sloughtermastera. Pograć się da. Kwestia jak to już inna broszka ;)

Awatar użytkownika
r@fix
Masakrator
Posty: 2385
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: r@fix »

Ogólnie ogry da sie składać na bardzo wiele sposóbw i grac tym z powodzeniem wszystko zalezy od Twojego stylu gry :)
Obrazek

Maciek P.
Falubaz
Posty: 1234
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Maciek P. »

Ja miałem Slaughtermastera, nie miałem Dyscypliny i Korony. To, że ugrałem tyle z Ld8 jednak trzeba uznać za szczęście, więc nie polecam. Teraz wsadzę Tyranta.
Większość graczy będzie rezygnować z Ironblastera - jak Maryś, Sevi czy Kubencjusz powyżej, i to wydaje się słuszne. Ja na razie wracam do 2 x 2 Mournfangów, wiec IB zostaje. Grać się da, chociaż sporo poobcinali.

Brygu
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 172

Post autor: Brygu »

Czy firebelly z GW zionie też z ASL, czy zionie z inicjatywą 2, a wypłaca ataki tylko jako ASL?

Awatar użytkownika
Czcibor
Oszukista
Posty: 872
Lokalizacja: WarAcademy Opole

Post autor: Czcibor »

Zionie według inicjatywy, czyli działą na niego np. Potion of Speed :mrgreen:
Fanatic pisze: ledwo savage ogarniam cała rodzina je maluje
już nie chcą do mnie przychodzić bo wiedzą, że pędzel i farbki na nich czekają
Obrazek

Milord
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 107

Post autor: Milord »

1. @ Maciek P: Dlaczego piszesz tylko o 2x2 Mournfangach? Wydaję mi się, że to strasznie mało szczególnie że to najlepsi rzeźnicy podobno.
2. Wystawiacie sztandary, muzyków itd. w jednostkach ogrzych? Nie jestem przekonany co do championów przy ograch poza klockiem z bohaterami oraz do sztandarów na mournfangach z wyjątkiem dragonhide'a.
3. Jak składacie najczęściej magów? W rozpiskach nie widuje Dispell Scroli nie wiem z czego to wynika... Ogry nie potrzebują stopować magii? Wydaje mi się, że np. do słoneczka lub pitki to must have.
4. Hand Weapon + Fist czy Dwurak na bohaterach?
5. Znajomy, proponował mi kombinacje 4 lev z Gmawa oraz 2 lev z Heavena. Uważacie to za ok? Podobno firebelly jest genialny nie lepiej Fire zamiast heavana na śmieci które mogą nas odginać w nieskończoność?
6. Jakieś podpowiedzi dla zaczynającego grę ogrami? Jakiekolwiek prócz trzymania wszystkiego blisko gienka i BSB oraz pamiętania o zasadach specjalnych.

To chyba tyle pytań ile mi się teraz nasuwa : )
.

Awatar użytkownika
konri
Wałkarz
Posty: 51
Lokalizacja: Mielno koszalińskie

Post autor: konri »

@Milord:
Wiem, że to zabrzmi irytująco, ale wszystko zależy od twojego indywidualnego upodobania. Sam do swoich ogrów chciałem podejść tak całkiem na sucho, ale tak się nie da. Trzeba zagrać kilka(naście) bitew.
Jakie są tendencje rozpiskowe widać, chociaż na nowe ciecia nie ma jeszcze określonej mety. Smaczki o które pytasz są kwestią całkowicie indywidualną - rady nic nie dają.
Jedyne co modę powiedzieć to że na bohaterach zdecydowanie dwóraki (jeśli wpychasz ich do jednego klocka to jednak jakąś magiczna broń wypada dać). Ze sztandarami nie ma co szaleć - moim zdaniem opłaca się je dawać tylko w sytuacji, gdy maja być magiczne. A lory? Magia, cóż... to magia... :wink: samemu trzeba pokminić.

Awatar użytkownika
Sevi
Niszczyciel Światów
Posty: 4776
Lokalizacja: Legion Kraków
Kontakt:

Post autor: Sevi »

rafixator pisze:Nowy standard to
4 lvl maw
2 lvl beats hellhart
BSB runemaw
9 irongatów
2x3 bulle
5 Mournfangów
6 maneaterów
3 Psy
Prawie moja rozpa :D

Milord:

1. Maciek gra hmm, trochę inaczej niż większość ;)
2. Zależy. Ironi FCHG must have, maneaters, mourny - sztandar, muzyk. Champion jeżeli są punkty. Bulle z muzykiem lub gołe.
3. Scroll się nie mieści. Przy nowym euro scroll lub hellheart - a to drugie robi różnicę.
4. Ja wystawiam HW + IF bo dzięki temu mam lepszego Sv na bohaterach - generale dużym magu i bsb.
5. Musisz sam potestować, ja długo grałem na maw + firebelly i to się sprawdza, Maciek grał na Bazylu maw + heaven i był bardzo zadowolony, a ja zagrałem maw + firebelly + beast i był wypas.
Wisła Kraków.

Lubas
Plewa
Posty: 8

Post autor: Lubas »

Mógłby mi ktoś wytłumaczyć dokładnie jak działa Ogre Charge. Byłbym bardzo wdzięczny.

Awatar użytkownika
Misio
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 149
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Misio »

Gdy szarżujesz, rzucasz 2k6. Jak wyrzucisz sumę ponad 10, to zadajesz Trafień z Uderzenia nie 1 hit za każdy model w styku, ale K3. Dodatkowo, masz premię za szeregi w sile uderzenia. Oczywiście, jak szarża wyszła.

Zablokowany